Renovatie sportpark Bannink van start Peter Hanse legt optie op Zeeuws kampioenschap mennen via selectiezege met Sunny NIEUWSBODE Wielerronde Renesse leidt tot maatregelen voor verkeer 6 ZIERIKZEE - Op sport park Bannink in Zierikzee waren maandagavond plot seling de nodige activitei ten waar te nemen. Een aantal leden van atletiek vereniging Delta Sport toog vanaf zeven uur aan de slag, maar allerminst op sportief gebied. Gewapend met schoppen en ander ma terieel werd een begin ge maakt aan de zelfwerk zaamheden vanuit de vereniging ten aanzien van de renovatie van het oude sportpark, dat er sinds het vertrek van de beide voet balverenigingen Zierikzee en Mevo enigszins verlaten bij is komen te liggen. Voordat aanstaande maan dag 12 augustus de profes sionele werkers aan de slag gaan op sportpark Ban nink ontdoen de AV Delta Sport-leden het honderd meterlange stuk sintel- baan van zijn sintels. Deze worden dan opgeslagen om later te worden benut voor een kogelstootsegment, dat door de atletiekvereni ging in eigen beheer wordt verzorgt. Binnen atletiekvereniging Delta Sport is een aantal commissies ge creëerd, die zich ieder afzonderlijk met de nodige activiteiten gaan be zighouden. Zo is er onder andere een kantinecommissie, die zich gaat be zighouden met de problematiek om trent het clubgebouw, dat Delta Sport gaat runnen. Het gaat daarbij om het huidige clubgebouw van hoc- keyvereniging HSD. Deze vereniging gaat in de nieuwe constructie van sportpark Bannink het bestaande stenen gebouw, dat tot voor kort door de voetbalverenigingen werd ge bruikt, beheren. ,,Het leek ons beter om het zo te doen, omdat HSD al de nodige ervaring heeft in het uitbaten van een clubgebouw, terwijl wij daar nog helemaal geen enkele betrokken heid bij hadden. Bovendien hebben we de toezegging, dat we mettertijd het bestaande houten gebouw mogen vervangen door een stenen clubhuis", onderkende Anthon de Bruyn, die met Huib de Ligt en Delta Sport- voorzitter Wim Schot als coördinator optreedt aangaande de Delta Sport- werkzaamheden en -betrokkenheid. Werkzaamheden Overigens bestaan de werkzaamhe den van de kantine-commissie uit meer dan het runnen van de cantine alleen. Ook eventuele bouw- en ver- bouwwerkzaamheden - en die zijn er heel wat - moeten vanuit deze com missie geregeld worden, zodat het ge zelschap een fikse taak wacht. Een belangrijke commissie is zeker ook de pr-commissie, die ondermeer via diverse activiteiten gaat zorgen voor extra gelden om de nodige attri buten aan te kunnen schaffen. „Wan neer de atletiek-accommodatie tezij- nertijd klaar is, is het vanzelfspre kend dat we dan ook fraaie atletiek- attributen hebben, maar daar komt nogal wat geld aan te pas", deelde Anthon de Bruyn mee. Een van de be langrijkste voorvechtsters voor de totstandkoming van een reservepot je voor de aankoop van attributen is de 77-jarige Burgh-Haamsteedse super-wandelaarster Mies Klaver. De 'gouden' Vierdaagse van Nijmegen- wandelaarster maakte op de slotdag van dit grandioze loopfestijn bekend zich speciaal daarvoor te zullen in zetten. Mies Klaver was maandag avond aanwezig om mede de eerste spade in de grond te steken voor de Bannink-werkzaamheden (grote foto onder). Anthon de Bruyn was bij de aan vang van de werkzaamheden op Ban nink een gelukkig man. Vooral hij was jarenlang een fanatiek voorvech ter voor de komst van een nieuwe ac commodatie. „Na twaalf jaar rond lo pen banjeren op deze beperkte accommodatie is dit een historisch moment in de geschiedenis van Delta Sport", vertelde hij glunderend. „Het is verschrikkelijk lang knokken ge weest om dit voor elkaar te krijgen, maar nu het eenmaal zover is, is alles wat gepasseerd is snel