Nieuwe DS '79-trainer Ad Versluijs ondanks slechte ervaringen bij Eindhoven nog immer een voetbalgek Schouwen-Duivelandse selectie kansloos naar 0-7 nederlaag gespeeld door herboren DS '79 NIEUWSBODE Bart van Haeringen op 100 meter naar nieuw Delta Sport-clubrecord Trimlopen in Renesse Sterke stijging aantal geredde plankzeilers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Miumdug 29 juli 1985 Nr. 23767 Ad Versluijs: veel vertrouwen.... ZIERIKZEE - Driftig schudt hij handen, nadat hij met zijn nieuwe ploeg DS '79 op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok arriveerde. Iedereen kent hem immers maar al te best: Ad Versluijs, de trainer met de grote bek, de oefenmeester die het altijd beter weet, of de man die bij Eindhoven op een kolossale manier zijn kop stootte als nieuwkomer in het betaald voetbal. Ad Versluijs, 39 jaar, amateurvoetballer bij Biervliet in Zeeuws- Vlaanderen, professioneel voetballer bij Cercle Brugge en Berchem Sport, eigenaar van een kledingzaak in Sluis en trainer van Zaamslag, maar bovenal toch trotse bezitter van een enorme dosis lef en bezetenheid voor de voetbalsport. Versluijs leefde de laatste weken weer he lemaal op bij zijn nieuwe club aan de Krommedijk in Dordrecht en hij wil dat graag weten. „De klad zat er bij DS '79 goed in na het teleurstellende seizoen, dat werd afgewerkt. Bovendien speelde het gesjoemel met de ge meente over de accommodatie fiks parten", vertelt Ver sluijs, terwijl hij met jaloerse blikken het schitterende nieuwe Zierikzeese complex overziet. „Nu gelooft ieder een er plotseling weer helemaal in. Ik weet niet of dat door mij komt, maar plotseling is het heilig vuur er weer helemaal. Ook bij het publiek, want er is nu al het dub bele aantal seizoenkaarten van het vorige seizoen ver kocht. Dat stimuleert de groep, maar zeker ook mij". Ad Versluijs kwam bij DS '79 bin nen als een donderslag bij heldere he mel. Toen de spelersgroep naar het Dordtse complex aan de Krommedijk kwam voor een eerste kennisma kingsbijeenkomst met de nieuwe trainer, werd daar Theo .Lazeroms verwacht, maar 'Theo de Ihnk', zoals hij als voetballer het liefst werd ge noemd was weg en bleef weg. Laze roms bleek op het laatste moment toch maar de voorkeur te geven aan Bahrein, waar hij tegen een zak geld van een van de vele sjeiks was aange lopen. Geen nood echter voor Bert van Veenendaal. Het Dordtse manusje-van-alles strikte in een mum van tijd de bij Eindhoven in ongena de gevallen Ad Versluijs. „We hadden Versluijs al enige tijd op ons lijstje staan, maar toen Theo Lazeroms zich als kandidaat meldde, kreeg hij de voorkeur", laat Van Veenendaal we ten. „Toen mijn naam plotseling werd geschrapt had ik daar niet al te veel problemen mee, maar ik was vanzelf sprekend ook hartstikke blij toen ik plotseling toch weer mocht opdra ven", argumenteert Versluijs tevre den. Imiddels werkt de Zeeuwsvla ming twee weken voor zijn nieuwe club in Dordrecht. Sinds enige tijd balanceert de bedrijfstak voetbal er op het randje van de afgrond, maar daar komt verandering in, wanneer Versluijs zijn zin krijgt. „De groep blakert van zelfvertrouwen. Ogen schijnlijk zijn we er niet sterker op geworden, maar dat is bedrog, want doordat iedereen weer voor de volle honderd procent achter DS '79 staat, is het collectief een sterk geheel ge worden", meent de nieuwe oefen- meester, die in Valkenswaard blijft wonen. Na het echec bij Eindhoven ging Versluijs