Kampeerders blijven lakoniek, al regent het pijpestelen ELEKTRO LIEVENSE CCCTeleWekker Vliegtuig-ambulance project gaat voorspoedig van start Telefoonservice-bedrijf komt op de markt met nieuw type strippenkaart Tenten in de modder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ruiten sportkantine ingegooid Orgelspel Zweed Nilsson in Brouwershaven ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 augustus 1985 Nr. 23774 SCHARENDIJKE - 't Was deze week voor de meeste kampeerders geen eenvoudige opgave om een droog plekje te vinden voor de tent. Zelfs op Schouwen - Duive- land, bekend om de meeste zonuren in Nederland, gaven de regenmeters ongekende hoogten aan. En wanneer overdag droge perioden voorkwamen, was het 's nachts weer helemaal mis. Gevolg: vol- en overgelopen geulen rond de tent en dubbel werk voor de campinghouders die met pompen en het boren van gaten in de grond de wate roverlast zo veel mogelijk binnen de perken hielden. De achttienjarig en vormen de grootste groep van de jongeren die er jaarlijks zelfstandig op uit trekken om tijdens hun vakantie in Zeeland de zee, het strand en vertier te zoeken. Op de foto vijf jongens uit St. Oedenrode op het overloopterrein van camping Duin en Strand te Scharendijke. peerders daar, lakoniek op de weers omstandigheden. Ze waren er lekker uit en daar ging het om, verklaarden Het alleen op piektijden open gestelde overloopterrein is nog niet gedraineerd, maar wanneer de pro vincie - evenals de gemeenteraad al deed - via een bestemmingsplanwij ziging definitieve goedkeuring ver leent tot geregelde exploitatie, gaat Van Baarle maatregelen treffen tot volledige inrichting ervan, te begin nen met draineren. Hij heeft nu gezorgd voor verharde toegangswegen tot het terrein, een demontabele toiletaccommodatie en een aangegeven verdeling tussen plaatsen voor jeugd en gezinnen. Het is niet druk op het overloopter rein, maar de permanente camping zit vol. Van Baarle in algemene zin over de verregende zomer: „Waarde loos. Als je het in zes tot zeven weken waar moet maken en het zit vier we ken tegen Hij denkt daarbij vooral aan campinghouders met al leen kampeerplaatsen en een winkel- 'je. Voor hemzelf ligt dat anders. Juist door de weersomstandigheden draai den de kantine en de disco op zijn ter rein goed en maakten vakantiegan gers gebruik van zijn fitness-centrum, ook een manier om de vrije tijd op gezonde manier door te komen, 's Middags draaide hij voor de jeugd vaak videofilms, waarvoor veel belangstelling was. Moeilijker liepen de zaken in zijn dit seizoen geopende strandpavil joen, terwijl die zo hoopvol begonnen met de zonnige pinksterdagen. Maar Van Baarle blijft optimistisch. Hij denkt niet dat één verregende zomer het toerisme zal doen instorten: ,,'t Komt allemaal vanzelf weer goed bij goede zomers',' is zijn opvatting. Op de goed gedraineerde perma nente campings was het allemaal nog te overkomen. „Vooral op plaatsen waar geen auto's mogen rijden, valt het wel mee", vertelt eigenaar Johan van Baarle van camping Duin en Strand te Scharendijke. En dat is het geval op het grootste gedeelte van zijn kampeerterrein, waar ook veel vaste standplaatsen zijn. Alleen op het speciale parkeerterreintje voor Toerisme Zeeland steekt gunstig af ZIERIKZEE - Zeeland steekt positief af tegen de rest van het land wat de leegloop van vakantiegangers betreft. In alle accommodatievor- men, dus ook op de campings, is ongeveer 25 procent ruimte Wat de campingbedrijven langs de rest van de kust en op de Waddeneilanden betreft, is daar al meer dan zestig procent aan plaatsen vrijgekomen, al dus het Nationaal Bureau voor Tberisme. Het vakantieseizoen elders in Nederland loopt door het slechte weer vroeger af dan ge bruikelijk. Uit een raming van het NBT voor de beschikbare vakantieaccommodatie in het hele land in de periode 9 tot en met 16 augustus blijkt, dat de hotels aan de kust, op de Wad deneilanden en in iets mindere mate op de Veluwe nog goed vol zitten, maar over het alge meen wel ruimte hebben. Dat geldt ook voor bungalows aan de kust. Maar ook daar ver trekken de