7i streéknieuws Middenschouwen wil géldelijke steun Volkshuisvesting voor verhuiskosten door renovatie NOOBDWELLE DBUKKEB1Ü ALS DE ZEEWIND ZILT Geslaagde zang- en muziekavond Showavond 'Krayestein' in science fiction sfeer Rommelmarkt in Burgh Stoeipartij loopt uit de hand ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 juli 1985 Nr. 23767 RENESSE - In de Hervormde kerk te Renesse werd donderdagavond een internationale zang- en muziekavond georganiseerd ten bate van het Ober- lingerorgel van de kerk. Het pu bliek, dat in aantal wat tegenviel, genoot van het afwisselende karak ter van de avond Naast samenzang, op orgel bege leid door Douwe Brouwer, was er het optreden van een jeugdgroep uit Wuppertall en een dubbelkwartet sa mengesteld uit leden van het Kerk koor Renesse. De avond werd geopend door me vrouw Janny Lemsom-Daane, die verder ook het programma bij het pu bliek inleidde. Bii de samenzang werden de liede ren door elkaar in het Duits en Ne derlands gezongen. Ook werd een Duits lied „Hallelu, Hallelu, Halle- lu, Hallelu, Preist den Herr" ingestu deerd onder leiding van mevrouw iMaier, de leidster van de Duitse jeugdgroep. Het Nederlandse Zoekt eerst het Koninkrijk van God" werd ingestudeerd o.l.v. Janny Lemsom De Duitse kinderen, een groep van 60 kinderen in de leeftijd van 9 tot 14, zongen samen met hun begeleiders op frisse wijze enkele liederen. Ook zong een drietal meisjes van de jeugd groep met gitaarbegeleiding de ne grospiritual ,,Soon very soon". Het dubbelkwartet zong groten deels a capella (zonder instrumentale begeleiding) maar er werd ook een nummer gezongen met gitaarbegelei ding en een met orgelbegeleiding. Het programma, dat zeer in de smaak viel, werd afgesloten met sa menzang van het lied ,,Dank, dank nu allen God". Bij de uitgang werd een schaalcol- lecte gehouden ten bate van de orgel restauratie, welke ondanks de matige belangstelling 150,opbracht. Op 8 augustus wordt nogmaals een internationale zang- en muziekavond gehouden ten bate van het orgel. Dan zal wederom het dubbelkwartet te beluisteren zijn. Verder wordt mede werking verleend door een jeugd groep uit Eibelshausen (Duitsland), Hans v. d. Burg, trompet en Lex Zee dijk, orgel. ZIERIKZEE Auto's opengebroken Drie keer is zondamiddag te Zierik- zee een auto opengebroken, in één ge val bleef het bij een poging. A. C. V. uit Canada vond zijn auto opengebro ken op de Baden Powellweg. Uit de auto verdween een tas met camera, een tas met kleding, maar ook zijn retour-ticket naar huis. U. L. uit Duitsland meldde ook een openge broken auto, nu in de Basterstraat. Een bruine tas met een beautycase verdween hier. De auto van J. A. B. Q. pit Zierikzee werd aan de. Zevenge- tijstraat opengebroken. Getracht werd de autoradio te stelen, maar dat is niet gelukt. Wel verdween hier: een cassettebandje, een trui en een broek. Waarschijnlijk is men bij het leegha len van de auto gestoord. Bazar UW In het UW-gebouw te Zierikzee wordt dinsdag 6 augustus de jaarlijk se verkoopdag gehouden. Naast en kele leuke attracties voor de bezoe kers worden er tal van handwerken verkocht. Deze zijn gemaakt door de sociëteitbezoeksters en de UW-sters. Ook worden loten verkocht, waarmee prijzen zijn te winnen. De opbrengst komt ten goede aan het vrijwilligers werk ten bate van bejaarden, zieken en gehandicapten. BURGH-HAAMSTEDE Surfer gered Met afgaand tij gaan surfen werd de uit Amsterdam afkomstige E. bij na noodlottig, zondagmiddag. Vlak voor de haven gleed hij van zijn plank af en kon er niet meer opko men. Het tij trok hem richting pij lers. Havenmeester M. Overbeke zag het gebeuren en omdat de Koningin Beatrix" met een defecte motor in Stellendam ligt, „charterde" Overbe ke een klein bootje met reddingsbri gademan Muste aan boord, die de surfer vlak voor hij de Noordzee zou