o Bruinisse nam afscheid van ambtenaar D. W. Bal Fietsen diverse doelwit van diefstallen Fraaie tennis-demonstratie Botsingen door te hard rijden bij verkeerslichten DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" L. In tuin beland ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Mozaïek Taptoe Renesse Tennis Paardrijden Voor kinderen werd er aan het strand te Renes- De jaarlijkse Taptoe Renesse blonk zaterdag Tennisser Michel de Vlieger viert promotie De Schouwse Ruiters heeit voor het eerst een een mozaïekwedstrijd gehouden. (Pag. 3). uit door de variatie. (Pag. 4). naar C-status met drie zeges. (Pag. 3). combinatie die naar de Z-klasse promoveerde. (Pag. 6). MAANDAG 1Z AUGUSTUS 1985 141ste jaargang Nr. 23775 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De tijd, die alles verandert, verandert ook ons karakter. Elke leeftijd heeft zijn genoegens, zijn geest en zijn zeden. Boileau ,Wist Bal het niet, dan bestond het niet Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Bij de verkeerslichten te Nieuwerkerk ontstonden zaterdagochtend tussen 11.00 en 13.00 uur een aantal kettingbotsingen, waar in totaal veertien auto's bij betrokken raakten. Aan diverse voertuigen ontstond grote materiële schade. teerden voertuigen beschadigd NIEUWERKERK - Te hard rijden was volgens de rijkspolitie oorzaak van een aantal kop-staart-botsingen zaterdagochtend tussen elf en één uur bij de ver keerslichten te Nieuwerkerk, waarbij veertien voertui gen betrokken raakten. Enkele auto's liepen zoveel scha de op, dat ze door garagebedrijf Ista moesten worden weggesleept. De eerste aanrijding ontstond za terdagochtend omstreeks 11.10 uur. Een personenauto, bestuurd door J. G. uit Duitsland stond stil voor de stoplichten. Bestuurder E. M. uit Goedereede zag dit te laat en reed te gen de achterzijde van de auto van G., die aanzienlijke materiële schade opliep. Terwijl de mensen van de rijkspoli tie bezig waren met de afwikkeling van deze aanrijding, konden zij getui ge zijn van een kettingbotsing, waar vijf voertuigen bij betrokken raak ten. Een auto bestuurd door R. M. A. K. uit Zoetermeer stond als laatste in de file voor de stoplichten. De achterko- mende auto bestuurd door B. T. uit Tilburg reed van achter tegen de auto van K. aan, die op zijn beurt daarop doorschoot tegen de auto van A. v. d. Z. uit Hendrik-Ido-Ambacht, die reed vervolgens tegen de auto van A. M. T. uit Zoetermeer en tenslotte botste diens auto tegen het voertuig van L. S. v. Z. uit Dordrecht. Resultaat: we derom grote materiële schade. Voor de mannen van Hermandad was er ter plekke van de ver keerslichten dus wederom werk aan de winkel. Tijdens de afwikkeling van deze kettingbotsing, ontstond wederom een aanrijding ter hoogte van kilometerpaal 21 toen E. J. R. uit Oosterhout tegen de voor de stop lichten stilstaande auto van P. J. v. A. uit Middelharnis reed. De aanrijdingscyclus bleek daarna nog niet ten einde toen omstreeks 12.40 uur wederom drie voertuigen uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk'. Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen I 147,80 doch slechts f 123.16. Naam Adres Plaats postcode BRUINISSE - „Als je met de VUT kunt, moet je niet wachten totdat de FUT er helemaal uit is", was de kern achtige uitspraak die de afscheid nemende D. W. Bal deed in z'n bedankwoord tijdens de geanimeerde recep tie in de raadszaal van het gemeentehuis vrijdagmiddag. Toespraken van burgemeester T. C. Hekman, secretaris B. de Groot, de oud-wethouders S. A. Jumelet en W. van Gilst gingen aan die bedankwoorden vooraf. betrokken raakten bij een kop-staart- botsing. De politie was nog steeds aanwezig wegens de afwikkeling van voorgaande aanrijdingen. Bestuur der H. S. uit Haarlem stond stil in de file voor de stoplichten toen zijn auto aan de achterzijde werd aangereden door W. A. W. uit Amsterdam. S. reed daardoor tegen de achterzijde van de auto van W. K. uit Eindhoven, die op zijn beurt doorschoot tegen de auto van J. O. uit Den Haag. Wederom was flinke materiële schade het gevolg van een en ander. