HET IS WEER GOUD WAT ER BLINKT Dubbelexpositie Zierikzeese kunstenaars in Dikke Toren eitr j Naam j Diefstal op strand DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eigenaar hotel door gast mishandeld Jaap Zwart concerteert in Dreischor Vergadering commissie ro Westerschouwen Auto opengebroken: dader gepakt Peter Jansen en Willem van Anraad W)h P£ AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Briefpost hersteld De ontwikkeling van de briefpost in het district Middelburg heeft zich ten opzichte van vorig jaar volledig hersteld. (Pag. 2). Veronicadag Op woensdag 7 augustus vindt in Bruinisse, in het vakantiedorp Aquadelta, een nationale Ver onicadag plaats. (Pag. 3). Boerinnen Belangen Er worden pogingen ondernomen om in de re gio te komen tot oprichting van een afdeling Landelijke Boerinnen Belangen. (Pag. 4) Strafschoppen Het jaarlijkse campingvoetballoernooi om de Renesser Cup leverde na strafschoppen een overwinning op voor het team van camping Schouwen. (Pag. 6). DINSDAG 30 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23768 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De pers is tegelijk het oog en het oor en de tong van het volk. W. T. Stead RENESSE - Een gebroken neus en enkele tanden door de lip waren voor de Renesser hoteleigenaar O. P. de gevolgen van een uit de hand gelopen woordenwisseling met zijn 43-jarige gast J. P. uit Heemstede. De hotelgast maakte in de nacht van maandag op dinsdag, omstreeks 03.30 uur, aanmerkingen op de gang van zaken in het hotel, waarna een woordenwisseling ontstond met de eigenaar. De gast, die onder invloed van alcohol verkeerde, deelde daarbij enkele rake klappen uit met de ge noemde verwondingen tot gevolg. De hoteleigenaar stelde de rijkspo litie van het gebeurde op de hoogte, die de man meenam naar het bureau voor verhoor en ter ontnuchtering. In de loop van dinsdag is de man weer in vrijheid gesteld, nadat een proces verbaal wegens mishandeling was opgesteld. DRE1SCHOR - Het derde orgelcon cert in de Hervormde kerk van Drei schor zal worden gehouden op don derdag 1 augustus, dit keer wordt het concert verzorgd door Jaap Zwart jr., organist in Amersfoort. Jaap Zwart behaalde als leerling van Simon C. Jansen het solistendi ploma van het Sweelinck-conservato- rium in Amsterdam. Ook slaagde hij hier voor het hoofdvak piano. In Den Haag slaagde hij voor het hoofdvak theorie. Verder is Jaap Zwart verbon den aan de Beiaardschool te Amers foort als leraar. Het door hem uit te voeren programma in Dreischor ver meldt composities van J. S. Bach, Stanley, Carl Ph. Em. Bach, Wesley, Mendelssohn en Jan Zwart. De aan vang van het concert is 20.00 uur. SEROOSKERKE - De commissie ruimtelijke ordening van de gemeen te Westerschouwen houdt maandag 5 augustus in het dorpshuis te Seroos- kerke een vergadering. Op de agenda staat de bespreking van het ontwerpbestemmingsplan Dreef, te weten een variant waarbij het tracé in geringe mate is verscho ven; de ontwerp-herziening Buitenge bied Oost, betreffende de Dammén- weg; voortgangsinformatie bestem mingsplannen; wijziging bestem mingsplan Haamstede, aangekochte grond ten oosten van de Zandweg; planningslijsten voor zomerhuizen in de bestemmingsplannen en verzoek om ontheffing gebruiksverordening gebouwen voor woning Burghse Ring 14. De vergadering begint om 16.00 uur. SCHARENDIJKE - Een poging tot inbraak in een auto is voor de 19- jarige E. W. M. uit Nijmegen anders afgelopen dan hij had verwacht. Hij werd door de rijkspolitie in de kraag gevat. Een bewaker van de camping Duin en Strand in Scharendijke betrapte de jongeman tijdens zijn nachtelijke activiteit, die daarop op de vlucht sloeg. Twee gealarmeerde politie agenten vonden de man even later, toen hij zich trachtte te verbergen in een sloot in de omgeving. M. had, waarschijnlijk met een groot mes, een ruit van de auto in geslagen en was bezig met het demon teren van een radio-cassetterecorder. Hij werd gearresteerd en meegeno men voor een onderzoek, dat dins dagochtend nog in volle gang was. RENESSE - Bij de rijkspolitie werd aangifte gedaan van de diefstal van een sporttas met inhoud door G. B. H. uit Rotterdam. De tas. waarin zich onder andere een fototoestel, contactlenzen, kleding en een zonne bril bevonden, werd op het strand weggenomen. De waarde van de gestolen goederen bedraagt enkele honderden guldens. