Ballon boven Renesse Rijkspolitie lost serie diefstallen en inbraken op Wijzer doet het rustig aan DE ZlERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" uit hotel Diefstal van kleuren-TV jubileum voordeel cheque elders in deze krant. ZlERIKZEESCHE NIEUWSBODE „Fijne klus" Verkeerslawaai Ring Promotion Ronde van Renesse De opening van de Delta Flora in Stellendam De bewoners van enkele straten in Burgh- De verschillende attracties trokken donderdag Op woensdag 7 augustus wordt in het centrum was voor André van der Louw een fijne klus. Haamstede krijgen voorlichting over isolatie heel wat publiek naar de Ring Promotion op de van Renesse de tiende wielerronde in het toe zag- 3)- van hun woningen tegen verkeerslawaai. (Pag. Haamsteedse Ring. (Pag. 4). ristencentrum afgewerkt. Er vertrekken 75 cou- 4)- reurs. (Pag. 7). VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1985 141ste jaargang Nr. 23770 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Terecht verliest hij het zijne, die andermans goed begeert. Phaedrus UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 (W b.g.g. 1585 of 1385 I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik i betaal dus geen I 147,80 doch slechts f 123,16. I Naam I Adres I I Plaats postcode DEN HAAG - De drie casino's in ons land, in Zandvoort. Valkenburg en Scheveningen, hebben vorig jaar hun bezoekersaantallen zien stijgen. In totaal bezochten in 1984 1.266.501 mensen de casino's, 8,4 procent meer dan het jaar daarvoor. Ook boven Dreischor was de ballon te zien. RENESSE - Vanaf het parkeerterrein van camping „Eureka" aan de Hogenboomlaan steeg woensdagmiddag een heteluchtballon op, een spectaculair gebeuren dat werd georganiseerd door Nivea, welk merk uiteraard reclamedoeleinden voor ogen had. Al eerder waren er in het dorp ballonnen uitgedeeld, waarmee kon worden deelgenomen aan een ballonwedstrijd. Het was jammer dat men had afgezien van de eerder afgesproken en gepubliceerde startplaats, waardoor verscheidene men sen tevergeefs op de start van de ballon hebben gewacht. Om half zeven werd op het parkeerterrein aan de Hogenboomlaan een begin gemaakt met het opblazen van de ballon. Het was een spectacu lair gezicht om te zien hoe dé vele vierkante meters stof zich langzaam tot een complete ballon vormden. Vooral toen begonnen werd met het in blazen van de hete lucht werd het moeilijk het gevaarte in bedwang te houden. Dit lukte echter toch zonder moeilijkheden mede ook omdat er bijzonder weinig wind stond. Ballonvaarder Ad Haarhuis uit Breda steeg dan ook zonder moeilijkheden op, nageoogd door de vele toe risten, die, dit niet alledaagse gebeuren met belangstelling hadden ga degeslagen. Langzaam dreef de ballon over het dorp Renesse en dat was dan ook de bedoeling van de reclamemakers, die om die reden de start plaats hadden veranderd. Ballonvaarder Ad Haarhuis heeft al plaats genomen in de mand, ter wijl de Nivea-ballon zich langzaam opricht. Ad regelt zelf de toevoer van hete lucht. De keipers blijven achter: de ballon is los Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Buien en kans op onweer Half- tot zwaar bewolkt en enkele huiten, mogelijk met onweer. Mini mum-temperatuur ongeveer 13 gra den. Middagtemperatuur rond 18 gra den. Zuidwesten wind, in het binnenland matig, aan de kust vrij krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 6 aug.: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 807c Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 7 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 807r Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 3 aug. Zon op 6.04, onder 21.26 Maan op 22.57, onder 8.40 4 aug. Zon op 6.06, onder 21.24 j, Maan op 23.09 onder 9.55 5 JWjkfZon op 6.08, onder 21.22 Maan op 23.20, onder 11.07 Laatste Kwartier: 8 aug. (19.29) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 aug. 6.08 17.42 11.27 - 4 aug. 6.55 18.15 0.02 12.03 5 aug. 7.27 18.49 0.38 12.41 Doodtij: 11 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 18°C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in ons land komt zaterdag onder invloed te staan van een actieve depressie die van het midden