„Vrienden maken belangrijkste doel verblijf in Nederland" Jubileum voordeel cheque DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Burgemeester De Meester bij officiële ontvangst Hatfielddelegatie: r j betaal dus geen f 147,80 doch slechts I 123,16. De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" Drie nieuwe gemeentebodes in Zierikzee Rustige Ring Promotion ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kampeerders Radar Afrika Tennis Op Schouwen-Duiveland blijven de kampeer- De radar is de voelspriet van de schipper. Een Fred Lugo en Conny den Boer uil Zierikzee Eerste Mondragon-tennistoernooi wordt be- ders lakoniek, ondanks de regen. (Pag. 3). reportage op pagina 4. gaan een jaar door Afrika. (Pag. 5). heerst door jeugdspelers. (Pag. 7). VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1985 141ste jaargang Nr. 23774 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ware vriendschap duurt levenslang. Burgemeester Th. H. de Meester overhandigt Jan Boot uit Zierikzee de wisselbeker voor het beste verslag van de reis naar Engeland in 1984. Nederland iets afwijkt van die in En geland. Zo kent Nederland geen ge kozen burgemeester, maar volgens De Meester is dat alleen maar goed omdat de burgemeester in dat geval meer boven de politieke partijen kan staan. Vriendschap De Meester wees de jeugd erop niet alleen te denken aan een zo prettig mogelijk verblijf de komende twee weken in Nederland en van excursie naar excursie te hollen, maar ook te werken aan de vriendschap met de anderen. ,,Het is belangrijk als je in een vreemd land vrienden maakt en niet slechts voor twee weken, maar gedurende tal van jaren. Het is de be doeling dat jullie wat opsteken van de gewoonten en gebruiken in Neder land." Peter Armstrong, de leider van de Engelse delegatie voegde daaraan toe dat hij hoopte dat de jeugd het een en ander leert van het verblijf in Nederland en dat ze wat toleranter i minder egoïstisch. Advertentie UW voor'Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 elders in deze ««ant. ZIERIKZEE - Burgemeester Th. H. de Meester van Zie rikzee heeft vanochtend de Engelse Hatfielddelegatie op het stadhuis ontvangen. In de trouwzaal richtte hij in het Engels het woord tot de jeugd uit de Zierikzeese twinstad en van Schouwen-Duiveland. Het Gravensteen herbergt nog steeds een afdeling, welke in vroeger tijden dienst deed als gevangenis. En in die dagen was het beslist geen pretje om een gevangene te zijn, vond De Meester. De ruimtes waren kaal, koud en vochtig en de gevangenen hadden zeker niet de beschikking over kleuren-televisies. Ook de plaatselijke politiek kwam aan de orde. De jeugd werd erop geat tendeerd dat de gemeentepolitiek in I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik J Naam I Adres I Plaats postcode De Engelse en de Nederlandse jeugd bij elkaar in de banken van de trouw zaal. Jan Boot uit Zierikzee kreeg de Hatfieldwisselbeker uitgereikt. Hij maakte van de verleden jaar gehou den reis naar Engeland het beste ver slag. De burgemeester zei dat de be ker enkele jaren niet is uitgereikt, maar dat hij verheugd is dat de beker weer is opgepoetst. Jan had niet, zo als gebruikelijk was, zijn verslag aangevuld met foto's en krante artikelen, maar desondanks werd zijn verslag toch als beste beoor deeld. Historie Met name voor de Engelse jeugd vertelde de burgervader een en ander over de historie van Zierikzee. Deze stad, welke uit de achtste eeuw da teert, kent nog steeds ongeveer de zelfde structuur als in de veertiende eeuw. In de 16e, 17e en 18e eeuw nam Zierikzee een belangrijke positie in de zeevaart in. De schepen uit Zierik zee kwamen overal in Europa en zelfs in andere delen van de wereld, vol gens De Meester. „Dat is allang niet meer zo. Zierikzee is nog wel een cen trum, maar heden ten dage voor de scholen en de winkels." In 1554 werd het stadhuis gebouwd. Aan de in de trouwzaal zittende jeugd vertelde hij dat deze ruimte vroeger dienst deed als rechtszaal. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna I 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. ZIERIKZEE - De gemeentebodes S. J. van der Heide en J. de Masier van Zierikzee verlaten officieel respec tievelijk per 1 oktober en 1 november het stadhuis. Beide heren worden opgevolgd door H. Haag uit Nieuwe Tbnge, die per 1 september in dienst treedt en G. de Masier uit Bergen op Zoom, een zoon van J. de Masier. Hij begint waarschijnlijk 16 september. De gemeente heeft met ingang van 1 september ook een derde bode aan gesteld. J. N. van Mourik uit Zierik zee zal als part-time ki'acht als avond bode werkzaam zijn. Hij wordt ingezet voor de avondvergaderingen, uitgezonderd raadsvergaderingen. BURGH-HAAMSTEDE - De vijfde Ring Promotiondag te Burgh-Haam- stede heeft niet de drukte gekend, die er op de vierde Promotiondag wel was. Donderdagochtend en donder dagmiddag hadden de terrasjes geen overbezetting en hoefde de wande laar zich geen moeizame weg door de menigte te banen, zoals vorige week wel degelijk het geval was. Wel veel activiteit was er te zien in de hoek van de jeugd. Op de stoep hadden vele kinderen hun koopwaar uitgestald. Ook de allerkleinsten wa ren hevig geïnteresseerd in de spul letjes. Een grote attractie vormde de disco bounce. In een grote ballon dreunden de harde discoklanken, waarop de jeugd zonder schoenen mocht dansen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Mogelijk een bui Af en toe zon en kans op een regen- of onweersbui. Minimumtempera tuur ongeveer 14 graden, middagtem- peratuur omstreeks 20 graden. Mati ge zuidwesten wind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 13 aug.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 aug. Zon op 6.16, onder 21.14 Maan op 00.16, onder 17.05 11 aug. Zon op 06.17, onder 21.12 Maan op 00.41 onder 18.15 12 aug. Zon op 06.19, onder 21.10 Maan op 01.16, onder 19.18 Nieuwe Maan: 16 aug. (11.06) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 10 aug. 10.34 22.46 04.12 16.38 11 aug. 11.34 23.51 5.13 17.42 12 aug. 12.38 6.16 18.49 Doodtij: 11 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17°C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - In de nacht en ochtend trekt een wolkenzone over het land. In deze zone komen stapelwolken voor die hier en daar het buiensta dium bereiken. Sommige buiten kun nen vergezeld gaan van onweer. Na het passeren van dit gebied gaat in de middag en avond de zon weer schijnen. De met zuidwesten wind aange voerde lucht is dan iets koeler dan die van vandaag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1