Hanny van de Zande en Lucky Boy promoveren als eerste combinatie Schouwse Ruiters naar Z-klasse Arianne Hanse bereikt met Liza Z-klasse springen Overwinning Zierikzee en verlies Bruse Boys 6 Zierikzeese dress uur-equipe aast op Zeeutvse titel BRUINISSE - Voor de Zierikzeese amazone Hanny van de Zande is het kringconcours van de LR en PC Bru, dat in Bruinisse werd afgewerkt, uitgedraaid op een histo risch moment, niet alleen voor haarzelf, maar ook voor haar club De Schouwse Ruiters. Via een waardering van 120 punten veroverde Hanny van de Zande met haar elf jarige pony Lucky Boy het tiende winstpunt in de M- klasse, waardoor de combinatie naar de Z-klasse promo veert. Nog nooit eerder in de historie van De Schouwse Ruiters - en die historie is inmiddels toch al weer heel wat jaartjes lang - mocht de club uit Dreischor zich ver heugen op het bezit van een Z-dressuurcombinatie bij de pony's. Na Marian Jumelet met Romeo van de LR en PC Bru is de combinatie de tweede Z-klasser in het landelij ke hippische ponygebeuren op Schouwen-Duiveland. Marian Jumelet werd met Romeo overigens winnares van de Z-klasse op de terreinen van manege De Korenzol der. Marian Jumelet scoorde tijdens het kringconcours in Bruinisse hoog met haar paard Simple B. De Bru-combinatie won het B-springen en scoorde 125 punten in de dressuur. De 120 punten, die Hanny van de Zande en Lucky Boy van jury Reij- nierse kregen leverden de combinatie overigens niet de eerste plaats op. Die was voor de Oranjezon-combinatie Janet Duvekot met Yakouta, die 127 punten op het startcoupon kreeg. Hanny van de Zande en Lucky Boy eisten de tweede-plaats voor zich op. De Zierikzeese amazone rijdt mo menteel haar tweede seizoen met de elfjarige New Forestpony. Veruit de meeste progressie noteerde zij het vo rige seizoen, toen zij in een seizoen 21 winstpunten bij elkaar reed. Zij doorliep daarmee de B- en de L- klasse en promoveerde tijdens een concours in Zaamslag op 21 juli naar de M-klasse. Over veertien dagen worden in Axel de Zeeuwse pony kampioenschappen afgewerkt. Daar debuteren Hanny van de Zande en Lucky Boy in de Z-klasse, daarmee ogenschijnlijk alle logica tartend. Het betekent evenwel de laatste mo gelijkheid waar zij zich in de klasse voor een groot publiek kan mani festeren. Hard werken ,,We gaan de komende veertien da gen keihard werken om de Z-proef nog goed onder de knie te krijgen", vertelde de tevreden lachende Zierik zeese na de prijsuitreiking in Brui nisse. ,,De Z- en de M-proeven ver schillen niet zo erg veel. Alleen de keertwending levert waarschijnlijk problemen op, maar daar gaan we met instructeur Antonie Sanders wat extra aan trainen voordat we over veertien dagen naar Axel gaan". Arianne Hanse kwam met Liza uit op 111 punten in de M-klasse. In de Z- klassc pakte Marian Jumelet de overwinning met Romeo via een sco re van 117 punten. De Bru- combinatie bleef Wilma Beun met Ajax van Oranjezon twee punten voor. In de Z-klasse bij de paarden ging de zege van Docsjka Delfos met Amazone gepaard met een winst punt. Jury Reijnierse achtte de proef 120 punten waard. Oranjezon-ruiter Jan Meyers scoorde met Mr Abgar twee punten minder dan de Schcldcstad-winnarcs. Jacqueline Bergwerff scoorde met Peter Spencer 104 punten. In de M-klasse bij de paarden boek te Nicoline Vos met Tramenta een ver rassende zege. Met 122 punten bleef de Oranjezon-combinatie clubgenote Marjoke Rotte met Piu een enkel punt voor, terwijl Marieke Heyse met Riddai van Scheldestad op twee pun ten werd gemanoeuvreerd. De num mers een tot en met drie mochten