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie was het duidelijk, dat ter hoogte van de verkeerslichten te Nieuwerkerk veel te hard wordt gere den. Advertentie Meer dan 27 jaar is de heer D. W. Bal werkzaam geweest bij de ge meente Bruinisse en in die tijd op ge klommen tot commies. Eigenlijk door de nasleep van de oorlogsperi kelen bij de gemeente terecht geko men, wat ook de burgemeester in zijn toespraak aanhaalde: „Met name uw beginperiode in het arbeidsproces, vooral in de oorlogsperiode, waarin wij als jonge mensen in een vrij kort tijdsbestek uit een beschermde, vaak geïsoleerde levenssfeer in een totaal andere wereld terechtkwamen, waarvoor wij geestelijk niet rijp of volgroeid waren". Bal werkte tot medio '43 bij een boer toen hij werd opgepakt en in Duitsland in een vliegtuigfabriek te werk werd gesteld. Onderdelen ma ken voor de Heinkels en andere vlieg tuigen die de oorlogsindustrie in toenemende mate moest leveren om de grote verliezen op de slagvelden te compenseren. Voor Bal bleven die oorlogsjaren niet zonder gevolgen. Tbt 1957 ver bleef hij in een sanatorium en toen hij daaruit werd ontslagen mocht hij z'n oude werkkring, de landbouw, niet meer hervatten. Vraagbaak Hij werd ambtenaar in dienst van de gemeente waar hij werd geboren: Bruinisse. Een zeer waardevol ambte naar want hij werd de vraagbaak ter secretarie: „Wist Bal het niet, dan be stond het niet". In het begin was hij gemeentebode en haalde hij van de vele gemeentewoningen de huur op. „Alles heeft z'n keerzijde in het le ven" ging de burgervader daar dieper op in. „Ze hebben u waarschijnlijk in uw jonge jaren al geleerd dat men in het leven veel moet kunnen incasse ren en daardoor ook veel gemakkelij ker het leven tegemoet kunt treden en te nemen zoals het komt en daarmee vrede kunt hebben". „Afscheid nemen bij een pensione ring is heel moeilijk en brengt in het leven van degene die het aangaat een geweldig grote verandering teweeg. Men valt als het ware van de ene op de andere dag in het niets en betrok kene moet dan trachten aan zijn le ven een geheel andere inhoud te ge ven om de dan beschikbaar komende vrije tijd op te gaan vullen en nieuwe inhoud aan te geven". Burgemeester Hekman was wat dat betreft voor Bal niet bang omdat hij naast zijn gemeentelijk werk zich nog steeds op het maatschappelijk terrein beweegt. Geheel in overeenstemming met het afscheidscadeau dat hij van de ge meente kreeg, een radio-cassette met platenspeler, haalde de burgemeester een zinsnede van de bekende profes sor Waterink aan die het gemeente lijk bestuursapparaat het orkest der overheid noemde waarin ieder zijn ei gen instrument bespeelt en de diri gent tracht al die instrumenten zo goed mogelijk samen te doen klin ken, opdat een goed stuk muziek naar buiten wordt gepresenteerd: „De heer Bal heeft met alle overgave en naar vermogen zijn instrument ruim 27 jaar bespeeld en we zullen zijn instrument in ons orkest node missen". Papierwinkel In zijn gemeentelijke periode maakte de heer Bal twee gemeente huizen, twee secretarissen en vier burgemeesters mee. Hij beheerde het BURGH-HAAMSTEDE - Auto bestuurder J. B. uit Burgh- Haamstede reed zaterdagavond over de Burghse Weg. Op het momentdat hij een voor hem rijdende auto wilde inhalen, sloeg deze af richting Bcr- nardstraat. J B. moest daardoor uitwijken en reed bij die manoeuvre een voetgan gersbord omver om ten slotte te be landen in de tuin van het perceel Burghseweg 27 van M. P. d. V. Aan de tuin werd voor ongeveer 1.000,— aangericht. De zwaar beschadigde auto van B. moest door takelbedrijf De Jonge worden weggesleept. archief en was verantwoordelijk voor alle in- en uitgaande post en de ge- meentedocumentatie. Ter illustratie van die hele papierwinkel kreeg hij van zijn ambtelijke baas, gemeente secretaris B. de Groot, een fraaie kop en schotel met het gemeentewapen, gevuld met paperclips. Het echte ca deau van het personeel was een fraai foto-album. Ook de heer De Groot onderstreep te