Voetbalteam camping Schouwen rolt als fortuinlijkste uit campingvoetbaltoernooi Renesse Eerste Westhoek-tennistoernooi op banen TV Westerschouwen zonder verrassingen van start NIEUWSBODE Eerste Mondragon-toernooi in Nieuwerkerk met aantrekkelijk bezetting Trimlopen in Renesse 6 Toernooi wordt bepaald door strafschoppen üm eerste plaats: Schouwen- Bremhoeve 2-2. Bremhoeve wint na strafschoppen. Eindstand: 1. Schouwen; 2. Brem hoeve; 3. Wilhelminahoeve; 4. Julia- nahoeve; 5. Bonafide; 6. Julianahoeve Gasten Combinatie; 7. Bonafide II; 8. International; 9. Duinhoeve; 10. Transparent. Winnaar sportivi- teitsprijs: Bonafide II. NIEUWERKERK - Voor het eerst in het nu tienjarig bestaan van de vereni ging organiseert TV Duiveland een 'open toernooi', waarin wordt gespeeld in de veteranen- en D-klasse. Verdeeld over tien klassen nemen 140 spelers en speelsters aan dit eerste Mondragon-toernooi deel. Door ook een verliezers ronde toe te voegen moeten in de week, dat het toernooi duurt, ruim tweehon derd partijen afgewerkt worden. missie uit naar het sterke Wester- schouwse koppel Corry Roda en An neke Cok. Loes Vleugel en Joke Groeneveld van de LTC De Bru-Tèn worden als voornaamste tegen standsters gezien. In het herendub belspel tenslotte wordt getipt op Lex van Geer en Joop de Vlieger met Ber- tus Bleyi en Piet Noordermeer als be langrijkste opponenten. Het toernooi wordt op maandag 5 augustus officieel geopend en krijgt als voornaamste hoogtepunt buiten de finales op zondag 11 augustus een demonstratiepartij tussen de Neder- De ploeg van camping Schouwen, die nadat het finaleduel met 2-2 werd besloten, de strafschoppen beter afwikkelde, waardoor de ploeg toernooiwinnaar werd. Tfegen De Bremhoeve leed de Wilhel minahoeve een 3-0 nederlaag. De Bremhoeve klopte ook de Transpa rent met 3-0, terwijl tegen zowel JGC als Bonafide II een 1-1 gelijkspel uit de bus kwam. De extra strafschoppen brachten De Bremhoeve naar de fina le, terwijl de Wilhelminahoeve als kleine finalist verder mocht. Na af loop van het toernooi mocht de aan voerder van het te elfder ure ingeval len tweede team van camping Bonafide de sportiviteitsprijs in ont vangst nemen. De uitslagen van het campingvoet baltoernooi om de Renesser Cup zijn als volgt: Poule A: Julianahoeve-Internatio- nal 2-1; Schouwen-Bonafide 0-0; In ternational-Schouwen 1-4; Duin- hoeve-Julianahoeve 0-4; Duinhoeve- Bonafide 0-1; Julianahoeve-Schou- wen 0-0; Bonafide-Julianahoeve 0-0; International-Duinhoeve 2-2; Schou- wen-Duinhoeve 2-0; International- Bonafide lr3. Poule B: JGC-Bremhoeve 1-1; Bona fide II-Transparent 3-0; Wilhelmina- hoeve-JGC 3-1; Bremhoeve-Bonafide II 1-1; JGC-Bonafide II 1-0; Wilhelmi- nahoeve-Transparent 2-0; Wilhelmi- n a ho e ve - B r eiphoeve 0-3; Transparent- JGC 0-0; Bremhoeve-Transparent 3-0; Bonafide Il-Wilhelminahoeve 0-5. Om derde plaats: Julianahoeve- Wilhelminahoeve 4-4. Wilhelmina hoeve wint na strafschoppen. RENESSE - Het jaarlijkse campingvoetbaltoernooi om de Renesser Cup draaide dit keer uit op een soort ver edeld toernooi om de penalty-bokaal. Strafschoppen wa ren er nodig om de twee finalisten en de twee ploegen voor de kleine finale om de derde plaats aan te wijzen en elf metertrappen moesten ook uitsluitsel brengen om trent de winnaars van de twee slotwedstrijden. Het team van camping Schouwen, met onder andere de Zierikzee- spelers Wim Overweel en Marco Does, werd uiteindelijk de meest fortuinlijke formatie bij het nemen van die strafschoppen. Na de boeiende finale tegen De Bremhoe ve prijkte er een 2-2 eindstand op de borden, waarna de inmiddels overbekende toegift moest beslissen. De Bremhoeve startte met de eerste twee strafschoppen naast en over het