op zoek naar werk in België, omdat hij daar als ex-voetballer toch enige bekendheid had opgebouwd. Drie jaar speelde hij voor Cercle Brugge, acht seizoenen droeg Ver sluijs het shirt van Berchem Sport. Onder andere bij deze club, maar ook bij Patro Eisden en Overpelt hadden de bestuurders wel interesse in een verbintenis met Versluijs, maar fi nanciële zaken zorgden er steeds voor dat het niets werd. Ad Versluijs dreig de WW-er te worden. „Op zich waren de contacten in België steeds positief, maar de clubs geven daar de voorkeur aan trainers met een nevenbaantje. Dan hoeven ze niet op te draaien voor de sociale las ten. Beunhazerij van het zuiverste water. Ik had uiteindelijk best wel ergens aan de slag gekund, maar ver onder de prijs. Daar bedank ik voor. Ik hoef geen goud te verdienen, maar toch graag wel een salaris waarvan je met je gezin kunt rondkomen. Was DS '79 niet gekomen, dan was ik vrij wel zeker rondgekomen met het Arn hemse Vitesse. Daar verliep een eer ste gesprek positief, maar een tweede onderhoud was nu niet meer nodig. Ik ben best blij met DS '79, ze ker nu de groep zo vreselijk positief bezig is". Ad Versluijs lijkt het sei zoen bij Eindhoven weer helemaal vergeten te zijn en oogt weer de oude Versluijs, die ogenschijnlijk niet ka pot te krijgen is. „Ik kom bij vele mensen over als een zenuwachtig mannetje, maar in principe ben ik een geboren optimist, een vechter, die nooit bij de pakken gaat neerzit ten. Ik was ervan overtuigd, dat er een ploeg zou komen. Misschien niet direct, maar na verloop van tijd ze ker". Versluijs liet zich alvast maar LEIDEN - Tijdens een avondwedstrijd op de kunststofbaan in de Leidsehout in Leiden verbeterde Delta Sport-atleet Bart van Haerin gen het achttien jaar oude clubrecord op de 100 meter. Harry Dost reali seerde zijn record op 4 mei 1967. Van Haeringen kwam nu uit op 11 se conden rond, waarmee hij in Leiden als tweede eindigde. met een sprong van 4.80 meter, eveneens een persoonlijk record. Een derde plaats veroverde zij ook nog op het discuswerpen met een verste worp van 31.08 meter. Op de 400 meter bij de heren eindigde Cor de Jonge als tweede in 59,6 sec. B-junior Sander van Haerin gen werd bij het hoogspringen tweede met een beste hoogte van 1.75 meter, hetgeen goed was voor een tweede plaats. Hij eindigde als derde op de 100 meter in 11,9 Bart van Haeringen boekte ook een overwinning. Bij het versprin gen werd hij winnaar met een sprong over 6.48 meter. Een zege was er ook voor A-meisje Anne- mieke Goedhart, een zege die zij vergezeld liet gaan van een nieuw persoonlijk record. Bij het ko gelstoten kwam zij tot 11.23 meter, hetgeen haar voor het eerst voor bij de elf meter bracht. Op het verspringen eindigde Annemieke Goedhart als derde inschrijven voor een cursus projec tenleider in de sport. Indien een en ander te combineren blijkt met het trainerschap bij DS '79 zet hij de cur sus door. Ad Versluijs is in het bezit van het ClOS-diploma. Hij begon in het trai nersvak bij Zaamslag, overigens in het 'grootste geheim' want Versluijs speelde nog actief in de Belgische competitie en dat mocht niet samen. Eerste divisieclub Eindhoven bood de Zeeuwsvlamirfg plotseling een kans om op aanzienlijk hoger niveau aan de slag te gaan. In april van dit jaar moest Versluijs als oefenmeester vertrekken, nadat de Brabantse for matie er maar niet in slaagde een po sitief resultaat te bewerkstelligen. Een avontuur was