stukken berichten Zeeuwse Koorschool treedt op in Grote Kerk Zierikzee BEZORG(ST)ER ERIC DE NOORMAN Daniel Kwartet concerteert in Slot Haamstede Voorlichting- Hartstichting- in braille ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 augustus 1985 Nr. 23772 7 Wij vragen op korte termijn een Woensdag 7 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Minibios, tekenfilm voor de jeugd. 15.10 uur Ik heb m'n eigen blijheid, reportage over 48 geestelijk gehandi capten die samen in 4 huizen in Gen nep wonen. 16.00 uur Suske en Wiske: Suske en Wiske en de Regenboogprinses (5), te kenfilmserie. (herh.) 16.23 uur Erik of het klein insecten boek, jeugdserie naar het gelijkna mige boek van Godfried Bonians. Afl. 8: De weg terug. (Herh.) 16.43 uur Sons and daughters, Australische tv-serie. Afl. 89. Alles is weer koek en ei tussen Kevin en Lynn. John hoort iets dat hij niet leuk vindt en Patricia heeft het op Barbara gemunt. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Natuurreservaten in de U.S.S.R., Russische natuurfilm ge maakt voor het eerste internationale symposium van natuurreservaten in 1983 gehouden in het Russische Mink. 18.33 uur Sons and daughters, Australische tv-serie. Afl. 90. Na veel emoties hebben David en John Pal mer meer begrip voor elkaar. 18.57 uur Rosco, Rosco leest voor uit het televisie-prentenboek van Ton Hasebos. 19.02 uur Knight Rider, Amerikaanse tv-serie. Afl.: De veedieven. Tijdens een ritje door het land ziet Michael Knight een stel veedieven aan het werk. Als hij op onderzoek uitgaat blijkt dat het hier om een bende gaat die de stad terroriseert en daarbij ge steund wordt door een corrupte sher- rif. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Gast aan Tafel - Senegel, een uitzending van het NOVIB. 20.33 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 21.05 uur Max Havelaar, Nederlandse speelfilm uit 1976 van Fons Radema kers. Op Java, in de arme streek Le- bak worden de boeren afgeperst door de Regent. De bevolking wordt on rustig en zij trekken weg om te vech ten tegen de Hollanders. De Neder landse ambtenaar Max Havelaar moet er schoon schip maken. 23.55 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor dove- nen slechthorenden 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Idomeneo, opera van Mo zart. Het verbaal van de koning van Kreta die na jaren terugkeert van de Trojaanse oorlog. Uitgevoerd door het London Philharmonic Orchestra o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. solisten (Dit programma wordt gelijktijdig in stereo uitgezonden via Hilversum 4). 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio sport: Samenvatting van de Europese kampioenschappen zwemmen en waterpolo vanuit Sofia. 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 143 (herh.). 18.05 uur Tom en Tina, kleuterserie. Afl. 61: De fanfare. 18.10 uur Kapitein Zeppos, Vlaamse jeugdserie van Bert Struys. Afl. 2: De pukkel. Met: Senne Rouffaer, Ray mond Bossaerts, Ray Verhaegy, e.a. (herh.) Dankzij kapitein Zeppos wordt de ware dader van een winkel diefstal bij Albert Kurrel ontmas kerd. De dorpsbewoners blijven ech ter roddelen over het doen en laten van de kapitein. 18.40 uur Taartje Aafdbei: Baby zon der naam, Amerikaanse tekenfilm van Arna Selznick. 19.00 uur Tijdrover. Doe-het-zelf. Vandaag: Borrelende aflopen, (herh.) Presentatie: Paul de Bolle. 19.15 uur Burundi 1, tweedelige docu mentaire van J. C. Algoet in opdracht van het ABOS. Deel 1: Ingesloten in het hart van Afrika. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 Kijk uit', verkeerstips. Afl. Die ren in en uit de auto. 20.15 uur Met Mike in zee, In het Casi no van Middelkerke ontvangt Mike Verdrengh gasten uit de journalistieke-, show-, sport- en thea terwereld. Met vandaag: Jan van He- meredonck, Fi-eddy Meartens, Mar va, Patrick Derek, Imagination, Ramses Shaffey e.a. 21.30 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Televesie- en Radio-Omroep. 22.20 uur Trekking van de hoge lo ten: In de Gemeentelijke Sporthal te Koksijde, Paardekoersen en Jour naal. 22.45 uur Zwemmen. Samenvattende reportage van de wedstrijden die vandaag plaatsvinden in Sofia in het kader van de Europese Kampioen schappen. 23.15 uur Coda: 'Op verzoek' van An ton Korteweg. Donderdag 8 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Veronica Sport, sportmaga- zine 16.45 uur Club Veronica Clips. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Agenda 19.00 uur Blue Thunder. Amerikaan se tv-serie. Afl.: God child. Na de dood van maffia-baas Joseph Ritchie erft zijn kleindochter Lisa al zijn ar chieven. Een kostbaar en begerens waardig bezit, ook voor andere mis daadfamilies. Frank Chaney wordt Lisa's beschermer en heeft daar zijn handen vol aan. 20.00 uur Journaal 20.28 uur World War Hl, mini-serie van David Greenen. Afl 1. Op de Amerikaanse basis Wainw right in Alaska wordt kerstmis gevierd. Tbge- lijkertijd vindt in een nabij gelege ra darstation een Russische inval plaats. Officier Jake Caffrey krijgt geen contact meer en gaat op onder zoek uit. 21.15 uur Nederland Muziekland, muziekprogramma vanf Sail '85 te Amsterdam. Presentatie: Chiel van Praag. 22.00 uur Dirty Tricks, Amerikaanse tv-film van Alvin Rakoff. Een stu dent steelt uit de boekhandel waar hij werkt een document om het ver volgens door zijn professor te laten onderzoeken. De student wordt ver moord en tegelijkertijd is het docu ment spoorloos. Uiteindelijk wordt het document achterhaald op een bij zonder vreemde plaats... 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Studio sport: Samenvatting van de Europese Kampioenschappen Zwemmen (Nederland - Westduits- land) vanuit Sofia. 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Omdat ik het zeg, Engelse jeugdfilm. Een groepje schooljongens is betrokken bij een gevecht waarbij een klasgenoot gewond is geraakt. Als zij ter verantwoording worden geroepen blijven ze zwijgen. 19.37 uur Kenmerk - Vrouwen. Gam bia is één van de weinige landen in de wereld waar vrouwen eigen grond be zitten en verantwoordelijk zijn voor de verbouw van rijst. Door een ont wikkelingsproject werden de vrou wen werkeloos. 20.00 uur Othello, tragedie van Sha kespeare. Othello vertrekt met zijn geliefde Desdemona naar Cyprus om het tegen een Turske invasie te be schermen. Een soldaat verteld Othel lo dat Desdemona en luitenant Cas- sio minnaars zijn. In een vlaag van jaloerse waanzin wurgt Othello Des demona in haar slaap. 22.20 uur Journaal 22.45 uur Othello, vervolg 23.47 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterserie. Afl. 144 (herh.) 18.05 uur De Freggels (Fraggle Rock), poppenserie van Jim Henson. Afl. 10: Huil niet om gemorste melk. (Herh.) 18.30 uur De kinderen van Chocky, zesdelige jeugdserie. Afl. 4. Met An drew Ellams en Annabel Worrell. 18.55 uur Tijdrover Kwizien. Tips voor koken en lekker eten. Vandaar: Limburgse fruitvlaaien. Presentatie: Etiene Cocquyt (herh.) 19.10 uur Geestenbaai (Spirit Bay), Canadese serie van 7 verhalen rond een hedendaagse Indianengemeen- schap in Noord-Canada. Afl. 1: Dap perzijn. Met Tafia, Mavis, Rabbit, El ton en Lenor. In het midden van de winter overkomt Tiffia's vader een zwaar ongeval in hun afgelegen trek kershut. Tafia moet haar angst over winnen om door het bos te lopen en hulp te zoeken. 