Schouwen-doel te knallen, waarmee het pleit in feite beslecht was. Die achterstand werd niet meer ingehaald, waarmee Schouwen met de Renesser Cup mocht gaan strijken. Het team van Schouwen had aan vankelijk een zichtbaar overwicht in de door scheidsrechter Kees Quist ge leide finale. Het betekende voor Quist na zes jaar het afscheid van het Renesser campingvoetbalgebeuren, omdat de momenteel in Spijkenisse woonachtige arbiter het aanstaande seizoen zijn intrede maakt in het be taald voetbal. Bij de prijsuitreiking elkaar totaal niets en incasseerden zij alle zes punten uit de vier gespeelde ontmoetingen door twee overwinnin gen en twee gelijke spelen. De ploeg van de Julianahoeve won met 2-1 van de International en met 4-0 van de formatie van De Duinhoe ve. Zowel tegen Schouwen als tegen Bonafide werd de eindstand, zoals de De verliezende formatie van camping De Bremhoeve. werd Quist door commissie voorzitter Daan Bezuijen speciaal in de bloemetjes gezet. Quist conclu deerde daarbij, dat hij het camping- voetbaltoernooi het volgend jaar stel lig zal missen. Bezuijen overhandigde de arbiter een cadeau bon. Het team van camping Schou wen nam met 2-0 de leiding en leek op fluweel te zitten, maar de ploeg had buiten de vechtlust van tegenstander De Bremhoeve gerekend. Met twee schitterende gekopte treffers knokte de ploeg van De Bremhoeve zich naastzij en dreigde Schouwen alsnog onderuit te gaan. Met de moed der wanhoop werd de 2-2 stand vastge houden tot aan het laatste fluitsig naal. De vijf strafschoppen brachten alsnog de begeerde Renesser Cup bij camping Schouwen. Het duel om de derde plaats tussen de ploegen van de Julianahoeve en de Wilhelminahoeve eindigde na een curieus scoreverloop, waarbij dan de ene en dan de andere ploeg leidde, in 4-4. De Wilhelmina hoeve veroverde brons door het beter nemen van de strafschoppen. De 'pauzewedstrijd' tussen pupillen- teams van de campings De Wijde Bliek en de Oase leverde een 0-1 over winning op voor de wat groter uitge vallen pupillen van de Oase. Poulewedstrijden Aan het toernooi om de Renesser Cup namen tien teams deel, die el kaar bekampten in twee poules. In de eerste poule ontliepen drie ploegen ontmoeting werd ingezet (0-0). De ploeg van Schouwen kwam na vier wedstrijden uit op exact hetzelfde doelsaldo als de Julianahoeve-ploeg. Schouwen klopte International met 4-1 en was met 2-0 te sterk voor De Duinhoeve. Ook Schouwen kwam met dubbelblanke scores uit de bus tegen Julianahoeve en Bonafide. Bo nafide viel uit de race voor de titel door een minder doelsaldo dan Julia nahoeve en Schouwen, omdat De Duinhoeve slechts met 1-0 werd ver slagen, terwijl International met 3-1 klop kreeg. Om de poulcwinnaar aan te duiden moesten de ploegen van de Julianahoeve en Schouwen extra strafschoppen nemen tegen elkaar. Schouwen toonde zich daarin het best, waardoor deze formatie mocht aantreden voor de finale, terwijl de Julianahoeve-formatie zich tevreden moest stellen met de kleine finale. Ook in de tweede poule kon niet een ploeg zich echt manifesteren door zich rechtstreeks te plaatsen voor de finale. Uiteindelijk draaide het ge heel uit op strafschoppen tussen de ploegen van De Bremhoeve en de Wil helminahoeve. De Bremhoeve bleef weliswaar zonder verliespartij, maar de formatie van de Wilhelminahoeve trok zich in de allerlaatste poule wedstrijd toch nog naast deze equipe door via 5-0 winst op het tweede team van camping Bonafide een identiek doelsaldo te verwezenlijken. Eerder won de Wilhelminahoeve met 3-1 van de Julianahoeve Gasten Combinatie en met 2-0 van de Transparent-ploeg. In het D-toernooi staat in het da mes enkelspel de winnares van het tweede Dikke Torentoernooi Tica Peeman uit Ooltgensplaat