Hatfielddelegatie arriveert woensdagavond in Zierikzee Druk programma voor Engelsen uit twinstad Bibliotheek Zierikzee weer open Fanatieke verzamelaars? streeknieuws Margarine en halvarine goedkoper Onbezorgd op vakantie? Dan eerst naar de Rabobank. ZIERIKZEE - De achttien leden tellende Engelse Hat fielddelegatie arriveert woensdagavond om circa acht uur in het stadhuis te Zierikzee. Ter plaatse zullen de gastgezinnen op Schouwen-Duiveland kennis maken met de bezoekers uit de Zierikzeese twinstad. Woensdagoch tend 21 augustus vertrekken de bezoekers weer naar En geland. Woensdagochtend om half tien ver trekt de groep vanaf het ZWN-station voor de thuisreis. WENEN - Vorig jaar is over de hele wereld opnieuw bewezen dat de toe passing van kernenergie tot „rijp heid" is gekomen. Er is geen enkele ongeluk gebeurd waarbij mensen ge- l vaar hebben opgelopen. Zo zegt het i internationale bureau voor kernener gie (IAEA( is zijn vrijdag gepubli ceerde jaarverslag over 1984. i Volgens het IAEA is er nu bij de \reedzame toepassing van kernener- \e over de hele wereld al een erva- opgedaan van 3,470 reactorja- HULST - Van 9 tot en met 12 au gustus wordt in Hulst een „statieker mis" gehouden. Programma-onder delen zijn onder mee een vrijetijds- beurs, een carribean festival, parachute-springen, het oplaten van heteluchtballons en de verkoop van tweede-hands auto's en klein vee. LONDEN - Alle vier Britse televi siekanalen zullen volgende week woensdag uit de lucht gaan. De jour nalisten van de omroep ITn Indepen dent Televesion News besloten vrijag uit soldariteit met hun collega's van de BBC ook 24 uur lang het werk neer te leggen. De staking is een protest tegen het besluit van de BBC-leiding om na druk van de regering een voor woens dag geprogrammeerde documentaire over Noord-Ierland niet uit te zenden. ZIERIKZEE - Sinds maandag 5 au gustus is de openbare bibliotheek in Zierikzee weer voor het publiek ge opend. Het nieuwe uitleensysteem via de computer is in gebruik genomen. Om de vermoedelijk grote toeloop soepel te kunnen verwerken, mogen de ge leende boeken t/m 24 augustus boete- vrij worden ingeleverd. BRUINISSE - Sierplaatjes van di verse automerken blijken de afgelo pen dagen op het parkeerterrein van Aquadelta te Bruinisse het doelwit van wellicht fanatieke 'verzame laars'. Bij de rijkspolitie werden en kele officiële aangiften geregistreerd van mensen, bij wie de sierplaatjes van de auto waren verwijderd. Vol gens nader onderzoek van de politie blijken er inmiddels twintig gedu peerden te zijn. DEN HAAG - Er bestaan wel dege lijk goede alternatieven voor het hui dige systeem van zuiveringsheffin gen voor woonruimten. Minister Smit-Kroes van Verkeer en Water staat, die in de nota „Waterverontrei nigingsheffingen" het tegendeel be weert, wil gewoon niet dat het huidi ge systeem verandert, omdat zij een lastenverschuiving vreest van de huishoudens naar het bedrijfsleven. Dat schrijft de Consumentenbond in een brief aan de vaste kamercommis sie voor Verkeer en Waterstaat. ZIERIKZEE „Braat-e-rie" in Tholen Bronzen en keramiek van het Zie rikzeese kunstenaarsechtpaar Ad en Tessa Braat zijn van 21 tot en met 28 augustus te zien in de Gasthuiskapel te Tholen. Burgemeester E. Baerends opent de tentoonstelling dinsdagavond 20 au gustus om acht uur. Tijdens de Thool- se braderiedagen, op 23 en 24 au gustus, is het echtpaar Braat persoonlijk