wel ieder een winstpunt aan het totaal toevoegen. Christien Haegens met Roulette van Walcheren en Nout Louws met Rida van Oranjezon wer den met elk 118 punten de beste MII- klassers. Margo Verveer kreeg met haar paard Salazar 117 punten op het startcoupon, waarmee de Bru- combinatie net buiten de prijzen viel. De LII-combinaties bij de paarden werden samengevoegd met een aantal Li-combinaties. Hierdoor bleef deze klasse zonder oranje rozet. Dat was bestemd voor Peter Marteyn met Sa- dreina van De Gouwe Reyers. Deze combinatie incasseerde 128 punten en bleef daarmee ruim voor op de naaste belagers. Met zes punten minder deel den Marieke Heyse met Werenia van Scheldestad en Jan Vader met Nanan- ka van De Gouwe Reyers de tweede plaats met elk 122 punten. Winstpunt Ook de vierde plaats moest door twee spelers worden gedeeld. Vroon- ruiter Jan Brasser incasseerde met Saint 121 punten en tot hetzelfde to taal kwamen Doesjka Delfos en Wie- cotin van Scheldestad. De enige ei- landelijke combinatie, die in deze ring tot een winstpunt kwam, was Henny Bevelander met Vonny van de organiserende vereniging Bru. De combinatie kwam uit op 120 punten. Van de LII-combinaties scoorde In- gerli Vroon met Valentijn van Weste lijk Schouwen het hoogst met 117 punten. Het betekende het debuut- optreden van deze combinatie in de LII-klasse. Cees Stouten kwam met Tornado uit op 114 punten en zijn Schouwse Ruiters-clubgenote Sari Hanse noteerde met Vital 113 pun ten. Bru-amazone Annelies Wisse was met Rapide goed voor 108 pun ten. In de Li-klasse scoorde Cees Struyk met Werner 117 punten en Marjolein Geehoed was met Vivaldi goed voor 113 punten. In de volledige Li-ring kwam de overwinning te recht bij Annemaric Rietveld met W Roeland van Scheldestad. Deze com binatie scoorde maar liefst 138 pun ten. Schouwse Ruiter Laurice Boon man kwam met Wildeman uit op een tweede plaats met eveneens twee winstpunten via een waardering van 133 punten. Met een punt minder deed Han Wattel met Theresa van Oranjezon hetzelfde. In deze ring kwamen nog twee ei- landelijke combinaties aan een winstpunt. Bru-amazone Marian Ju melet scoorde met Simple B 125 pun ten en Yvonne van de Hoek zorgde met Sandrina voor een goed vervolg op haar prestatie van veertien dagen eerder tijdens het concours hippique van haar vereniging Westelijk Schou wen door op 123 punten uit te komen. Margreet Boot en Theresia van Weste lijk Schouwen en Mary Zeeman met Verda van Bru kwamen respectieve lijk uit op 114 en 109 punten. In de B- klasse werd in twee ringen gestreden. In de eerste ring kwam de zege over tuigend terecht bij Inge Pel met Wip per van Scheldestad. Deze combina tie scoorde 131 punten en bleef daarmee tien punten voor op Mary Tuk met L'Esprit. De Westelijk Schouwen-combinatie incasseerde daarmee nog wel een wintpunt. Anja op 't Hof en Olimpique van De Schouwse Ruiters kwamen uit op 113' punten en Marlies Kooman en Wimo- na van Westelijk Schouwen bleven steken op 107 punten. In de tweede fi ring werd Liesbeth Slootweg met Yvonne van De Vroonruiters winnaar met 127 punten. De tweede plaats was voor Westelijk Schouwen-amazone Jeannine Bakker met haar paard Wa- dina. Deze combinatie kwam net een punt tekort voor de zege: 126 punten. Clubgenote Willeke van Oeveren pak te met Remus uok nog een winstpunt via 122 punten, die de combinatie een vijfde plaats opleverde. Bru- combinatie Petra Bolier en Zarina pakte het eerste winstpunt met een waardering van 121 punten, goed voor een zesde plaats. Ook Els van Starkenburg en Tamara van Bru kwamen nog net in de