als eerste geplaatst. Zierikzeese Martine Ver- schoore wordt getipt als mede- finaliste. In het heren enkelspel wordt gerekend op Cor Korenhof als winnaar, terwijl hij in de finale zou moeten winnen van Michel de Vlie ger, die in Zierikzee zo verrassend sterk uit de bus kwam met twee twee de en een eerste plaats. Hans Bouma en Hans Wohl worden verwacht in de halve eindstrijden. In het gemengd- dubbelspel komt de helft van het winnende koppel van het Dikke To rentoernooi op de eerste plaats. Co Braber treedt in Nieuwerkerk aan met Tica Peeman, hetgeen ook een sterk koppel lijkt. Michel de Vlieger en Martine Verschoore staan als twee de genoteerd en Cor en Ina Korenhof als derde. Wim en Marja Hart staan als vierde op de plaatsingslijst. In het damesdubbeltoernooi worden Ada Hommel en Erna Terwisscha getipt als winnaressen, terwijl zij in de fi nale als opponent Erna van de Cingel en Brigitte Helsloot moeten krijgen, wanneer de plaatsingscommissie een goede vooruitziende blik heeft. Mi chel de Vlieger en Hans Wohl, die in Zierikzee wonnen, worden ook getipt in Nieuwerkerk met Cor Korenhof en Ad van der Gaag als voornaamste op ponent. Co Braber en Sam van de Welle als derde en Hans Bouma en Frank van de Vliet als vierde zijn de gevaarlijkste outsiders. In het veteranentoernooi voert Cor ry Roda de plaatsingslijst aan bij de Het Westerschouwse damesdubbel Anneke Cok en Corry Roda is als eerste geplaatst in het veteranentoernooi tijdens het eerste Nieuwerkerkse Mondra- gontoernooi. dames en wordt bertus Bleyi ver wacht bij de heren met Lex van Geer als medefinalist. In het gemengddub- belspel staan Bertus Bleyi en Elly Gebraad als eerste genoteerd met Joop de Vlieger en Truus Kort als tweede. In het damesdubbelspel gaat de voorkeur van de plaatsingscom- landse toptennissers Martin Koek en Ton Sie op zaterdagavond 10 au gustus. De partij gaat omstreeks half acht van start. Het eerste Mondragon-toernooi heeft Ben Morel als wedstrijdleider. Hij zal er zeker zorg voor dragen dat het toernooi een vlot verloop krijgt. BURGH-HAAMSTEDE - Op de banen van tennisvereniging Westerschou wen werd maandag onder redelijke weersomstandigheden een start gemaakt aan het eerste Westhoek-tennistoernooi. Het toernooi wordt afgewerkt in de categorieën C, D en veteranen. Op de openingsdag vielen geen verrassingen te noteren of het zou de nederlaag moeten zijn van het damesdubbel Van Rooy en Glimmerveen tegen Marleen Viergever en Maria van Strien. De eerste set moesten Van Rooy en Glimmerveen met 5-7 inleveren, waarna zij in de tweede set de zaken weer rechttrokken door een 6-4 zege. In de derde en beslissende set evenwel was de winst weer voor het Kerkwerfse koppel: 4-6, waarmee Van Rooy en Glimmerveen het toernooi gedag konden zeggen. In het gemengddubbelspel in de u- klasse boekten Michel de Vlieger en Marja Hart een 6-2, 6-4 zege op broer en zus René en Angelina Geleijnse van de organiserende vereniging Westerschouwen. Door deze zege moet Michel de Vlieger, die een bij zonder succesvol Dikke Torentoer nooi achter de rug heeft, het met zijn partner Marja Hart opnemen tegen zijn vader Joop de Vlieger en Corry Roda, die als derde zijn geplaatst in deze categorie. Zij hebben op de plaatsingslijst het Lisser echtpaar Grimbergen en het Bruse koppel Ri- nus Geense en Corrie de Waal voor zich, terwijl de vierde plaats wordt ingenomen door Hans-Jan Goedege- bure en Roxane Speelman, waarmee deze categorie behoorlijk sterk lijkt bezet. In het herendubbelspel in C werd ook een partij afgewikkeld. Het Zierikzeese dubbel Jurgen Ensing en Marco Speelman klopte daarin Ger Klip en Jaap Kievit. Het Wester schouwse duo weerde zich opmerke lijk goed, maar moest toch met 