Dertig prijswinnaars mochten tochtje maken op De Eendracht n Tweetal uit Ridderkerk bracht vakantie rovend door Vuurtje op het strand 6 Zaterdag 10 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur De Bron, serie over de alle daagse inspiratiebronnen van kunstenaars. Afl. 3: De Nieuwe Bloe- mengroep: Tbneel over een slokje te veel. 16.00 uur Love Boat, Amerikaanse tv- serie. Afl.: De Carnavalscruise. Het is weer carnavalstijd en het organiseren van een groot carnaval aan boord is een specialistenwerk. Er wordt ie mand voor ingehuurd die een shocke rend geheim met een passagiere blijkt te delen. 16.49 uur Mika, jeugdserie naar het boek van Arne Stivell. Afl. 10: Wed strijd tegen de tijd. Mika is opgepakt in het Deense plaatsje Helsingoer. Hij heeft ondertussen wel een eerste prijs gewonnen in een duiven wedstrijd. 17.04 uur De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De Wilgekat-Elfen. 17.30 uur Journaal 17.35 uur De Sprookjesbruid, sprook jesserie. Afl. 10: Rumburaks grote kans. 18.04 Niels Holgersson, tekenfilmse rie naar het boek van Selma Lager- löf. Afl. 39: Voorjaar in Lapland. 18.29 uur Coronation Street, Engelse serie. Victor Pendleburry heeft Mavis eindelijk gevraagd of ze bij hem wil komen wonen 18.55 uur De jongen die de voetbal pool won, jeugdserie. Afl. 10 slot. Rodney gaat een wereldreis maken met Liz en tante Adelaide. Maar eerst moet er nog heel wat geregeld wor den 19.21 uur Vijf tegen vijf, spelpro- gramma onder leiding van Willem Ruis. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Colditz, Brits-Amerikaanse tv-serie. De Gestapo levert drie Ame rikaanse officieren uit aan majoor Mohn. Ondanks hun harde praktij ken zijn ze niets wijzer geworden van de gevangenen en nu mag Mohn het verder opknappen. 21.22 uur Klasgenoten, programma waarin een bekende Nederlander ou de klasgenoten terugziet. Presenta tie: Koos Postema. 22.12 uur Achter het nieuws, actuali teitenrubriek. 22.42 uur Nimmer rust gegund, dra maserie naar de novelle bundel „Six feet of the country" van Nadine Gor- dimer. Verhalen over mensen gevan- .gen in een onmenselijk systeem, dat apartheid heet, gevangen en tegelij kertijd verjaagd en opgejaagd. 23.10 uur Nadine Gordimer. Gesprek met een blanke Afrikaanse, inter view met Nadine Gordimer. 23.37 uur Simon Carmiggelt, vertelt uit eigen werk: 'Dubbelportret' uit de bundel 'Drie in één.' 22.49 uur Journaal 23.54 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.45 uur Studio Sport: Atletiek - Europa-Cup voor dames vanuit Boe dapest, samenvatting. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Studio Sport. Samenvat ting Europese kampioenschappen zwemmen en waterpolo (Nederland- Griekenland) te Sofia. 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Woody Woodpecker, teken film voor de jeugd. 19.35 uur Het Los-Vast Kuip Spekta kel. 85 topartiesten en 10 superbands vanuit de Kuip in Rotterdam. Presen tatie: Jan Rietman. 20.25 uur Beestenboel, avonturen in en om een dierentuin. Er komt een beheerder voor de gesloten dieren tuin om de overgebleven dieren een goed tehuis te bezorgen. Turner en, Reilly zijn geschokt door zijn metho des. 21.15 uur Speel's met licht klassiek, spelprogramma gepresenteerd door Ruud Wester en Regine Clauwaert. 