Reünie op Flaauwers m Uitbreiding lijndienst ZWN zorgt voor zes ton winst Finland toont grote belangstelling voor Oosterscheldehulpbrug ■4^01 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vechtpartijtje in 't Anker' Ongewenste handwapens Stevige vrijpartij Diefstal Autoradio's gestolen Diefstal computer Auto gestolen en vernield Aantal passagiers met 2,5% gestegen WA> ffih Pt «itr Kleding gestolen AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bijl "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE lets maken Radioquiz Kees Hoogerwerf uit Bruiriisse is een radiospe- Tom den Breejen uit Zierikzee won zondagmid- cialist en een zendammateur. Hij houdt zich dag van een radioquiz van de KRO, het Ork- Schimmenspel Dressuurwedstrijd De finale van het campingvoetbaltoernooi in Tijdens een dressuurwedstrijd in Bruinisse Burgh-Haamstede draaide uit op een schim- boekten Marion Hofland en Kees-Jan van de ook bezig met verzamelen van zendappara- code-spel, hetgeen hem een radio-walkman menspel. Na strafschoppen werd Sine Cura Graaf overwinningen voor de organiserende tuur. (Pag. 2). opleverde. (Pag. 3). winnaar. (Pag. 5). club. (Pag. 6). MAANDAG 5 AUGUSTUS 1985 141ste jaargang Nr. 23771 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Van winst, hoe ook behaald, is de reuk altijd goed. Tuvenalis BROUWERSHAVEN - In disco 't Anker' in Brouwershaven ontstond in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartijtje tussen de discobe heerder J. Z. uit Brouwershaven en de achttienjarige bezoeker D. v. O. uit Rotterdam. O. liep daarbij enkele gebroken tanden op en Z. een hoofd wond, waar tien hechtingen aan te pas kwamen. Aanleiding tot dit incident vormde het feit dat twee discobezoekers, de gebroerders V. M. uit Brouwershaven eerder door Z. wegens hun gedrag uit de disco waren gezet met de medede ling 'nooit' meer te moeten terugko men. Dat deden ze echter wel, verge zeld van V. O., die tijdelijk verblijft op camping 'De Bulken' te Brouwers haven. Verzet Tben de gebroeders V. M. wederom werd verzocht het etablissement te verlaten, verzette V. O. zich daarte gen. Nadat beheerder Z. was gebukt, wegens een vermeende klap van V. O., richtte hij zich weer op, maar kwam daarbij in onzachte aanraking met de tanden van V. O. De politie verrichtte geen aanhoudingen in deze zaak. RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werden aan de Wilhelmi- nalaan te Renesse twee jongens in de leeftijd van achttien en negentien jaar aangehouden wegens het bezit van ongewenste handwapens. Het betrof W. d. V. uit Lekkerkerk en A. K. uit Bergambacht, die in het bezit waren van wurgstokjes, een luchtdrukpistool en een dolkmes. De jongens werden voor nader verhoor meegenomen naar het politiebureau en werden de volgende ochtend weer op vrije voeten gesteld. RENESSE - De twintigjarige M. O. uit Ridderkerk bleek vrijdagavond met een meisje in zo'n stevige vrijpar tij te zijn gewikkeld, dat er letterlijk de stukken vanaf vlogen. O. stond te gen de winkeldeur van Geschenken huis Hoogerhuis geleund, maar door zijn driftige bewegingen knalde de ruit in deze deur. O. zal de aangerich te schade moeten vergoeden. SCHARENDIJKE - De op camping 'Duin en Strand' te Scharendijke ver blijvende A. v. O. uit Vlaardingen deed aangifte van diefstal van zijn horloge ter waarde van 200,— en van twee bankbiljetten van 100,—. Geld en horloge waren, volgens be trokkene, gestolen uit een verloren portemonnee, die later leeg op de camping werd teruggevonden. SCHARENDIJKE/RENESSE - Uit een op het parkeerterrein van cam ping 'Duin en Strand' te Scharendij ke geparkeerd staande personenauto van E. v. E. uit Barendrecht werd vrijdag een autoradio gestolen. J. v. S. uit Berlicum deed eveneens aangifte van diefstal van zijn autora dio ter waarde van 600,—. Zijn auto stond geparkeerd op het parkeerter rein bij camping 'Eureka' in Renesse. RENESSE - Bij de Stichting Renes se aan de Jan van Renesseweg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een computer gestolen. J. L. deed aangifte van dit feit. De daders ver schaften zich toegang door een ruit te vernielen. ZIERIKZEE - De uit Vierssen (D.) afkomstige L. C. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn BMW 320 in de nacht van zaterdag op zon dag. De auto werd zondagochtend on der Ouddorp bij het viaduct van de omleggingsweg naar Dammenweg 57 teruggevonden. De op de wagen be vestigde twee surfplanken bleken verdwenen, evenals de stereo-appara- tuur. Als dank voor het 'aangenaam verpozen' was bovendien de achterzij de van de auto vernield door deze achteruit tegen het viaduct aan te rij den. ZIERIKZEE - N.V. Streekvervoer Zuid-West-Nederland te Zierikzee heeft het jaar 1984 afgesloten met een posi tief resultaat van 612.000,tegenover 71.000,in 1983. Dit winstsaldo is toegevoegd aan de overige reser ves, waarmee het totaal van deze reserves op 10.402.000,— is gekomen. De totale bedrijfskosten, in clusief de interestlasten en de buitengewone lasten, ste gen ten opzichte van 1983 met slechts 1,9% van 64,14 miljoen in 1983 tot 65,34 miljoen in 1984. Deze stijging is voornamelijk het gevolg van de uitbreiding in het au- tobuslijndienstbedrijf met 5,6% autobuskilometers. Hiermee is de kilometerproduktie gekomen op 20,25 mil joen of wel ruim 500 keer de wereld rond. in iy«4 gestegen tot nominaal 669 (618 effectief). In 1984 werden 17,1 miljoen reizi gers vervoerd tegenover 16,7 miljoen in 1983, een toename van 2,5%. Indien wij de ontwikkelingen in de be drijfstak bezien steekt dit positief re sultaat gunstig af tegen de daling van het openbaar vervoergebruik in Ne derland. Vergelijken wij echter dit groeicijfer met de toegenomen kilo meterproduktie dan heeft de uitbrei ding in de dienstverlening niet die toename aan reizigers te zien gegeven die ervan verwacht mocht worden. De oorzaak van de geringe groei is moeilijk aan te geven. De hogere ta rieven, de recessie met een hoge werkloosheid en wellicht nog andere factoren spelen hierbij een rol." aldus het jaarverslag. In de periode 1977 t/m 1984 steeg het aantal reizigers van 10.400.000 tot 17.100.000 of met 64,4%. Kwaliteit ,,De kwaliteit van het voorzienin- Vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De post lonen, sociale lasten, pensi oenlasten en overige personeels kosten daalde in het verslagjaar ten opzichte van 1983 met 1,3%, waarmee deze 57,3% van de totale kosten be draagt. Het aantal personeelsleden is KERKWERVE - Zeven hechte vrienden lieten ruim veertig jaar gele den een statiefoto ma ken bij wijlen fotograaf Feijter uit Zierikzee. Kees Sies, nog steeds woonachtig in Zierikzee, kreeg de betreffende fo to weer eens in handen. Hij vatte het plan op om zijn oude vrienden weer eens op te sporen en in samenwerking met Jaap Dogger uit Kerkwerve werd besloten tot een ge zellige reünie. Deze vond zaterdagavond plaats in het oude stoomgemaal te Flaauwers. Met de da mes erbij werden in hui ze Dogger vele oude her inneringen opgehaald aan de tijd van toen. Na tuurlijk werd er op nieuw een foto gemaakt, ditmaal door de Zierik- zeesche Nieuwsbode. Piet Bilius (geheel rechts, staande) liet zich bij deze gelegenheid ook vereeuwigen, veertig jaar geleden was hij er niet bij. V.l.n.r. (staand): Adri Beije, Huib Schot, Adri Viergever; (zit tend): Jaap Dogger, Kees Sies, Wim Schraver. ZIERIKZEE - De Finse overheid heeft grote belangstelling voor de stalen verbindingsbrug tussen Schouwen-Duiveland en het werkeiland Neeltje Jans in de Oostersehelde. Deze brug, die in 1978 als verbindingsbrug door Rijkswa terstaat werd aangelegd, is 2.700 meter lang. De brug blijft tot 1987 in ge bruik. Toch heeft volgens J. van de Vlies, medevennoot van het makelaarskan toor in schepen H. Boogaard BV uit Sliedrecht, Finland grote belangstel ling voor de brug. Het makelaarskantoor probeert in opdracht van de overheid alle ge bruikte materialen van de Ooster- scheldewerken overal in de wereld aan de man te brengen. De afgelopen week heeft een Finse overheidsdelegatie de brug geïnspec teerd. In september komen de Finnen terug voor de definitieve beslissing. De brug zou in Finland als vervan ging dienen voor de veerpont tussen twee eilanden. Volgens Van de Vlies moet de brug tussen de tien en twin tig miljoen gulden opbrengen. Deze prijs hangt overigens vooral af van de vraag hoe de koper de brug opgele verd wil hebben. Moet de brug eerst gezandstraald en geverfd worden of kan hij zo in de huidige, overigens prima staat worden opgeleverd? Oor spronkelijk zou de brug eind dit jaar buiten gebruik worden gesteld. De weg over de stormvloedkering is ech ter zo frequent in gebruik door werk- voertuigen, dat Rijkswaterstaat als nog heeft besloten om de hulpbrug tot half 1987 in gebruik te houden voor woon-werkverkeer van en naar het werkeiland Neeltje Jans. Het makelaarskantoor uit Slie drecht heeft ook nog voor andere gro te Oosterschelde-objecten opties lo pen. De kleinere zaken worden goed verkocht, maar met de zeer dure sterk geavanceerde vaartuigen loopt het wat stroever, zegt Van de Vlies. Toch bestaat er in de hele wereld veel belangstelling voor deze Nederlandse waterstaatshoogstandjes. Van de Vlies wilde in verband met de lopen de onderhandelingen niet zeggen over welke objecten het gaat. RENESSE - Op een camping aan de Hogezoom werd zondag de tent van H. R uit Alblasserdam doorzocht door ongewenste bezoekers. Er werd voor een waarde van ongeveer 160 aan kleding uit de tent gesto len. Verwachting tot dinsdagavond: Buien Veel bewolking en buien, sommige met onweer; minimumtemperatuur ongeveer 12 graden, middagtempera- tuur rond 17 graden; vrij krachtige, aan de kust eerst nog stormachtige noordwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 9 augustus: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 5 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 507- Min.temp..: 14 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 6 aug. Zon op 6.09, onder 21.21 Maan op 23.31, onder 12.18 Laatste Kwartier: 8 augustus (19.29) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6 aug. 7.53 19.28 1.10 13.20 Poodtij: 11 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17.3° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een aktieve depressie van 985 Mbar lag maandagnacht bo ven de Britse eilanden. Het centrum wordt dinsdag boven zuid-Skandina- vië verwacht. De depressie zorgde aan onze kust voor veel wind en flin ke buien. Achter de depressie om wordt dins dag via de Noordzee nog steeds koele lucht aangevoerd waarin buien voor komen. Na dinsdag wordt de invloed van eerst genoemd lagedrukgebied op het weer bij ons kleiner. De buien nemen af en geleidelijk komt er meer zon. Advertentie UW voor Schouwen en Duivelend Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f-25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. /V O I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen I 147,80 doch slechts I 123,16. I Naam Adres I Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1