Overwinning voetbalteam Sine Cura op campingtoernooi Burgh-Haamstede na verlenging en strafschoppen Weinig problemen voor Zierikzee in eerste duel oefencampagne: 3-1 zege ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 5 augustus 1985 Nr. 23771 5 De formatie van camping Sine Cura, die na verlenging en strafschoppen winnaar werd van het jaarlijkse camping- toernooi. Het team van DFS, dat door een fraaie 5-2 overwinning in de kleine finale als derde eindigde in het campingvoetbal toernooi in Burgh-Haamstede. Kleine finale om derde plaats: DFS-Duinhoeve 5-2 (1-1). Finale om eerste plaats: Duinoord- Sine-Cura 1-1 na verlenging (1-1, 0-1). Sine Cura wint na strafschoppen met 4-5. Junioren: Blomshoeve/Wielewaal- Rozenhof 3-0; DFS-Duinoord 0-1; Duinhoeve-Burghstede 5-1; Rozenhof- DFS 0-7; Blomshoeve/Wielewaal- Duinhoeve 0-0; Burgstede-Duinoord 0-12; Rozenhof-Duinhoeve 0-2; DFS- Blomshoeve/Wielewaal 1-0; Rozen- hof-Burghstede 1-2; Duinhoeve- Duinoord 0-4; Blomshoeve/Wiele- waal-Burghstede 3-2; Rozenhof- Duinoord 0-6; DFS-Burghstede 8-0; Duinoord-Blomshoeve/Wielewaal 4-0; Duinhoeve-DFS 1-1. Eindstand: Duinoord 5 5 0 0 27- 0 10 DFS 5 3 1 1 17- 2 7 Duinhoeve 5 2 2 1 8- 6 6 Blomsh./Wielew. 5 2 1 2 6- 7 5 Burghstede 5 1 0 4 5-29 2 Rozenhof 5 0 0 5 1-20 0 Finale om de eerste plaats: DFS- Duinoord 0-2 (0-2). Pupillenfinale om eerste plaats: DFS-Duinoord 5-1 (2-0). Naar gelang het tweede bedrijf vor derde veroverde Duinoord een licht overwicht, dat meer en meer aan groeide, vooral omdat Sine Cura ver gat, dat de aanval immer de beste verdediging is. In plaats van ver van het eigen doel te gaan spelen, werd de bal vooral op de eigen speelhelft in bezit gehouden, waardoor het leek alsof de Sine Cura-ploeg zich wenste terug te trekken. Een en ander had wel tot gevolg, dat balverlies in de Si ne Cura-gelederen extra scoringskan sen voor Duinoord tot gevolg had. Met nog een achttal minuten te gaan ontsnapte Sine Cura nog aan de gelijkmaker, toen aanvoerder Cor Houwer een vrije trap tegen de paal naast Jan-Leen van Liere prikte, maar drie minuten later was de ge lijkmaker toch een feit. Een keihar de inzet kon door Van Liere niet klemvast worden gepakt, waarna Houwer van dichtbij 1-1 liet aanteke nen. Een fanatiek Duinoord offensief volgde nog, maar de win nende treffer zat er niet meer in, om dat Sine Cura defensief geen fouten meer maakte. Door het massaal aan vallen van de Duinoord-ploeg ont stond er via counters zelfs nog een drietal mogelijkheden voor Sine Cu ra. Inmiddels was het door het alles behalve fraaie zomerweer aanzien lijk donkerder geworden dan de organisatie verwacht had, maar re glementair dienden de twee teams eerst twee verlengingen van tien mi nuten elk af te werken om tot een beslissing te komen. Pogingen om di rect over te gaan tot het nemen van strafschoppen strandden, omdat Duinoord er op stond de reglementen naar de letter te hanteren. Besloten werd daarom de verlengingen als een soort schimmenspel af te wikkelen. In de twintig minuten extra speeltijd werd niet meer gescoord, waardoor alsnogstrafschoppen genomen moes ten worden. In de reglementaire se rie van vijf elf metertrappen toonde Sine Cura zich de beste. Vier van de vijf inzetten moest de Duinoord keeper uit zijn doel halen, terwijl de blauwe ploeg zelf maar drie keer raak schoot. Jan-Leen van Liere stopte voor Sine Cura de eerste straf schop, hetgeen een fikse stimulans betekende op weg naar de toernooi zege. Bij de junioren speelden dezes ploegen een halve competitie, waarna de twee hoogstgeëindigde foi-maties een finale afwerkten. DFS en Duin oord bereikten die finale en voor de tweede keer bleef de campingploeg van Duinoord overeind. In de wed strijd uit de halve competitie won Duinoord met 1-0, in de finale