op een mislukking uitgedraaid. „Ik weet nog steeds niet wat ik nou eigenlijk verkeerd heb ge daan. Ik heb me bijna drie jaar voor meer dan honderd procent ingezet. Natuurlijk ben ook ik niet onfeil baar, dus maakte ook ik wel eens een fout. Het lijkt me dan logisch, dat je door het bestuur op je vingers wordt getikt, maar dat gebeurde niet. Eind hoven stond onderaan in de eerste di visie, maar dat was beslist niet mijn schuld. De kwaliteit in de spelers groep ontbrak gewoon. De betere spe lers werden onder mijn neus vandaan gehaald. Als trainer had ik het gevoel in de steek gelaten te worden door het bestuur. Ze lieten me de mist in gaan en een spelersgroep voelt dat aan. Als trainer verlies je dan je macht. Ik probeerde me te omringen met capabele mensen, want ik ben een leergierig mannetje. Ik heb niet het idee de wijsheid in pacht te heb ben, maar ik wil wel de baas blijven als ik als baas ben aangesteld", legt Versluijs driftig uit. Anonimiteit In december 1984 kwam er bij Eind hoven een groep mensen, die wel eens even orde op zaken zou komen stel len: het oude bestuur en de techni sche staf moesten weg. Op allerlei manieren werd geprobeerd om Ver sluijs kwijt te worden, maar de Zeeuwsvlaming weigerde pertinent, omdat ontbinding van zijn contract werd geweigerd. Inmiddels moet er nog steeds uitspraak worden gedaan over de financiële afwikkeling van de ontslagprocedure. Ondanks de hele rompslomp bij Eindhoven raakte Versluijs enigszins uit de anonimiteit door de vele pers berichten die de problematiek bege leidden. Met name zijn optreden in VARA's Voetbal '80 zorgde voor eni ge extra publiciteit rond de persoon Ad Versluijs. Op verzoek van presen tator Harry Vermeegen haalde Ver sluijs tijdens een wedstrijd de vreemdste capriolen uit in en buiten de dug-out, met een handstand als klapstuk. „Daar is Nederland blijk baar niet rijp voor", weet de nieuwe DS '79-oefenmeester nu. „Veel men sen dachten dat ik getikt was. Zij za gen er de grap niet van in, maar in principe was ik het niet die daar op zijn kop stond. Vermeegen wilde al leen maar aantonen, dat een trainer ook maar een mens is. Ikzelf leef ont zettend met een wedstrijd mee, maar ik ga nooit over de rooie, ook al wordt er wel eens anders gesugge reerd". Versluijs wordt veelal gezien als een trainer, die het belangrijker vindt om de lolbroek uit te hangen dan serieus bezig te zijn, maar dat ontkent hij heftig. „Ik wil aller minst de lolbroek zijn. Dat zullen ze bij DS '79 wel merken. Spontaan ben ik wel, maar meer ook niet". Versluijs is zichtbaar in zijn sas met zijn nieuwe ploeg. Na de ontmoe ting tegen het Schouwen-Duivelands elftal is zijn ploeg in oefenwedstrij den nog steeds ongeslagen. Tfegen een Rucphense combinatie werd met 1-10 gewonnen en afgelopen woensdag avond werd voor 1400 toeschouwers met 2-2 gelijkgespeeld tegen Volen- dam in Dordrecht. Met de 0-7 winst tegen Schouwen-Duiveland blijft de ploeg op het rechte spoor. „We hebben nogal wat zien vertrekken. Wim Be rends, Piet Wijnberg, Wim van der Steene en Cees Spaan zijn wel de voornaamste vertrekkers en relatief is er niet zoveel bijgekomen. Leen van Oosten komt van Sparta en Ron Timmers van de amateu2*tak van de Rotterdamse club. Verder blijft het bij een paar amateurspelers. Doordat er nu niet zoveel spelers met naam meer zijn is de kans zeer wel aanwe zig, dat andere jongens opbloeien. Het potentieel dat DS '79 heeft is dat van een gemiddelde