Ontwikkeling briefpost district Middelburg is volledig hersteld B en w Bergen op Zoom over opslag radio-actief afval Shell beraadt zich over raffinaderij op Curasao Jaaroverzicht van 1984: Kamer niet vooraf geraadpleegd over droogvallend Krammer- Volkerakgebied Politie Lisse arresteert plunderende jongeren Geen nader onderzoek stortplaats Sint Jansteen Sacharov volgens films uit ziekenhuis Verontreinigd slib haven Delfzijl op lanfl 2 MIDDELBURG - Na de daling in 1983 heeft de ver- keersontwikkeling van de briefpost zich in het post- district Middelburg, dat Zeeland en West-Brabant om vat, in 1984 volledig hersteld. Dat blijkt uit het zojuist verschenen jaaroverzicht van het vorig jaar. De omvang van de binnenkomende post steeg met acht procent en wat er aan post werd verzonden via de voorsorteercentra in de regio en het Expeditieknooppunt te Roosendaal steeg zelfs met 37 procent. De forse stijging is voornamelijk ontstaan door de toename van het aantal stuks partijenpost binnen land. De grootgebruikers binnen het postdistrict boden meer poststukken ter verzending aan. Als gevolg van die sterke toename van de aanvoer door grootgebruikers heeft het Expe ditieknooppunt van het postdistrict Middelburg te Roosendaal zich ont wikkeld tot het Expeditieknooppunt met het grootste rolcontainer bestand. Het containerbestand groei de in 1984 in Roosendaal uit tot ca. 5.ÜÜ0. Op topdagen vindt er een ver werking plaats van ca. 1500 contai ners. Grote groei De groei van het rolcontainer bestand heeft te maken met de groei in met name de sector van de postor derbedrijven, die een warenhuis as sortiment voeren en een verscheiden heid aan pakjes aanleveren. De lokethandelingen die PTT Post ver richt voor derden zijn in 1984 licht gestegen. Door de verkoop van openbaar vervoer-abonnementen, dienstrege lingen en strippenkaarten, handelin gen voor de gemeenten en de uitrei king van kentekenbewijzen deel II en III was er spraken van 35.000 han delingen meer dan in het jaar daar voor. Dat komt neer op een stijging met twee procent. De handelingen die PTT Post ver richt ten behoeve van Gelddiensten en Telecommunicatie zijn gezamen lijk ten opzichte van 1983 met V« pro cent gedaald. Als gevolg van efficiën- cyverhoging en de economische omstandigheden stagneerde in het postdistrict Middelburg de groei van de personeelsbezetting. Per 1 januari 1984 waren er totaal 3132 mannen en vrouwen in dienst. Per 1 januari 1984 waren er 3113. Het postdistrict Mid delburg heeft naar verhouding veel part-timers in dienst (858). Dienstverlening PTT Post houdt voortdurend oog op de kwaliteit van de dienstverlening. Zo worden er regelmatig klantenser vice kaarten verspreid. Op die kaar ten kunnen klanten hun mening kwijt over de openstellingstijden, de wachttijden en het optreden van de ambtenaren. In het postdistrict Mid delburg blijkt uit de terug ontvangen kaarten dat de dienstverlening op de kantoren positief wordt gewaar deerd. Uit dit onderzoek is ook geble ken, dat nog meer aandacht besteedt dient te worden aan de wachttijden. BERGEN OP ZOOM - Twee leden (PvdA en CDA) van het college van burgemeester en wethouders van Bergen op Zoom vinden dat hun gemeente niet de aangewezen plaats is voor de vestiging van een bedrijf voor zowel op slag als verwerking van radio-actief afval. Dit blijkt uit een notitie die burge meester en wethouders van Bergen op Zoom maandag naar buiten heb ben gebracht over de eventuele vesti ging in die gemeente van een derge lijk bedrijf. Het industrieterrein Noordland in Bergen op Zoom is door de commissie LOFRA (Locatiekeuze Opslagfacili teit Radio-actief Afval) als een van de twaalf mogelijke lokaties uitgeko zen. Omdat de in totaal vier wethou ders van Bergen op Zoom verschillen- DEN HAAG - Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) is niet bereid om de Kamer vooraf te raadplegen over de bestemming van droogval lend terrein als gevolg van het weg vallen van het getijde in het Krammer-Volkerakgebied. De minis ter antwoordt dat op schriftelijke vragen van het Kamerlid Te Veldhuis (VVD). De bewindsvrouwe verwijst naar de primaire verantwoordelijkheid die de betrokken gemeenten dragen. Het rijk neemt wel deel aan het be stuurlijk overleg met provincies en gemeenten dat een integraal be leidsplan moet opleveren voor inrich ting en beheer van het