Michel de Vlieger viert promotie naar C-status met drie zeges in Nieuwerkerk Janny Verschuure uitblinkster - IBT43SSS3S m veteranentoernooi op de banen ggSSSS van tennisvereniging Dinveland ge naar Yerseke. NIEUWSBODE Afsluiting i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 augustus 1985 Nr. 23775 5 Tica Peeman wint ook in Mondragon-toernooi Janny Verschuure uit Yerseke werd met twee titels de succesvolste deel neemster aan het veteranentoernooi in Nieuwerkerk. Alleen won zij de en- kelspeltitel door Corry Roda te kloppen en met Ria Oostrom (links) pakte zij ook de dubbelspeltitel door finalewinst op Joke Groeneveld en Loes Vleugel. winnares. Voordat zij in het en kelspel tegenover de als eerste ge plaatste Corry Roda kwam te staan moest zij eerst afrekenen met Erna Terwisscha (6-4, 6-0) en haar clubge note Ria Oostrom (6-4, 6-3). Zij be reikte de kwartfinales door Tine Bal vers van Brouwershaven in twee sets te kloppen. Corry Roda klopte in de halve finale na stug verzet Scelvcringhe-speelster Corry Hoo- gerhuis. In de finale leek Corry Roda regel recht naar de zege te gaan tegen Jan ny Verschuure, maar na de eerste set met 4-6 gewonnen te hebben, verloor zij de tweede met 7-6 na tien vergeven wedstrijdpunten. In de beslissende set bleek Janny Verschuure over de langste adem te beschikken. Voor Corry Roda betekende het enkelspel- toernooi een eerste optreden als zoda nig na bijna drie jaar. Met haar dub belspelpartner Anneke Cok maakte zij in die tijd meer furore, maar dit sterke Westerschouwen-duo onder vond eveneens de kracht van Janny Verschuure en Ria Oostrom. In de halve finale wonnen de Yerseke- speelsters met 6-7, 6-1, 7-5 na een spannend duel. In de andere halve fi nale klopten Loes Vleugel en Joke Groeneveld hun Bruse clubgenoten ZIERIKZEE - Tbn behoeve van de Wielerronde Zierikzee zal dinsdagavond vanaf 18.00 uur een aantal straten in de binnenstad worden afgesloten voor het verkeer. De Laan van St. Hilaire wordt vanaf de Weststraat afgesloten, evenals alle wegen en straten, die uit komen op het wielerparcours, dat er als volgt uitziet: Hoofd poortstraat, Nieuwe Haven, Oude Haven, Kraanplein, Ha venpark, Havenplein, Appel markt, Poststraat, Kerkhof, Wevershoek en Ravestraat. De betrokken bewoners in dit ge bied zijn via een persoonlijk gericht schrijven op de hoogte gebracht van deze tijdelijke verkeersmaatregel. Met het Wielercomité zijn vaste afspra ken gemaakt ten aanzien van de bereikbaarheid van het ge bied voor brandweer, politie en ambulance. sprong, maar toen kreeg Tica Pee man enigszins vat op het spel van de Kerkwerfse, al bleef het voortdurend een krampachtige zaak. Toch sleepte de Ooltgensplaatse uiteindelijk op routine de zege binnen: 6-4, 6-4, waar door Tica Peeman na een verloren fi nale in Bruinisse en een gewonnen eindstrijd in Zierikzee opnieuw een succesvol toernooi kon toevoegen aan haar Schouwen-Duivelandse reeks toernooien. De komende week komt zij, evenals een aantal eilande- lijke spelers en speelsters in actie in het Westrak-toernooi in Oude-Tonge. Met haar vaste dubbelspelpartner Marieke Exoo bereikte Mirjam Quar- tel ook de damesdubbelspelfinale. Daarin ontmoetten zij Marja Hart en Annelies Admiraal. Beide WIK- koppels kwamen als ongeplaatsten in de finale. Die plaatsen waren door de plaatsingscommissie weggelegd voor Ada Hommel en Erna Terwisscha enerzijds en Erna van de Cingel en Brigitte Helsloot. Beide koppels vlo gen er evenwel in hun eerste optreden uit. Hommel/Tferwisscha tegen Quar- tel/Exoo en Van de Cingel/Helsloot tegen Marleen Viergever en Marja