19.40 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunst-zaken 20.20 uur Dempsey en Makepeace, Engelse politie-serie. Met: Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith e.a. Alf. Drugs. Drie jonge negers die o.a. t-shirts uit een warenhuis hebben gestolen worden aangevallen door Koreaanse gangster. De Koreanen werken voor de elegante Merle, die de gestolen t-shirts abosluut terug wil. De hulp van Dempsey en Makepeace wordt ingeschakeld om de zaak uit te zoeken. 21.05 Panorama: Bevrijding in kleur. Naast zijn officiële opdracht voor het Amerikaanse leger, filmde Holly wood regisseur George Stevens voor zichzelf de bevrijding van Europa in kleur. Dat was toen zeer ongebruike lijk en dat maakt van deze documen taire een uniek docement. De bevrij ding in kleur, van Normandië tot Berlijn, via de gruwelijke ontdekkin gen van Nordhausen en Dachau (herh.) 22.05 uur Mistrals dochter, achtdelige tv-serie van Douglas Hickox naar de roman van Judith Krantz. Afl. 3. Met: Stafanie Powers, Stacy Keach, Lee Remick, e.a. Perry huurt een apparte ment waar hij samen met Maggy gaat wonen. Perry is gehuwd met Mary Ja ne, die in New York woont. Het echt paar is kinderloos en ze hebben el kaar in geen jaren meer gezien. Ondertussen koopt Kate een prachtig huis in de Provence en vraagt ze Mistral om haar te trouwen. 22.55 uur Journaal 23.10 uur Zwemmen. Samenvattende reportage van de wedstrijden die vandaag plaatshadden in Sofia in het kader van de Europese Kampioen schappen. 23.40 uur Coda: Uit de sonate no. 2. van Zolotariev door Benny Heyen, ac cordeon. BRT 2 20.20 uur Baccare-finale te Middel kerke. Rechtstreekse reportage van deze jaarlijkse muzikale wedstrijd waaraan één ploeg per Vlaams pro vincie deelneemt. Na de voorronde bleven 3 ploegen over die het van avond tegen elkaar opnemen met als inzet de Baccare-beker. Presentatie: Luc Appermont. Statiefoto van het jongenskoor van ,,De Zeeuwse Koorschool Sinds enkele jaren is het een traditie geworden dat het bekende jongenskoor „De Zeeuwse Koorschool" een zo- merconcert geeft in Zierikzee. Ook dit jaar vormt dit weer de feestelijke afsluiting van een zesdelige concert serie op de dinsdagmiddag in Zierikzee. Het concert wordt gegeven in de Grote- of Nieuwe Kerk te Zierikzee, een kerk die roept om restauratie maar desondanks een voor koorzang schitterende akoestiek heeft. 15.30 uur de laatste informele wan deltocht plaats langs een drietal Zie- rikzeese orgels. Op plezierige wijze voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" in een gedeelte van Bruinisse Sollicitaties te richten aan „Zierikzeesche Nieuwsbode", Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee of tel. 01110-6551 t.a.v. de heer J. van Loon. AMSTERDAM - In het eerste half jaar van 1985 werden 13,3 miljoen ton goederen in de Amsterdamse haven behandeld. Dit komt ongeveer over een met de hoeveelheid in dezelfde periode van het afgelopen jaar. Dit deelde wethouder Heerema van eco nomische zaken en de haven maan dag mee tijdens een persconferentie, het aantal behandelde zeeschapen be droeg in diezelfde periode 2.340, dat waren er 170 meer dan in de eerste zes maanden van 1984. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar St. Annaparo- chie: L. Hoekstra, kand. te Loos- drecht; het beroep door de Generale Synode der N.H.K. tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (legerpredikant): Th. van Delen, kand. te Veenendaal; het beroep door de Generale Synode der N.H.K. tot predikant voor buitengewone werk zaamheden (legerpredikant): me vrouw M. A. Bezemer, kand. te Lei den; het beroep door de Generale Synode der N.H.K. tot predikant van buitengewone werkzaamheden (be last met de arbeid t.a.v. de Relatie Moslims-Christenen): mevr. G. M. Speelman, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Geleen-Oost: D. W. Koelman