Niels Gebraad en Peter Coppoolse maken plaatsing waar door simpele zege tegen broers Goedegebure Drie Westerschouwse triomfen in eerste Westhoek-toernooi Zomeravond bridgedrive zeer druk bezocht De Sehouwse Ruiters hielden ponykamp in Wouwse Plantage Biljartseizoen 1985/1986 op 27 augustus van start 6 Roxane Speelman en Astrid Verspeek toonden zich het sterkst, maar zij hadden wel twee keer drie sets nodig. Anneke Cok en Corry Roda kregen met 6-4, 6-7 en 6-2 klop en Angelina Geleijnse en Martine Verschoore ver loren met 0-6, 6-4, 5-7. Corry Roda en Anneke Cok eindigden als tweede door Angelina Geleijnse en Martine Verschoore met 6-3, 6-2 te kloppen. Het gemengddubbelspel in de C- categorie zorgt ervoor, dat het toer nooi nog een staartje krijgt. Van avond om zeven uur spelen Rinus Geense en Corrie de Waal de eindstrijd tegen de niet getipte fina listen Hans-Jan Goedegebure en Roxane Speelman. Dit gelegenheids koppel schakelde in de halve eindstrijd het als eerste geplaatste koppel Ton en Juliette Grimbergen uit, al hadden zij daar wel een opgave voor nodig. De Grimbergens wonnen de eerste set overtuigend met 0-6, maar zij verloren de tweede met 7-6. In de derde set moesten Tbn en Juliet te Grimbergen de partij laten voor wat hij was. Geense en De Waal scha kelden Joop de Vlieger en Corry Ro da met 7-6, 6-4 uit. Eerder werden Marco Speelman en Astrid Verspeek uitgeschakeld met cijfers die niet ver wacht mochten worden: 6-0, 6-2. Pas, na elf verloren games konden Speel man en Verspeek iets terug doen. BURGH-HAAMSTEDE - Het getalenteerde Schouwen-Duivelandse duo Niels Gebraad en Peter Cop poolse heeft zijn plaatsing als eerste in het herendub belspel van de C-categorie van het eerste Westhoek- toernooi nadrukkelijk waar gemaakt. In de finale had het voor de LTC Zierikzee spelende duo weinig moeite met de Nieuwerkerkse broers Hans-Jan en André Goede gebure. In de halve eindstrijd en de kwartfinales hadden beide finalisten meer problemen om een ronde verder te komen. Het damesdubbelspel werd eveneens een Zierik- zeese zege. Roxane Speelman en Astrid Verspeek toon den zich het sterkst in een driekamp. Het gemengddub belspel heeft vooralsnog geen winnaar. Vanavond (maandag) speelt het Bruse dubbel Rinus Geense en Cor rie de Waal tegen Hans-Jan Goedegebure en Roxane Speelman, waarbij voor Roxane Speelman de mogelijk heid bestaat de meest succesvolle deelnemer in het C- toernooi te worden. ste ronde. Vervolgens werden Jacco en René Geleijnse de tegenstanders. Het Westerschouwse duo bracht de Nieuwerkerkse broers op het randje van de afgrond, maar de iets grotere routine zorgde er toch voor dat de 3-4 achterstand in de derde set alsnog werd omgezet in een 7-5 zege. Driesetters In de halve finale kwamen de broers Goedegebure tegenover het als tweede geplaatste koppel Joop de Vlieger en Lex van Geer te staan. Op nieuw werd het geen eenvoudige klus, maar de broers slaagden er nu wel in om in twee sets te winnen: 7-6, 7-5. In de finale werd het toernooi ei genlijk een anti-climax. Van de te verwachten grote tegenstand van de broers Goedegebure kwam niet erg veel terecht. Niels Gebraad en Peter Coppoolse gunden hen slechts vier games: 6-1, 6-3. In het damesdub belspel speelden drie koppels een halve competitie tegen elkaar om de toernooiwinnaars aan te wijzen. Niels Gebraad uit Renesse en Peter Coppoolse uit Bruinisse waren voor het herendubbelspel als eerste ge plaatst. In de eerste ronde had het duo een bye, waarna moest worden aangetreden tegen Hennie den Ouden en Rob van Rooy. Het Westerschouw se duo bracht het tot zeven games via 6-2 en 7-5. Veruit de grootste proble men doemden voor Gebraad en Cop poolse op, toen zij in de halve finale tegenover Bertus Bleyi en Han van Oeveren kwamen te staan. Het favo riete koppel won de eerste set met 6-3, maar trok in de tweede aan het kortste eind: 5-7, waardoor de kansen