gebied. de standpunten hebben ingenomen, is niet geprobeerd een eensluidend voorstel aan de raad te formulieren. Het college heeft daarom zijn toe vlucht genomen tot een notitie. Eind augustus moet de raad daarover beslissen. Kinderschoenen De twee leden van PvdA en CDA menen dat de wetenschap over kern afval zeker voor wat betreft hoog radio-actief afval nog in de kinder schoenen staat. Het verwerkende be drijf dat op het industrieterrein Noordland zou moeten komen, ligt vlakbij dichtbevolkte woongebieden en transport van afval zal dan ook al tijd - ondanks aan te leggen randwe gen - vlak langs die woonwijken lo pen. De beide collegeleden menen dat eventuele vestiging een negatieve in vloed heeft op wonen, werken en re creatie. Een VVD-wethouder vindt dat er geen onaanvaardbare risico's gelopen worden wanneer tenminste de locale milieu-effect-rapportage over de vestiging gunstig uitvalt. Het WD- lid vindt dat wel de bevolking door de rijksoverheid goed „voorgelicht moet worden. De directe en indirecte werkgelegenheid komt volgens hem de gemeente ten goede en financieel is de vestiging van het beoogde be drijf eveneens aantrekkelijk. Onvoldoende inzicht Het vierde collegelid (CDA) conlu- deert dat niet aan het verzoek van LOFRA kan worden voldaan om te bezien of en op welke voorwaarde ZIERIKZEE - Het echtpaar C. van Beveren uit De Jongestraat beleef den maandag een feestelijke dag. Ter gelegenheid van het dertigjarig huwelijksfeest van de Zierikzeeënaars boden de ..bankzitters van 't Sas" hun felicitaties aan. De heerJ. P. Schot (uiterst rechts zittend ach ter de tafel) had het initiatief genomen om het echtpaar te verrassen. De heer en mevrouw Van Beveren behoren praktisch elke avond tot het groepje dat op het bankje bij 't Sas bij elkaar komt. En dat al zo'n tien jaar lang. Schot zorgde namens de hele groep voor twee fraaie bloemstukken. Het bankje tverd opgeluisterd met een vlag en tal van kleine siervlaggetjes. Een leuk gebaar grond beschikbaar door Bergen op Zoom kan worden gesteld voor vesti ging. Deze wethouder vindt dat er nog onvoldoende inzicht bestaat in de aspecten van ruimtelijke ordening en milieu. Hij vindt dat er eerst een milieu-effect rapportage moet ko men, waarna dan pas een besluit kan volgen over bepaalde lokaties. In oktober zal de commissie LOFRA advies aan de minister uit brengen over de drie meest geschikte lokaties voor gecontroleerde en be waakte opslag van kernafval. LISSE - De politie van Lisse heeft 23 jongeren uit het bollendorp aange houden. Een woordvoerder van de Rijkspolitie Lisse heeft dit zaterdag bekendgemaakt. In de afgelopen maanden zouden de jeugdige plunderaars (variërend van 16 tot 20 jaar) een spoor van vernielin gen en diefstallen door het dorp heb ben getrokken. De aanhoudingen volgden nadat een inbraak in een plaatselijke discotheek werd opge lost en verder onderzoek de namen van de inmiddels aangehouden da ders opleverden, aldus de woordvoer der. De verdachten hebben ongeveer veertig zaken bekend waaronder veel inbraken en diefstallen in scholen, clubhuizen en verenigingsgebouwen. Volgens de zegsman is de schade die door de jeugd werd aangericht op dit moment nauwelijks te schatten. In afwachting van hun voorgeleiding zijn de jongeren op vrije voeten ge stéld. MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn tot de slot som gekomen, dat vervolgonderzoek naar de verontreiniging van de bo dem van de stortplaats Sint Jansteen niet nodig is. Onderzoek heeft aangetoond, dat het grondwater is verontreinigd met sulfaat, extraheerbare organische chloorverbindingen, olie, aromaten en polycyclische aromaten. Het on derzoek is in verschillende fasen en met verschillende methoden uitge voerd. Hoewel uit de onderzoeken is af te leiden, dat de verontreiniging moet worden gekwalificeerd als licht tot zwaarder, is de algehele conclusie, dat van de stortplaats geen sterk ver ontreinigende invloed op het grond water in de omgeving uitgaat. Het onderzoek is uitgevoerd door Fugro b.v. ingenieursbureau voor geo- techniek en geodesie, en Povinciale Waterstaat. HAMBURG/PARIJS - De dissi dente Russische kernfysicus Andrej Sacharov is op 11 juli uit een kliniek in zijn ballingsoord Gorki ontslagen, waar hij sinds half april zou zijn be handeld wegens hartklachten en symptomen van de ziekte van Par kinson. Dit