op zijn Braat-e-rie aan wezig. De openingstijden van de expositie zijn 's middags van 14.30-17.30 uur, za terdag van 14.00-17.00 uur, vrijdag bo vendien van 19.00-21.00 uur. Zondags gesloten. RENESSE Strandmozaïekwedstrijd uitgesteld Als gevolg van de kou en de weers verwachting die over nieuwe regen buien sprak, heeft de evenementen commissie Renesse de geplande strandmozaïekwedstrijd op het strand bij de overgang aan het eind van de Jan van Renesseweg dinsdag niet door laten gaan. Wanneer de weersomstandigheden aanstaande vrijdag 9 augustus beter zijn wordt de wedstrijd alsnog gehouden op de zelfde tijd (om 14.00). Als dit niet het geval is gaat het over omdat volgens de organisatoren de hoog watertijden in de week daarna niet meer geschikt zijn voor een dergelijk evenement. Advertentie Donderdag 8 augustus staan er ge lijk verscheidene activiteiten op het programma. Er wordt een bustocht gemaakt over Walcheren met bezoe ken aan Veere, Westkapelle, Dom burg, Vlissingen en Middelburg. Vrij dag is er om 10.00 uur officiële ontvangst op het stadhuis. Daar wordt de wisselbeker voor het beste verslag van de reis in 1984 uitgereikt. De gasten worden verwelkomd door burgemeester Th. H. de Meester. Daarna volgt een rondleiding door DEN HAAG - De prijs van margari ne en halvarine gaat met ingang van maandag 5 augustus omlaag met twee tot zeven cent per pakje van 250 gram. Een woordvoerster van de Neder landse Bond van Margarinefabrikan ten heeft dit vrijdag desgevraagd meegedeeld. Plantaardige margarine wordt 28 cent per kilogram goedkoper. Plant aardige halvarine veertien cent per kilogram. Andere margarines en hal- varines worden respectievelijk zestien en acht cent per kilogram goedkoper. De prijsdaling is het ge volg van de daling van de prijzen van grondstoffen en de ontwikkeling van de dollarkoers. het stadhuis en het stadhuismuseum, 's Middags staat een speurtocht door de stad gepland. Den Haag Het weekeinde is voor een samen zijn met het gastgezin. Maandag 12 augustus staat een bezoek aan Den Haag (Binnenhof, Panorama Mesdag, Madurodam, strand Scheveningen) op het programma. De dag daarna wordt een bezoek gebracht aan het werkeiland Neeltje Jans en in de na middag kunnen de gasten in gezel schap van de Nederlandse jeugd de Toeristendag te Zierikzee bekijken. Indien het woensdag slecht weer is vinden er activiteiten in sporthal/ zwembad Onderdak plaats, schijnt de zon dan vertrekt het gezelschap naar het strand. De reis wordt per fiets afgelegd. De donderdag is gereserveerd voor een trip naar Amsterdam. Vrijdag ochtend is vrij. maar in de middag uren kunnen ze aan boord van een mosselkotter een rondvaart op de Oosterschelde maken. Het weekeinde is weer voor activiteiten met het gast gezin. De Efteling Maandag 19 augustus staat een be zoek aan De Efteling op het program ma. Dinsdag 20 augustus is de laatste dag voor de Engelsen. In de ochtend uren kan men zijn tijd naar eigen in zicht besteden, maar 's middags wor den er ter afscheid activiteiten in De Lelie georganiseerd. Aansluitend volgt om 19.00 uur een barbecue. Ga, vóór u op vakantie gu, nog even naar uw Rabobank. En regel er in één keer al uw vakantiezaken. Buitenlailsgeld, reisverzekeringen, hulpverlening in het buitenland, reis-en/of Eurocheques.ifeloketten. n U gaat dan een stuk gerustr op vakantie. KOalfllfeOllU

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4