winstpunten: 120 punten, hetgeen Stef Nelisse met Olof net niet lukte. De Schouwse Rui ter verzamelde 118 punten, Mirek Jech kwam met Ofilana uit op 108 punten en Jaap Rentmeester scoorde met Pepijn 106 punten. Pony-dressuur Bij de pony's streden de LI- en LII- klassers eveneens in een ring tegen elkaar. De overwinning kwam te recht bij Tanja Morssink met Moonra- ker van Scheldestad. De combinatie incasseerde 127 punten en bleef daar mee een punt voor op Maja Beun met Ronnie-Mayor van Oranjezon uit Vrouwenpolder. Met 125 punten was Eline Strityk met Pascal. Cees Stouten wint met Tornado Z-springen na foutloze rit BRUINISSE - Onder bijzonder slechte omstandigheden werden op manege De Korenzolder in Bruinisse de springwedstrijden van het door de LR en PC Bru georganiseerde kringconcours afgewerkt. De wedstrijden leverden voor al de LR en PC De Schouwse Ruiters uit Dreischor een paar aantrekkelijke resultaten op. In de klasse Z bij de paarden werd Cees Stouten met zijn paard Tornado winnaar na een uitstekende foutloze rit op de glibberige bodem, een prestatie die niet werd geëvenaard. Bij de pony's behaalde Arianne Hanse met haar pony Liza de laatste benodigde winstpunten, die haar het recht ge ven om in de Z-klasse te gaan starten. In de benodigde barrage reikte de Kerkwerfse combinatie net niet naar het oranje rozet. Cees Stouten had in de Z-klasse niet veel tegenstand, maar de presta tie die hij neerzette was ontegenzeg gelijk een fraaie zege op zichzelf. De combinaties dienden in Bruinisse meer tegen de weers- en terreinom standigheden op te tornen dan tegen de concurrerende combinaties. Torna do, die de laatste weken al aantoonde in goede doen te zijn, werd door de ruiter uit Sirjansland voortreffelijk en omzichtig over het door parcours- bouwer Wijnbergen neergezette tra ject gestuurd. Uiterst geconcentreerd bleef de combinatie foutloos als ope ner. Een week voor de Zeeuwse kam pioenschappen betekent het fraaie re sultaat in Bruinisse voor Cees Stouten en zijn paard Tornado een fikse steun in de rug. Tornado is over igens een achtjarige van vader Li guster afstammende stekelharige vos. Gouwe Reyer Kees de Visser ein digde met Thoran op dertien fouten na twee weigeringen en een spring- fout. Promotie De Z-klasse bij de pony's leverde een eenvoudige overwinning op voor Annemieke Boone met Romeo van De Gouwe Reyers. De Serooskerkse com binatie bleef de enige opponent Jac queline de Winter met Rashid van de LR en PC Walcheren ruimschoots voor. In de M-klasse kwam de over winning terecht bij Christien Crucq met Mandy van Walcheren, maar het grootste succes was in feite toch voor Arianne Hanse met haar pony Liza. De Kerkwerfse combinatie bleef met drie andere combinaties fout loos in de normale rit, waarmee zij in de vijf in de M-klasse verreden par- coursen aan een totaal van twaalf winstpunten kwam. Liza ontwikkel de zich de voorbije maanden meer en meer tot een voortreffelijk springer, terwijl Arianne Hanse uitgroeide tot een steeds betere eenheid met haar pony. Vooralsnog maakt de combina tie nog geen gebruik van het recht om over te stappen naar de Z-klasse, maar een volgende foutloze rit be zorgt Arianne Hanse en Liza de plicht om naar de hoogste categorie te gaan. De combinatie is de eerste Z- klasser, die De Schouwse Ruiters in haar reeds roemruchte bestaan bij de pony's kreeg. In de barrage reikte Arianne Hanse met Liza naar de tweede plaats. De in het barrageparcours opgenomen dub- belsprong speelde de eerste drie bar- ragisten nadrukkelijk parten. Tbnja Morsink met Moonraker van Schel