Directie SEP wil opheldering over gestolen brief inzake uitbreiding van kerncentrales Schoolvakanties lopen naar het eind Radio Weltevreden Zierikzee overgenomen door TB Christiaanse Brief ontvreemd bij inbraak ministerie Van Aardenne Diesel zaterdag twee cent duurder Van der Heijden akkoord met ziekenhuizen in Terneuzen en Vlissingen weekend servicedienst installatiebedrijf DËüRUOO m ARNHEM - De directie van de Samenwerkende Elek- triciteits Produktiebedrijven (SEP) wil van minister Van Aardenne van Economische Zaken met spoed ophel dering over de inhoud van een brief over kernenergie, die in juni werd gestolen na een inbraak in zijn ministerie. In die brief, die dateert van 17 juni dit jaar, legt de be windsman verscheidene afspraken vast die hij ten aan zien van de uitbreiding van het aantal kerncentrales in ons land heeft gemaakt met de Commissarissen der ko ningin in Brabant en Limburg. De brief werd, samen met andere stukken, gestolen en in de publiciteit gebracht door een actiegroep die zich noemt „De wraak van jhr. De Braauw". In een brief aan Van Aardenne zegt SEP-directeur N. Ketting dat de in houd van het ministeriële schrijven aan de CDK's Van Agt (Brabant) en Kremers (Limburg) bij de stroompro- ducenten bevreemding heeft gewekt, zeker omdat het gaat om zaken van groot gewicht en omdat noch de brief, noch de inhoud ervan ter kennis van de SEP is gebracht. „Wij stellen het op hoge prijs van u de verzekering te verkrijgen, dat een dergelijke handelswijze niet meer zal voorkomen", aldus de SEP-directie in haar brief aan Van Aardenne. Daarin wordt de bewindsman voorts gevraagd of er door of namens hem nog meer afspraken gemaakt, toezeggingen gedaan of voornemens geuit zijn over onderwerpen, waar voor de SEP verantwoordelijkheid draagt, maar waarvan zij tot nu toe onkundig is gebleven. In zijn brief aan Van Agt en Kre mers bevestigt Van Aardenne dat bei de commissarissen de bereidheid hebben uitgesproken om zich in te zetten voor de vestiging van één of twee kerncentrales op de lokatie Moerdijk. Er staat verder in dat Van Aardenne voorziet dat zowel in Moer dijk als in Borssele nieuwe kernenergie-eenheden gevestigd wor den, waarbij het in totaal dan dus zal gaan om de vestiging van maximaal drie nieuwe kerncentrales. Regio-voordeel Van Aardenne verklaart zich in de brief aan de beide commissarissen verder bereid om het voordeel van goedkope atoomstroom in de vorm van een „regio-voordeel" voor een deel ten goede te laten komen aan de stroombedrijven die een kerncentra le realiseren, indien die realisering plaatsvindt in goede samenwerking met de daarbij betrokken provinciale overheden. Voorts zegt de minister in de brief toe „alles te doen wat in zijn vermo gen ligt" om in geval van de vesti ging van een kerncentrale te Moer dijk, de werkgelegenheid bij de huidige kolencentrales in Buggenum en Geertruiden berg te behouden, door nieuw kolenvermogen aan de Provinciale Limburgse en Brabantse Elektriciteitsmaatschappijen toe te wijzen als de huidige kolencentrales na de jaren negentig buiten bedrijf zullen worden gesteld. Van Aardenne bevestigt in zijn brief tenslotte de afspraak met Van Agt en Kremers, dat beide CDK's zul len streven naar een stroombedrijf voor Brabant, Limburg en Zeeland, waardoor een krachtig produktiebe- drijf ontstaat met voldoende vermo gen om te functioneren. „Dat is bo vendien bevorderlijk voor een goedkope seriematige bouw van het aantal kerncentrales op Moerdijk en in Borssele, waartoe uiteindelijk be sloten wordt", aldus Van Aardenne. De SEP wil opheldering over en na dere toelichting op vrijwel alle za ken, die minister Van Aardenne in zijn brief aan beide commissarissen aanroert. Zo vragen de stroomprodu- centen zich af welke procedure de be windsman verder van plan is te gaan volgen, of het juist is dat hij nu al van mening is dat er in Moerdijk twee kerncentrales moeten komen en hoe hij het door hem genoemde „regio- voordeel" vorm en inhoud wil geven. Uitlatingen De SEP wijst Van Aardenne er op dat verscheidene passages in de brief niet stroken met eerdere uitlatingen van de bewindsman en antwoorden op kamervragen, bijvoorbeeld met betrekking tot het „regio-voordeel" en het financiële voordeel dat de zo genoemde „giganten" (industriële mammoet-verbruikers van stroom) van kernenergie