vergeten". De nieuwe 400 meter-baan wordt volle- dig-ih kunststof uitgevoerd èn ook de hoogspring-, verspring- en polshoo- gaanlopen worden in kunststof aan gebracht. Het gaat daarbij om hel produkt Bolitan, dat ook is gebruikt op de kunststof-accommodatie in Vlissingen, die sinds het vorig jaar in gebruik is. Het is een waterdoorla- tende kunststoflaag, die ondermeer in deze Scheldestad uitermate bevre digend werkt. Hoofdaannemer Als hoofdaannemer van het te reno veren park treedt vanaf aanstaande maandag 12 augustus Stevin uit Zwolle op. Dit bedrijf verricht de grond- en graswerkzaamheden. Het kunststofgedeelte komt voor reke ning van het Alblasserdamse bedrijf Boliet, die het produkt Bolitan op de markt brengt. Op de openingsavond van de werk zaamheden kwam reeds een groot aantal Delta Sport-leden naar Ban nink om de handen uit de mouwen te steken. Zelfs de jarige Annemiek Goedhart (foto rechts boven) en wet houder van sportzaken Leo van Gas tel (foto links boven) maakten hun opwachting. Annemiek Goedhart zal zich als een van de voornaamste sportieve troeven van Delta Sport voor de toekomst haar achttiende verjaardag nog lang heugen, want tenslotte wordt niet iedere dag een start gemaakt aan de totstandko ming van een kunststof-atletiek- accommodatie. Voor wethouder Van Gastel betekende de start vast en ze ker een hoogtepunt uit zijn politieke loopbaan. Na de officiële opening van het nieuwe sportpark Den Ho gen Blok bleef hij er consequent bin nen het Zierikzeese politieke leven op hameren, dat ook de beloften aan de andere Bannink-gebruikers gestand moesten worden gedaan, on danks de wat afkalvende economi sche situatie. Weliswaar moest te elf der ure enigszins aan de oorspronkelijke begrotingssom wor den geknabbeld, maar die ingreep wordt nu opgevangen doordat de AV Delta Sport een aantal zaken via zelfwerkzaamheid tot stand gaat brengen. Zo verricht de atletiekvereniging momenteel de eerste grondwerk zaamheden, maar in een later stadi um verzorgt de club ook de aanleg van een tweede hoogspring-, verspring-, discus- en kogelstootfaci liteit. De grondwerkzaamheden voor het atletiekgebeuren worden volgens planning voor de aanstaande winter periode afgerond. In het voorjaar wordt er vervolgens ingezaaid. Wat het kunststofgedeelte betreft wordt ook gestreefd naar realisatie dit jaar, met uitzondering van de toplaag, die in juni/juli 1986 wordt aangebracht. Medio augustus van datzelfde jaar worden dan (hopenlijk) de eerste wedstrijden op de nieuwe accommo datie afgewerkt. Overigens wordt de baan ten opzichte van de huidige si tuatie op aandrang van de atletiek vereniging 180 graden gedraaid, zo dat het sprintgedeelte straks aan de rijkswegkant komt. RENESSE - Voor de op woensdag 7 augustus te houden wielerronde van Renesse voor amateurs zal er van cir ca 18.00 tot 21.15 uur een aantal spe ciale maatregelen worden getroffen. Het verkeer komende uit Zierikzee zal naar Renesse worden omgeleid over de Lagezoom en Roelandsweg en dan naar de Rampweg en de Laone over de Helleweg. Doordat de kern van Renesse zal zijn afgesloten zal er gedurende de wielerronde op de Lindelaan twee richtingsverkeer worden toegestaan. De bushalte aan de Korte Reke wordt verplaatst naar de kruising Hogezoom-Moolweg. Het verkeer richting Zierikzee wordt omgeleid over de Kooijmansweg. V SCHERPENISSE - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Eendrachtruiters uit Tholen organi seerde op het terrein De Pluimpot een concours hip- pique voor paarden, dat tevens gold als selectie wedstrijd voor het provinciaal kampioenschap in de Z-klassen. In verband met de erbarmelijke weers omstandigheden kwam de organisatie voor enorme problemen te staan, omdat