TAPTOE RENESSE Sober,maar voor herhaling vatbaar 4 om ook voor 1986 weer een Taptoe op de jaarlijkse evenementenkalender voor het Renesser toeristenseizoen te plaatsen. Na het optreden van de Duitse stadskapel en het Taptoe-signaal van Jaap Moerland beet het Middelburgse Drumr en Buglekorps Blue Spirit het spits af van de Taptoe 1985. Het onder leiding van Marcel Matthijsse staande hoofdstedelijke korps bracht uitstekende muziek ten gehore, al moet gezegd dat het quantum langzame muziek wel erg groot was. Het optreden had veel weg van een podiumconcert. Muzikaal was het door het korps gebrachte zeker van een goed gehalte, afgevraagd moet worden of het publiek niet liever een lekkere uptempo- show ziet en beluistert. Leuk was het optreden van de color- guards onder leiding van Nicolette Davidse. Na het openingsnummer Titan bracht Blue Spirit de eigentijdse compositie Gangsters ten gehore, gevolgd door een prima interpretatie van het door Earth, Wind And Fire naar de wereldtop gezongen Fantasy. Het afsluitende Softly As I Love You van good-old Cliff Richard was net iets te veel van het langzame. Een knetterend slotnummer had van het optreden van Blue Spirit onge twijfeld een topper gemaakt. Nu bleef het korps net onder de waardering 'uitstekend' hangen. Resumerend mag daarom geconstateerd worden, dat het optreden muzikaal zeer redelijk was, maar dat het niet echt specifiek samengesteld leek voor een Taptoe, waar het publiek toch graag minimaal een keer wordt vergast op een lekker vlotnummer. Hiervoor zorgde wel de Zierikzeese Showband Rust Roest. De graag geziene gasten van 'een steenworp verderop' traden vanzelfsprekend weer aan met de vier afdelingen, waarbij door vakanties en horeca-beslommeringen rechts en links danig was geknibbeld in het aantal aanwezige leden. Muzikaal en optisch werd dit evenwel voortreffelijk opgevangen door de wel aanwezigen. ,,In deze tijd van het jaar ontkom je daar bijna niet aan", meende algeheel leid ster Lieneke Bontekoe. Bovendien zit met name in het aantal vlaggemeisjes danig de klad. Ik zou er best wat voor over hebben als ik er enkele RENESSE - De jaarlijkse Taptoe van Renesse, die zaterdag avond op het sportpark aan de Laone werd afgewerkt, was er een die vooral uitblonk door variatie. Het Drum- en Buglekorps 'Blue Spirit' uit Middelburg, de Showband Rust Roest uit Zierikzee en de Showband Animato uit Hooglanderveen bij Amersfoort brachten gedrieën vooral het showelement, gestoeld op de discipline van de Amerikaanse collegebands, Drumfanfare Concordia uit Oosteind en de plaatselijke Koninklijke Fanfare Luctor et Emergo excelleerden voornamelijk door hun muzikale hoogstandjes. Als prima opwarmer fungeerde aller eerst de Stadtkapelle uit Erkrath-Düsseldorf. Het gebeuren werd ondanks de allesbehalve aantrekkelijke weersom standigheden bezocht door aan aardig aantal bezoekers, al bleef het getal ook nu weer enigszins beneden het aantal dat het vorig jaar de Renesser Taptoe kwam bekijken en beluisteren. Desondanks lijkt er voldoende grond aanwezig voor de organiserende Evenementencommissie Overigens is er bij Rust Roest om 'zware' jongens, trombonisten en bassisten", vertelt Lieneke Bontekoe lachend. Rust Roest moet binnenkort overigens een gevoelige veer laten. Majorettenleidster Joan Rotte zet er als zodanig een punt achter en wordt als instructrice opgevolgd door Lianne Priemus. Ook op haar plaats voor de groep komt een ander, maar daaromtrent wilde zij nog geen naam prijsgeven. ,,Ik heb het nu twee jaar met bijzonder veel plezier gedaan", legt zij uit. ,,Ik ben nu echter aan het laatste seizoen en mijn laatste Taptoe bezig, omdat ik het allemaal met mijn studie niet meer kan verenigen. Ik woon in Rotterdam en ik vind het al een aardige prestatie, dat ik het twee keer per week op en neer reizen om te trainen steeds Volhield. In combinatie met mijn studie is het in deze frequentie niet meer mogelijk". Joan Rotte blijft Rust Roest overigens op een lager pitje wel trouw. Zoals altijd leverde de Zierikzeese showband weer een uitstekende gevarieerde muzikale show af, waarbij