De Roode Lelie biedt burgemeester „Schouwen-Duiveland Kwartet" aan Leerlingenvervoer hield raad Middenschouwen bezig 21 Tweede ambtstermijn burgemeester Den Boer ■4si DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! y.iLi "Zierikzeesche Nieuwsbode" ugp PE ei Lr NIEUWSBODE Beetje verregend Het slechte weer was er de oorzaak van dat het programma van de vierde Toeristendag een beetje in het water viel. (Pag. 2). Dertig miljoen Volgens de concept-landbouwnota scheelt het gebrek aan zoet water de Zeeuwse landbouw jaarlijks ruim 30 miljoen omzet. (Pag. 3). Tafeltennistoernooi De ploeg van camping Prinsenhoeve uit Re- nesse doorbraak tijdens het recreatie tafelten nistoernooi in Brouw de hegemonie van Onze Hoeve. (Pag. 5). Op volle toeren Eredivisionist Excelsior draaide tegen tweede klasser Zierikzee voor het eerst in de oefen campagne op volle toeren en won met 0-9. (Pag. 5). DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 141ste jaargang Nr. 23769 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het komt er niet op aan, op welke post wij geplaatst zijn, doch op de wijze, waarop u'ij onze raak vervullen Channing Opbrengst voor bouw en inrichting museum De Vergulde Garnaal Voorzitter van de Roode Lelie M. van de Luitgaren overhandigt het Schou wen-Duiveland Kwartet (ingeplakt iti een multomap) aan burgemeester Slab- bekoom. Op de achtergrond Simon Bijl, een van de vrijwilligers die aan het project werkt. BROUWERSHAVEN - „Manden met gekookte garna len worden naar de visafslag gebracht. De Brouwersdam maakte een eind aan de vissershaven". Zo luidt de tekst op de kaart „garnalenaanvoer" van het kwartet visserij. Samen met 35 anderen vormt deze kaart het „Schouwen- Duiveland Kwartet", een spel dat werd uitgegeven op initiatief van de culturele stichting „De Roode Lelie" te Brouwershaven. Dinsdagmiddag werd het eerste exemplaar door voorzitter M. van de Luitgaren en andere bestuursleden van de stichting aangeboden aan burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven. Als decor voor deze gebeurtenis kozen de bestuursleden het oude pandje aan de Brouwse Markt waar op initiatief van de stichting en met veel vrijwilligers werk het Brouwse museum ,,De Ver gulde Garnaal" gestalte begint te krijgen. Burgemeester W. den Boer van de gemeente Mid- denschouwen is bij Koninklijk Besluit van 10 juni 1985 opnieuw benoemd tot burgemeester van die ge meente voor een periode van zes jaar. Dit bericht, dat op de lijst van ingekomen stukken voor de woensdagavond gehouden raads vergadering stond vermeld, was voor het PvdA-raadslid J. Kloet- Schellingerhout aanleiding om de burgemeester van harte te felicite ren met dit heuglijke feit. Zij sprak namens de gehele gemeen teraad de hoop uit dat de raad ook in de komende periode op dezelf de prettige wijze met hem zou mo gen samenwerken. Burgemeester Den Boer be dankte de woordvoerster en bena drukte de plezierige werkwijze in de afgelopen zes jaar, zowel ten aanzien van de gemeenteraad als ten aanzien van het ambtelijk ap paraat. Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen: tweede ambtstermijn van zes jaar. Advertentie Gemeentesecretarie eenmaal per veertien dagen op vrijdagmiddag gesloten voor publiek UW voor Schouwen en Duiveland SCHARENDIJKE - De gemeenteraad van Midden schouwen ging woensdagavond tijdens de raadsvergade ring akkoord met een wijziging in de regeling van het vervoer van leerlingen naar de basisschool. De wijziging houdt in dat met ingang van het nieuwe schooljaar het vervoeren van 4- en 5-jarige leerlingen gehandhaafd blijft, met dien verstande dat het vervoer in de middag pauze wordt beëindigd. Een voorwaarde voor de nieuwe re geling is wei dat de begin- en eindtij- J. M. van Langeraad (VVD):mo gelijk gevolgen voor openbare basis school in Ellemeet. den van de scholen gelijk worden ge steld en dat er op de basisscholen een overblijfregeling voor de leerlingen wordt ingesteld. De ouderbijdrage voor dit vervoer wordt teruggebracht van 32,50 naar 20,-. De besparing op deze vervoerskosten, die verder geheel voor rekening van de gemeen te komen, bedraagt met de nu gewij zigde regeling 44%. Bij dc behandeling van het voorstel bleek dat met name van de zijde van de VVD en het CDA nogal wat bezwa ren bestonden tegen het college voorstel. Mevrouw P. W. Bcrrevoets- Ringelberg (CDA) sprak van een hoogst impopulaire maatregel, on danks het feit dat de betrokken ou ders in Middenschouwen ten opzichte van de ouders uit omliggende ge meenten al jaren ..verwend" zijn met een royale regeling. Zij miste de mo gelijkheid tot inspraak van de ou ders. voordat de