6-4, 6- 4 buigen voor het sterke Zierikzeese koppel. In deze categorie voeren Niels Gebraad en Fetei Coppoolse de plaatsingslijst aan voor het gerouti neerde duo Joop de Vlieger en Lex van Geer. De Nieuwerkerkse broers Hans-Jan en André Goedegebure be zetten de derde plaats en Bertus Bleyi en Han van Oeveren worden ge tipt het te redden tot de halve finales als vierde geplaatste koppel. Damestoernooi In het damesdubbeltoernooi in de jC-categorie is de spoeling wat aan de dunne kant. Hier schreven slechts drie koppels in, maar zij zijn alle drie van een zeer behoorlijk gehalte, waardoor er toch een aantal spannen de partijen te verwachten valt. Het Zierikzeese koppel Roxane Speelman en Astrid Verspeek moet gezien wor den als het te kloppen paar, maar ook Corry Roda en Anneke Cok van TV Westerschouwen mag niet worden on derschat. Als gevaarlijke outsider geldt het gelegenheidsduo Angelina Geleijnse en Martine Verschoore. Het Zierikzeese damesdubbel Roxane Speelman en Astrid Verspeek is bij het eerste Westhoektoernooi als eerste ge plaatst in het C-toernooi. In het gemengddubbelspel in de D- categorie voeren Joke en Leen Engel se de plaastingslijst aan met Hennie den Ouden en Truus Kort van de or ganiserende vereniging als getipte medefinalisten. Hans Boot en Mar leen Viergever en Gerrit Kort en An neke Cok bezetten de derde en vierde plaats op het schema. Op de ope ningsdag werden in deze categorie reeds zes partijen gespeeld. Het Bru se koppel De Looff/De Looff had weinig problemen met Silvis/Silvis (6-4, 6-3) en Schrier/De Kam incas seerden nog minder games tegen Boekholt/Boekholt (6-1, 6-2). Het Westerschouwse duo Klip/Klip klop te Martens en Verbeek met 6-4 en 6-3 en Van Rooy en De Vries speelden Verdonk en Van der Klooster uit het toernooi: 6-3, 6-2. Verschoore/Kort was te sterk voor Van de Wal/Van de Wal (6-4, 6-1) en Terwisscha/De Spirt klopte Wels/Wels met 6-1, 6-3. In het damesdubbeltoernooi in de D-categorie werden slechts twee kop pels geplaatst. Marja Hart en Tbuni van Burg worden getipt als winnend finalist en zij worden in de eindstrijd verwacht met Truus Kort en Marja Klompe. Dit laatste koppel begon in de eerste ronde goed door met 6-4, 6-4 te winnen van Nikerk en Van de Zan- de. Van Rooy en Glimmerveen verlo ren in drie sets van Viergever/Van Strien en Verschoore en Kort hoefden maar een game in te leveren tegen Pe ters en Wols: 6-1, 6-0. In het herendub belspel voeren Hennie den Ouden en Rob van Rooy de plaatsingslijst aan met Ger Klip en Jaap Kievit als twee de. Gerrit en Dick Kort en Hans Bou- ma/Jaap Huizer worden getipt als de verliezende halve finalisten. In het herendubbelspel werd een partij af gewerkt. Vermeulen/Bakker klopte Dool en De Coninck in drie sets: 7-5, 1-6, 6-3. Naast de C- en D-toernooien worden ook nog wedstrijden ge speeld in een veteranencategorie. In het gemengddubbelspel is het echt paar Grimbergen als eerste geplaatst met het Westrak-duo Piet en Trix Noordermeer als tweede. Het dames dubbelspel heeft Grimbergen/Ge braad als eerste en Osrry Roda/Anne ke Cok als tweede en in het herendubbelspel voeren Silvis en Noordermeer de plaatsingslijst aan met Grimbergen/Steenstra als twee de. De finales van het eerste Westhoek-toernooi worden het aan staande weekeinde afgewerkt. RENESSE - In Rcnessc worden de ze week twee trimlopen afgewerkt. Op dinsdag 30 juli organiseert atle tiekvereniging Delta Sport in sa menwerking met de Juniorkamer Schouwen-Duivcland de jaarlijkse Loop-door in Renesse. Er wordt voor naar keuze vier of acht kilometer ge start om half acht. Inschrijven is mo gelijk op de parkeerplaats aan het eind van de Jan van Renesseweg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6