Limehouse, Bridge Over Troubled Water, het swingende Sing, Sing, Sing, het lekker in het gehoor liggende Brasil en I Did It My Way voor voldoende variatie zorgden. De door eigen Rust Roest-instructeurs verzorgde arrangementen toonden aan, dat de showband ook op dit gebied nadrukkelijk haar mannetje staat. Muzikaal gezien voerde de eigen Renesser Koninklijke Fanfare Luctor et Emergo weer de boventoon. Onder leiding van tambour-maitre Adrie Padmos en dirigent Henk Blom leverde Luctor et Emergo weer een uitstekende show af, die muzikaal gezien alle andere Taptoe-deelnemers naar de kroon stak, al is het uiterst moeilijk bands van een geheel verschillend origine met elkaar te vergelijken. Tot absoluut topniveau reikte Luctor et Emergo bij de uitvoering van het schitterende Feelings, hetgeen uiterst cerdiend een extra uitgebreid open doekje van het publiek opleverde. Sterk was ook de interpretatie van Ancors Aweigh. Jammer dat dit nummer slechts in een verkorte versie werd weergegeven als slotnummer tijdens de afmars na een prima optreden. Voor de opwarming zorgden Royal Jubilee en King Size, waarna de drumband uitstekend het treingedender imiteerde in Trein Ritme. Renesse mag trots zijn op een fanfare als Luctor et Emergo. Klein maar dapper. Een veelgeslaakte kreet voor iets wat klein is en sterk presteert. De slogan mag zeker gebruikt worden voor Drumfanfare Concordia uit het Oosterhoutse kerkdorp Oosteind. Onder leiding van tambour-maitre Ruud Schoenmakers leverden de 22 Concordianen - voor driekwart bestaande uit meisjes - een fraai stukje werk af. Wel iswaar was de show enigszins ondergeschikt aan het muzikale gedeelte, maar desondanks leverde het clubje van tijd tot tijd aardige vondsten af op showgebied. Het ruim twintig jaar bestaande korps heeft zich reeds een aardige naam weten op te bouwen. Rechtstreeks gevolg hiervan is de eervolle uitnodiging op te treden in het voorprogramma van Taptoe Breda. De drumfanfare trad in de afgelopen jaren reeds meermalen op in België, Frankrijk en Engeland. Het muzikale optreden van Concordia kende enkele voortreffelijke hoogstandjes met het wat trage Besame Mucho en het swingende When Vooral de uitvoeringen van Midnight in Moscow en Hava Naquila spraken de kenners aan. De finale van de Renesser Taptoe 1985 was aanzienlijk korter dan de voorgaande jaren. Na het opmarcheren van de vijf deelnemende korpsen opende Animato de finale, gevolgd door het Taptoe-signaal door Jaap Moerland en de uitvoering van het Wilhelmus door Luctor et Emergo. De Taptoe werd bijgewoond door ondermeer burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, die zich traditiegetrouw een aan dachtig toehoorster toonde, ondanks de wat gure omstandigheden. Ontegenzeggelijk kon zij zich echter een duidelijk beeld vormen van het gebeuren en de noodzaak om het absolute hoogtepunt uit de evenementenkalender van Renesse in stand te houden, eventueel met financiële ondersteuning uit de gemeentepot. Tekst: Peter Wijnen Foto's: Joh. D. C. Berrevoets meisjes bij zou kunnen krijgen. Enige tijd terug waren er nog twintig vlaggemeisjes, nu moet ik het stellen met twaalf, dat is een beetje aan de lage kant". niet alleen 'vraag' naar vlaggemeisjes, maar is er ook bij de blazersgroep en bij de slagwerkgroep dringend behoefte aan uitbreiding. ,,Bij de blazersgroep gaat Ket vooral The Saints als fraaie afsluiters. Daan Robbers en Kees Bakker tekenden voor de instructie van het Oosteindse gezelschap. Klapstuk van de avond had Showband Animato uit Hooglanderveen bij Amersfoort moeten worden. Optisch was dat ook zeker het geval. De fraaie costumering en het nog fraaiere instrumentarium zorgden voor een schitterend geheel. Muzikaal werd het geleverde evenwel niet helemaal wat vantevoren mocht worden verwacht, voornamelijk omdat ook deze formatie louter langzame nummers ten gehore bracht, waardoor het grote publiek niet echt geboeid werd. Desondanks werd het totaaloptreden van Animato in grote lijnen een hoogstandje in het over het algemeen aantrekkelijke Taptoe-geheel. I.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4