Na twaalf jaar van start.... Commissie ro wil herziening Nota Bewoningspatroon in Westersehouwen viaduct Bedje gestrekt onder DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" Mishandeling Buitenspiegel gedemonteerd P ZfrTU c ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Rolemmers Beleid Neeltje Jans Favoriet In Poortambacht te Zierikzee worden begin De ZOC meent dat Zierikzee een actiever be- G.S. van Zeeland schrijven in de begrotings- Schouwse Ruiter Peter Hanse is favoriet voor september de eerste rolemmers in gebruik ge- leid moet voeren voor behoud van de werkge- brief '86 dat Neeltje Jans een attractie van in- het Zeeuws kampioenschap mennen. (Pag. 6). nomen. (Pag. 2). tegenheid. (Pag. 3). ternationale alure is. (Pag. 5). DINSDAG 6 AUGUSTUS 1985 141ste jaargang Nr. 23772 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men verwerft in verhouding tot wat men bezit. Mme Swetchine UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I I betaal dus geen I 147,80 doch slechts I 123,16. I I I I Naam I I Adres I I I Plaats postcode Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Nog een enkele bui Wolkenvelden en nog een enkele bui; minimumtemperatuur ongeveer 11 graden, middagtemperatuur rond 19 graden; overwegend matige wind draaiend naar zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 10 aug.: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuid 4 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 7 aug. Zon op 6.11, onder 21.19 Maan op 23.43, onder 13.28 8 aug. Zon op 6.13, onder 21.17 Maan op 23.57, onder 14.40 Laatste Kwartier: 8 augustus (19.29) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 7 augr- 8.22 20.09 1.47 14.01 8 aug. 8.57 20.57 2.27 14.46 Doodtij: 11 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17,1° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De depressie-activiteit boven de oceaan neemt weer toe. Na dat gisteren een actieve depressie via de Noordzee naar Scandinavië trok, ontwikkelde zich ten zuiden van Groenland een nieuwe storing. Ver wacht wordt dat deze in activiteit toeneemt. De oostwaartse verplaat sing is echter gering waardoor het centrum de eerst komende dagen bo ven de oceaan blijft ligen. Wel trek ken randstoringen om deze depressie heen die via de Britse eilanden naar het noorden lopen. Hierdoor blijft de kans op een bui aanwezig. In het alge meen mag echter op een weersverbe- tering gerekend worden. Er komt meer zon waarbij de temperatuur tot waarden stijgt die normaal zijn voor de tijd van het jaar. slaapzakken maar op de muziektent uit te rollen werd afgezien toen ze hoorden dat al vroeg begonnen zou worden met het opbouwen van de toe- ristenmarkt. Na een nachtelijke tocht van nog eens drie kilometer kwamen ze (via een omweg) bij het viaduct waar om 5.30 uur de moede ledema ten werden uitgestrekt. BURGH-HAAMSTEDE- De raad van de gemeente Westersehouwen gaat zich binnenkort buigen over de No ta Bewoningspatroon. Voorzitter J. L. Niemantsverdriet- Leenheer merkte tijdens de vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening op dat het probleem nogmaals bij GS zal worden aangekaart, omdat er voor Wester sehouwen andere maatstaven moeten gelden. Het PvdA-raadslid J. C. Hendrikse pleitte er tijdens de vergadering voor bij het provinciaal bestuur een ver zoek tot herziening van de bewo- ningspatroonnormen in te dienen. ,,Het is een vrij droevige zaak als je bedenkt hoeveel aanvragen er zijn en wij vrijwel niets krijgen, omdat we teveel woningen hebben naar rato van het aantal inwoners. We zijn nu in een periode gekomen dat iedereen moet kunnen wonen waar hij wil wo nen en dan zou je verwachten dat de Nota Bewoningspatroon kon worden bijgesteld. Je zou zeggen we bouwen waar de meeste woningen zijn. Dat is niet zo. We moeten constateren dat we practisch geen recht hebben op wo ningen. Misschien dat we dit op een hoger niveau aan de orde moeten stel len. Jonge mensen, die in Wester sehouwen willen wonen moeten naar de woningbouwvereniging