meldde de Westduitse krant Bild maandag op grond van een 10 minuten durende film die uit Russi sche bronnen is ontvangen. Eind juni kwam Bild op dezelfde manier aan films waaruit bleek dat Sacharov in het ziekenhuis lag, volgens Bild sinds half april nadat hij in hongerstaking was gegaan. Een arts ontkende dit in een van de films en zei dat hij leed aan hartklachten. In de jongste film, die 's avonds op de Franse en de Britse televisie werd uitgezonden, is te zien hoe Sacharov een gesprek voert met de directeur- arts van de bewuste Semajsko-kli- niek, dr. Obukhov, die hem verzoekt binnen twee weken voor controle te rug te komen. Sacharov wordt vervol gens in een ambulance naar huis ver voerd waar hij door zijn vrouw Jelena Bonner wordt verwelkomd. DELFZIJL - Het met hexachloor- benzeen vervuilde baggerslib in de haven van Delfzijl wordt opgeslagen op land. Het gaat om ongeveer 250.000 kubieke meter, waarvan het grootste deel zwaar vervuild is: de zogenoemde klasse 4. Ook een be perkte hoeveelheid (ongeveer 50.000 kubieke meter) klasse 2 en 3 slib wordt op land opgeslagen. Dit heeft het Havenschap Delfzijl maandag morgen bekendgemaakt. De opslag van het vervuilde slib op land kost ongeveer drie miljoen gul den meer dan het storten ervan in de Eems-Dollard. Vervuiler Akzo Zout Chemie in Delfzijl betaalt daarvan twee miljoen gulden. Verkeer en Wa terstaat heeft zich bereid verklaard anderhalf miljoen gulden bij te pas sen. De kosten die gepaard gaan aan het beschikbaar stellen van het ber gingsterrein (ongeveer 18 hectare) in de haven van Delfzijl zijn voor reke ning van het Havenschap. Het terrein is circa 3,6 miljoen gulden waard. De verwachting is dat na inklinking van het slib het terrein over enkele jaren weer kan worden gebruikt als indu strieterrein na het aanbrengen van een zandlaag. Tot de opslag op land werd door de drie betrokken instanties, Rijkswa terstaat Groningen, het Havenschap Delfzijl en Akzo Zout Chemie beslo ten nadat de Raad van State storting in de Eems van het klasse 4-slib had verboden. Het Havenschap verwacht 10 oktober de hele zaak achter de rug te hebben. Akzo Zout Chemie heeft de lozing van hexachloorbenzeen voor bijna 100 procent gesaneerd. Verwacht wordt dan ook dat na de bergingsope ratie geen verontreiniging van het bo- demslib met die stof meer zal optre den. WILLEMSTAD - Curasao wacht met spanning op de uitkomst van het over leg dat de directie van de Shell-raffinaderij op het eiland voert met de aan deelhouders (Koninklijke Shellgroep) in Londen en Den Haag. Naar uit Shell- kringen wordt vernomen heeft de Shell-directie in Londen zich vanochtend gebogen over de vraag of de raffinaderij moet worden gesloten. Maandagmiddag maakte de direc tie - middels een korte verklaring - bekend dat de termijn van 10 dagen was verstreken waarbinnen met de Venezolaanse staatsoliemaatschappij PDVSA overeenstemming moest wor den bereikt over olieleveranties aan de raffinaderij op Curasao. Zonder positief resultaat", aldus Shell. De termijn van 10 dagen was uit de bus komen rollen tijdens het overleg dat premier Ruud Lubbers van 15 tot met 17 juli jl. in Caracas heeft ge voerd met de Venezolaanse president Jaime Lusinchi en de Venezolaanse regering. Shell en PVDSA hebben zich toen verplicht tot onderhande lingen om te komen tot een „econo misch haalbaar systeem" voor de olieleveranties aan de Shell-raffina derij. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Renesse Fiets- en puzzeltochten. Start en in schrijving bij V.V.V.-kantoor te Renes se tussen 14.00 en 14.30 en 19.00 en 19.30 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Dameskoor. 18 juli, een dag na het bereiken van het akkoord in Caracas, kwam de Shell-directie met de mededeling dat ze eind ;uli met sluiting van de raffi naderij zal beginnen als niet binnen de genoemde 10 dagen overeenstem ming met PVDSA zou worden be reikt. Intussen wordt er tussen de rege ringen van Nederland, de Nederland se Antillen en Venezuela „op het hoogste politieke niveau intensief be raadslaagd" om te zien of er een oplossing kan worden gevonden om de sluiting te voorkomen. Premier Ruud Lubbers is weliswaar op vakan tie, maar wordt op de hoogte gehou den. De Antiliaanse premier, me vrouw Maria Liberia-Peters, houdt continu de vinger aan de pols. Verenigingsgebouw. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Bruinisse Bibliotheek. 14.00-15.30 en 19.00-20.15 uur. Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Vertrek om 19.00 uur bij slotlaan aan de Laone te Renesse. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V.- kantoor. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Tbnnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Start van slotlaan aan de Laone te Renesse om 14.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V. Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie 19.00 tot 23.00 uur. Iedere woensdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz- zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Zaterdag 6 juli t/m zaterdag 10 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin-klein antiek. 10.00-17.00 uur, behalve zon dag. Tot en met zaterdag 17 augustus Burgh Hervormde kerk Expositie Dieneke Hendriks. 10.00-12 00 uur en 16.00- 18.00 uur dagelijks, behalve op zon dag. Tot zaterdag 10 augustus Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie 13.30 tot 16.30 uur. Elke dag geopend, behalve zondag. Dinsdag 30 juli Scharendijke Verenigingsgebouw Ned. Herv. kerk. Volksdansen. 20.00 uur. Woensdag 31 juli Zierikzee Huis van Nassau. Country avond. 20.30 uur. Burgh-Haamstede Sportcentrum Krayestein. Zomer avondshow. 20.00 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raad Middenschou- wen. 19.30 uur. Verenigingsgebouw Ned. Herv. kerk. Deltafilms w.o. Stormvloed, Ooster- scheldewerken. 20.00 uur. Donderdag 1 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Scharendijke Speurtocht voor kinderen van 6 tot 12 jaar. 14.00 uur. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert door Jaap Zwart jr. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Gereformeerde Gemeente. Extra kerkdienst, ds. J. Baaijens. 19.30 uur. Vrijdag 2 augustus Zierikzee Graanbeurs, Huis van Nassau. Dans avond met orkest „The new Forma tion". 20.30 uur. Renesse Start vanaf parkeerterrein Jan van Renesseweg. Prestatie- en recrea- tiestrandloop. 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Bingo-avond Culturele Vereniging. 19.30 uur. Zaterdag 3 augustus Zierikzee De Beuze. Rommelmarkt Delta Sport. 8.00 uur. Renesse Kern van het dorp. Loop- en terras- concert door de showband „Les Oran ge" uit Wouw. 14.00 uur. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgel-recital Wim Boer en Eric Koevoets. 15.30 uur. Dreischor Ned. Herv. kerk. Jan Hage, orgel; Cor Molenaar, fluit en Mia Kloeg, hobo. 20.00 uur. Maandag 5 augustus Serooskerke Dorpshuis. Commissie ruimtelijke ordening. 16.00 uur. Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Yvonne Dorr-Jonker, hobo en Harry Hamer, orgel. 20.00 uur. Scharendijke Start autotocht bij Verenigingsge bouw Ned. Herv. kerk. Schouws Ker^ kepad. Rondleiding in de kerken van Brouwershaven, Zonnemaire, Drei schor en Noordgouwe. 19.00 uur. Dinsdag 6 augustus Renesse Strand bij overgang eind Jan van Re nesseweg. Strandmozaïek voor kin deren. 14.00 uur. Brouwershaven Peuterspeelzaal „De Blokkendoos", Haven Zuidzijde 25. Allerlei activi teiten voor jeugd van 4 tot 12 jaar (o.a. werkstukjes, spelletjes, knutselen enz.). Van 9.30-11.30 uur en van 13.30- 15.30 uur. Woensdag 7 augustus Burgh-Haamstede Sportcentrum Krayestein. Zomer avondshow. 20.00 uur. Renesse Start Korte Reke. Amateur Wieler ronde 18.30 uur. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Kinder film. 16.00 uur. Start bij Ned. Herv. Verenigingsge bouw. Fietstocht door de akkerbouw- polders van Schouwen w.o. een be zoek aan het Landbouwmuseum, afstanden 18 km en 36 km. 18.00 uur. Brouwershaven Peuterspeelzaal „De Blokkendoos", Haven Zuidzijde 25. Allerlei activi teiten voor jeugd van 4 tot 12 jaar (o.a. werkstukjes, spelletjes, knutselen enz Van 9.30-11.30 uur en van 13.30- 15.30 uur. Donderdag 8 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh Ned. Herv. kerk. Zomeravondmu- ziek, Willie Bil, spinet; Liesbeth Franken, alt; en Dick de Koning, gi taar. 20.00 uur. Renesse Hervormde kerk. Zang- en muziek avond. 20.00 uur. Tbrrein aan De Zoom bij restaurant De Wig. Tbuwtrekwedstrijden voor dames- en herenteams. Brouwershaven Peuterspeelzaal „De Blokkendoos", Haven Zuidzijde 25. Allerlei activi teiten voor jeugd van 4 tot 12 jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2