Twee leiders ontmoeten elkaar in Verpleegkundige dienst Oosterscheldeziekenhuizen 1 Jeef binnen begroting in '84 i\s i Toeristendag met goed weer trok veel belangstelling Nachtelijke zoekactie Koningin Beatrix naar boot op Oosterschelde DE ZIERIKZEESCHE COURANT y NU BIJ FRANK IKf PE «itr r__r— USBBI Jongen breekt been bij aanrijding De .NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ventvergunning Naar aanleiding van een gerechtelijke uit- Arbeidstijdverkorting Veronica-dag Ploegenspel Naar aanleiding van de arbeidstijdverkorting Op recreatiepark Aquadelta werd een Het ploegenspel in de amateurcriteriums be- spraak gaat de gemeente Zierikzee haat vent- naar 38 uur gaat een aantal gemeenten de Veronica-dag gehouden. Tal van artiesten tra- gint trieste vormen aan te nemen. In Renesse vergunningensysteem wijzigen. (Pag. 2). dienstverlening aan het publiek beperken. (Pag. 3). den live op en duizenden bekeken het gebeu- kreeg het publiek daardoor niets te zien. ren. (Pag. 4). (Pag. 6). DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1985 141ste jaargang Nr. 23773 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat ik steeds zocht, dat heb ik niet gevonden, en wat ik niet zocht, dat komt van zelf. Hofman von Hofmannswaldau Advertentie TOP ELPEE VAN DE WEEK 19 g5 EN NATUURLIJK OOK CD EN MC Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - De resultatenrekening van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen laat een voordelig saldo zien van 2.189.514,Hoewel was uitgegaan van een sluiten de begroting werd over de jaren 1982/1983 een vergoe ding voor het anciënniteitseffect en herbezetting uitge keerd van ruim een miljoen gulden. Daarnaast werden vergoedingen ontvangen voor nieuwe activiteiten, zoals fysiotherapie en bloedbank. Dat meldt het jaarverslag 1984 van de Stichting. Het batig saldo is geboekt ten schuiving van klinische opnemingen gunste van de rekening 'voordelig naar dagverpleging veroorzaken een saldo nog te regelen' in verband met toenemende werkbelasting in de kli- te treffen voorzieningen, onder meer nische verplegingsdienst, verband houdend met een voorgeno men besluit tot vervanging van 400 bedden. Het resterende bedrag zal ten gunste van de reserve aanvaard bare kosten worden geboekt. Hier mee wordt een deel van het in 4980/1982 verloren gegane eigen ver mogen gecompenseerd. Onder de Stichting vallen de zie kenhuizen Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee en de lokaties Bergzicht en St. Joanna te Goes. Binnen de verschillende afdelingen van de sector patiëntenzorg hebben zich geen grote veranderingen voor gedaan. In vergelijking met de pro- duktiviteit in het jaar 1983 was er sprake van stabilisatie en consolida tie. Wel is er binnen de verplegings dienst en de afdeling poliklinische patiëntenzorg veel werk verzet om te kunnen inspelen op de huidige ont wikkelingen. Volgens het bestuur van de Stich ting droeg het verslagjaar met be trekking tot het functiepakket en de daaruit voortvloeiende activiteiten het karakter van consolidatie. ,,Dat is niet zo verwonderlijk wanneer men Vervolg pagina 3 BRUINISSE - Op de terreinen van recreatiepark Aquadelta in Bruinisse was Nederlands luidruchtigste zendgemachtigde Veronica woensdag de gehele dag te gast. Bij gelegenheid hiervan kwamen diverse Nederlandse en buitenlandse top artiesten naar het vissersdorp. Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse ont moette als 'leider' van de Duivelandse gemeente diverse artiesten persoonlijk. Zo ook een van de 'leiders' van het nationale muziekgebeuren, de kleine Am sterdammer Danny de Munck. Onze Nieuwsbode-fotograaf betrapte het duo tijdens een vluchtig onderhoud. Voor tweeduizend gulden aan koffie en sigaretten weg BRUINISSE - Uit het levensmidde- lenbedrijf van T.S. van Gilst aan de Nieuwstraat te Bruinisse zijn in de nacht van maandag op dinsdag drie honderd pakken koffie en een hoe veelheid sigaretten gestolen, die een gezamenlijke waarde van een twee duizend gulden vertegenwoordigen. Verpleging Voor het eerst sinds vele jaren bleef de verpleegkundige dienst in 1984 binnen de begroting, zowel budget tair als in aantal verpleegkundigen. Hiermee werd verder uitvoering ge geven aan een reeds eerder inj^zet beleid dat voorzag in een afbouw"van het aantal leerlingverpleegkundigen ten gunste van een toename van het aantal gediplomeerde verpleegkun digen. Per saldo was er een daling van het aantal verpleegkundigen en leerlingen met 15. Het doel van dit beleid was tweele dig. Enerzijds het bereiken van meer continuïteit en specifieke deskundig heid in de formaties van de verschil lende verpleegafdelingen