zullen hebben. Ook wil de SEP weten of de samen werkende stroomproducenten in het overleg over de plannen een volwaar dige gesprekspartner met alle be trokken partijen zijn en wat de be windsman bedoelt met de toezeg ging, „alles te zullen doen wat in zijn vermogen ligt" om de werkgelegen heid bij de kolencentrales in Bugge num en Geertruidenberg te behou den. De SEP-directie wil „ruim voor 22 augustus" antwoord op de naar haar mening „talrijke en soms ook indringende vragen" aan de be- DEN HAAG - Door de grote hoe veelheid ammoniak, die vrijkomt uit overtollige mest van voornamelijk de intensieve veehouderijen, is thans 90 procent van de voor verzuring gevoe lige, kalkarme meren ernstig aange tast. Deze plassen en vennen zijn voornamelijk gelegen in de zand gronden in het zuiden en oosten van het land. windsman. De raad van commissa rissen van de samenwerkende stroomproducenten zal op die datum vergaderen over de brief van Van Aardenne en over zijn antwoorden op vragen van de SEP. ROTTERDAM - Dieselolie, huis brandolie en petroleum worden za terdag twee cent per liter duurder. De meest voorkomende prijs van diesel aan de zelftankpomp komt dan gemiddeld per liter op 117,80 cent, van huisbrandolie op (excl.) 79,05 cent en van petroleum op (incl.) 100,35 cent per liter. Dat heeft een woord voerder van de NOVOK, de Neder landse Organisatie Voor de Olie- en Kolenhandel, donderdag meege deeld. De prijsstijging staat in ver band met de stijging van de dollar koers en het aantrekken van de noteringen voor gasolien. De prijzen van benzine en LGP blijven gelijk. UTRECHT - Staatssecretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) is in principe akkoord met (vernieuw bouw voor ziekenhuizen in Terneu zen, Vlissingen en Hengelo. Maar voor de vernieuwbouw van het Bethseda-St. Joseph Ziekenhuis in Vlissingen, dat met het gasthuis in Middelburg moet worden samenge voegd, is nog geen geld beschikbaar omdat dat project een minder hoge prioriteit geniet, aldus een woord voerder van het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur donderdag na afloop van overleg tus sen de staatssecretaris en de betrok ken besturen van de provincies en zie kenhuizen. Voor de twee projecten in Terneu zen en Hengelo komt wel geld op ta fel uit de pot van 500 miljoen gulden die WVC destijds op aandrang van de Tweede Kamer heeft gereserveerd voor bouwprojecten die uiteindelijk leiden tot een goedkopere ziekenhuis exploitatie (onder meer via een forse vermindering van de beddencapaci teit). In Terneuzen gaat het' om de bouw van het streekziekenhuis voor Midden-Zeeuwsch-Vlaandeen dat het Julianaziekenhuis in Tbrneuzen, het Elisabethziekenhuis in Sluiskil en het St. Liduinaziekenhuis in Hulst gaat vervangen. Voorwaarde is dat het nieuwe ziekenhuis 290 bedden gaat tellen, 145 bedden minder dan de huidige ziekenhuizen. Met de bouw mag een investering gemoeid zijn van maximaal 79,9 miljoen gulden. ZIERIKZEE - Radio Weltevreden Zierikzee BV wordt met ingang van maandag 26 augustus overgenomen door Technisch Bureau Christiaan se te Burgh-Haamstede. Directeur P. N. Meerman laat weten tot de maatregelen te zijn ge dwongen door gezondheidsredenen en gebrek aan opvolging. Tbchnisch Bureau Christiaanse zal de naam Radio Weltevreden Zierik zee handhaven. De heer J. J. Jongschaap wordt bedrijfsleider. Advertentie tel. (01110) 6255 Iedere zaterdag Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Start van slotlaan aan de Laone te Renesse om 14.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V. Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Iedere zondag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Mu ziek onder woorden. 20.15-21.45 uur. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-16.15 uur. Tevens bureau voor rechtshulp. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi tietraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Renesse Fiets en wandelpuzzeltochten. Start en inschrijving bij V.V.V. Renesse tus sen 14.00 en 14.30 uur. Elf dorpen fietstocht. Start tussen 13.30 en 14.00 uur bij V.V.V.-kantoor te Renesse. Brou wershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tbkenaars". 19.00-21.30 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Iedere dinsdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur. Iedere dinsdag tot eind augustus Renesse Iedere dinsdagmiddag Elf Dorpen Fietstocht (50 km). Start en finish bij V.V.V.