in zijn toespraak de centrale posi tie van Bal binnen het gemeenteap paraat; „Je werkte in het binnenste van de administratie en daar nam je een centrale maar ook vitale plaats in. Je borg niet alleen het juiste op maar kon het nog terug vinden ook. Onze waardering alom. We zullen je missen. Niet alleen voor je dienstbe toon maar in de eerste plaats door het feit dat je voor ons allen een heel fijne collega bent geweest". ffih P£ BI tr Voor en tijdens weekend ZIERIKZEE - Fietsen bleken de afgelopen dagen weer een geliefd object voor degenen, die het niet zo nauw ne men met het 'mijn' en 'dijn' en er kwamen dan ook vele aangiften van diefstal van rijwielen bij de rijkspolitie binnen gedurende het weekend. Zo raakte C. A. d. F. uit Dinteloord haar fiets kwijt, nadat ze hem zater dag tussen 10.00 en 13.00 uur bij de Ned. Hervormde Kerk aan de Korte Reke te Renesse had neergezet. Het rijwiel stond afgesloten, hetgeen voor de dieven blijkbaar geen belem mering vormde. Op dezelfde plek en rond dezelfde tijd werd ook de herenfiets van D. C. S., eveneens uit Dinteloord ont vreemd. Het herenrijwiel ter waarde van ongeveer 350,— van F. C. H. uit Hoornaar werd donderdag tijdens de nachtelijke uren gestolen in Burgh- Haamstede. P. J. uit Noordwelle raakte vrijdag zijn fiets ter waarde van 200,— kwijt nadat hij deze op de Hoogezoom in Renesse had neer gezet. E. K. P. uit Zierikzee werd gedu peerd door diefstal van zijn brom fiets, die niet afgesloten op de Sint Anthoniesdam te Zierikzee stond. De brommer ter waarde van ongeveer 650,— werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ontvreemd. Zaterdagmiddag tussen drie en vier uur verdween op de Hoogezoom te Renesse ook de damesfiets van A. A. J. uit Breda en W. B. uit Zierikzee vond zondagochtend zijn rijwiel ter waarde van 400— niet terug. Hij had de fiets de avond te voren bij de Nobelpoort afgesloten neergezet. Tfen slotte kreeg ook de fiets van A. K. M. M. uit Best een andere eige naar. Het rijwiel werd in de nacht van donderdag op vrijdag op de Hooge zoom in Renesse gestolen. Verwachting tot dinsdagavond: Kans op een bui Perioden met zon, af en toe een bui; minimumtemperatuur ongeveer 13 graden, middagtemperatuur rond 22 graden; matige zuiden wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 16 au gustus: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 aug. Zon op 6.21, onder 21.08 Maan op 2.05, onder 20.09 Nieuwe Maan: 16 augustus (11.06) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 aug. 1.07 13.46 7.19 19.52 Doodtij: 11 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17,1° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie die boven het zeegebied ten westen van Ierland ligt blijft de komende dagen het weer bij ons beheersen. Om deze depressie heen trekken storingen die bij ons een zuidelijke stroming in stand hou den. Hiermee wordt vanuit zuidelij ke streken lucht aangevoerd waarin de temperatuur 's middags tot boven de 20 graden oploopt. De depressie is gevuld met lucht, en de scheidingslijn tussen de koude en warmere lucht blijft dicht bij ons land liggen. NIEUWERKERK - Tijdens het eerste Mondragon-tennistoernooi op de banen van tennisvereniging Duiveland in Nieuwerkerk verzorgden twee Nederlandse toptennissers een prima demonstratie, ondanks de allesbehalve ideale weers omstandigheden. Martin Koek (links) toonde zich een voortreffelijk demonstratiespeler. Zijn optreden was door lopend doorspekt van komische noten, maar hij liet samen met een van de Nederlandse grootste jeugdtalenten, Michel Zegveld, heel wat fraaie staaltjes tennissport zien, waarvan het in redelij ke getale opgekomen publiek met volle teugen genoot. Begeleid door diverse open doekjes won Koek uiteindelijk met 7-5, 6-4, maar de krachtsverhoudingen ontliepen elkaar niet veel. Met enig fortijn had Zegveld de winst naar zich toe getrokken. Voorop stond evenwel het publiek een aan gename show te brengen, waarin de twee spelers uitstekend slaagden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1