niet over het geplande terrein beschikt kon worden. Het terein 'Kijk in de Pot' in Bergen op Zoom leek een alternatief, maar toen deze Brabantse gemeente ook dit terrein af keurde, doemden nog grotere problemen op. Uitein delijk werd alsnog in Scherpenisse gereden, maar door alle consternatie moest heel het dressuurpro- gramma alsnog vervallen. Jammer was, dat ook van de selectiewedstrijd weinig overbleef, doordat een fiks aantal deelnemers weg bleef, hetgeen de teleur stelling voor de organisatie er nog groter op maakte. In de selectiewedstrijd voor de menners zorgde Schouwse Ruiter Peter Hanse met zijn Palomino- pony Sunny voor een eilandelijk succes door in de Z-klasse de zege voor zich op te eisen. Hanse bleef Nicoline Vos met Tramenta van Oranjezon voor, terwijl haar club genoot Teun van de Bijl met Tbm met hetzelfde puntentotaal naast haar terecht kwam. Adrie Lou- wers pakte met Zephyr namens Scheldestad de vierde plaats. Het menkampioenschap zal pas tij dens de provinciale titelstrijd beslist worden, omdat de resulta ten nu bijzonder dicht bij elkaar lagen. In de L-klasse werd Cees Schout met Tamara van Schel destad winnaar. Teun van de Bijl pakte met Tbm de overwinning in de M-klasse. In de Z-klasse dres suur verscheen een zeer klein depl- nemersveld. In totaal kwamen slechts vijf combinaties opdagen voor de selectie, hetgeen het ge beuren danig geweld aandeed. De zege ging naar de Reimerswaal- combinatie Cees Steendijk met Boy. Centien Krijger klasseerde zich met Urgento als tweede en Marina de Fouw pakte met Ticar- do de derde plaats. De combina ties van Jacoba van Beieren en Walcheren werden gevolgd door Doesjka Delfos met Amazone van Scheldestad en Erica Butler met Ramesses van de LR en PC Noord- Beveland. Selectie springen In de Z-selectie springen won Sandy den Exter van Noord- Beveland. Zij bleef als enige com binatie foutloos. Voor De Schouw se Ruiters kwam alleen Cees Stou ten met zijn paard Tornado aan de start, omdat Vident, het paard van Laurice Boonman nog steeds suk kelt met een blessure. Stouten en Tornado deden het met acht fouten bepaald niet slecht. Het leverde de combinatie een zevende plaats op. In de klasse M ging de overwin ning naar Ger Zweep met Red Crake van Luctor et Emergo. Hij verwees de Kerkwerfse amazone Simone Stahlie met haar paard Retonia naar de tweede plaats. In het normale Z-springen won Wim Vermunt met Jolie Coeur van de Countryriders met Piet Kommers van Prins Karei. Hij bereed het befaamde paard Oelewapper. Kommers won met Vidal het jachtspringen en om zijn succes te completeren pakte hij ook nog de tweede plaats in deze categorie, dit keer met Urist. Arno Kouwen- berg klasseerde zich met Tornado als derde, waarmee de Sint Eloy- combinatie Kees van Dalen met Ugoletto voorbleef. Een fraai succes behaalde de Bru-amazone Marjolein Geel hoed. Zij reed zich via foutloze rit ten zowel met Romance als Vival di in de barrage. Hierin slaagde zij er evenwel niet in om andermaal foutloos rond te komen, maar met een vijfde en een zesde plaats was zij bij het springen toch de beste Schouwen-Duivelandse vertegen woordiger bij het springen. De foutloze rit met Vivaldi leverde haar nog een persoonlijk succes op, omdat zij door de twee winst punten, die zij incasseerde promo veert naar de M-klasse. Het wordt voor de amazone in de toekomst een stuk eenvoudiger om met paarden te starten doordat zij nu in twee verschillende klassen ac teert. Laurice Boonman en Wilde man scoorden 8V4 fouten en Stef Nelisse kwam met Olof tot 8 fou ten. Cees Stouten presteerde zeer redelijk met zijn paard Tornado tijdens de selectiewedstrijd in Scherpenisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6