nieuwe regeling werd vastgesteld. Ook bij het over blijven van kinderen van 4 en 5 jaar op school zette zij de nodige vraagte kens. VVD-raadslid J. M. van Langeraad liet weten dat hij van verschillende kanten was benaderd over deze mate rie: „Gebleken is dat zowel bij de schoolleiding als bij de ouders de no dige ongerustheid is ontstaan over de nieuwe regeling. Bovendien gaan de vervoerders een stuk van hun inko men missen. We zullen evenwel een stap terug moeten doen. Ik ga dan ook, zij het met grote moeite, ak koord met het voorstel." Bij de fractie van de PvdA bleek minder weerstand tegen het voorstel te bestaan. Fractie-voorzitter W. G. Renden was van mening dat er nood zakelijk een bezuiniging op de ver voerskosten moest worden be werkstelligd. „Wie de kinderen tussen de middag thuis wil hebben, moet zelf maar voor de kosten op draaien. Die hele overblijfkwestie is voornamelijk een zaak van gewen ning", aldus Renden, die echter ook wel inzag dat het bepaald geen popu laire maatregel was. Een negatieve bijwerking, die dc nieuwe regeling in de toekomst zou kunnen veroorzaken, werd gesigna leerd door Van Langeraad: ,,De open bare basisschool in Ellemeet zal daar mogelijk problemen mee kunnen krijgen ten aanzien van het leerlin genaantal en uiteindelijk met het voortbestaan van de school. Ik blijf er grote moeite mee houden." Burgemeester W. den Boer liet des gevraagd weten dat er vooraf geen mogelijkheid tot inspraak van de ou ders zal worden gegeven. „Wel zal er overleg moeten worden gepleegd tus sen schoolleiding en ouders over de in te stellen ovcrblijfregelingen." De raad ging woensdagavond ook akkoord met een nieuwe regeling Vervolg pagina 3 Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode In het kwartetspel, dat werd sa mengesteld door mevrouw M. Jan- sen-Glas, zijn behalve plaatjes van de vroegere visserij op Schouwen- Duiveland, ook de verschillende fa- Vcrvolg pagina 4 SCHOUWEN-DUIVELAND Visserij Garnalenaanvoer Een van de kaarten uit het Schou wen- Duiveland Kwartet heeft de vroeqere qarnalenaanvoer als onder werp. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Een kijkje op de bovenverdieping van het toekomstige museum, waardoor inspanningen van vrijwilligers de vloeren en wanden gereed zijn. Voor het museum in het voorjaar van 1986 kan worden geopend moet echter nog heel wat werk worden gedaan, waarbij iedere vrijwilliger welkom is. Een doelbewuste keuze, omdat De Roode Lelie met de uitgave en ver koop van het „Schouwen-Duiveland Kwartet" geld wil verzamelen voor de realisatie van het oude pand tot museum. Hiervoor is nog ongeveer 30.000 gulden nodig. Ideaal Burgemeester Slabbekoorn vertel de gedurende de laatste anderhalf jaar onder de indruk te zijn gekomen van het vele werk dat betrekkelijk weinigen, (sommigen ondanks hoge leeftijd of minder goede gezondheid) bijdragen aan de totstandkoming van het museum. „Ik kan zien dat daar een ideaal achter zit", aldus,de voor zitter van de gemeenteraad, die op haar beurt een steentje bijdraagt door de huur van het gebouw via sub sidie terug te betalen. WA> Verwachting tot vrijdagavond: Vrijwel overal droog Half tot zwaar bewolkt en vrijwel overal droog. Middagtemperatuur ongeveer 1!) graden. Matige westen wind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 5 aug.: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 607; Min.temp.. 13 graden Middagtemp 20 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40' Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag Af en toe zon Kans op neerslag: 607 Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 2 aug. Zon op 6.03, onder 21.28 Maan op 22.44 onder 7.22 Laatste Kwartier: 8 augustus (19.29) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 2 aug. 5.23 17.10 10.49 23.17 Springtij: 3 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 18.2r C. HET WEEROVERZICHT DE BILT Vandaag ondergaat het weer een lichte verbetering. Een ge bied met bewolking trekt in de loop van dc dag over ons. Het ziet er echter naar uit dat het op de meeste plaat sen droog zal blijven. De middagtem peratuur is ongeveer 19 graden. De wind wait uil het westen en is matig. Uitgesproken zomers blijft het in de landen rond de Middellandse Zee Een gebied met hoge barometerstan den zorgt ervoor dat de temperaturen daar waarden van 30 graden of meer bereiken Het weer in de overige Beneluxlan den en op de Britse eilanden is onge veer hetzelfde als bij ons. Alleen in Zuid-Engeland kunnen ook flinke zonnige perioden voorkomen, met middagtomperaturen van ongeveer 22 graden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1