werd het dubbele resultaat bereikt. Reeds voor het rustsignaal legden Johan Sturrus en Raymond van Dijk de 2-0 eindstand vast. In de tweede helft deed de DFS-juniorenploeg er nog van alles aan om de bakens te verzet ten, maar veel succes kwam er niet uit. De betere kansen kwamen er zelfs nog voor de Duinoord-ploeg. In de poulewedstrijden won DFS met 7-0 van Rozenhof en vervolgens kreeg de Blomshoeve/Wielewaal combinatie met 1-0 klop. In de vierde wedstrijd scoorde de DFS-aanval weer veelvuldig, getuige de 8-0 over winning op Burghstede en tegen Duinhoeve kwam een 1-1 eindstand uit de bus. De ploeg van Duinoord was veruit superieur in het junioren- toernooi. In de zes wedstrijden, die Duinoord afwerkte werden 29 doel punten geproduceerd, terwijl niet een tegentreffer hoefde te worden geïncasseerd. Het pupillentoernooi werd fiks gei'educeerd. Aanvankelijk zouden zes ploegen deelnemen, maar doordat het toernooi moest worden doorgeschoven, vanwege de weersom standigheden waren vier ploegen dusdanig ontvolkt, dat niet meer kon worden gespeeld. DFS en Duinoord speelden daarom onmiddellijk om de toernooizege. Nu trok DFS afgete kend met 5-1 aan het langste eind. Uitslagen De uitslagen van het campingvoet baltoernooi 1985 op sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede zijn als volgt: Senioren poule A: Zeepe-Bloms- hoeve/Wielewaal 6-2; Rozenhof-Sine Cura 1-2; DFS-Rozenhof 0-1; Sine Cura-Zeepe 1-1; Blomshoeve/Wiele waal-Rozenhof 1-1; Sine Cura-DFS 0-0; Blomshoeve/ Wielewaal-Sine Cu ra 0-6; Zeepe-DFS 0-3; Rozenhof- Zeepe 2-1; DFS-Blomshoeve/Wiele- waal 3-0. Eindstand: Sine Cura 4 2 2 0 9- 2 6 DFS 4 2 11 6-15 Rozenhof 4 2 11 5-4 5 Zeepe 4 1 12 8-8 3 Blomsh./Wielew. 4 0 1 3 3-16 1 Senioren poule B: Duinrand-Ber kenhof 1-0; Duinoord-Duinrand 1-1; Duinhoeve-Burghstede 3-0; Berken hof-Duinhoeve 0-1; Duinrand-Duin hoeve 1-3; Berkenhof-Duinoord 1-4; Duinoord-Burghstede 4-2; Duinhoe ve-Duinoord 0-2; Burghstede-Berken- hof 2-4; Burgstede-Duinrand 1-5. Eindstand: Duinoord 4 3 1 0 11- 4 7 Duinhoeve 4 3 0 1 7- 3 6 Duinrand 4 2 11 8-5 5 Berkenhof 4 1 0 3 5- 8 2 Burghstede 4 0 0 4 5-16 0 Met twee tegendoelpunten had ook Sine Cura een ijzersterke verdedi ging. Aan het hoofd van deze defen sie maakte vooral Jan-Leen van Lie re een ijzersterke indruk. De Mevo-doelman ranselde heel wat ke ren ballen uit zijn doel, die schier on houdbaar leken. De Sine Cura-ploeg incasseerde uiteindelijk twee ver- liespunten door gelijke spelen tegen Zeepe (1-1) en DFS (0-0). De resteren de twee ontmoetingen werden in winst omgezet. Rozenhof werd met 1-2 aan de kant geschoven en tegen de combinatie van de Blomshoevc en camping Wielewaal liep de score zelfs op naar 6-0. DFS maakte geen fout meer door Zeepe en de Bloms- hoeve/Wielewaal-combinatie beide met 3-0 te kloppen. Rozenhof, dat DFS aan haar zegekar bond, zakte nog naar de derde plaats door een te leurstellend 1-1 gelijkspel tegen de Blomshoeve/Wielewaal-combinatie, waardoor de ploeg in verliespuntcn gelijk kwam met DFS. De Rozenhof- equipe telde evenwel een aanzienlijk minder doelsaldo. Zeepe scoorde drie punten en de Blomshocvc-Wielewaal- combinatie sloot de rij met een enkel punt. In het duel om de derde plaats tus- Het juniorenteam van Duinoord werd verdiend toernooiwinnaar. In zes wedstrijden werd een doelsaldo van 29-0 op gebouwd. In de finale werd met 2-0 gewonnen van DFS. ZIERIKZEE - De hoofdmacht van zondag tweede klasscr Zierikzee had wei nig problemen om met een positief resultaat uit de ontmoeting met derde klasser Steenbergen te komen. Na een 0-0 ruststand won de ploeg van trainer Jack Schipper met 3-1. „Zo vroeg in de oefencampagne is het vooral van be lang hoe het spel verzorgd is. Dat was heel redelijk. Jammer was het, dat van de vele