en ander zijds de beheersing van de perso neelskosten in deze grootste tak van dienst. De verplegingsdienst is de enige dienst welke binnen de zieken huisorganisatie 24 uur per dag be trokken is bij de patiëntenzorg. Door een zorgvuldig personeelsbe leid in de verplegingssector konden, in afwijking van wat zich elders in het land voordeed, alle drie groepen leerlingverpleegkundigen na hun eindexamen in dienst blijven. Verpleeg-duur Het aantal opgenomen patiënten daalde met 60 en de gemiddelde ver- pleegduur daalde met 0.4 per dag waardoor het aantal verpleegdagen met bijna 5700 verminderde. Daar staat tegenover dat het aantal pa tiënten voor kortdurende bedverple- ging met 86 steeg. Het aantal verrichtingen per opge nomen patiënt is gelijk gebleven en er is slechts een geringe daling van het aantal verrichtingen per 100 poli kliniek bezoeken. De daling van de gemiddelde verpleegduur en de ver- «i amw graas mam ■S.43 ZIERIKZEE - De vijftienjarige T.K. uit Maastricht is woensdagmid dag met een gebroken been in het Ro de Kruisziekenhuis opgenomen, na dat hij op de provinciale weg naar de Zeelandbrug was aangereden door een personenauto. Hij zou, zonder te kijken, plotse ling de weg zijn overgstoken, waar door hij werd gegrepen door een auto. bestuurd door de zeventigjarige J. M. uit Dirksland, die richting Goes reed. De Maastrichtenaar werd per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja. ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123.16. Naam Adres Plaals postcode BURGHSLUIS - De reddingsboot Koningin Beatrix, gestationeerd bij de Neeltje Jans, heeft vannacht de handen vol gehad aan een zoekactie naar een vermist bootje. Het was uiteindelijk een helikopter van de Marine Lucht vaartdienst, die om half zes vanochtend het bootje op de Roggeplaat aantrof. De verkleumde opvarenden hebben geen letsel overgehouden aan het avon tuur. kampen. Het jacht met vier mensen aan boord werd vlotgetrokken en naar de Roompotsluis gebracht. Woensdagmiddag vertrok de drie man sterke bemanning uif de haven van Burghsluis. Ze zouden om acht uur 's avonds van de tocht terugke ren. Het was al na elf uur 's avonds dat de familie van het drietal, verblij vend op de buitenplaats Schouwen, alarm sloeg. De Koningin Beatrix voer om °3.50 uur uit en keerde om half vier terug, echter zonder resul taat. Om half zes werd de helikopter van de Marine ingeschakeld, welke in sa menwerking met de RP 18 de zoekac tie voortzette. Nadat de vermisten waren gevonden gingen de opvaren den aan boord van de RP 18. De boot werd losgetrokken en meegenomen naar Burghsluis. De Koningin Beatrix werd om 04.00 uur vannacht nogmaals opgeroepen. Bij Vrouwenpolder was een jacht aan de grond gelopen, de Sunday, een bij na 13 m lang jacht uit Bremen (W.Dl.). De Sunday had met motorpech te Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe zon Mogelijk een bui, maar ook af en toe zon. Middagtemperatuur rond 20 gra den. Matige wind uit zuidwest tot west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 12 aug.: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 aug. Zon op 6.15, onder 21.15 Maan op onder 15.52 Nieuwe Maan: 16 augustus (11.06) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 9 aug. 9.42 21.49 3.16 15.39 Doodtij: 11 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen wordt met zui den wind iets warmere lucht aange voerd. Er zal echter maar weinig zon voorkomen, waardoor de temperatu ren niet verder dan tot ongeveer de normale waarden oplopen. De zuide lijke stroming wordt veroorzaakt door een lagedrukgebied ten westen van Schotland. Deze depressie is ook in de hogere luchtlagen goed ontwik keld en verplaatst zich maar lang zaam in oostelijke richting. Rondom het lagedrukgebied circuleren sto- ringsgebieden. Van tijd tot tijd be reikt een dergelijk gebied ons land en brengt dan veel bewolking en enige regen. Zo'n bewolkingszone ligt mor gen boven ons land. Hier en daar kan mogelijk wat regen of motregen vallen. ZIERIKZEE - Na al die dagen dat de zondvloed neerkwam was het dinsdag een verademing om een wa terig zonnetje te zien doorbreken. Dat vonden blijkbaar ook vele va kantiegangers, want na een rustig begin werd het vanaf twaalf uur ge zellig druk op de vijfde Toeristen dag. Organisator Hans Lindhout schatte het bezoekersaantal op acht- a tien duizend mensen. ,,Als je ziet wat er naar huis is gegaan met het slechte weer, valt dat toch wel weer mee", vond hij. En dat was ook zo want de bezoekers bleken zich prima thuis te voelen tussen de kramen of op een van de vele terassen bij de levende muziek

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1