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Sinds enkele weken is de Dikke Toren weer getooid met zijn gouden" windwijzer. Nadat schildersbedrijf J. Hagesteijn uit Noordgouwe de windvaan, in de vorm van een scheepje, voorzien had van een nieuw laagje bladgoud, werd het anderhalve meter hoge ge vaarte weer op zijn plaats gezet. De windvaan kan nu weer even zo lang mee, als hij sinds de plaatsing vijfentwintig jaar geleden al ter versiering dienstdoet. ZIERIKZEE - Vraag: „Vind je dat nou mooi?". Ant woord: „Deze wel, ja, dit spreekt mij erg aan." Een groep bezoekers slentert ietwat verveeld door de benedenruim te van de St. Lievens Monstertoren te Zierikzee. Tot 15 september exposeren de Zierikzeese kunstenaars Willem van Anraad en Peter Jansen met vrij recent werk. Drie werkstukken van Peter Jansen, hinein. Meditatie. Seawoort en Ins grauen De groep staat voor het olieverf schilderij ,,Rode doek" van Willem, dat een drietal wapperende doeken op palen, opgesteld op een kale vlak te, Iaat zien. De heren van het gezel schap zijn duidelijk niet onder de in druk. ,,Dit vind ik afschuwelijk, ik vraag me af wat het uit moet beel den." En met haastige stap zet hij zijn gang langs de doeken voort. Publiek Niet iedereen is zo afwijzend ten opzichte van de expositie. Geholpen door de matige weersomstandighe den kan de Dikke Tbren op veel pu bliek rekenen, dat veelal toch min stens de moeite neemt om het werk. hetzij van dichtbij, hetzij van veraf, aandachtig te bekijken. Van Anraad is geboeid door het landschap. Op de expositie kan de bezoeker verschei dene pasteltekeningen van oppers zien. Ook toont hij twee muurland schappen, een sneeuwlandschap en een doek, getiteld ,,Op de schorren", alle olieverfschilderijen. Vlakjes Peter Jansen werkt meer met vlak jes, bijvoorbeeld goed zichtbaar op ..Meteora bij zonsondergang". Hij ex poseert louter met olieverfschilderin gen en toont naast diverse fantasie rijke, niet erg realistische landschappen enkele op paneel ge schilderde koppen. De exposiiie is elke dag, behalve zondag, van 11.00 tot 17.00 uur ge opend. AMSTERDAM - Een onbekende ac tiegroep heeft in de nacht van maan dag en dinsdag vernielingen aange richt aan een kantoor van een verzekeringsmaatschappij, een reis bureau en een zaak in automaterialen in de hoofdstad. Volgens een anonie me persverklaring zijn de acties be doeld als protest omdat deze bedrij ven ..het terreurbewind in Zuid-Afrika politiek en/of econo misch ondersteunen". VLISSINGEN - „Grafiek nu" is de naam van een expositie die vanaf 4 augustus te zien is in Galerie Marquis te Vlissingen. Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 MkJ Verwachting tot woensdagavond: Enkele buien Half- tot zwaar bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur om streeks 14 graden, middagtempera- tuur ongeveer 19 graden. Matige wind, kracht 4, draaiend naar west tot noordwest, kracht 4, aan de kust af en toe krachtig, 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 3 aug.: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 31 juli Zon op 6.00, onder 21.32 Maan op 22.03, onder 4.39 1 aug. Zon op 6.01, onder 21.30 Maan op 22.26, onder 6.00 Volle maan: 31 juli (22.41) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 31 juli 3.44 15.53 9.20 21.48 1 aug. 4.36 16.32 10.03 22.31 Springtij: 3 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 18,4° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie op de Noordzee blijft ook morgen voor het weer verantwoordelijk. Daar de tem peratuur in de bovenlucht dan 2ijn laagste waarde heeft bereikt, is de opbouw van de lucht onstabiel en kunnen er gemakkelijk buien ont staan. Gezien de enorme wolkenpar tijen boven Engeland en Schotland zal morgen de zon zich in ons land nauwelijks laten zien. De tempera tuur is overdag 3 a 4 graden beneden de voor de tijd van het jaar normale waarde. De komende dagen zal het wisselvallige weer voortduren. Perio den met wat zon zullen worden afge wisseld door enige tijd regen of bui en. Aan het einde van de week kunnen de temperaturen wat hoger worden. MADRID - Een Spaanse vice- admiraal is maandagochtend bij een aanslag in Madrid gedood. Dat heeft het Spaanse persbureau Efe gemeld. Het slachtoffer, Fausto Escigas Estra da, is directeur-generaal voor defen siepolitiek van het ministerie van de fensie. De politie zei dat de gevonden patroonhulzen van een type zijn dat wordt gebruikt door de Baskische af scheidingsbeweging ETA. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna I 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja. ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen I 147,80 doch slechts I 123,16. I I Adres I I I Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1