Beter Wo nen: Dan komen ze op de lijst. Ze ver trekken naar elders en zijn in feite voor onze gemeente afgeschreven," aldus een verontruste Hendrikse. „Dat heeft zeker zijn invloed op het onderwijs en de samenleving." Leegstand De commissie sprak haar veront rusting uit over de leegstand in de kern van Haamstede. Deze is zeer hoog in vergelijking met de leegstand in Burgh en Renesse. De leegstand geldt alleen voor koopwo ningen, maar daaronder vallen ook de leegstaande woningen welke moe ten worden gerenoveerd. Mevrouw Niemantsverdriet-Leenheer: „Het is natuurlijk een momentopname, maar in ieder geval iets om in de ga ten te houden." Randweg Hendrikse toonde zich verbaasd over de aanwezigheid van het punt .tracéwijziging Randweg Renesse' op de agenda. In de raadsvergadering van juni staakten de stemmen bij 5-5 (een raadslid was afwezig). Het voor stel van b en w dat opnieuw in de raad aan de orde zal komen blijft on gewijzigd. Hendrikse begreep dan ook niet waarom deze kleine wijzi ging in de commissie ruimtelijke or dening behandeld moest worden. ,,U mag het voorstel toch niet wijzigen, we moeten een besluit nemen over het oorspronkelijke voorstel." Secre taris J. W. de Jonge lichtte toe dat de burgemeester in de juniraad al voor dat de stemmen staakten had toege zegd de WD-variant (wijziging van hërrracê met een "twaalftal meiers) te zullen bekijken. De fracties van de RU, het CDA en de PvdA gingen over igens akkoord met de wijziging, waarin het tracé slechts drie meter wordt verplaatst. De VVD liet bij monde van dr. H. J. van Zuijlen weten dat de meerderheid van zijn fractie vasthoudt aan een alternatief tracé en nog steeds wacht op een financieel plaatje van de verschillende tracé's. Met name jonge gezinnen moeten vaak bij Beter Wonen jarenlang op de wachtlijst staan om voor een woning in de gemeente Westersehouwen in aan merking te komen. Het tekort aan woonruimte zal zijn invloed hebben op het onderwijs en de samenleving. ZIERIKZEE - Op sportpark Bannihk gingen maandagavond 5 augustus de werkzaamheden voor de reno vatie van het oude Zierikzeese sportpark Bannink van start. Voordat op maandag 12 augustus hetgrote geschut" Bannink opdendert, verrichtten leden van atletiekvereniging Delta Sport alvast enige voorbe reidende werkzaamheden. ,,Het is een historische dag. Na twaalf jaar aanmodderen met de oude accom modatie is er nu eindelijk uitzicht op een volwassen complex", stelde een breedlachende Delta Sporttrai- ner Anthon de Bruyn. Een van de eerste helpers was de Zierikzeese wethouder van sportzaken L. J. van Gastel (midden). De wethouder maakte zich de afgelopen jaren zeer sterk voor de aanleg van een kunststof-atletiek-accommodatie. Meer over de Bannink-werkzaamheden op onze sportpagina. BURGH-HAAMSTEDE - Toen fiet- senverhuurder P. B. uit Burgh- Haamstede maandag een cliënt te kennen gaf, dat het niet is toegestaan met twee mensen een gehuurde fiets te berijden, kreeg* hij als antwoord een fikse klap voor het hoofd. B. deed aangifte van mishandeling. RENESSE - Van de aan de Maurits- weg geparkeerd staande auto van H. v. M. uit Wolfsburg (D.) werd in de nacht van zondag op maandag de bui tenspiegel ter waarde van 200,— gestolen. De spiegel bleek, volgens de gedupeerde overigens op deskundige wijze gedemonteerd, zonder dat er verdere schade aan zijn voertuig was aangericht. Advertentie ZIERIKZEE - Zes schone slapers werden vanmorgen aangetroffen in het fietsviaduct onder de N-59 te Zie rikzee. Het bleken zes zeeverkenners uit Brugge te zijn die in sappig Vlaams vertelden dal zij een twee daagse trektocht maakten vanuit Scharcndijkc. In deze plaats kwa men ze op 30 juli aan vanuit Brugge met zeven zeilboten, om daar een weck te blijven. De voet-trektocht, die ze zelfstandig zonder leiding moesten maken, begon maandag avond om zes uur bij Scharcndijke. waarna ze vannacht in het Zierikzee se 'nachtleven' terecht kwamen. Van het oorspronkelijke plan om de 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1