te Terneuzen. krijgt jong en oud informatie over de verschillende orgels, worden de de or gels gedemonstreerd en mogen vrij willigers ook iets op de orgels spelen. Deze tocht duurt ongeveer 90 minu ten en start vanuit de Grote Kerk. Aan deze wandeltocht zijn geen kos ten verbonden. BURGH-HAAMSTEDE - Het Da niel Kwartet geeft zondag 11 au gustus een concert in Slot Haamste de. Het in Nederland gevestigde ensemble bestaat uit geëmigreerde Russen en twee Israëli's. Zij kwamen elkaar in Israël tegen en vormden daar het eerste officiële Leger Strijkkwartet. Toen de interna tionale successen niet uitbleven bleek het voordelen te hebben zich centraal in Europa te vestigen. Aan gemoedigd door musici als Sóndor Végh en Rostislav Dubinsky viel de keus op Nederland. Behalve in Euro pa is het kwartet ook geregeld te ho ren in Amerika. Het concert wordt gegeven in het kader van de serie kasteelconcerten in het hele land. Het concert begint om 21.30 uur en duurt tot 12.30 uur. Veemarkt Leiden LEIDEN, 5-8. Prijzen per kg ge slacht gewicht en ontvet: Extra kwa liteit dikbillen 9,00-f 14,00, stieren le kw. 8,05-/ 8,75; 2e kw. 7,15- 8,05; vaarzen le kw. f 7,65-f 8,80; 2e kw. 6,65-f 7,65; koeien le kw. f 7,70- 8,75; 2e kw. 6,70-ƒ 7,70; 3e kw. 6,25-f 6,70; worstkoeien f 5,55- 6,70. Prijzen per kg geslacht gewicht: Schapen 5,25-f 7,50; lammeren (rammen) lO.OO-f 11,25. Prijzen per stuk: Schapen 190- 250; lammeren (rammen) 210- 245. Aanvoer: Totaal 1158 stuks, waaron der slachtvee 777, stieren 150, slacht schapen en lammeren 231. Overzicht: Slachtvee: handel ma tig, en prijzen gelijk; stieren: handel matig, en prijzen lager; schapen en lammeren: handel goed, en prijzen hoger. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 5-8. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 201 paarden aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2600-/ 5000; werkpaarden 2150-f 3200; oude paarden 1700-f 2700; 3-jarige 1600- 2750; 2-jarige 1450-/ 2400; veulens 450-/ 1400; hitten 700-f 1600; po ny's 250-f 1100. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,85-f 6,50 en jonge slachtpaarden 4,50-/ 6,00. De handel was matig. Acmaea, 5-8 280 no Nacala naar Shuaiba Nedlloyd Delft, 5-8 van Tbkyo naar Hong Kong Nedlloyd Rotterdam 5-8 240 o New York naar Port Said De redaclie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bi) de redactie bekend moeten zijn. Brochure De Zonnebloem Zondag 8 september Nationale Ziekendag ZIERIKZEE - Op 8 september zal, zoals gebruikelijk op de tweede zon dag van die maand, weer de Nationa le Ziekendag gevierd gaan worden. Een dag die sinds 1974 in Neder land en sedert 1983 ook in België oproept eens na te gaan wat het ziek/gehandicapt zijn voor iemand kan betekenen. Het kan bijvoorbeeld inhouden: het moeten verlaten van de eigen omge ving als men opgenomen moet wor den in een tehuis. Het moeten roept vaak vraagtekens op, voor de zieke, maar ook voor de partner, kinderen en familie. Over deze problematiek schreef Marinus van den Berg de brochure „Thuis in het tehuis De titel vormt het thema dat in 1985 voor de Nationale Ziekendag-viering cen traal staat. Verwacht wordt dat ongeveer 100.000 brochures in Nederland ver spreid gaan worden die erg veel men sen, gezond en ziek, zullen aanzetten om over dit thema met elkaar van ge dachten te wisselen. Hiermede wordt dan tevens een bij drage geleverd tot gewenste zinvolle ontwikkelingen in onze huidige maatschappij. De brochure kan worden aange vraagd bij: „De Zonnebloem", Natio nale Ziekendag, Postbus 2100, 4800 CC Breda. (Bijvoeging van cheque of postze gels ter bestrijding van druk- en hoge portokosten wordt op prijs gesteld.) Op 8 september zullen via t.v. en radio om 11.00 uur