van Strien. Dit koppel moest het ver volgens evenwel afleggen tegen Hart/Admiraal: 7-5, 6-2. Eerder won dit laatste koppel van het jeugdige Brouwse duo Marina van Oeveren en Miriam van Gelder (6-1, 6-4) en van Ina Korenhof en Marion Schiffer (6-2, 6-2. Na hun zege op Ada Hommel en Erna Terwisscha (4-6, 7-6, 6-3) scha kelden Mirjam Quartel en Marieke Exoo het duo Marjan Ruitenbeek en Gerda Vleeshouwers kansloos uit met 6-0, 6-0. In de eindstrijd wonnen Quartel en Exoo de eerste set schijn baar gemakkelijk met 3-6 en kwam het jeugdige duo ook in de tweede set met 2-4 aan de leiding. Tben verzuim den zij evenwel om door te drukken en konden Marja Hart en Annelies Admiraal alsnog de zege binnenha len. Via 5-5 pakten zij de tweede set met 7-5 en wonnen zij ook de beslis sende set ruim: 6-1. De damesdubbelspelfinale werd een geheel Kerkwerfse aangelegenheid. Mirjam Quartel en Marieke Exoo (rechts) le ken op de winst af te stevenen, maar trokken uiteindelijk toch aan het kortste eind tegen Marja Hart en Annelies Admiraal. Mirjam Quartel verloor later ook het enkelspel tegen Tica Peeman. berg als Martine Verschoore met twee keer 6-0 werden weggevaagd. Met name de 6-0, 6-0 tegen Martine Verschoore mag zeer opmerkelijk ge noemd worden, omdat de Zierikzee- se toch onmiskenbaar tot een van de drea Saarloos (7-5, 6-3) en Gerda Vleeshouwers (6-3, 6-3). In de finale nam Mirjam Quartel een 0-3 voor- Michel de Vlieger had ontdekt hoe hij het spel Van de Linden naar zijn hand moest zetten. Door wat fanatie ker aan te vallen werd de speler uit Willemstad onzeker, doordat het ini tiatief niet meer bij hem lag. Ook in de derde set profiteerde Michel de Vlieger daarvan al hield hij Arie van de Linden toch nog redelijk lang in zijn spoor. De Brabander was even wel nagenoeg kansloos, hetgeen ook werd uitgedrukt in een 6-3 nederlaag, hetgeen zijn tweede verlies en de tweede winst voor Michel de Vlieger betekende. Eerder klopte hij met Martine Verschoore het Willemstadse duo Arie van de Linden en Andrea Saarloos. Arie van de Linden bereikte de fi nale door in de halve finale in drie sets te winnen van Duiveland-speler Cor Korenhof, die als eerste was ge plaatst: 6-3, 4-6, 7-5. Eerder moesten Frank van de Vliet, Rinus Pankow en Hans Wohl het afleggen. Wohl werd winnaar van het verliezerstoernooi. Michel de Vlieger had in de halve eindstrijd veel minder moeite met zijn clubgenoot Ernst Pols dan ver wacht mocht worden: 6-2, 6-3. Pols schakelde daarvoor vrij verrassend, maar verdiend de als derde ge plaatste Nieuwerkerker Hans Bou- ma uit. Herrit van Splunder en Arris Verdonk waren de eerder geklopten van de latere winnaar. Met zijn dub belspelpartner Martine Verschoore pakte Michel de Vlieger eerder de ti tel in het gemengddubbelspel en ook hier was Arie van de Linden de helft van het verliezende paar. Hij trad aan met Andrea Saarloos. Ook van dit koppel werd voor de fi nale veel verwacht, maar De Vlieger en Verschoore bleken verrassend Michel de Vlieger (links) pakte tijdens het eerste Mondragon-tennistoernooi in Nieuwerkerk drie overwinningen. In het enkelspel klopte hij Arie van de Linden, met Hans Wohl won hij het herendubbelspel en met Martine Verschoore trok hij ook aan het langste eind in het gemengddubbelspel. NIEUWERKERK - LTC Zierikzee-speler Michel de Vlieger werd de grote winnaar van het eerste Mondragon-tennistoernooi op de banen van tennisver eniging Duiveland in Nieuwerkerk. De jeugdige speler, die door zijn resultaten van de voorbije maanden promo tie naar de C-status afdwong, veroverde in Nieuwerkerk drie titels