weer gelijk werden. De derde en laat ste set bracht evenwel weer het over wicht bij Gebraad/Coppoolse. Via een 6-3 setzege stapten zij de finale binnen. Hans-Jan en André Goedege bure waren door de toernooicommis- sie niet officieel geplaatst, maar zij kregen als nummer dertien op de plaatsingslijst toch een bye in de eer- BURGH-HAAMSTEDE - De weke lijkse zomeravond-bridgedrive in Burgh-Haamstede werd bijzonder druk bezocht. Maar liefst 38 koppels namen aan de drive deel. Zij streden ontspannen om de prijzen, die dit jaar bestaan uit flessen wijn, doosjes babbelaars, keuken- en theedoeken met toeristische afbeeldingen en kwartetspellen met afbeeldingen van bezienswaardigheden uit de Westhoek. De drive werd dit keer af gewerkt in drie poules, een van tien koppels en twee van elk veertien koppels. In groep blauw was de uitslag: 1. mw Gakeer/mw Koole 59,38%; 2. mw Van Geesbergen/hr De Wit 57,28%; 3. ds Goedvolk/Van Zanten 56,25%; 4. mw Leenders/hr Leenders 50,52%; 5. ds Henderson/Van Wingerden 48.95%; 6. ds Van de Meirac- ker/Zwamborn 48,44%; 7. mw Van de Wal/hr Blonk 48,44%; 8. ep Bogmans 47,40%; 9. ep Kramer 42,19%; 10. ep Besamusca 41.15%. In de gele groep kwam als uitslag uit de bus: 1. ep Willebrands Bakker 59,38%; 2. ep Scholtens 57,64%; 3. ds De Kort/Van der Zanden 57,29%; 4. ep Hoek 55,90%; 5. ds Kikkert/Goed- bloed 52,43%; 6. ds Fokker/Roskott 51,74%; 7. ep Haffert 51,04%; 8. mw Mes/hr Boot 50,35%; 9. ds Grui- ter/Van Vliet 50,35% 10. mw Van Wijk/hr Kuijf 47,22%; 11. ds Brinck- man/Heijneman 46,18%; 12. ep Mo lendijk 45,49%; 13. ep Mosselman 39.24%; 14. ep Van Wanrooy 35.75%. In de rode groep werd het echtpaar Van Geel winnaar met 59,38%. De uit slag was verder: 2. mw Franken/hr Kouwenhoven 57,64%; 3. mw Kaal/hr Den Otter 56,94%; 4. ds Kotoun/Hof 52,08%; 5. hrn Glimmerveen/Van Dijk 51,74%; 6. mw Van Haaften/hr Mes 48,96%; 7. ep Brandenburg 48,96%; 8. ds Roelofswaard/Alsema 48,60%; 9. ep Phoa 47,92%; 10. ep Vis ser 47,92%; 11. ds Van Oeveren/Tenne- kens 47,57%; 12. ep Michielse 46,88%; 13. ds Scherjon/Gillet 43,40%; 14. ds Hogerheijden/Van der Wekken 42,01%. De serie zomeravond-bridgedrives in Burgh-Haamstede gaan in au gustus nog verder op de donderdaga vonden. Kleine ploeg Sehouwse menners op nationale mendag Ermelo ERMELO Zoals gebruikelijk werd ook dit jaar de nationale men dag afgewerkt in Ermelo. Op de te- reinen van het Federatiecentrum ontmoetten ditmaal vertegenwoordi gers van 33 verenigingen elkaar om eikaars krachten te meten. Met twee combinaties was de Schouwen- Duivelandse inbreng dit keer erg ka rig. Westelijk Schouwen-amazone Anita Timmerman verscheen met Saskia, terwijl voor De Sehouwse Ruiters Jan Rentmeester en Pepijn Niels Gebraad (links) en Peter Coppoolse werden winnaar van het herendubbelspel in de C-categorie in het Westhoek- toernooi. WOUWSE PLANTAGE - De LR en PC De Sehouwse Ruiters hield het jaarlijkse ponykamp op manege Mo- lenzicht in Wouwse Plantage. Hier aan werd deelgenomen door 25 paar den en pony's en 21 kinderen en zeven begeleiders. Het werd een geslaagd kamp met diverse geslaag de evenementen, zoals een snelheids wedstrijd, een puzzeltocht, een quiz en epn kampvuur met zang door een country and western-zangeres. Dage lijks werd een rit gemaakt door de bosrijke omgeving en ook werd zwembad Gageldonk in Bergen op Zoom regelmatig bezocht. Klapstuk van het kamp was de ouderavond met een barbecue voor de hele club in Molenzicht. Ruim hon derd personen maakten gebruik van het culinaire feest. De avond werd verder gevuld met spelletjes en klei ne toneelstukjes, die door de kam peerders waren ingestudeerd. Een kleine smet op het verder vlek keloos verlopen kamp was het min of meer verongelukken van een pony door een schrikreactie. Het dier baan de zich dwars door de bossen een weg naar de manege, waar de pony ernstig kreupel arriveerde. Vervolgens moest het dier