uitgespeelde kansen er maar drie werden benut", meende Schipper, daarmee andermaal onderkennend, dat het in de aanval van de tweede klas ser allemaal nog niet zo best draait waar het de produktivitcit betreft. Steenbergen, dat het komende sei zoen onder de technische leiding staat van oefenmeester Cor Hollestel- le, kwam met een bijzonder jonge ploeg binnen de lijnen. De formatie legde bijzonder vee] agressiviteit aan de dag, maar in technisch opzicht was Zierikzee de opponent ruimschoots de baas. Hollestelle, die eerder als trainer werkzaam was bij Kloetinge en Kapelle. heeft ontegenzeggelijk een hele klus om de jonge ploeg tijdig klaar te stomen voor de snelnaderen- de competitie. Zierikzee domineerde op sportpark Den Hogen Blok vrij wel dc hele negentig minuten, maar kon dat overwicht zeker in de eerste helft niet in doelpunten uitdrukken. In dc tiende minuut kreeg Kees Ver- kaart na een solo. waarin hij de hele verdediging passeerde vanaf tien me ter een ideale mogelijkheid, maar hij schoot te laconiek in. waardoor de Brabantse doelman via een reflex alsnog een treffer kon voorkomen. Tien minuten later bezorgde Jan- Leen Boot na een doorbraak een schitterende scoringskans aan Rini Stoutjcsdijk. maar dc weer in de ploeg teruggekeerde vleugelspits kopte vanaf een paar meter in de han den van de vijandelijke doelman. Ook later kwamen er nog kansen, maar gescoord werd er niet. Steen bergen stelde niet veel tegenover de overmacht van de thuisploeg, vooral omdat Marco van Oeveren en Patrick de Broekert verdedigend veelal reso luut ingrepen. ..Het vorig jaar waren onze verdedigers meestal te lief voor de tegenstanders. Daar moest veran dering in komen. Tbgen Bart Helbers cn Han van de Sande hoef je dat niet te zeggen, maar de overigen moeten meer agressie in hun spel bouwen. Met lief voetbal hebben we weinig be reikt. Het zal anders moeten. Hard op de man spelen hoort er gewoon bij als je op resultaat wilt spelen, maar dat wil allerminst zeggen, dat er over de schreef moet worden gegaan", er kende Jack Schipper. Bij Zierikzee ontbraken Han van de Sande, Ronald van Oeveren en Wim Overwecl, terwijl Theo Witten berg na twintig minuten moest uit vallen. Door al deze mutaties kwam er bij de formatie van Jack Schipper een middenveld te staan bestaande uit Jaap Stoutjesdijk. René Dekker en Kees Verkaart. Dit drietal ver richtte gped stuwend werk, dat even wel regelmatig verloren ging in de aanval. „We kregen een aantal leuke momenten door vloeiende aanvallen, maar dal er zo weinig werd gescoord uit tien tot twaalf uitgelezen sco ringskansen. dat was jarhmer". Na tien minuten in het tweede bedrijf zorgde Rini Stoutjesdijk voor 1-0 en dezelfde speler had een twaalftal mi nuten later ook 2-0 in huis. Uit een goede aanval scoorde Steenbergen na 25 minuten tegen. Vanaf twintig me ter was een enorme spetter doelman Peter Noordijke te machtig. Voordat Zierikzee in het laatste kwartier nog drie nauwelijks te missen kansen liet liggen zorgde Jan-Leen Boot voor de 3-1 eindstand. De slechte afwerking zou te wijten zijn aan vermoeidheids verschijnselen door de nog geringe trainingsarbeid. De ontmoeting tus sen de reserveteams van Zierikzee en Steenbergen leverde een 4-0 zege op vor de thuisploeg, maar hier was door de geringe tegenstand van de Brabantse ploeg nauwelijks van een graadmeter sprake omtrent de stand van zake in het reserveteam. BURGH-HAAMSTEDE - Het voetbalteam van cam ping- Duinoord uit Burgh-Haamstede moest tijdens de fi nale van het jaarlijkse campingvoetbaltoernooi in Burgh-Haamstede ondervinden, dat een absolute favo- rietenrol nog allerminst inhoudt, dat de titel ook inder daad wordt binnengehaald. Duinoord moest het in de eindstrijd opnemen tegen de verrassende poulewinnaar uit de tweede