in het D-toernooi. Vooral zijn overwinning in het enkelspel was voor De Vlieger een fraaie bekroning van een uitstekend seizoen. Met Martine Verschoore won hij het gemengddubbelspel en met Hans Wohl toonde hij zich uiteindelijk ook de sterkste in het herendubbelspel. Bij de dames manifesteerde de Ooltgensplaatse Tica Pee man zich andermaal. Na haar zege eerder in het Zierik- zeese Dikke Torentoernooi werd zij andermaal winna res, nu via een 6-4, 6-4 zege op Mirjam Quartel van WIK Kerkwerve. Het damesdubbelspel ging naar het WIK- koppel Marja Hart en Annelies Admiraal, die hun club- genotes Mirjam Quartel en Marieke Exoo in drie sets klopten. sterkste jeugdspeelsters van Schouwen-Duiveland mag worden gerekend. Met name technisch gezien spreekt het spel van haar bijzonder aan. Tica Peeman bereikte de finale door na een bye te winnen van An- Michel de Vlieger maakt momen teel ongetwijfeld een sterk seizoen door. Weliswaar was zijn optreden in het competitieteam van LTC Zierik zee nog allerminst sterk, toen de toer nooien kwamen was De Vlieger er he lemaal bij. In het eigen Dikke Torentoernooi bereikte De Vlieger drie finales. Nadat hij in de finale van het enkelspel genadeloos was af gestraft door de Uithoornse vakan tieganger Ton Worm en ook het ge mengddubbelspel met Martine Verschoore moest worden ingeleverd aan Co Braber en Jacqueline Tuk pakte De Vlieger met zijn jeugdige partner Hans Wohl de titel in het her endubbelspel door te winnen van Jan van der Weele en Marcel van de Ber ge. In het toernooi van de TV Duive land grossierde Michel de Vlieger in titels. Met name in het enkelspel in casseerde De Vlieger een overwin ning met glans. Hij moest het opne men tegen andermaal een badgast. Arie van de Linden uit Willemstad had zich naar gelang het toernooi vor derde in een favorietenrol gespeeld en werd over het algemeen ook getipt voor de zege in het finaletreffen met Michel de Vlieger. Dat leek aanvan kelijk ook te gebeuren, toen Van de Linden de eerste set met 6-3 won en in de tweede set met 4-0 aan de leiding kwam. Tben echter veerde Michel de Vlieger op en werkte hij zich naast de Brabander. De set kabbelde daarna door tot 6-6, waardoor een tiebreak over de afloop moest beslissen. Arie van de Linden kreeg vijf wedstrijd- punten, maar vergooide ze stuk voor stuk, terwijl ook Michel de Vlieger een aantal setpunten liet lopen. Uit eindelijk won de Zierikzee-speler toch met 14-12, waardoor hij via een derde set alsnog in de gelegenheid werd gesteld om winnend af te slui ten. Onzeker sterk, hetgeen zij etaleerden door met 7-5, 6-1 te winnen. In de halve fi nales klopten Van de Linden en Saar loos het WIK-duo Wim en Marja Hart met twee keer 6-0, terwijl Michel de Vlieger en Martine Verschoore in dat stadium met 6-0 en 6-3 afrekenden met Cor en Ina Korenhof. Van de Lin den en Saarloos sloegen eerder het als eerste geplaatste dubbel Co Bra ber en Tica Peeman uit het toernooi, zij het dat zij drie sets nodig hadden: 6-4, 1-6, 6-3. Met Hans Wohl won Mi chel de Vlieger aan het eind van de dag ook het herendubbelspel tegen Co Braber en Sam van de Welle. Het Ooltgensplaatse koppel werd eerder in het seizoen winnaar van het Mos- seltoernooi in Bruinisse, maar was nu niet opgewassen tegen het Zierik- zeese koppel, dat in een eerder stadi um winnend uit het Dikke Torentoer nooi kwam. De eerste set wonnen De Vlieger en Wohl afgetekend met 6-2, waarna Braber en Van de Welle in de tweede set een tiebreak afdwongen. Deze verlenging ging evenwel met 7-4 verloren, waarmee Michel de Vlieger zijn derde titel mocht