22.15 uur Meditatie 22.30 uur Journaal 22.40 uur Drie broers, Italiaanse speelfilm uit 1980. Drie broers, een rechter, een welzijnswerker en een ar beider keren na de dood van hun moeder terug naar hun geboor testreek in Zuid-Italië. Door gesprek ken komen de herinneringen terug en de verwachtingen van de broers wor den duidelijk. BRT 1 16.00 uur De Senator ging te ver (The Senator was indiscrete), Amerikaan se speelfilm uit 1948. Met in de hoofd rollen: William Powell, Ella Raines en Peter Lind Hayes. Regie: George S. Kaufman (Originele versie met Ne derlandse ondertiteling). Senator Ashton, een trouw partijlid, stelt zich kandidaat voor het presidentschap van de V.S. Hij neemt een publici teitsagent in de arm en wordt al snel razend populair. Als er een dagboek van hem wordt gestolen blijkt dit grote gevolgen voor zijn carrière te hebben. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 146 (herh.). 18.05 uur Zij drinkt een beetje (She drinks a little), Amerikaanse jeugd film van Arthur Seidelmann. Met: Anarda Wyss, Bonnie Barlett, Mi chael Le Clair e.a. Cindy Stott lijdt onder het alcoholprobleem van haar moeder. Wanneer zij een rol krijgt in het schooltoneelstuk wordt zij door het publiek vernederd tengevolge van haar moeders alcoholisme. 18.50 uur Juke Box 19.00 uur Boeketje Vlaanderen. We kelijks magazine met tips voor toe risme in eigen land. Met o.a.: 1. Toe ristisch portret: Antwerpse abdijen. 2. En of ons landeke leuk is) 3. Agen da. Presentatie: Gerty Christoffels. 19.35 uur Paardekoersen, lotto-uit slagen, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunstzaken 20.20 uur Weekendfilm: Passionele moord (Columbo: A deadly state of mind), Amerikaanse speelfilm uit 1975. Met in de hoofdrollen: Peter Falk, George Hamilton en Lesleyh Elliott. Regie: Harvey Hart. De psy chiater Marcus Collier maakt zijn rij ke patiënt Nadio Donner het hof. Hun verhouding wordt bedreigd wanneer haar echtgenoot Karl, de naam van haar minnaar wil weten. Marcus Collier raakt in paniek en grijpt naar geweld om de situatie meester te blijven. 21.30 uur Zomerhappenings. Boven Gent rijst Programma rond het Belfort te Gent n.a.v. de opening van het Gentse muziek- en beiaardsei zoen. Jessie de Caluwé neemt ons mee in en om het Belfort. Onze rond leiding wordt afgewisseld met frag menten uit het openingsconcert van 15 juni op het St. Baafsplein. 22.15 uur Ferre Grignard. Program ma dat probeert de originaliteit van deze controversiële artiest aan te to nen via beelden van een optreden en een interview. Begeleidingsgroep: The fifth Ball Gang (herh.). 22.55 uur Sport op zaterdag. Met o.m. een samenvatting van de Europese kampioenschappen zwemmen in So fia. 23.25 uur Paardekoersen, Journaal en Coda: Schön Rosmarin van Fritz Kreisler door Xavier Claggs, viool en Katrien Verbeke, piano. Zondag 11 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.30 uur Laat de vissen maar tv kij ken, kinderserie. Afl. 2: Het strand. 17.30 en 19.00 uur Journaal 19.05 uur Wil Kwak-Kwak, kleuterse rie. 19.10 uur Boulevard of Broken Dreams, gevarieerd zomerprogram- ma met reportages, films en muziek. De uitzending van vandaag komt uit Den Bosch en start met het kinder programma „Bericht van Éénoog". 20.10 uur VPRO-Cinema presenteert W.C. Fields: The Golf Specialist, kor te Amerikaanse film uit 1930 geregis seerd door Clyde Bruckman. 20.30 uur Boulevard of Broken Dreams, vervolg. Met o.a. Paniek in Berlijn, een muziektheaterproduktie van de Stichting Orkater, gebaseerd op 'Zusammenstoss', een libretto van de dadaïst Kurt Schwitters. 22.00 uur All that heaven allows, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Douglas Sirk. In een klein stadje woont de rijke weduwe Cary Scott. Ze wordt verliefd op de tuinman die 15 jaar jonger is. Cary's vrienden en haar sociale positie staan een verhou ding in de weg. Met o.a. Jane Wyman en Rock Hudson. 23.30 uur Boulevard of Broken Dreams, vervolg. Het Boulevard Tango-orkest. 