opdrijven, kon redden. E. heeft geen nadelige gevolgen aan zijn avontuur overgehouden. RENESSE r w Openbare dronkenschap Twee longemannen (18 jaar) zijri vannach". in het centrum van Renesse opgepakt en ter ontnuchtering op gesloten in een politiecel. Het zijn J. A. M. A.uit Deventer en H. A. J. J. uit Lettele, Jie te veel bier óp- en bij zich hadden. Verder werd er nog wat gestolen in Renesse in de loop van de zondag: twee keer een fietsdiefstal en twee SCHARENDIJKE - De woningbouwvereniging Beter Wonen te Zierikzee heeft plannen opgevat om achttien woningen in Ellemeet te renoveren. In ja nuari van dit jaar maakte de HID van Volkshuisvesting bekend dat voor dit project contingent is gereserveerd. Beter Wonen is toen gestart met de voor bereidingen. Met de bewoners is overleg gevoerd over de te verrichten werk zaamheden, tevens zijn afspraken gemaakt over het verhuizen naar wisselwo ningen. stellea. Het college komt ook met een voorstel over de aanvulling van de in ventaris van de openabre basisschool 't Mêètje te Ellemeet. De vergadering begint woensdag om 19.30 uur. BURGHSLUIS Boot gestolen De heer T. C. uit Duitsland, met va kantie op Schouwen-Duiveland maakte melding van de diefstal van zijn boot, een zes meter lang schip, wit van kleur en met een blauw roef je. De kabels waarmee het bootje aan de wal lag vast gesnoerd, waren door gesneden. Tbt op heden is van het scheepje geen spoor gevonden. BROUWERSHAVEN Activiteiten voor Brouwse jeugd De Gereformeerde Kerk Vrijge maakt organiseert 6, 7 en 8 augustus weer allerlei activiteiten voor de jeugd van 4 tot 12 jaar. Het thema dit jaar is: „Zing een lied". Ze zullen al lerlei liedjes zingen naar aanleiding van de Bijbelse vertellingen. Rond dit thema zijn er ook andere activi teiten zoals werkstukjes, spelletjes, knutselen enzovoort. Dinsdag, woensdag en donderdag zijn ze wel kom van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Deze drie dagen worden de kinderen in de peu terspeelzaal ,,De Blokkendoos", Ha ven Zuidzijde 25, verwacht. NIEUWERKERK Auto tegen boom A. S. F. uit Oud Beyerland moest zondagavond op de Stolpweg hard remmen voor een overstekende kat. Hierbij verloor hij de macht over het stuur en kwam frontaal tot stilstand tegen een boom. De auto werd hierbij geheel vernield, er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. BRUINISSE Kop-staart aanrijding Bij de Bruse brug met file-vorming deed zich zondagochtend een kop- staart aanrijding voor waarbij drie auto's betrokken waren. Omstreeks 10.45 uur botste J. S. uit Dordt tegen de stilstaande voorganger H. A. S. uit St. Michielsgestel, die op zijn beurt weer tegen C. P. C. uit Scherpenisse tot stilstand kwam. De materiële schade was aanzienlijk, niemand liep letsel op. Surfmast gestolen De Westduitser J. S., verblijvend op het Aquadeltaterrein, meldde bij de politie de diefstal van zijn surfmast, die met een stalen kabel op zijn auto was bevestigd. De kabel was doorge sneden. RENESSE - Een uit de hand gelo pen stoeipartij heeft geleid tot een ernstige verwonding van de 28-jarige P. A. L. uiv Delft. Hem werd door J. S. (24 jaar) uit Zonnemaire een snij- wond in de hals toegebracht met een lengte van 20 centimeter en een diep te van 3 tot 4 centimeter. De twee zijn leden van het keuken- personeel van een hotel in Renesse en zaten elkaar vrijdag, in een dolle bui, voortdurend dwars tijdens hun werk zaamheden. Er werden schijnbedrei- gingen uitgevoerd met allerhande za ken. De zaak liep evenwel uit de hand toen S. een schijnaanval deed met een keukenmes. Hij raakte L. in de hals met de snijwond als gevolg. Een ge lukkige omstandigheid is het feit dat de halsslagader op het nippertje werd gemist. Het slachtoffer werd per ambulance naar het Zweedse Ro de Kruis Ziekenhuis afgevoerd. Tb- gen S. is een proces-verbaal