destad en Inge Koster met Mathilde van Oranjezon kregen beide een wei gering op de eerste hindernis van de dubbclsprong en Arianne Hanse reed met Liza te snel aan, waardoor de schimmel te vlak sprong en het hele bouwwerk aan diggelen ging. Door de snelheid bemerkte de pony, dat het nemen van de tweede hindernis niet meer mogelijk was, waardoor Liza een stop inlaste, die zo abrupt ver liep, dat Arianne Hanse met een sier lijke zwaai van de rug werd geworpen en in de hindernis terecht kwam. Na hervatting bleef de combinatie ver der foutloos, maar de zeven fouten maakten Arianne Hanse en Liza vrij wel kansloos, omdat Christien Crucq en Mandy nog rond moesten. De Arnemuidense combinatie maakte haar faam waar en bleef ook voor de tweede keer foutloos, waar door het oranje rozet in ontvangst ge nomen kon worden. Met zeven fouten eindigden Arianne Hanse en Liza als tweede en de derde plaats was voor Inge Koster met Mathilde. Zij kregen naast de drie fouten voor de weige ring ook nog zes tijdfouten. In de M-klasse bij de paarden bleef Rino Gelok met zijn paard Ursala als enige foutloos op het loodzware ter rein. De Oranjezon-combinatie toon de aan, dat met overleg rijden het no dige respijt oplevert. Gelok's clubgenoot Han Wattel eindigde als tweede met zeven fouten en de com binaties Jan Brasser en Saint van De Vroonruiters en Marjolein Geelhoed met Vivaldi van de organiserende vereniging Bru scoorden beide acht fouten. Voor Marjolein Geelhoed en Vivaldi betekende het optreden in Bruinisse het debuut in de M-klasse. In de naaste toekomst groeit deze combinatie ongetwijfeld uit tot een waardig opponent in deze klasse. De meer dan 1.80 meter hoge Vivaldi heeft de kwaliteiten om uit te groei en tot een prima springer, wanneer met de jaren ook de kracht in de ach terhand verder wordt ontwikkeld. In de Uklasse bij de paarden boek te Annemieke Boone met haar paard Rialto een zege, hetgeen haar tweede oranje rozet betekende. Ook in de M- klasse bij de pony's kwam de amazo ne van De Gouwe Reyers winnend uit de strijd. Annemieke Boone bleef met Rialto net voor op Schouwse Rui ter Laurice Boonman met Wildeman. Peter Marteyn met Sadreina van De Gouwe Reyers en Ageeth van Malde- gem met Darintha van De Vroonrui ters pakten de derde en vierde prijs mee. In de L-klasse bij de pony's werd het een complete Schouwse Ruiters- aangelegenheid. De eerste drie plaat sen waren voor de drie deelnemende combinaties van de vereniging uit Dreischor. Eline Struyk veroverde met Pascal het oranje rozet en Petra Remeeus was met Patrick goed voor de tweede prijs. Manita Simonse maakte het succes compleet door met Layla de derde prijs weg te kapen, nog net voor Jeannette de Lange met Santano van Walcheren. Bij de paar den in de klasse B veroverde Bru- amazone Marian Jumelet met haar paard Simple B een dubbelsucces. Zij klasseerde zich niet alleen als eerste, maar veroverde ook meteen de laat ste benodigde winstpunten, die haar promotie naar de L-status oplever den. Kees de Visser met Wervelwind van De Gouwe Reyers en Annelies van Dis met Spinola van Walcheren eindigden als tweede en derde. In de beginnersklasse bij de pony's pakte Jeannine Marteyn met haar D-pony Taranka de zege met haar Gouwe Reyers-clubgenote Marian Volkers op de tweede plaats. De derde en vierde plaats waren weer voor combinaties van De Schouwse Ruiters. Sandra Fierens eindigde als derde met haar C-pony Resod en Corry Krabbe stuur de Romanova naar de vierde klasse ring. De Schouwse Ruiters-combinatie Laurice Boonman en Wildeman deed het in Bruinisse uitstekend. Zowel