naar huis worden afgevoerd. Tijdens dë kampweek werden drie verjaardagen gevierd. Alles bijeen kunnen De Sehouwse Ruiters terug zien op een geslaagd kamp. ZIERIKZEE - Met het spelen van de eerste voorwedstrijden voor het kampioenschap tweede klas drieban den gaat in het district Schouwen- Duiveland vanaf dinsdag 27 au gustus het biljartseizoen 1985/1986 van start. De drie poules, elk be staande uit vijf spelers, werken hun eerste wedstrijden af in drie verschil lende locaties, maar wel op dezelfde avond. Truus Kort en Hennie den Ouden kwamen uit geslagen positie terug aantraden. Z-klasse-menner Peter Hanse en Sunny en 'bronzen' Moni que van de Werve met Natascha ble ven thuis, de eerste wegens stage, de tweede wegens ziekte van de pony. Hiermee was Schouwen-Duiveland meteen zijn twee selectiemenners kwijt, want zowel Anita Timmerman als Jan Rentmeester scoorden te ge ring om qualificatie af te dwingen. Voor hun normale proef startten de twee Schouwen-Duivelandse combi naties in de L-klasse. Jan Rent meester scoorde 91 punten en klas seerde zich in zijn ring als vierde. Het puntentotaal was goed voor een winstpunt. Anita Timmerman kwam in haar ring niet verder dan 88 pun ten, hetgeen haar een zevende plaats opleverde. In de selectieproef, die op Z-niveau werd afgewerkt, kwam de eerste plaats toe aan de Zeeuwse kampioen van 1984 Christiaa Provoost met Vio la van Oranjezon. Hij stelde meteen zijn kandidatuur voor prolongatie van de titel in 1985 met 95 en 96 pun ten, een totaal van 191 punten. Zijn clubgenoot Teun van de Bijl eindigde met 185 punten als goede tweede en de derde plaats ging verrassend naar Adrie Louwerse met Zephyr van Scheldestad. Met 181 punten bleef hij Krijn Coppoolse met zijn fraaie Frie se paard Udona drie punten voor. Opmerkelijk was in Ermelo, dat de Zeeuwse nummer twee, Nicoline Vos, haar proef met Tramenta halverwege moest beëindigen, wegens onregel matigheid in de gangen van Tramen ta. Aan de vaardigheidstijdstest werd namens Zeeland deelgenomen door Hans Leijnse en Nicoline Vos. In het secretariaat van dit grootse nationale evenement zwaaiden De Sehouwse Ruiters Sari Hanse en Kor van de Werve voor de derde keer de scepter. HEERLEN - Ons land telt 3561 kampeeraccommodaties (1982) een toenemening met ongeveer een derde vergeleken met het jaar, 1972. Het aantal slaapplaatsen daarin bedraagt 1.671.000 een toeneming van 40 pro cent ten opzichte van '72. Dit blijkt uit tellingen van het centraal bureau voor de statistiek (CBS), neergelegd in het rapport kampeeraccommoda ties 1982. De vorige tellingen dateren van 1972 en 1977. AMSTERDAM - In het eerste half jaar van 1985 werden 13,3 miljoen ton goederen in de Amsterdamse haven behandeld. Dit komt ongeveer over een met de hoeveelheid in dezelfde periode van het afgelopen jaar. Dit deelde wethouder Heerema van eco nomische zaken en de haven maan dag mee tijdens een persconferentie, het aantal behandelde zeeschapen be droeg in diezelfde periode 2.340. dat waren er 170 meer dan in de eerste zes maanden van 1984. BURGH-HAAMSTEDE - Leden van tennisvereniging Westerschouwen boekten in het eigen eerste Westhoek-toernooi drie overwinningen, terwijl Sander Silvis als Westerschouwen-vertegenwoordiger met zijn Westrak- gelegenheidspartner Piet Noordermeer ook het herendubbelspel bij de vete ranen winnend afsloot. Hierdoor boekte de Burgh-Haamsteedse aanzienlijk meer succes dan vooraf mocht worden verwacht. In het herendubbelspel in de D-categorie draaide het toernooi zelfs uit op een complete Westerschouwen- finale. De finale in het gemengddub belspel in de D-categorie bracht de twee verwachte koppels op de baan. Het als eerste geplaatste dubbel Joke en Leen Engelse bereikte zonder een set af te staan de eindstrijd. Achter eenvolgens kregen Van Rooy/De Vries, Verschoore/Kort en Kort/Cok klop. Dick Verschoore en Lien Kort maakten het het TSI-dubbel