Veel animo braderie Scharendijke n Nationale Veronicadag op Aquadelta Bruinisse Europeanen verdeeld over kernenergie 3^- Onbezorgd op vakantie? Dan eerst naar de Rabobank. Derde Zomeravond zang in Ouddorp ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 juli 1085 Nr. 23708 3 SCHARENDIJKE - Voor de braderie, die zaterdag in Scharendijke werd gehouden, was er een grote belangstelling. Vooral in de middag uren lokte het fraaie weer tallozen naar de dorpskern. Naast de tradi tionele commercie deden ook anderen goede zaken, zoals het zang- en muziekduo Country Color, Lou Brondgeest met zang vanaf het terras van zijn horecabedrijf, de jeugd met de jeugd-rommelmarktde de monstratie van oude landbouwmotoren en -machines en zéker de Stichting Peuterspeelzaal met de sjoelbakken. Vooral voor het spel met de reuze-sjoelbak met dito schijven was veel animo. Kortom: de braderie was geslaagd. ZIERIKZEE Terrasstoelen gestolen In de nacht van maandag op dins dag werden vijf terrasstoelen ont vreemd bij het horeca-etablissement De Drie Morianen in Zierikzee. De aangifte werd gedaan door J. K. te Zierikzee. De stoelen zijn wit ge- •plasticeerd en vertegenwoordigen een waarde van 160 gulden. RENESSE Vernieling A. B. H. uit Dordrecht deed aangif te van vernieling van een buitenspie gel van zijn personenauto. Bovendien werden de rechterzijkant en de mo torkap van de auto bekrast. BURGH-HAAMSTEDE Expositie Tot zaterdag 10 augustus exposeert de Pool Marius Rybczynski in de Be- waerschole te Burgh-Haamstede. De tentoonstelling is elke dag geopend, behalve zondag, van 13.30-16.30 uur. Rybczynski exposeert met steen drukken en aquarellen. HAAMSTEDE V.V.V.-actie mislukt In de voorjaarsvergadering van de V.V.V. Burgh-Haamstede is besloten om in het gastseizoen te proberen Ne derlandse en buitenlandse gasten 's morgens in de Schutse een aanbod te doen van eigen- en buitenlandse kranten. Deze konden dan gelezen worden onder het genot van een kop je koffie. Helaas is van dit plan, dat o.a. in Oostenrijk bijzonder aanslaat, niets terecht gekomen. De gasten trokken liever naar zee en strand en lieten het leesmateriaal en de koffie voor wat het was. Jammer, maar het blijkt overduidelijk dat hier de zee en het strand nog steeds de grootste trekpleisters zijn. Vernieling Op de camping Ginsterveld in Haamstede werd een ruit van de kan tine vernield. Onbekende(n) gooi- de(n) er een baksteen door; de schade bedraagt 350 gulden. Diefstallen Enkele inwoners van Haamstede deden aangifte van diefstal van was goed. In alle gevallen betreft het was goed, dat aan de lijn hing en door on bekenden is meegenomen. Ook werd aangifte gedaan van diefstal van een gaslamp en sportschoenen. BURGH Rommelmarkt: f 10.300,— De zaterdag in de Burghse Ring-ge- houden rommelmarkt ten bate van de Nederlands Hervormde kerk in Burgh bracht 10.300,— netto op, een bedrag waarmee iedereen ruim schoots tevreden was. Het weer werk te mee, behoudens enkele druppeltjes en de belangstelling was groot. Het was weer onvoorstelbaar wat de oude spullen opbrengen en waar ze heen gaan. De toeloop van hier verblijven de toeristen was zeer groot en menige caravan of ander optrekje is weer ver rijkt met enkele onmisbare" spul len. Onder de perebomen was het goed toeven tussen de kraampjes en menigeen nuttigde er de koffie met een oliebol of een stuk cake. Rond vier uur werden de restanten inge pakt en afgevoerd om een jaar lang opgeslagen te worden voor de volgen de markt. SCHARENDIJKE Diefstal kleding Uit een afgesloten tent op de cam ping Duin en Strand in Scharendijke werd in de nacht van zondag op maandag, tussen 22.00 en 02.30 uur, voor 690 gulden aan goederen ont vreemd. De benadeelde campinggast mist onder andere kleding, een her enhorloge en contactlenzen. Op de Brouwersdam werd maan dagmiddag tussen 12.30 en 13.30 uur een surfplank gestolen. De benadeel de M. S. uit Essen (W.