bij het springen als in de dressuur werd een tweede prijs geïncasseerd. de derde prijs voor Nicky Abrahamse met Laika, eveneens van Oranjezon. In deze ring kwamen vier combina ties van De Schouwse Ruiters in ac tie, waarvan er twee een winstpunt incasseerden. Corrie Krabbe behaal de met Romanova 121 punten en San dra Fierens kwam met Resod een punt lager uit. De combinaties Eline Struyk/Pascal en Rianne Bo lier/Rocco kwamen met respectieve lijk 117 en 116 punten net tekort. In de B-klasse was de overwinning voor een vertegenwoordigster van De Schouwse Ruiters. Martine Hart eiste met Elza het oranje rozet op met een score van 124 punten, waar mee zij een punt voorbleef op Esther van Westen met Vita's Nova van Wal cheren. Esta van Beemt en Yvonne van De Gouwe Reyers kwamen uit op 122 punten. De overige Schouwse Ruiters bleven buiten de winstpun ten: Evert Driessen/Arabelle 114 punten, Christine Simonse/Evalien 111 punten, Chantal van Deyzen/Ra- miro 109 punten en Lenny den Boer/Sandor 107 punten. De Bru- combinaties Magda Smits/Solbande ra en Jolande Moerland/Jonkheer kwamen respectievelijk uit op 113 en 109 punten. Bij het mennen in de L-klasse ging de overwinning naar Peter de Kam met Sianka van Oranjezon. De equipe van de vereniging uit Vrou wenpolder scoorde 93 punten en bleef daarmee een punt voor op Cees Stout met Tamara van Scheldestad en twee punten op Arjan Provoost met Zitta van Oranjezon. Westelijk Schouwen- amazone Anita Timmerman pakte met Saskia nog net een winstpunt mee via 90 punten. Schouwse Ruiter Jan Rentmeester kwam met Pepijn niet verder dan 79 punten. In de M- klasse was Nicoline Vos met Tramen ta het best met 94 punten en de Z- klasse leverde een overwinning op voor Christiaan Provoost met Viola met 90 punten, waarmee hij een punt voorbleef op Peter Hanse met Sunny van De Schouwse Ruiters. In de afde- lingsdressuur won het L-pony-achttal van Oranjezon met 122 punten. Het M-achttal van De Schouwse Ruiters kwam niet verder dan 111 punten, maar dat was nog zeven punten meer dan het M-paarden-viertal. Hier won het pony-kwartet van Walcheren uit Arnemuiden met eveneens 122 pun ten. ZIERIKZEE/BRUINISSE - Twee de klasser Zierikzee boekte zondag middag een afgetekende 5-0 overwin ning in een oefenduel tegen derde klasser SC Gastel. Een dag eerder bracht Bruse Boys het er aanzienlijk minder goed van af. De derde klasser verloor op eigen bodem met 0-7 van de amateurs van het Rotterdamse Sparta. Zierikzee had gedurende het groot ste gedeelte van de wedstrijd weinig problemen met de Brabantse derde klasser uit Oud-Gastel. Alleen in het eerste kwartier kon SC Gastel gelijke tred houden met de equipe van trai ner Jack Schipper. Daarna domineer de de roodzwarte brigade doorlo pend. Nog voor rust zorgden Jan-Leen Boot met twee en René Dek ker met een treffer voor een 3-0 ruststand en in de tweede 45 minuten verhoogden Dekker en Aart van der Linden naar 5-0. In de Zierikzeese ploeg begint naar gelang de oefen campagne verloopt meer verband te komen. Tegen SC Gastel speelde met name voorstopper Patrick de Broe- kert een hoofdrol. Bruse Boys, dat het komende sei zoen aantreedt zonder de gestopte spelers Fred Hooftman en Peter Cop- poolse, slaagde er in om eerste klas ser Sparta 45 minuten in bedwang te houden. Daarna werkte de conditio nele achterstand van de formatie van Jan Kostense de Rotterdamse ploeg in de hand, hetgeen in de tweede helft resulteerde in een zevental treffers. De marge was gezien het vertoonde spel wel geflatteerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6