00.00 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.35 uur James, Engelse jeugdfilm. De 14-jarige James en Bob, toenmalig stuurman van het schip 'Dawn" zijn gek op varen. Op een dag zien zij de door een zakenman gekochte 'Dawn' liggen en kunnen de verleiding niet weerstaan 18.00 uur Studio Sport. Europese kampioenschappen zwemmen en wa terpolo (Nederland-Hongarije) van uit Sofia. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Trekking van de lottogetal len 20.00 uur Journaal 20.10 uur Freud, tv-serie in 6 delen. Afl. 5: Messias, met in de titelrol: Da vid Suchet. Freud is lid van een ge nootschap dat de grondbeginselen van de psycho-analyse ontwikkelt. De Zwitsers Carl Jung en Adler heb ben zich ook bij deze genootschap ge voegd, na enige tijd verkoelt hun ver standhouding met Freud. Freud krijgt volop erkenning in Amerika. 21.10 uur Vietnam, documentaire se rie. Afl. 2: De dominofactor. 22.45 uur Journaal 22.55 uur Studio Sport. Voetbal - Sa menvatting van de finale van het Am sterdam 710-toernooi en samenvat ting van de finale van het PS V-toernooi. 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 15.30 uur De avonturen van Noeki, Russische jeugdfilm van Ostashenko. Met: S. Zabolotine, A. Mokkov en G. Ostashenko. (herh.). 16.40 uur Koken is kunst. Afl. 2: Var kensfilet in vleesnetje gevuld met fij ne groenten. Presentatie: Agnes Goy- vaert (herh.). 16.55 uur De vorstinnen van Brugge, Dertiendelige Vlaamse tv-serie van Maurits Balfoort naar het werk van Maurits Sabbe. Afl. 2. Met in de hoofdrollen: Jo de Meyere, Dora van der Groen en Marcel Hendrickx. (herh.) (Ondertiteld via teletekst). Edgar Onghenae gaat met de wevers van Brugge praten, hij wil ze tot ver zet aansporen 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 147 (herh.). 18.05 uur Tom en Tina, kleuterserie. Afl. 62: Het speelplein. Afl. 76: De verrassingstocht 18.15 uur Liegebeest. Afl. 24: De in huldiging (herh.). 18.30 uur The Tripods, Engelse science-fictionserie van Graham Theakston. Met: John Shackley en Jim Baker. Afl. 11. De jongens zetten de reis voort naar de Witte Bergen. Het wordt steeds moeilijker want ze hebben honger en worden door zwer vers achterna gezeten 18.55 uur Onbekende wereld (Explo re), Amerikaanse serie over primitie ve volkeren, hun rituelen en tradi ties. Afl. 12: Dansers en tanden op Sri Lanka. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.05 uur Sportweekend 20.35 uur Smerissen op zondag (Di- manche de flic), Franse speelfilm uit 1982. Met in de hoofdrollen: Jean Ro- chefort, Victor Lanoux en Barbara Sukowa. Regie: Michel Vianey (origi nele versie met Nederlandse onderti teling). De hoge politiefunctionaris sen Rupert en Franck willen een ander leven. Rupert besluit om een minnares te nemen en Franck begint een verhouding met de vrouw van Rupert. Ze komen samen met een col lega een heroïnetransactie op het spoor. Het drietal grijpt in en zit nu met heroïne en heel veel geld 22.15 uur Helnwein, cover designer. Oostenrijkse documentaire van Peter Hajek. Potret van Cottfried Heln wein, een beroemd Oostenrijks shockpainter en cover-designer. 23.00 uur Journaal en Coda: Wanneer de cognac op is (Ljoebomir Levtsjev) (vertaald door Mon Deprez). Maandag' 12 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Brainwave. Nederlands/ Frans/Belgisch/Zwitsorse tv-serie. Afl. 4: Een hond kan de das omdoen (herh.). Een incident aan boord van hot vliegtuig, waarbij Hëlène de sjaal van een vrouwelijke passagiei ver wisselt, brengt zowel Hclène als Pier re Vermeer op het spoor van in dustriële spionagepraktijken. 16.55 uur Het Toppop Hitarchief: se lectie van Toppopnummers uit het verleden. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Wie waagt die wint, pro gramma waarin de gemotoriseerde uitdaging centraal staat. Presentatie: Marianne van der Zeijs en Cees Ver- hart. 18.15 uur Minibios, tekenfilms voor de jeugd. 