van de oceaan naar het zeege bied ten noorden van Schotland trekt. Het regengebied van deze de pressie bereikt vrijdagavond het wes ten van ons land en trekt verder naar het oosten. Achter dit regengebied wordt lucht aangevoerd waarin buien ontstaan. Sommige buien kunnen het onweerstadium bereiken. Zaterdag avond wordt de buienactiviteit min der op de nadering van een zwakke rug van hogeluchtdruk. Deze kan zondagmorgen nog voor redelijk weer zorgen, maar in de middag neemt van het westen uit de bewol king weer toe op de nadering van een nieuwe storing. De wind kan dan flink toenemen. Het weer blijft de eerstkomende dagen wisselvallig. Twee minderjarigen plegen in veertien dagen ruim 20 misdrijven in Zierikzee en omgeving HAAMSTEDE - Uit het hoofdge bouw van het hotel De Torenhoeve aan de Torenweg in Haamstede is donderdag een kleurentelevisie ge stolen. Hotel eigenaar G. M. deed van de diefstal aangifte bij de rijkspolitie. Er zijn geen sporen van inbraak; de daders en de toedracht van de diefstal zijn onbekend. SCHAREN DUKE - De wijzerplaten van de toren van de kerk in Scharen- dijke werden enkele weken geleden weer aangebracht, nadat ze een grote on derhoudsbeurt hadden ondergaan. Ze werden van nieuw bladgoud voorzien en de uurwerken werden onder handen genomen om te zorgen dat ze allemaal weer dezelfde (en juiste) tijd aan zouden geven. Met het oog op dat laatste karwei vroeg het PvdA-raadslid J. Kloet- Schellingerhout of het college op de hoogte was van het feit dat één van de uurwerken opnieuw verstek laat gaan. Bxirgemeester Den Boer kon haar geruststellen met de mededeling dat een en ander al was geconstateerd en dat inmiddels stappen waren ondernomen om te zorgen dat de wijzer, die ,,het wel erg langzaam aan doet", weer in het gareel wordt gebracht. De 17-jarige Zierikzeeënaar zal maandag worden voorgeleid aan de Officier van Justitie in Den Haag, omdat hij onder toezicht staat van de Raad voor de Kinderbescherming. De 15-jarige Hilversummer zal, na af sluiting van het verhoor, waarschijn lijk in de loop van vandaag (vrijdag) ZIERIKZEE - Met de aanhouding van een 15-jarige jon gen uit Hilversum (in Ouwerkerk op 30 juli) en een 17-jarige jongen uit Zierikzee (op 1 augustus) heeft de re cherche van de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland meer dan 20 inbraken en diefstallen kunnen oplossen. De beide minderjarigen pleegden hun daden in de afge lopen veertien dagen voornamelijk in en rond Zierikzee. De beide jongens konden worden gearresteerd aan de hand van tips van burgei's. Zij bekenden 13 auto inbraken, 5 fietsendiefstallen, 2 bromfietsdiefstallen, inbraken in het gebouw van Scouting Zierikzee, in de bibliotheek en in enkele bouwketen. Voorts werden enkele diefstallen van sieraden uit winkels bekend. De buit bij de auto-inbraken be stond voornamelijk uit geld, kleding en radio-cassetterecorders. Uit één auto werd een camera met bijbeho rende lenzen gestolen. Omdat de da ders deze buit als onverkoopbaar be schouwden, werden camera en lenzen in een sloot gegooid. De rijkspolitie heeft ze inmiddels bij hun rechtmati ge eigenaar terugbezorgd. Omtrent de totale waarde van de gestolen goederen valt nog niets met zekerheid te zeggen. In dit verband verzoekt de rijkspo litie mogelijke andere benadeelden aangifte te doen van diefstal of in braak omdat niet in alle gevallen, waarvan een bekentenis door de twee is afgelegd, ook melding is ge maakt bij de politie. Er zijn dan ook nog gestolen voorwerpen, waarvan de eigenaar niet bekend is. worden overgedragen aan de zorg van zijn oudei's. Aangifte belangrijk Groepscommandant M. P. Lense link benadrukt in een gesprek het be lang van het doen van aangifte als een inbraak of diefstal is geconsta teerd. „Ook nu zie je weer dat er gepleeg de misdrijven worden opgelost, waarvan bij ons het bestaan niet be kend is. Een andere belangrijke zaak is dat men, als er ergens verdachte handelingen worden geconstateerd, daarvan de politie in kennis stelt. Wij zullen dan altijd onmiddellijk poolshoogte gaan nemen. Die mel dingen kunnen desnoods anoniem gebeuren", aldus de adjudant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1