incasseren, ter wijl de zege voor Hans Wohl een aar dige revanche voor zijn vroege uit schakeling in het enkelspeltoernooi betekende. In de halve finales won nen Braber en Van de Welle van het ver doorgestote Bruse koppel Jan Minnaard en Erik Korstanje en klop ten de toernooiwinnaars Hans Bou- ma en Frank van der Vliet. Verliespartijen Ondanks het feit, dat zij uiteinde lijk twee keer verliezend uit een fina le kwam, was WIK-speelster Mirjam Quartel de opvallendste deel neemster in Nieuwerkerk. Tot de fi nale acteerde zij bijzonder sterk, het geen resulteerde in zegge en schrijve vier verloren games in drie partijen. Hiervoor tekende Ada Hommel (6-2, 6-2), waarna zowel Marjan Ruiten- #11 Groeneveld bij de nadelige stand 6-3, j 0 00 «w evenwel toch de langste adem te heb- NIEUWERKERK - Janny Verschuure uit Yerseke is de grootste verrassing geworden tijdens het veteranentoernooi, dat deel uitmaakte van het eerste Mondragon-tennistoernooi, dat op de banen van tennisvereniging Duiveland werd afgewerkt. Zij won het dames enkelspel door in drie sets voorbij Corry Roda te glippen en met Ria Oostrom was zij ook de sterkste in het damesdub belspel. Ook hier waren drie sets nodig. Twee titels waren er ook voor Lex van Geer. Hij won eveneens in het enkelspel en in het dubbelspel in beide ge vallen met Bertus Bleyi tegenover zieh. In het dubbelspel was Bleyi gekop peld aan Westrak-speler Piet Noordermeer. Bleyi werd overigens de grote ver liezer, want met Scelveringhe-speelster Elly Gebraad verloor hij ook de derde finale, waarin hij aantrad. Joop de Vlieger en Truus Kort waren te sterk. Bertus Bleyi kon als verzachtende bijkomstigheid voor de drie verloren finales aanvoeren, dat hij sukkelde met een blessure, die hij tijdens de halve eindstrijden opliep. Met Elly Gebraad verloor hij de eerste finale tegen Joop de Vlieger en Truus Kort kansloos 6-4, 6-0. De toernooiwin naars schakelden eerder Hoop man/Hoopman en De Jong/Van Oe veren uit. In het herendubbelspel gingen de finalisten aanvankelijk goed tegen elkaar op, maar Lex van Geer en Joop de Vlieger trokken uit eindelijk in de eerste set met 7-5 aan het langste eind. Bleyi en Noorder meer leken zich te revancheren, maar het ritme stokte plotseling, waarna Van Geer en De Vlieger toch alsnog hun plaatsing als eerste onderstreep ten: 6-3. Voor de finale wonnen de toernooiwinnaars van Piet Bos en Jan de Kreuk (6-0, 6-2) en van Bob van Helden en Ben Morel (6-0, 6-3). In het enkelspel trof Bertus Bleyi in Lex van Geer een gedegen tegenstander, die zich allerminst gewonnen wenste te geven, ondanks de favorietenrol van de Duiveland-speler. j Terugslag Van Geer won de eerste set overtui gend met 6-3, maar trof vervolgens een op revanchebeluste Bleyi tegen over zich. De Ouwerkerker kwam met 2-4 aan de leiding, maar kreeg daarna weer last van de blessure, waardoor het voor hem moeilijk was te serveren. Via vier gewonnen games op rij pakte Van Geer ook de tweede set en zijn tweede titel. In de halve finale zorgde Lex van Geer voor een aangename verrassing door de sterke Kruiningse Cl-speler Henk Manten in drie sets te kloppen: 5-7, 6-3, 6-4. Bertus Bleyi klopte in dat stadium Dick Verschoore met 6-2, 6-3. In het damesgebeuren mani festeerde het Yerseke-duo Janny Ver schuure en Ria Oostrom zich nadruk kelijk. Met twee titels werd Janny Verschuure uiteindelijk de grootste Tica Peeman werd ook in Nieuwerkerk winnares van het enkelspel in het D- toernooi. nadat zij eerder ook het Zierikzeese Dikke Torentoernooi op haar naam schreef.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5