18.45 uur AVRO's Sportpanorama, wekelijkse sportrubriek gepresen teerd door Ruud ter Weijden. 19.10 uur Honderd beroemde schilde rijen. Vandaag: Ik en het dorp, van Chagall. 19.20 uur AVRO's Jazz-Podium (8). Opnamen van het North Sea Jazz Festival 1981 in Den Haag. Met: Ma jor Holly's Salute to Louis Jordan. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Sterrenslag. AVRO- Telcvisie presenteert de Nationale Zomcrloterij Telolot ten bate van di verse instellingen. Afl. 5. Commen taar. Jos Kuyer en André van Duin. 22.00 uur AVRO's Praatpark, talk show waarin Karei Prior vanavond een ontmoeting heeft met Bob Ver st j-aetc. 22.45 uur Televizier Magazine Speci al. Veertig jaar na dato - Nederlands- Indië, deel 1. Tweedelige documentai re over de afloop van de Tweede Wereldoorlog in het voormalige Ne- derlands-Indië. 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthórenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Kwartslag. Waar denk je aan als je aan de bom denkt? Kinde ren uit New York geven hun ideeën over de atoombom vorm in dans, zang, toneel en muziek. 19.27 uur Niels Holgersson, teken filmserie. Afl. 40: Nielson, die kleine gans 19.55 uur Webster, Amerikaanse se rie. Afl.: Kloppen voor je binnen komt. Zonder te kloppen stormt Webster de kamer van George en Ka- therine binnen en treft hen aan in een tedere omhelzing 20.20 uur Onze gastvrijheid, Ameri kaanse humoristische speelfilm uit 1923 van Buster Keaton. In Kentucky heerst er een vete tussen de families Canfield en McKay. In 1810 wordt John McKay door één van de familie Canfield neergeschoten. Moeder McKay vlucht met haar baby naar New York. Twintig jaar later keert William terug naar Kentucky en komt bij toeval terecht in het huis van de familie Canfield 21.35 uur De Onderste Steen: Het Huis, Israëlische documentaire over een huis in Jeruzalem dat in 1948 door zijn Palestijnse eigenaar wordt verlaten en nadat verschillende be woners de revue gepasseerd zijn, ver kocht wordt aan een Israëlische pro fessor. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. Afl. 148. (herh.). 18.05 uur Tom en Tina, tekenfilm voor de kleintjes. Afl. 64: Het ezeltje. 18.10 uur De Edison tweeling (The Edison Twins), jeugdserie met An drew Sabiston en Marnie McPhail, e.a. Afl. 30: Taart eten (Let them eat cake). 18.35 uur Boeroendi, tweedelige do cumentaire van J. C. Algoet in op dracht van het ABOS. Deel 2: Grond tekort - vals alarm? Ditmaal aan dacht voor de problemen van de ont bossing en erosie. Projecten werden opgezet voor de aanleg van weiden, erosiebestrijding en het kweken van nieuwe gewassen. 19.00 uur Tijdrover. Lieve plantjes. Vandaag: Abutilon. Presentatie: An dré Onghena. (herh.). (Ondertiteld via teletekst.) 19.10 uur Uitzending door derden. Programma van het Vrije Woord. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Vaarwel, Mr. Chips (Good bye, Mr. Chips), Engelse serie uit 1984 naar de roman van James Hilton over de lange carrière van een zeer bemin nelijk onderwijzer. Afl. 1. Met: Roy Marsden, Anne Kristen Juli Meager e.a. 21.00 uur Fresh Fields, Engelse comedy-serie over een echtpaar van middelbare leeftijd. Met: Julia McKenzie, Anton Rodgers e.a. Afl. 10: De bestselller. (In the Spring Passie en een schandelijke zaak bren gen de straat waarin Hester woont in opspraak. Hester besluit het verhaal op te schrijven, maar met andere na men. Misschien wordt het wel een bestseller? 21.25 uur In de atoomkooi (Dark Cir cle), Amerikaanse documentaire uit 1982 van Judy Irving, Chris Beater en Ruth Landy over een nucleair tijd perk met zowel toepassingen op mili tair als op vreedzaam gebied. 