eerste divisie- ploeg. Wat de ploeg kan zal gauw blij ken". Ad Versluijs heeft een enorm vertrouwen in zijn selectie en noemt daai'bij vooral Rick de Haan, de voor malige Renesse-speler, die drie jaar geleden naar DS '79 verhuisde en die het komende seizoen start als ba sisspeler. Tegen de Schouwen- Duivelandse selectie kon hij niet meedoen, doordat hij na de wedstrijd tegen Volendam een opgelopen achil lespees bleek te hebben gelopen. „Hij speelt voortreffelijk en is als vei'dedi- ger levensgevaarlijk, doordat hij op snelheid bijzonder goed als extra aanvaller kan en wil fungeren. Ik verwacht bijzonder veel van hem", stelt Versluijs vast. „Alles bijeen ge loof ik dat de toekomst er voor DS '79 goed uitziet. Iedereen en alles is lek ker positief bezig en daar reken ik in alle bescheidenheid mezelf ook bij. Het zelfvertrouwen straalt van alle kanten van de ploeg af en dat is toch de basis om iets te beginnen", besluit Versluijs zijn verhaal. Han van de Sande blijft toch weer bij VV Zierikzee ZIERIKZEE - Vlak voor de start van de trainingen kreeg de nieuwe KNVB-zaterdag vierde klasser DFS uit Burgh-Haamstede een fikse te genvaller te verwerken. De ploeg van trainer Kees Rijnberg verloor name lijk al een speler nog voordat hij zich een keer in Burgh-Haamstede meld de. Tfegen het einde van de competitie 1984/1985 meldde Zierikzee-speler Han van de Sande zich aan bij de nieuwe vierde klasser in navolging van onder andere Marcel van Gruns- ven, Eric Schot, Peter Goedegebure en Rob Wijnstekers. Voor de slui tingsdatum voor overschrijvinen werden alle bescheiden in orde ge maakt, maar het afgelopen weekein de werd de hele transactie weer onge daan gemaakt. Na veel wikken en wegen besloot Van de Sande alsnog toch voor Zierikzee te blijven spelen. Omdat hij nog niet een keer in een of ficiële wedstrijd uitkwam voor DFS is terugdraaiing van de overschrij ving een formaliteit. Trimloop Burgh-Haamstede flink bezet BURGH-HAAMSTEDE - De weke- lijkse trimloop na afloop van een van de Ring Promotiondagen, die georga niseerd wordt door de evenementen commissie Burgh-Haamstede en at letiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee, kende een fikse deelname met in totaal 134 lopers en loopsters. Er kon gekozen worden uit vier af standen. De tien kilometer leverde een over winning op voor Piet van Malsen uit Nieuwegein in 35.54 min. De 49-jarige Rom Jansen uit Oudenbosch eindig de in 37.52 min. als tweede en de der de plaats ging naar Wim Dekker uit Zierikzee in 38.41 min. De beste dame was Manuella Krohn uit het Duitse Viersen. Zij verbruikte 45.10 min. Op de 7V2 kilometer werd Hans Saman uit Zierikzee winnaar voor Jeroen van Rotterdam uit Renesse. Jaap Bruins van het Utrechtse Hei- la pakte de zege op de vijf kilometer in 19.21 min., Jac Lems uit Zierikzee werd hier tweede en beste dame werd Ellen Herlaar voor Greetje Smit en Karin Nienhuis. De winnares noteer de 22.40 min. De jeugd legde 2Vj kilo meter af. Hier werd Wilbert Profijt uitGouda winnaar in 9.43 min., waar mee hij Johan Spee uit Burgh- Haamstede en Petra Zachaus uit Re- nesse voorbleef. Petra Nienhuis uit Huissen werd beste meisje in 12.59 min. Voor komende donderdag staat de tweede Bombokaalstratenloop op het programma. Deze loop wordt op het zelfde parcours verlopen, als waarop de trimmers hun rondjes draaien. De stratenloop is een officiële wedsrijd- loop voor KNAU-atleten en heeft een lengte van tien