-Dld.) deed daar van aangifte. BROUWERSHAVEN Vlag gestolen J. J. P. te Brouwershaven deed aan gifte van de diefstal van een vlag- gestok, compleet met vlag. De vlag werd ontvreemd bij de bloemenshop van P. en heeft een waarde van 30 gul den. BRUSSEL - Uit een opinieonder zoek van de Europese Commissie is gebleken dat 38 procent van de Westeuropeanen zich tegen kernener gie keert vanwege de onaanvaardba re bedreigingen" voor milieu en ge zondheid en dat 43 procent van de ondervraagden kernenergie de moei te waard vindt. Advertentie "De paden op w de lanen in... irrair~irttr Ga, vóór u op vakantie gaat, nog even naar uw Rabobank. En regel er in één keer al uw vakantiezaken. Buitenlands geld, reisverzekeringen, hulpverlening in het buitenland, reis- en/of Eurocheques, safeloketten. WÊÊTt U gaat dan een stuk geruster op vakantie. K SllBllllSini' W Wocnsiluff 7 augustus De ,,Guys en Dolls" treden op tijdens de drive-in show op het Aquadel- taterrein. BRUINISSE - In het vredige en in vakantiestemming verkerende vis sersplaatsje strijkt op woensdag 7 augustus het Veronicateam neer voor de viering van de Nationale Veronicadag. Vanaf het ochtendkrie ken tot in de maneschijn worden allerlei activiteiten georganiseerd op Aquadelta. De normale programmering van de woensdag komt dit keer geheel vanuit Bruinisse, met: Ook Goeie- morgen (Bart van Leepwen), Mu ziek terwijl u werkt (Hans Mondt), Nederland Muziekland (Chiel van Praag) en Will Wil Wel (Will Luikinga). Tijdens deze rechtstreekse uitzendingen treden de volgende artiesten op: Roberto Jacketti en The Scooters, André Hazes, Koos Alberts, George Ba ker, Frank en Mirella en Albert West. Na 14.00 uur als de zendtijd van Veronica erop zit, gaat het pro gramma in Bruinisse gewoon door. Het huisorkest Teamwork begeleidt Albert West, Dennie Christiaan en Saskia Serge. Om 18.00 uur wordt het programma voortgezet met een vrije presenta tie van Chiel van Praag en om 19.00 uur de Drive-In-Show met Adam Curry en Jeroen van Inkel, die niemand minder dan de Guys and Dolls ontvangen. De feeste lijkheden worden afgesloten met een flitsend optreden van The 'Tramps. Voor de allerkleinsten is er een optreden van poppentheater Patti. Tineke de Nooij verzorgt gedu rende de-middag de presentatie. Bart van Leeuwen presenteert het programma „Ook Goeiemorgen OUDDORP - De derde avond in de reeks „Zomeravond zang" is op woensdag 7 augustus van 20.00 tot 21.00 uur in de Gereformeerde kerk van Ouddorp. Het belooft weer een feest te worden van niet alleen zin gen, maar ook van luisteren naar fraaie muziek. Dat cr op deze avonden iets te bele ven valt wordt aangevoeld door zeer velen die komen meedoen - want dat staat steeds centraal: de bezoeker is „medewerker" aan de avonden. Twee solisten op drie instrumenten in een programma dat wordt gepre senteerd door de plaatselijke predi kant ds. Ad van Noord. Fransje de Visser bespeelt de dwarsfluit en wordt daarbij op de clavecimbel begeleid door Paul Kie viet. Twee prachtige stukken van Han del worden door hen beiden ver klankt. En dan de samenzang, omlijst met orgel-improvisatie en orgel/dwars fluitsolo. Diverse fijne gezangen ko men aan bod. Na afloop is er alle gelegenheid het prachtige clavecimbel te bewonderen en met de uitvoerenden van gedach ten te wisselen. De koffie staat dan klaar. De toegang is vrij en het spreekt vanzelf dat iedereen harte lijk welkom is! DEN HAAG - PSP-fracticlcidcr Van der Spek wil dat minister Kort hals Altes (Justitie) alsnog be werkstelligt dat het openbaar mini sterie overgaat tot strafrechtelijke vervolging van voormalig RSV- president-eommissaris dr. J. de Vries. Het Kamerlid wil in schrifte lijke vragen voorts weten of de be windsman persoonlijk betrokken is geweest bij de beslissing af te zien van strafvervolging tegen De Vries wegens verdenking van meineed tij dens de verhoren door de parlemen taire enquêtecommissie RSV. VLISSINGEN - In het kader van do Kade-feesten in Vlissingen wordt in de nacht van 2 op 3 augustus een Midzomernacht-markt georgani seerd. De markt wordt opgeluisterd door een groot aantal muziekuitvoe ringen en een groot standwerkorcon- cours. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee Direktie: D. L. van 't Leven Chef-redaktie: M. Kaat Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660 Redaktie (na 17.30 uur) 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur) 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70: per jaar t 147.80losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 49 cent per mm. ..succesjes" (Mm 4 regels) f 6.04 Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3