Kees Hoogerwerf, radiospecialist: „Van niets iets maken maakt me blij" Uitbreiding lijndienst zorgt voor grote winst Taxibusje gemolesteerd na rit met vijf jongens Aanrijding Diefstal uit woning Scherpenhuizen ziet niks in wijziging kentekenbewijs 2 Contact met Tolïyo ontnam hem roor oren liet spraakvermogen BRUINISSE - De stelling dat Bruinisse drie musea bezit, het visserijmuseum, de oudheidskamer en het oorlogsmuseum, doet min of meer onrecht aan een meer dan 200 jaar oud pandje in de Nieuwstraat. Daar staat een collectie ou de radio's, televisie's en an tieke zendapparatuur, wel ke zijn weerga niet kent. Eigenaar en bewoner is de vrijdag 65 jaar geworden Kees Hoogerwerf, een ra diospecialist, amateurzen der in hart en nieren en be gaafd met een flink uit de kluiten gewassen techni sche knobbel. Gehoor gevend aan een uitnodi gend bord voor zijn huis dat iedereen welkom is, stapte de Nieuwsbode binne, samen met enkele Bruënaars en een handvol wildvreemde toe risten om de jarige te feliciteren. „Ik hou van mensen", verklaart hij sim pel het bord. Binnenstappend waant men zich in een middelgrote werk plaats van Philips, maar dan wel 40 50 jaar terug. Op de tafels, kasten en op de grond radio's en televisie's uit grootmoeders tijd, waaronder de eer ste Philips T.V., een radio uit 1926, een radio die nog van Isak de Kuiper de klokkeluider is geweest, zendap paratuur van voor de oorlog en de zender die hem in de oorlog bijna zijn kop heeft gekost. De tafel in de keuken is zowaar leeg. „Die staat normaal ook vol, maar om de gasten te ontvangen heb ik die leeggeruimd", zei de overtuigd vrijgezel die vanaf de kachel eet. „Maar het ging wel aan m'n hart om mijn huisvrienden weg te zetten". Meer dan 50 jaar is hij in de weer geweest met een soldeerbout. Vele ja ren had hij een winkeltje waar hij ra dio's en later televisie's repareerde. Nooit geen technische opleiding ge had, want daar was vroeger geen geld voor. Maar hij had het in de vingers en kreeg radio's aan de praat die een Kees Hoogerwerfradiospecialist en amateurzender in hart en nieren. ander al had opgegeven. Als kind zet te hij al zelf een radio in elkaar en op 8-jarige leeftijd maakt hij zijn eerste draaimolen. Enkele van die molens staan, nog steeds draaiende, voor het oude winkelraam. Zwarte sneeuw „Een mens zijn lust is een mens zijn leven. Alles op technisch gebied boeit me en daar geniet ik van", aldus Hoo gerwerf die daarbij wel optekende juist door die manier veel zwarte sneeuw te hebben gezien. „Geld heb ik nooit gehad, voor een paar kwart jes maakte ik een radio, maar ik had een enorme voldoening als hij weer werkte". Een aanbieding van de tech nische staf van de NOS sloeg hij af, omdat hij teveel aan zijn dorp gebon den was. Dat was tijdens de ramp toen niemand meer een cent voor zijn leven gaf wegens zware astma. In Dordrecht in een klooster hebben nonnetjes hem er bovenop gebracht. Vanwege die astma loopt hij elke dag een flink aantal kilometers door de polder. „Lopen?", lacht hij, „vroeger liep ik echt. Dan ging ik met de laat ste pont mee en liep 's nachts naar Rotterdam. Radiozaken bekijken en kennis opdoen". Tokyo Hij is trouwens toch een nacht mens. Dan kruipt hij achter zijn zen der. Vorig jaar zat hij een keer spra keloos achter de knoppen; een rechtstreekse lijn met Tokyo had hem voor even het spraakvermogen beno men, een geweldige ervaring. Tussendoor liep een wildvreemde toeriste het huis van Kees binnen en overhandigde hem een bloemetje. Het kan allemaal bij hem. Of zoals hij het zelf zegt: „Van niets iets ma ken maakt me blij." Hij werkt ge woon door in zijn eeuwenoude huisje waar vroeger ook nog de scheerwin kel van Jaap Bal was gevestigd, waar je jezelf voor drie cent kon laten sche ren. „Ik in een bejaardenhuisje?, Nee, ik kan geen kapitein boven me heb ben". Hij is er ook de man niet naar om in een huisje keurig aan kant te leven. Hij voelt zich thuis temidden van zijn huisvrienden: de tientallen oude ra