-kantoor, inschrijven tussen 13.30 en 14.00 uur. Iedere woensdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz zeltochten Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur ZIERIKZEE - De schoolvakanties lopen aardig naar het eind. Nog en kele dagen en de schoolbellen gaan weer rammelen. Dit zal overigens niet het geval zijn voor de twee bovenstaande kleuters, die door onze Nieuwsbode-fotograaf al spelend werden betrapt. Het wordt overi gens de start van een zeer memorabel schooljaar, want er wordt ge start met het nieuwe schoolsysteem, ivaarbij het lager onderwijs en het kleuteronderwijsgebeuren zijn samengevoegd tot het basisonder wijs. De kinderen verblijven hierdoor van het vierde tot het twaalfde levensjaar op een en dezelfde school. Zaterdag 6 juli t/m zaterdag 10 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin-klein antiek. 10.00-17.00 uur, behalve zon dag. Tot en met zaterdag 17 augustus Burgh Hervormde kerk. Expositie Dieneke Hendriks, 10.00-12.00 uur en 16.00- 18.00 uur dagelijks, behalve op zon dag. Tot zaterdag 10 augustus Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie 13.30 tot 16.30 uur. Elke dag geopend, behalve zondag. Zaterdag 17 augustust tot en met 31 augustus Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie antieke poppen. 13.30-16.30 uur. Zaterdag 10 augustus Zierikzee Bioscoop. Vier vuisten in 't kwa draat. 20.00 uur. Renesse Sportveld aan De Laone. Thptoe. 20.30 uur. Noordwelle Rommelmarkt/braderie. 12.00 uur. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgel-recital Wim Boer en Eric Koevoets. 15.30 uur. Nieuwerkerk Oud papier ophalen door Jeugdsoos De Kêête. 10.00 uur. Zondag 11 augustus Zierikzee Bioscoop. Vier vuisten in 't kwa draat. 14.30 uur. Bioscoop. Beverly Hills Cop. 20.00 uur. Maandag 12 augustus Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Reinate Heemskerk, alt en Frans van Tilburg, orgel. 20.00 uur. Renesse Vertrek vanaf V.V.V.-kantoor. Avond- fietsdriedaagse. 19.00 uur. Scharendijke Start autotocht bij Verenigingsge bouw Ned. Herv. kerk. Schouws Ker- kepad. Rondleiding in de kerken van Brouwershaven, Zonnemaire, Drei- schor en Noordgouwe. 19.00 uur. Dinsdag 13 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Olie Nilsson, orgel. 20.00 uur. Renesse Vertrek vanaf V.V.V.-kantoor. Avond- fietsdriedaagse. 19.00 uur. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Optreden van volksdansgroep „Letitia". 20.00 uur. Woensdag 14 augustus Renesse Vertrek vanaf V.V.V.-kantoor. Avond- fietsdriedaagse. 19.0.0 uur. Nederlands Hervormde kerk. „Koor- klanken" door het Mannenkoor „Ons Koor" uit Sommelsdijk o.l.v. Gerrit Zoon. 20.00 ur. Scharendijke Ned. Herv. kerk. Muziekavond m.m.v. Erwin Neve uit Oostburg (or gel) en Hans Smout uit Bergen op Zoom (bas/bariton). 20.00 uur. Donderdag 15 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh Ned. Herv. kerk. Zomeravondmu- ziek, Rinus Verhage, orgel; en Helen Fitzpatrick, viool. 20.00 uur. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Poppen theater „Alteklein". 16.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Delta films w.o. Stormvloed, Oosterschel- dewerken. 20.00 uur. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene leesbibliotheek „Reho- both". Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Zaterdag 17 augustus Zierikzee Het Luitje. Vertrek vaartocht bejaar den gemeente Brouwershaven. 14.00 uur. Scharendijke Camping Duin en Strand. Bingo voor kinderen. 19.00 uur. Camping Duin en Strand. Bingo voor volwassenen. 21.00 uur (na afloop dis co). Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgel-recital Wim Boer en Eric Koevoets. 15.30 uur. Bruinisse Sportterrein. Thptoe Bru. 19.00 uur. Dinsdag 20 augustus Burgh-Haamstede Dorpshuis. Voorlichting gevelisola tie. 20.00 uur Bruinisse Scheepswerf Van Duivendijk. Wa- terspelen. 19.30 uur. Woensdag 21 augustus Renesse Nederlands Hervormde kerk. „Ko perklanken" door „Brass 79" uit Rot terdam o.l.v. Fokke Palstra. 20.00 uur. Donderdag 22 augustus Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Vrijdag 23 augustus Bruinisse Dorpshuis. Play-backwedstrijd. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2