gasten eerder. Op de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug zijn evenals vorige week langzaam leeglopende campings te zien. trailers met boten, aan de ingang van- de camping, is het bar en boos met volgelopen wielsporen. Overloopterrein Een hoofdstuk apart vormt het overloopterrein van camping Duin en Strand, een extreem voorbeeld van waterig kamperen, waarvan bijgaan de foto's getuigen! Het was een onmo gelijke zaak om de tenten aldaar zon der modderige voeten te bereiken. Een logische zaak, aldus de verkla ring van Van Baarle: „Dat is verse grond. Verleden jaar is daar nog ge ploegd." Toch zijn er kampeerders, die er de voorkeur aan geven juist daar te kamperen, zoals die zeven jongelui uit St. Oedenrode. „Hier staan we lekker rustig", vertelde een van hen, „Kunnen we 's avonds muziek draai en zonder anderen te hinderen." Ze zochten een droog plekje voor de tent en reageren, evenals de andere kam- fn Midden schouwen Toelichting- op beleid Beter Wonen MIDDENSCHOUWEN - Voor leden van de gemeenteraad en andere be langstellenden geeft directeur Ph. van Doorne van de woningbouwver- niging Beter Wonen dinsdagavond 20 augustus toelichting op het woning bouwbeleid van zijn vereniging. Dat gebeurt in het gemeentehuis te Scha rendijke. De bespreking begint om half acht. Aan de orde komen bijvoorbeeld zaken als planning woningbouw, wo ningtoewijzingsbeleid en urgentiere geling Wanneer de provincie - evenals de gemeente - toestemming geeft tot definitief gebruik van het overloopterrein, gaat eigenaar Johan van Baarle van cam ping Duin en Strand de volledige inrichting ter hand nemen. Te beginnen met draineren. Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 01119-1634 Telefoon 03417-60160* Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaai. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; lefefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38.70; per |aar f 147.80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BT W Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04. Kontrakftarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. Hierbij wordt nauw samenge werkt door het Academisch Zie kenhuis Rotterdam en Het Neder landse Rode Kruis. De Stichting Geneeskundig Luchttransport is neutraal van karakter en gaat om deze neutraliteit te handhaven uit van de grondbeginselen van het Nederlandse Rode Kruis. Voor het transporteren van ern stig zieken en gewonden, alsmede voor het vervoeren van organen ten behoeve van transplantatie en replantatie, is een twee-motorig vliegtuig, beschikbaar, dat plaats biedt aan één of twee liggende pa tiënten. De medische uitrusting aan boord voldoet aan dezelfde basiseisen, zoals deze ook gelden voor de „Intensive Care" in zie kenhuizen. Deze is tevens getest op maximale betrouwbaarheid in de lucht. Het werkgebied van het toestel omvat in grote lijnen Euro pa, met inbegrip van de Oostblok landen en Noord-Afrika. Voor lan den verder weg worden andere toestellen ingezet. Het speciale toestel wordt al leen ingezet als geen gebruik kan worden gemaakt van lijndiensten of behandeling ter plaatse. Enke le voorbeelden: een indicatie is een verbrijzelingsfractuur van arm of been op Ibiza. Snelle repa triëring is dan geboden, omdat een locale operatie niet aan te ra den is. Bovendien is dan ook een optimale bewaking noodzakelijk. Aan de andere kant kan een pa tiënt met een eenvoudige fractuur, ook in gebieden waar weinig mo gelijkheden aanwezig zijn, vaak gerepatrieerd- worden via lijn- vlucht of charter. Er zijn ook ge vallen, waarbij repatriëring niet de juiste oplossing is. Zo kan een patiënt erbij gebaat zijn een loka le behandeling te ondergaan alvo rens de stress van een reis te moe ten doormaken. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn bij de behandeling van een hartinfarct. Ook komt het voor dat het beter is om alleen een me disch team te zenden dat ter plaat se (aanvullend) medische hulp verleent. En niet te vergeten de psychoso ciale indicatie. Iemand kan door ziekte of ongeval niet lang meer te leven hebben. Repatriëring is dan vaak gewenst om te voorkomen dat de patiënt alleen in een vreemd land sterft. Een medisch team bestaat altijd uit minstens één arts en een ver pleegkundige, en is doorgaans af komstig uit het Academisch Zie kenhuis Rotterdam. De teamle den hebben bovendien allemaal een tweejarige opleiding gevolgd met betrekking tot de luchtvaart- geneeskundige aspecten. Een belangrijke cliënt van de stichting is SOS International te Amsterdam. Deze alarmcentrale bezoekt al vele jaren in de centra, waar zich dit soort noodsituaties voordoen, geregeld de ziekenhui zen. Dit om zich op de hoogte te stellen van de medische voorzie ningen aldaar. Zodoende is men in staat om op grond van de beschikbare gege vens snel te besluiten, of en op welke wijze hulp moet worden verleend, ter plaatse of door repa triëring. DEN HAAG - Het enkele maanden geleden aange vangen vliegtuig-ambulanceproject van de Stich ting Geneeskundig Luchttransport heeft een voor spoedige start gehad. Sinds begin mei zijn al tientallen vluchten gemaakt naar vele delen van de wereld, zoals New York, Nice, München, Moskou en Tel Aviv. Een extreem voorbeeld van waterig kamperen: het overloopterrein in Scharendijke. Advertentie DEN HAAG De ANWB is na lui een discussie van ruim vijf jaar mei de inspecteur der vennootschapsbe lasting over eens geworden dat zij voor bepaalde activiteiten, met als voornaamste die van do ANWBa- larmcentrale, vennootschapsbe lasting is verschuldigd. Over te beta len naheffing is nog geen overeenstemming bereikt. Secretaris drs. D. J. Engelen van de ANWB noemde een bedrag van rond de 1 mil joen gulden. De ANWB zal de nahef fing betalen uit de algemene reserve, die ruim 97 miljoen gulden bedraagt. RENESSE - De sportkantine van de s.v. Renesse aan de Laöne vormde de afgelopen twee nachten het doelwit van vandalisten. Door middel van keien werden in totaal drie ruiten in gegooid. De daders zijn niet bekend. Evenmin als de dieven die dinsdag nacht de fiets van N.H. uit Krimpen aan de IJssel en woensdagmiddag de fiets van L.A. uit Nieuwerkerk weg namen bij het Dorpshuis te Renesse. J.B uit Scharendijke deed nu pas aan gifte van de inbraak in zijn carvan die op 8 juli werd gepleegd. Daarbij werden een kleurentelevisie, een ra diocassetterecorder en vier klapstoe- len ontvreemd. De caravan stond op het parkeerterrein bij camping 'Duin en Strand'. De dieven kwamen bin nen door de deur open te breken. K.S uit Sint Gallen (Zwitserland) deed aangifte van de verdwijning van zijn surfpak dat op zijn auto lag te drogen De auto stond aan de Brouwersdam. BROUWERSHAVEN - De Zweed Olie Nilsson speelt op dinsdag 13 au gustus in Brouwershaven in de St. Nicolaaskerk. Hij is hoofdleraar orgelspel en or gelmethodiek aan het Conservato rium vah Malmö en sinds 1952 orga nist en cantor aan de Kloosterkerk te Lund in Zweden. Gedurende meer dan dertig jaar heeft hij geregeld or gelconcerten in Zweden en de meeste Europese landen gegeven. Ook is hij diverse malen via radio en tv te be luisteren geweest. Tien jaar was hij dirigent van het Universiteitskoor van Lund, waarmee hij ook vaak in het buitenland optrad. Op zijn programma staan werken van Wesley, Clérambault en Bach. Het optreden begint om 20.00 uur. Olie Nilsoon. ZIERIKZEE - Nederland is een nieuwe strippenkaart rijker. Nu eens geen kaart om in (train of bus) te stappen, maar om uit te stappen cn wel uit bed! Het is namelijk een'strippenkaart voor mensen die bang zijn zich te ver slapen en daardoor het risico lopen te laat op een belangrijke afspraak, een vergadering of gewoon op hun werk te zijn. Zij kunnen - met de nieuwe strippenkaart - per telefoon gewekt worden. De kaart, voor een redelijk bedrag verkrijgbaar, heeft 24 strips. Een strip geeft het recht om eenmaal op elk gewenst uur van de dag (of nacht!) gewekt te worden, indien voor liet slapen telefonisch gemeld wordt dat men gewekt wil worden 'Telewek kor* (zo heel de strippenkaart) is een nieuwe dienstverlening van de jonge ondernemer Rob Winkelaa»; die een tolofoonsorvioo-bedrijr heeft in Er- melo.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3