door de K.R.O./R.K.K. diensten worden uit gezonden ter gelegenheid van deze Nationale Ziekendag. ZIERIKZEE - Een mens met een handicap kan extra worden getroffen door iedere volgende tegenslag in het leven. Een hartoperatie is zo'n tegen slag. Daarom heeft de Nederlandse Hartstichting in samenwerking met de Nederlandse Blindenbibliotheek voor de visueel gehandicapte hartpa tiënt de folder „Hartcatheterisatie" en de brochure ,,'n Hartoperatie, 't is niet niks" (voorlichting voor patiënt en familie die wachten op een hart operatie) in brailleschrift gedrukt en op cassette ingesproken. Gezien het beperkte aantal exem plaren worden de braillebrochures zowel als de cassettes uitsluitend (gratis) uitgeleend. Aanvragers wordt verzocht de por tokosten te vergoeden al is dit niet verplicht. Belangstellenden, in de eerste plaats natuurlijk patiënten of blinde partners van patiënten, kunnen hun aanvraag richten tot de Nederlandse Blindenbibliotheek, Zichtenburg- laan 260 's-Gravenhage, tel. 070-21.12.11. Vanzelfsprekend blijft de bestaan de hulpverlening door de speciaal ge trainde vrijwilligers van de telefoni sche informatielijn van de Nederlandse Hartstichting 070- 614614 gehandhaafd. De informatie lijn is bereikbaar op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur. De pelsjager De jongens brengen een vrolijk, zo mers programma met muziek in di verse stijlen, maar vooral ook volksliedjes. Dirigent is sinds de oprichting Evert Hcijblok die elk jaar weer met zijn unieke aanpak de koorleden tot een grote prestatie weet te brengen. Koorschool Het koor werd opgericht in 1954. Dagelijks komen vijftig jongens uit de wijde omtrek van Goes naar hun koorschool om zich te bekwamen in het Gregoriaans, de oude polyfonie, de vokale muziek uit de barok, roco co en romantiek tot en met composi ties uit deze eeuw. Natuurlijk blijft er op de school ook tijd over voor bui ten spelen en andere vormen van ont spanning. afgewisseld met stemvor- ming, solfège en muziekgeschiedenis. Ook profana muziek als volksliedjes, kleine opera's en musicals ontbreken niet op het repertoire. De jongens ge ven veel concerten in binnen- en bui tenland. Orgels Het concert vindt plaats op dinsdag 13 augustus en begint om 14.00 uur. Na dit concert vindt om ongeveer 41. Met een schok gaat Eric rechtop zitten. „Zeg dat nog eens?" zegt hij gespannen tot Thorfinn. ..Leif Olavson is met een troep volk, vóórdat de eerste sneeuw viel, al naar het noorden ge trokken." glimlacht Thorfinn. „met de bedoe ling om direct van de pelsjagers daar bont en huiden te kopen." „De gast van de boer", roepen Êrwin en Erie bijna gelijktijdig uit, „die geheimzinnige, voorname gast niemand anders dan Leif Olavson Daarom was die kerel zo bang. ons te ontmoeten Wat hij op 't oog heeft, is gewoon smokkelarij." Hoofdschuddend staart Gunlaug van de een naar de ander als Erwin opgewonden voort gaat: „Om zijn eigen huid te redden moest Ulv een smoes verzinnen, toen wij hem ontdekten met zijn gestolen bont 't eerste wat hem te binnenschoot was Leif Olavson Hij was na tuurlijk van diens aanwezigheid door spion nen op de hoogte gebracht Peinzend kijkt Eric voor zich uit. „En twee van die spionnen zijn die houthak kers maar wat spelen die dan voor rol? Want ze bevonden zich in de troep van L«if Olavson óf werken die twee soms samen?" Praten we niet langer!" valt Thorfinn uit, „laten we ons gereedmaken, om die hele bende in de kraag te grijpen, dan komen we vanzelf achter de waarheid! Ik denk dat er wel een har tig woordje met die Ulv te spreken is!" En van dezelfde overtuiging zijn de twee „houthakkers", die verbeten op dat moment achter Ulv's spoor aanzwoegen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7