dio's, televisie's en zenders, als een suppoost in zijn eigen museum. Vervolg pagina 1 genniveau en de betrouwbaarheid in onze dienstverlening waren kenmer kend voor het afgelopen jaar. De zorg voor onze reizigers staat centraal in onze bedrijfsvoering; een optimale inzet van onze medewerkers kan in belangrijke mate bijdragen aan een groeiende vraag naar ons produkt. Aan de andere kant dient daarbij on zerzijds de doelmatigheid niet uit het oog te worden verloren; de maat schappelijke functie van het open baar vervoer vergt immers een be langrijk bedrag aan gemeenschaps geld ter afdekking van het verschil tussen kosten en opbrengsten." Een nieuwe structuur van het streekvervoer, waaraan in het kader van de Wet Personenvervoer wordt gewerkt, kan een bijdrage leveren tot een nog doelmatiger en efficiënter be drijfsvoering. waarbij het afdekken van tekorten wordt veranderd in een vergoedingssysteem op basis van taakstellende begrotingen. In het verslagjaar is het aantal standaard autobussen met 18 geste gen. Het totale wagenpark is hiermee op 271 eenheden gekomen. Het aantal autobuskilometers dat met eigen ma terieel is verreden is gestegen van 18 miljoen tot 19,1 miljoen kilometer, een toename derhalve van ruim 6%. „Het gemiddeld aantal kilometers dat per autobus gereden wordt neemt af. In 1983 was dit aantal nog 74.800, in 1984 werd gemiddeld 73.500 kilometer per bus gereden, een afna me van 1,7%. Vergelijken wij dit cij fer met de gemiddelde kilometerpro- duktie van 1980 dan is er zelfs sprake van een afname van ruim 20%. Hier mee komt ons beleid tot uitdrukking het spitsvervoer in overwegende ma te met eigen materieel en personeel in deeltijd uit te voeren en het bijhu- ren van derden terug te brengen." De herkenbaarheid van het openbaar vervoer neemt hierdoor toe. Tevens kunnen de versterkingsbussen die voorzien zijn van een mobilofoon ef fectiever worden ingezet. De doortrekking van de metro naar Spijkenisse in 1985 heeft voor het be drijf tot gevolg gehad dat de autobus verbinding tussen Spijkenisse en Hoogvliet-metro niet meer gereden wordt. Hiermee loopt de kilometer- produktie met ruim 800.000 kilome ter terug en daalt tevens het aantal personeelsleden in dit gebied. Vooruitlopend op deze ontwikke ling hebben wij voor dit gebied een personeelsstop gehanteerd. Tfeneinde te voldoen aan onze vervoersverplich- tingen hebben wij in het najaar van 1984 11 full-time en een twintigtal part-time buschauffeurs gehuurd van een touringcarbedrijf uit de regio. Dit beleid heeft ertoe geleid dat op 28 april 1985 nauwelijks meer sprake was van een overcapaciteit. Binnen ons vervoersgebied is een unieke overstapmogelijkheid ge creëerd. In goed overleg met Rijkswa terstaat is in het verslagjaar aan de autosnelweg A-29 ter hoogte van de Molendijk in Numansdorp een over- staphalte in gebruik genomen." Schouwen-Duiveland Een goede verbinding is hiermee tot stand gekomen tussen de eilanden Goeree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland enerzijds en Hoekse Waard met doorverbinding naar Noord-Brabant anderzijds. Voor Ne derland is deze overstaphalte aan de autosnelweg een nieuw verschijnsel. Het vervoer op de veerdienst Zijpe- Anna Jacobapolder neemt steeds verder af. De kosten die verbonden zijn aan de exploitatie van deze veer dienst wordt reeds jaren niet meer gedekt door de.rïfförëiigsten.- Met de provincie Zeeland en het rijk wordt een oplossing gezocht het tekort op deze dienst af te dekken. „Wij hopen met de steun van de overheden de veerdienst in de vaart te kunnen hou den tot de openstelling van de Phi- lipsdam voor het wegverkeer." Het aantal bezoekers aan het infor matiecentrum op het werkeiland Neeltje Jans van de in aanbouw zijn de stormvloedkering in de Ooster- schelde steeg van 308.000 in 1983 naar 380.000 in 1984. „Vanaf 1979 hebben wij 1,2 miljoen bezoekers informatie gegeven over de waterstaatkundige werken in het Deltagebied in het al gemeen en die in de Oosterschelde in het