kilometer. Bij de kanshebbers hoort ongetwijfeld Leon van de Velde van AV '56 uit Goes, die eerder de Zierikzeese Singelloop won, maar hij krijgt fikse concurren tie, met name uit Rotterdam, waar vandaan een groep van 15 atleten komt. Onder hen onder meer Robert Boer. Bij de veteranen is Rom Jansen van Groene Ster uit Steenbergen een van de voornaamste vertrekkers. De wedstrijdloop gaat om acht uur van start. De trimlopen beginnen voor een keer om zeven uur in plaats van om half acht. RENESSE - In Renesse worden de ze week twee trimlopen afgewerkt. Op dinsdag 30 juli organiseert atle tiekvereniging Delta Sport in sa menwerking met de Juniorkamer Schouwen-Duiveland de jaarlijkse Loop-door in Renesse. Er wordt voor naar keuze vier of acht kilometer ge start om half acht. Inschrijven is mo gelijk op de parkeerplaats aan het eind van de Jan van Renesseweg. Op dezelfde plaats en vanaf dezelf de tijd kan op vrijdag 2 augustus ook worden ingeschreven voor de tweede WV-loop. Vooraf kan worden inge schreven bij het Renesser VW. De af standen van de WV-loop zijn drie of zes kilometer. Gestart wordt om half acht en de organisatie is hier in han den van Delta Sport en de plaatselij ke VW. HAARLEM - De reddingsbrigades die aangesloten zijn bij de Koninklij ke Nederlandse Bond tot het redden van Drenkelingen hebben vorig jaar 3821 keer eerste hulp moeten verle nen. Het waren vooral de plankzeilers en de mensen die op allerlei drijven de middelen te ver de zee in waren ge dreven, die van een wisse dood moes ten worden gered. ZIERIKZEE - Nadat een Schouwen-Duivelandse se lectie een week eerder bij na voor een verrassing zorgde door tegen eerste divisieploeg Willem II tot vijf minuten voor tijd op 0-1 te blijven, moest de nauwelijks gewijzigde for matie afgelopen zaterdag een fikse nederlaag inne men tegen het Dordtse DS '79, eveneens uitkomend in de eerste divisie, na een 0-2 ruststand verloor de ploeg van coach Gerard Olijhoek kansloos met 0-7 van de door Ad Versluijs geleide Zuidhollandse equipe. De Schouwen-Duivelandse forma tie trad aan met Jacob van de Berge als enige nieuwkomer in de gelede ren, terwijl Cees Willemse wegens va kantie verstek moest laten gaan. De ook opgeroepen Wim Overweel meld de zich wegens drukke werkzaamhe den, waardoor hij ondermeer nog geen trainingsarbeid verrichtte, af. In tegenstelling tot de wedstrijd te gen Willem II slaagde de thuisploeg er nu slechts een half uur in de tegen stander afdoende van repliek te die nen. De gretigheid van de DS '79-ploeg was dan ook aanzienlijk groter dan die van de Tilburgse eerste divisionist een week eerder. De Dord- tenaren leverden een fris partijtje voetbal af, waarbij binnen de ploeg enorm veel werd bewogen en de bal voortdurend goed werd rond gespeeld. ,De thuisploeg moest dooi onze speelwijze bijzonder veel kracht ontplooien. Doordat er nog maar wei nig werd getraind kon Schouwen- Duiveland dat niet veel langer dan een half uur volhouden, maar aan de andere kant moet ik bekennen dat ik bij onze tegenstander spelers heb zien lopen, die meteen naar DS '79 mogen komen. Over enkele weken, wanneer de Schouwen-Duivelanders conditioneel op niveau zijn, krijg je een dergelijke uitslag niet meer", er kende Versluijs na het met 0-7 gewon nen duel. Dertig minuten kreeg het publiek een gelijkopgaand duel te zien, waar uit DS '79 niet meer haalde dan een 0-1 voorsprong. Voordat het echter zo ver was manifesteerde vooral Tonnie