22.45 uur Paardekoersen, Journaal en Coda: Wanneer de cognac op is van Ljoebomir Levtsjev. (vert. Mon De prez.) AMSTERDAM - Sail Amsterdam '85 is voor dertig jeugdige zeillief- hebbers een onvergetelijk avontuur geworden. Zij konden zich op de laat ste dag van de Sail-manifestatie in schepen op onze varende nationale trots De Eendracht om mee te varen in de parade of Sail van Amsterdam naar IJmijden. Een indrukwekkende vaartocht waarmee de aan Sail '85 deelnemende tall ships op waardige wijze afscheid namen van onze hoofdstad en van een weergaloos zeilvaart-evenement in de Amster damse binnenwateren. De Eendracht - een stoere tweemaster van bijna 36 meter lengte en met een zeilopper- vlak van 586 m2 - was tijdens Sail '85 een van de grote publiektrekkers. De dertig uitverkoren „opstap pers" aan boord van De Eendracht voeren mee in het kader van een door postgiro/rijkspostspaarbank georga niseerde wedstrijd. Meer dan 100.000 jongeren die gedurende de eerste zes maanden van dit jaar vijftien jaar werden, kregen een Zilvervloot- gelukcheque thuisgestuurd. De der tig winnende cheque-nummers ga randeerden de gelukkige inzenders een plaatsje aan boord van De Een dracht tijdens de slotmanifestatie van Sail '85. Dat De Eendracht enorm populair is onder jongeren blijkt wel uit de vele inzendingen die postgi ro/rijkspostspaarbank te verwerken kreeg. De elf jaar oude gaffelschoe ner krijgt jaarlijks zo'n 1000 jongeren uit alle delen van het land aan boord voor een avontuurlijke zeiltocht. Het initiatief voor een zeilend zeeschip dat jeugdige landgenoten in staat stelt kennis te maken met de zee en de elementen, werd alweer jaren gele den genomen door de Stichting Het Zeilend Zeeschip. Met als motto dat een kennismaking met de edele zeil kunst voor iedere Nederlandse jonge re bereikbaar moet zijn. Dankzij steun van het bedrijfsleven en de hulp van vele vrijwilligers kon dat ideaal op 1 juni 1974 worden verwe zenlijkt toen beschermheer Prins Bernard De Eendracht te water liet. DEN HAAG - De Zuidafrikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Roelof Botha, komt niet naar Neder land. RENESSE - De reddingsbrigade Westerschouwen, waarvan dag en nacht iemand in de strandposten aan wezig is, merkte merkte gisteren nacht om 3.30 uur een twintigtal jeug dige personen op die nabij de overgang Wilhelminahoeve druk doende waren met het stoken van een vuur op het strand. Zij gebruikten hierbij riet en hout uit de duinen. Met assistentie van de reddingsbrigade werden zij overgebracht naar het po litiebureau waar zij een vermaning kregen RENESSE - Dat sommige mensen er wel een heel alternatieve manier van vakantie houden op na houden, bleek in de nacht van dinsdag op woensdag toen de politie in Renesse de 19-jarige J.S. en de 18-jarige G.K. beiden uit Rid derkerk aresteerde. Het tweetal bleek tijdens de tien dagen tijd dat ze in de Westhoek verbleven niet minder dan 17 tentinbraken te hebben gepleegd. Tijdens hun rooftochten op de cam pings 'Wijde Bliek' (zeven maal), 'Schouwen' (vijf maal) en 'De Brem- hoeve' (vijf maal) stal het tweetal geldbedragen en waardevolle kleine dingen. Door het combineren van ver schillende gegevens, waaronder een goed signalement dat werd verstrekt door de nachtwakers van camping 'Bremhoeve', kon de politie de Rid derkerkers in de nacht van dinsdag op woensdag aanhouden nadat zij camping 'Schouwen' weer met een be zoek hadden vereerd. Het tweetal dat momenteel nog vastzit op het politie bureau te Zierikzee, zal vandaag op vrije voeten worden gesteld en later ter verantwoording voor de rechter moeten verschijnen. door CISSY VAN MARXVELDT De dertig prijswinnaars