Verenig-ing-sg-ebouw te koop Dirk Jansz. Zwart concerteert nog twee keer in Dreischor fS Dreischor en het vlas C DE ZIERIKZEESCHE COURANT De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer WA> my ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Galerie Vlas Zang Adrie Koster Per 1 september neemt het reisbureau van de Het Vlasevenement in Dreischor trok 6000 be- in Renesse werd ten bate van het orgel van de De kampioensploeg van Zierikzee uit 1975 met Rabobank zijn tijdelijke intrek in galerie Tussen zoekers. Voor een reportage van dit nostal- Herv. kerk een zang-en muziekavond gehou- Adrie Koster voetbalt zaterdag tegen Dreischor. de Havens. (Pag. 3). gisch volksfeest zie pag. 4. den. (Pag. 5). (Pag. 6). DINSDAG 13 AUGUSTUS 1985 141ste jaargang Nr. 23776' WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Goed voorgedaan is half verkocht. Spreekwoord Plannen voor nieuwbouw aan Gasthuiskerk ZIERIKZEE - Het Nederlands Hervormd Verenigings gebouw aan 't Vrije staat te koop. Het bestuur is van me ning dat voor de kerkelijke activiteiten slechts een derde van het pand nodig is. Om de exploitatie rond te krijgen dienen daardoor tal van activiteiten binnen de muren te worden gehaald, die niets met het kerkelijk werk uit staande te hebben. Dirk Jansz. Zwart achter het orgel van de Hervormde kerk in Drei schor. DREISCHOR - Het vierde orgelconcert, dat Dirk Jansz. Zwart op donderdag 8 augustus gaf in de Hervormde kerk in Dreischor werd een groot succes. Een talrijk publiek luisterde met aandacht naar de orgel- soli, die Zwart verzorgde en naar de zang van mevrouw M. N. Coumou- Groenendijk. die door de organist werd begeleid. Naast enkele liederen van Johann Sebastiaan Bach zong mevrouw Coumou liederen van Friedrich Handel, Hugo Wolf en Felix Mendelssohn-Bartholdy. Een speciale vermelding verdient het fraaige- zongen 'Gebet' van Hugo Wolf. Dirk Jansz. Zwart geeft op de donderdagen 15 en 22 augustus nog con certen in de Hervormde kerk van Dreischor. Beide keren wordt om acht uur begonnen. Tijdens het eerstvolgende concert vertolkt hij werken van Bach. Guilmant, Cesar Franck, Wodor en Andriessen. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. CAO Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode I „En dat willen we liever niet," zegt H. M. van der Post, penningmeester. Een commissie van wijze mannen be keek verleden jaar de mogelijkheid het pand te renoveren. De diakonie deed een toezegging van honderd vijf tigduizend gulden, mits het Vereni gingsgebouw exploitabel zou zijn. De conclusie was: inkrimpen. En aange zien het gebouw alleen mocht dienen voor kerkelijk werk: een kleiner ge bouw. Grondaankoop Van der Post: ,,De mooiste plaats is natuurlijk aan de kerk zelf." Het zou ook beter zijn als het Hervormd Ver enigingsgebouw, eigendom van de Hervormde Gemeente, vast zou zitten aan de Gasthuiskerk. Dan zou het kerkgebouw meer bij de kerk betrok ken zijn. Volgens Van der Post zijn de plan nen voor grondaankoop van AH af gerond. Begin juli werd met AH overeengekomen dat de Hervormde Gemeente een gedeelte, groot 138 m2, van het parkeerterrein koopt. W. de Leeuw, secretaris, haast zich te zeg gen dat door een andere indeling van het parkeerterrein het aantal auto's dat een plaatsje kan vinden op die lo- katie niet zal afnemen. Min of meer in 'ruil' voor het afstaan van een stuk parkeerterrein krijgt AH het recht van overpad. Van der Post wijst er met klem op Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Het Hervormd Verenigingsgebouw aan 't Vrije staat te koop. De eigenaar, de Hervormde Gemeente, heeft plannen voor nieuwbouw op het parkeerterrein achter AH. Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 dat de grondaankoop nog niet defini tief is, maar dat het slechts plannen betreft. „We gaan ook pas bouwen als het Verenigingsgebouw verkocht is. Vervolg pagina 3 DREISCHOR - De kern van Dreischor stond afgelopen zaterdag gedurende een hele dag in het teken van de vlascultuur. Sedert de vorige eeuw werd in Dreischor op ruime schaal vlas ver bouwd. Tijdens de wintermaanden hiélden veel werkloze landarbeiders zich bezig met de verde re bewerking van het vlas, hetgeen een bijzonder intensief werkje was. Alles herleefde afgelopen zaterdag nog eens een keer. Op bovenstaande foto een oude inwoner van Dreischor bezig met re pelen. Elders in dit nummer meer. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's PÊ «itr Verwachting tot woensdagavond: Enkele regen- of onweersbuien Vannacht flinke opklaringen, mor gen in de loop van de dag toenemende bewolking gevolgd door enkele regen of onweersbuien; minimumtempera tuur omstreeks 15 graden, middag- temperatuur van 21 graden langs de kust tot 26 graden in het zuidoosten van het land. Matige, overdag af en toe vrij krachtige wind, eerst zuid oost, morgen draaiend naar zuid west. WEERSVO ORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 17 aug.: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 aug. Zon op 6.22, onder 21.06 Maan op 3.09, onder 20.48 15 aug. Zon op 6.24, onder 21.04 Maan op 4.26, onder 21.17 Nieuwe Maan: 16 augustus (11.06) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 14 aug. 2.26 14.45 8.17 20.45 15 aug. Springtij: 14.45 15.28 3.34 18 augustus 9.08 21.31 Temperatuur zeewater voor Schouwsc kust: 17,0° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een groot deel van het komend etmaal ligt ons land in een stroming uit zuid tot zuidoost. Daar mee wordt in eerste instantie nog ta melijk warme lucht uit Frankrijk aangevoerd. Vannacht komen hierin flinke opklaringen voor. Bij een matige, tijdelijk zwakke zuidoosten wind koelt het de komen de nacht tot rond vijftien graden af. Morgen is het eerst nog vrij zonnig. In de loop van de dag neemt de bewol king vanuit het zuiden echter toe. In de middag of avond trekken enkele regenbuien van zuidwest naar noord oost over het land. Dc temperatuur blijft morgen vlak bij zee bij rond een-en-twintig graden steken: in het midden en zuidoosten zijn echter temperaturen tot vier-en-twintig a zes-en-twintig graden mogelijk. De wind is eerst nog zuidoost tot zuid, matig, overdag af en toe vrij krach tig: in de namiddag flinke uitschie ters mogelijk. De verdere vooruitzichten wijzen op een iets koeler weertype Zonnige perioden worden dan van tijd tot tijd afgewisseld door een bui.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1