poule, Sine Cura. Beide ploegen bleven in hun vier poulewedstrijden zonder nederlaag en beide bleken zich voor de finale voorgenomen te hebben daar ook in die wedstrijd geen verandering in te laten komen. Na twee keer een half uur kwam er daarom dan ook een gelijke stand op het scorebord, waarna er extra verlen gingen en vervolgens ook nog strafschoppen nodig wa ren om uiteindelijk een winnaar aan te wijzen. Sine Cu ra toonde zich hierbij, onder leiding van de uitstekende doelman Jan-Leen van Liere het behendigst en won over de hele wedstrijd genomen verdiend met 5-4. Het duel om de derde plaats leverde een ruime 5-2 overwinning op voor DFS en bij de junioren ging de zege als pleister op de wonde voor de verloren finale bij de senioren naar het juniorenteam van Duinoord: 2-0 tegen DFS. Duinoord hoefde in haar poule slechts een punt in te leveren. In het openingsduel hield de formatie van camping Duinrand het favoriete team op 1-1. Duinoord maakte hierna geen fout meer door achtereenvolgens met 4-1 te winnen van Berkenhof, Burghstede met 4-2 te kloppen en Duinhoeve met 2-0 terug te wijzen. Duinrand klopte Berkenhof nipt met 1-0 en liet zich vervolgens verrassen door Duinhoeve (1-3). In de slot wedstrijd herstelde Duinrand zich via een 5-1 overwinning op Burghste de weliswaar, meer dan een derde plaats in de poule zat er niet meer in. Behalve in Duinoord, moest Duin rand ook Duinhoeve voor laten gaan. Deze ploeg verloor het duel tegen poulewinnaar Duinoord met 2-0, maar boekte verder louter overwin ningen. Burghstede kreeg met 3-0 klop. Berkenhof werd met 0-1 terug gewezen en Duinrand moest met 1-3 het onderspit delven. Door dit laatste resultaat werd Duinoord automa tisch poulewinnaar. Berkenhof met twee en Burghstede met geen enkel punt sloten de rij in deze poule. Sterke defensie In de andere poule bleken Sine Cu ra en gastheer DFS over sterke defen sies te beschikken. Voor DFS bete kende de ene tegentreffer in het met 0-1 verloren openingsduel tegen Ro zenhof uiteindelijk, dat de oranje equipe zich tevreden moest stellen met de tweede plaats. In de resteren de drie ontmoetingen kreeg de ploeg geen tegendoelpunten meer te ver werken, maar omdat het duel tegen Sine Cura in 0-0 eindigde, kwam deze equipe met een punt meer uit de bus. sen DFS en Duinhoeve draaide de DFS-ploeg met name in de tweede helft voortreffelijk. Na een periode van een half uur wees het scorebord nog 1-1 aan, maar daarna trok DFS het initiatief nadrukkelijk naar zich toe. Pas bij 4-1 kon Duinhoeve nog wat terug doen via een treffer, maar het laatste woord was weer voor DFS. De treffers van de oranje equipe kwamen op naam van Dick de Glop- per, die drie keer scoorde, Piet van den Aarssen en Jan Baartsse. Het duel tussen Sine Cura en Duinoord gaf aanvankelijk een initiatief voor Sine Cura te zien, hetgeen na een klein kwartier uitmondde in de ope ningstreffer van uitblinker Cor Monster. Vanaf de rand van het zestien metergebied knalde Monster de bal diagonaal in de touwen. Drie minuten later mocht Monster na een fikse charge voor vijf minuten uit rusten van arbiter Peter van Splun- der, die het soms pittige duel voor beeldig binnen de lijnen van het aanvaardbare hield. Ondanks het on dertal in spelers behield Sine Cura toch een licht overwicht, waardoor het de moeilijke periode zonder haar spelmaker zonder kleerscheuren doorkwam. Vooral op technisch ge bied bleek Sine Cura iets meer in huis te hebben, maar er resteerde nog een tweede helft, waarin de ploeg het allesbehalve gemakkelijk zou krij gen, overigens voor een belangrijk deel door eigen schuld. Jan-Leen Boot scoorde tegen Steenbergen weer eens. Een kwartier voor tijd legde hij de eindstand vast op 3-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5