mochten een tochtje innkm De hendrarht „Zegt me geen laars, 'k Weet hele maal niet wie die goeie man is," knor de Dot. „Hij woont in Parijs. Hij komt hier tweemaal per jaar jagen. En hij wil het huis 's zomers alleen aan eerste klas families afstaan." „Gelijk heeft hij." Dot glimlachte aanminnig. „Dat zou ik ook doen, als ik een huis te verhuren had." „Daarom staat het meestal leeg. Hij is erg precies, begrijp je?" Dot knikte begrijpend. Dan sprong ze op. wapperde het linnen van haar ligstoel heen en weer: „Hier. ga even zitten." „Nee dank je wel." weerde Ella af. „Ik ga zo naar Lcnie en Mia." „Nu. graag of nietDot plofte weer neer. „Dus nu is het verhuurd. Da's leuk voor de man." „Ja, en ik hoorde straks op het postkantoor, dat een jonkheer er twee maanden komt wonen. Hoe vind je?" Ella raakte weer geani meerd. „Prettig." Dot likte met een spitse rooic tongpunt langs haar lippen. „Ik zal de snoes wel nooit zien. maar ik ben toch blij voor meneer Huygcns. dat 'Sonncwende' in zulke goeie han den komt Zou het wel een primo jonkheer zijn. denk je?" „Het is een Padt van Hoijendaal." Ella zei het haast plechtig. „Zo. Dat klinkt wel. Maar die naam kan best gefingeerd zijn. Je hoort van zulke gekke dingen tegen woordig." „Mama kent de Padt van Heijen- daals van vroeger." Ella's blonde wenkbrauwen bewogen zich aristo cratisch, vond Dot. „Tbnminste een tak ervan." „Als de jonkheer dan maar niet tot een verkeerde tak behoort." „Och dwaasheid. Stel je niet zo aan." Ella werd plotseling ongedul dig. „Jij bent natuurlijk niet zo op de hoogte van de oud-adellijke families, maar dan moet je ook niet „O tóch," viel Dot geanimeerd in de rede. „Ik heb van sommige families een speciale studie gemaakt. Stam bomen en zo. Van geslachten, die met de Noormannen in ons land kwamen. Dat is gewoonweg een stokpaardje van me. Maar ik ben Padt van - hoe zei jo ook weer - nergens tegengeko men." „Hij is student," zei Ella. „Zie je wel?" Dot kuchte somber. „Een jonkheer en student. Enfin, la- ton we er maar het beste van hopen." „En hij komt hier met nog drie of vier vrienden de zomer doorbren gen." Ella kon het niet voor zich hou den. „Hoe vind je het?" „Nu. ik beklaag die arme Huygens. Als er een steen van zijn huis heel blijft „Het kan best vreselijk leuk wor den." zei Ella. „Studenten brengen altijd vrolijkheid mee." „O. dus je denkt met ze aan het fui ven te slaan." veronderstelde Dot sar castisch „Och kind," zei Ella. Ze beet op haar onderlip. „Nu, mijn zegen heb je. Fuif maar raak. Misschien kun je nog jonkvrou- we Padt worden. Ja, wie weet. Ik zal me wel op een afstand houden," zei* Dot bescheiden. Ella draaide zich met een ruk om. Ze stampvoette bijna. „Wat jij voor een wonderlijk exemplaar bent zei ze. Ze liep weg op 'hoge benen' vond Dot. Dot grijnsde. Tante Mies had een vriendin, die schermde altijd met de ze frivole uitdrukking. De slager kwam - wanneer zij over het vlees had geklaagd - op hoge benen de re clame te niet doen, of Nina, het meis- ic, kwam plotseling op hoge benen de kamer binnen. Wanneer de vriendin van tante Mies die uitdrukking lan ceerde, had Dot zich altijd direct le vendig de betrokken personen voor gesteld. wadende op lange, dunne stelten. En ziet. hier ter plaatse zag ze opeens iemand in de meest letterlijke betekenis van het woord op hoge be nen wegwandelen. Dot genoot. Ze dacht: Was Pit hier maar vast. Wat zou Pit gnuiven. 'Sonnewende' kon in de Veluwe verzinken voor haar part, met de studenten er bij. O, nu had ze echt slaap gekregen van Ella's ge daas. Ze strekte haar benen, vouwde haar handen achter het hoofd, gaapte eens Dot soesde weg (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6