van de Berge zich nadrukkelijk. Hij leverde diverse fraaie duels af met Bert Bartelings, die de geblesseerde Rick de Haan verving. Bartelings groeide overigens naar gelang het duel vorderde uit tot een van de bete re DS '79-spelers. Van de Berge beproefde eerst zelf doelman Ron van de Berge en be diende vervolgens Jan-Leen Boot en Kees Verkaart, maar beide Zierikzee-spelers hadden het vizier niet op scherp staan. Na veertien mi nuten werd de score geopend door Theo Kulsdom. Een hoekschop van Robert Kalkman, die op proef bij DS '79 meespeelde, werd door voorstop per Duco Bolte doodgelegd voor Kulsdom, die met een omhaal doel man Peter Noordijke verraste. Enken# le minuten later mocht Kees Koustaai alleen doorgaan, maar Jacob van de Berge komt een fractie te laat. De uitstekende doelman Ron van de Berge kan ingrijpen. zorgde Wim van der Maas er nog net voor, dat de centrumspits niet kon af drukken. Een spetter van Hans Stout werd door Peter Noordijke goed ge pakt en aan de andere kant beproef de Tonnie van de Berge nog een keer zijn bijna-naamgenoot. Een piep klein kansje voor Kees Verkaart, tien minuten voor het rustsignaal, bete kende nagenoeg het laatste wapen feit van Schouwen-Duivelandse zij de. Onder leiding van middenvelder aanvoerder Cor Lems eiste DS '79 steeds meer het initiatief voor zich op en moest Schouwen-Duiveland zich meer en meer erkennen conditioneel en tactisch (nog) heel wat te kort te komen. Op slag van rust tekende Lems zelf voor de tweede Dordtse treffer, overigens een beauty van een treffer. Het leer kwam uit een snelle aanval bij Theo Kulsdom, die breed legde op Lems. Hij haalde in een be weging uit en Peter Noordijke was kansloos op de spetter vanaf 25 me ter. In de tweede helft verdedigde Bruse Boys-doelman Steef van de Velde het Schouwen-Duivelandse doel. Hij opende allesbehalve hoop gevend, want nog voordat hij zich goed en wel realiseerde wat er gaan de was, had hij al drie keer een gang naar het net mogen maken. Daarvoor had Patrick de Broekert nog geas sisteerd door een inzet van Duco Bol te van de lijn te halen. Even later zorgde Hans Stout toch voor 0-3 en uit een door Cor Lems genomen vrije trap knalde Leen van Oosten 0-4 bin nen. Twee minuten later was het op nieuw raak, nu via andermaal Hans Stout (0-5). Good-old Na twintig minuten in de tweede helft bracht Versluijs good-old Harry Melis binnen de lijnen, een aardige greep want Melis legde de bal reeds na een minuut achter doelman Van de Velde. In de 28e minuut had hij ander maal succes uit een van de snelle uit vallen van de Dordtse formatie: 0-7. Tussendoor slaagde Schouwen- Duiveland er slechts sporadisch in om iets aanvallends terug te doen. Een paar keer kreeg Jacob van de Berge piepkleine kansjes en de grootste mogelijkheid was er na een klein half uur voor Kees Verkaart, maar nadat hij doelman Ron van de Berge was gepasseerd bleek de hoek om te scoren voor hem tc moeilijk. Luttele minuten voor het verstrijken van de speeltijd had Peter Bogacrt voor een strafschop kunnen fluiten, toen Bert Bartelings zich bij een in zet van Wim van der Maas op het leer liet vallen en hij de bal met de arm speelde, maar de fluitist uit Sas van Gent wuifde een elf metertrap weg. waardoor de hatelijke nul voor Schouwen-Duiveland bleef waar hij was. DS '79 toonde aan dat met veel geestdrift en ongecompliceerd voet bal veel bereikt kan worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5