nog het moeilijkst, maar verder dan 7-6, 7-5 kwamen ook zij niet. Hennie den Ou den en Truus Kort, die als tweede wa ren geplaatst wonnen nog afgeteken- der alle partijen. Renden/Renden verloren met 6-2, 6-4, De Jong/Ge braad kregen met 6-3, 6-2 klop en Van Burg/Admiraal brachten het niet ver der dan een enkele game: 6-1, 6-0. In de finale wonnen Joke en Leen Engel se de eerste set met 6-3 en leek het 1"* van Den Ouden/Kort bezegeld, maar zij knokten in de tweede set fanatiek terug. Na een gelijkopgaand begin wonnen zij de set met 6-3, waarna zij doordrukten naar 6-2 in de derde en beslissende set. Verrassend Verrassend was de zege van Jaap Kievit en Ger Klip in het herendub belspel in de D-categorie. Zij klopten in de finale het sterk favoriete koppel Hennie den Ouden en Rob van Rooy in drie sets: 6-3, 3-6, 3-6. Eerder waren de toernooiwinnaars al te sterk voor Aart de Looff/Hans Boot en Gerrit en Dick Kort. Hennie den Ouden en Rob van Rooy werden finalist door over winningen op Dick Verschoore en Al- do de Spirt en het gelegenheidskop pel Hans Bouma en Jaap Huizer. In het damesdubbelspel bereikten twee niet getipte koppels de finale. Hanny Hoopman en Corry Kroon uit Stellendam wonnen daarin met 4-6, 6-3, 7-6 van Elly de Jong Flohil en Wil de Braai. Dit koppel zorgde in de hal ve finale voor een zeer opmerkelijke uitslag door het als tweede ge plaatste koppel Kort/Klompe met maar liefst 6-0. 6-0 terug te wijzen. Hoopman en Kroon schakelden daar in het eerste geplaatste dubbel Hart/Van Burg uit. In het damesdub- bclspel bij de veteranen eisten Anne ke Cok en Corry Roda hun traditio nele toernooizege op door in de finale met 7-5, 6-3 te winnen van het als eerste geplaatste dubbel Juliette Grimbergen en Elly Gebraad. Eerder schakelden de toernooiwinnaressen het duo Rina Kraayeveld en Erna Terwisscha uit, terwijl Grimber gen/Gebraad in dat stadium wonnen van Truus Silvis en TYrix Noorder meer. In het gemengddubbelspel maak ten Joke en Leen Engelse het verlies van de finale in het D-toernooi goed door daar als ongeplaatst koppel winnend uit de finale te komen. Ton en Juliette Grimbergen kregen met 7-5, 6-4 klop, waardoor zij ook hier hun toppositie op de plaatsingslijst niet waarmaakten. Joke en Leen En gelse wonnen in de halve finale van het als tweede geplaatste Oude- Tbngse dubbel Piet en Trix Noorder meer: 6-4, 7-5. Tbn en Juliette Grim bergen klopten daarin Wim Detting- meyer en Jeanette Buyk met 6-4, 6-1. In het herendubbelspel werden San- der Silvis en Piet Noordermeer win naar. Zij klopten in de eindstrijd het gelegenheidsduo Ton Grimbergen en Henk Steenstra met 7-6, 6-2. In de halve finale waren Silvis/Noorder- meer te sterk voor Dettingmey- er/Kort (0-6, 6-2, 6-1) en Grimber gen/Steenstra waren te sterk voor Kruithof/Neyen. In de eerste poule spelen J. Dorre man, J. Everaers, H. Berrevoets, M. den Engelsman en A. de Waay. Zij starten bij de RV Renesse met de voorwedstrijden. Op 2 en 11 septem ber gaan zij verder bij respectievelijk de bv KVL in Noordgouwe en de bv Onder Vrienden in Burgh- Haamstede. Poule twee speelt eerst bij de bv Bommenede in Zonnemaire en ver volgens op 3 en 11 september bij bv The Country in Renesse en de bv OKK in Nieuwerkerk. In deze poule spelen C. van Doorn, B. Bergman, T. van Beveren, D. Snijders en D. Hart- Poule drie tenslotte, die wordt ge vormd door P. Bodbijl, J. de Regt, L. Hokke, A. Slappendel en B. Witten berg, begint op 27 augustus bij bv En- tre Nous in Zierikzee en gaat vervol gens op 4 september naar de bv DOS in Nieuwerkerk en op 11 september naar bv The Country in Renesse. De moyennegrens in de tweede klas drie banden loopt van 0.400 tot 0.549. De partijlengte is 25 caramboles. Corry Roda en Anneke Cok pakten ook in het eigen toernooi een titel mee, zij het dat de regen hen bijna parten speel de. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6