bijzonder." RENESSE - Op de kruising Brem- weg/Oude Moolweg ontstond in de nacht van zondag op maandag om streeks 2.10 uur een aanrijding tussen twee personenauto's. Een auto be stuurd door R. L. uit Oosterhout zou op de kruising geen voorrang hebben verleend aan de auto bestuurd door M. J. uit Roosendaal. Beide voertui gen liepen zware materiële schade op. BROUWERSHAVEN - Volgens aan gifte van M. L. uit Brouwershaven werd in de nacht van zaterdag op zon dag ingebroken in de woning van hun - op vakantie zijnde- buren aan het Bostonplein 1. Volgens de waarne ming van L. zouden er een aggregaat en een radio zijn ontvreemd. DEN HAAG - Staatssecretaris Scherpenhuizen (Verkeer en Wa terstaat) ziet geen enkele reden tot wijziging van het huidige kenteken- syteem. Hij deelt geenszins de be zwaren tegen deel drie van het kente kenbewijs, als zou dat niets helpen tegen diefstal van auto's en zou er van de bij de invoering in 1975 beoog de zuiverder kentekenregistratie niets terecht zijn gekomen. De be windsman zegt dit mede namens mi nister Korthals Altes (Justitie) en staatssecretaris Koning (Financiën) in antwoord op schriftelijke vragen van de VVD-kamerleden Jorritsma en Te Veldhuis. Scherpenhuizen vindt juist dat deel drie zeer wel aan zijn doel beant woordt. Uit periodieke steekproeven blijkt volgens hem dat de zuiverheid van het kentekenregister in ons land sinds invoerig van deel drie duidelijk is toegenomen. Verhalen als zou het aantal aange geven autodiefstallen ondanks het in het leven roepen van deel drie in tien jaar tijd meer dan verdubbeld zijn, verwijst de staatssecretaris naar het rijk der fabelen. In 1977 werden 10.011 motorrijtijgen als vermist ge meld. In 1984 waren er 17.060 aangif tes. terwijl 11.0321 ervan later zijn te ruggevonden, zo geeft hij aan. Hoewel Scherpenhuizen in het licht van de deregulering zal bekijken hoe de huidige regeling verder kan wor den verbeterd en wellicht vereenvou digd, wil hij niets weten van een sy steem zoals in België, waar men een persoonlijk kenteken voor het leven krijgt, zoals de VVD'ers habbcn geop perd. Ten eerste ervaring.... BURGH/HAAMSTEDE - Voor vijf jongens in de leeftijd van veertien en zeventien jaar eindigde de eerste ken nismaking met het drinken van jenever zondagnacht in een ontnuchtering op het politiebureau te Zierikzee. fn november verleden jaar hield de ZWN in de regio's Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee een vervoersonderzoek. De ZWN hoopte indertijd dat het bedrijf een beetje goodwill had gekweekt onder de reizigers, omdat een streekvervoersbedrijf dat nog steeds nodig heeft. Uit het jaarverslag 1984 blijkt echter dat de ZWN toch niet mag klagen: een forse winst en een stijging van het aantal passagiers is de conclusie. Het groepje was. volgens de afge legde verklaring, in de loop van zon dagavond overgestapt van het drin ken van bier op jenever, hetgeen naar hun mening wellicht wat goedkoper zou uitpakken. Na het ruimschoots nuttigen van de jonge klare, bleken de jongens echter niet meer in staat op eigen krachten naar het vakantie adres op camping Duinhoeve in Burgh/Haamstede te gaan. Zij maak ten derhalve gebruik van het taxibus je van N. v. d. S. Boosheid Daar aangekomen bleek de zeven tienjarige R. B. uit Hoogvliet ook niet meer in staat op eigen benen uit het taxibusje te komen, waarna chauffeur v. d S. drastische pogingen ondernam om hem uit het voertuig te trekken. Dat wekte echter de boos heid op van de zeventienjarige J. C. uit Spijkenisse. die daarop het taxi busje enkele flinke deuken toe bracht. Het voltallig vijftal werd aange houden door de politie en voor ont nuchtering en nader verhoor ingeslo ten in het politiebureau te Zierikzee. Heden (maandag)ochtend werden ze weer in vrijheid gesteld. De overige drie betrokkenen waren. B. B (17) uit Hoogvliet, M. H. (17) uit Spijkenisse en M. B. (14) eveneens uit Spijkenisse. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-16.15 uur. Tevens bureau voor rechtshulp. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi tietraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Renesse Fiets en wandelpuzzeltochten. Start en inschrijving bij V.V.V. Renesse tus sen 14.00 en 14.30 uur. Elf dorpen fietstocht. Start tussen 13.30 en 14.00 uur bij V.V.V.-kantoor te Renesse. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Renesse Fiets- en puzzeltochten. Start en in schrijving bij V.V.V.-kantoor te Renes se tussen 14.00 en 14.30 en 19.00 en 19.30 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Vertrek om 19.00 uur bij slotlaan aan de Laone te Renesse. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V.- kantoor. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Tonnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oostcrland .Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de ..Blokkendoos" Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Iedere dinsdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur. Iedere dinsdag tot eind augustus Renesse Iedere dinsdagmiddag Elf Dorpen Fietstocht (50 km). Start en finish bij V.V.V.-kantoor, inschrijven tussen 13.30 en 14.00 uur. Iedere woensdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Zaterdag 6 juli t/m zaterdag 10 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin-klein antiek. 10.00-17.00 uur, behalve zon dag. Tot en met zaterdag 17 augustus Burgh Hervormde kerk. Expositie Dieneke Hendriks, 10.00-12.00 uur en 16.00- 18.00 uur dagelijks, behalve op zon dag. Tot zaterdag 10 augustus Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie 13.30 tot 16.30 uur. Elke dag geopend, behalve zondag. Dinsdag 6 augustus Zierikzee Bioscoop. Beverly Hills Cop. 20.00 uur. Renesse Strand bij overgang eind Jan van Re- nesseweg. Strandmozaïek voor kin deren. 14.00 uur. Brouwershaven Peuterspeelzaal „De Blokkendoos", Haven Zuidzijde 25. Allerlei activi teiten voor jeugd van 4 tot 12 jaar (o.a. werkstukjes, spelletjes, knutselen enz.). Van 9.30-11.30 uur en van 13.30- 15.30 uur. Woensdag 7 augustus Burgh-Haamstede Sportcentrum Krayestein. Zomer avondshow. 20.00 uur. Renesse Start Korte Reke. Amateur Wieler ronde. 18.30 uur. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Kinder film. 16.00 uur. Start bij Ned. Herv. Verenigingsge bouw. Fietstocht door de akkerbouw- polders van Schouwen w.o. een be zoek aan het Landbouwmuseum, afstanden 18 km en 36 km. 18.00 uur. Brouwershaven Peuterspeelzaal „De Blokkendoos", Haven Zuidzijde 25. Allerlei activi teiten voor jeugd van 4 tot 12 jaar (o.a. werkstukjes, spelletjes, knutselen enz.). Van 9.30-11.30 uur en van 13.30- 15.30 uur. Donderdag 8 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh Ned. Herv. kerk. Zomeravondmu- ziek, Willie Bil, spinet; Liesbeth Franken, alt; en Dick de Koning, gi taar. 20.00 uur. Renesse Hervormde kerk. Zang- en muziek avond. 20.00 uur. Terrein aan De Zoom bij restaurant De Wig. Tbuwtrekwedstrijden voor dames- en herenteams. Brouwershaven Peuterspeelzaal „De Blokkendoos". Haven Zuidzijde 25. Allerlei activi teiten voor jeugd van 4 tot 12 jaar (o.a. werkstukjes, spelletjes, knutselen enz.). Van 9.30-11.30 uur en van 13.30- 15.30 uur. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart met medewerking van mevr. M. N. Coumou-Groenen- dijk, sopraan. 20.00 uur. Zaterdag 10 augustus Renesse Sportveld aan De Laone. Thptoe. 20.30 uur. Noord wellc Rommelmarkt/braderie. 12.00 uur. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgel-recital Wim Boer en Eric Koevoets. 15.30 uur. Maandag 12 augustus Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Reinata Heemskerk, alt en Frans van Tilburg, orgel. 20.00 uur. Renesse Vertrek vanaf V.V.V.-kantoor. Avond- fietsdriedaagse. 19.00 uur. Scharendijke Start autotocht bij Verenigingsge bouw Ned. Herv. kerk. Schouws Ker- kepad. Rondleiding in de kerken van Brouwershaven, Zonnemaire, Drei schor en Noordgouwe. 19.00 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2