opge maakt inzake een poging tot doodslag. BURGH - Aan de Ring te Burgh is zaterdag de jaarlijkse rommelmarkt ge- houden. Het overwegend mooie weer trok een behoorlijk aantal bezoekers naar de Ring, waar zij in de gelegenheid waren tal van verschillende spullen te bekijken en te kopen. Dit jaar stond de markt in het teken van oude en an tieke dingen. De rommelmarkt bood ook andere attracties, zoals oliebollen, een boekenstal, bloemen en planten en koffie. Druk, ondanks de warmte BURGH/HAAMSTEDE - Wat was het warm, vorige week tijdens de showavond in sportcentrum 'Kraye- stein'. Desondanks waren velen afgekomen op het veel belovende programma, dat als vanouds weer was op gesteld door Theaterburo Gerhard de Kok. De show werd ingezet met een op treden van het orkest 'New Familee'. De muzikanten en twee zangeressen zorgden'érvóbr,'dat het publiek ge boeid bleef luisteren en later zo en thousiast werd, dat de beentjes van de vloer kwamen. Vooral de num mers met de fraaie trompetpartijen, bleken zeer in de smaak te vallen. Aparte vermelding verdiende zeker ook de decorverzorging. De lichtef fecten op het met alluminiumfolie be klede podium, gaven het geheel een science fictionachtig sfeertje. Zangeres Na een korte pauze was het de beurt aan de zangeres Maria Verano, die na een vakantie op de Canarische Eilanden, opmerkelijk bruin getint op het podium verscheen. Zij stond borg voor een stukje vuurwerk. Hoe wel aangekondigd als disco-zangeres bleek ze een breder repertoire best aan te kunnen. Zo zong ze samen met een 'tienertje' uit de zaal het romanti sche liedje: 'Do it to me one more ti me'. Als primeur voor 'Krayestein' bracht ze ten slotte haar nieuwe sing le 'Jij bent vrij', die over drie weken uitkomt. Klapstuk van de show vormde Ni-* co Haak. Niemand bleek last te heb ben van de warmte, want meteen wérd de polonaise ingezet. 'Als ze me missen', was de binnenkomer van Haak. Binnen vijf minuten wist hij de stemming naar een hoogtepunt te drijven. Het publiek leek door het dolle heen en de dansvloer was con stant overbelast. Ter afsluiting van deze zomer avondshow speelde ten slotte nóg het orkest 'New Familee' enkele fijne nummers. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 HARO - Op een wijnveiling in Haro in het noorden van Spanje is zater dagavond de topprijs van 1.925 gul den betaald voor een fles Glorioso van 1978 van Bodegas Palacios met de handtekening van premier Margaret Thatcher van Groot-Brittannie op het etiket. door ARIETA DE MAN In het kader van de decentralisatie spelen enkele financiële aspecten een rol, welke door de gemeente Midden- schouwen nog nader moeten worden geregeld. Tijdens de raadsvergade ring van woensdag 31 juli in het ge meentehuis te Scharendijke komt dit onderwerp aan de orde. Het verstrek ken van bijdragen voor wisselwonin gen en verhuiskosten is sinds 1 janua ri 1985 een bevoegdheid van de gemeente. Op dit moment zijn nog on voldoende middelen aanwezig om aan de verzoeken daarvoor te vol doen. Het college hoopt de raad bin nen korte^termijn daarover voorstel len te kunnen overleggen. De bewo ners van de achttien woningen heb ben als voorwaarde gesteld dat slechts medewerking aan de renova tie wordt verleend als daartegenover vierduizend gulden aan verhuis kostenvergoeding staat. Bij het reeds ingediende plan bij de HID dient een besluit van de raad te worden ge voegd om geldelijke steun aan te vra gen en te aanvaarden. Tegelijkertijd dient te worden besloten deze gelde lijke steun onder de voorwaarden, die het rijk de gemeente stelt, aan Be ter Wonen door te betalen. Hetzelfde besluit dient te worden genomen voor de sociale woning bouw. De gemeente heeft overleg ge pleegd met Beter Wonen om dit jaar vijf huurwoningen te bouwen. Geko zen is voor een woningtype dat de mogelijkheid biedt voor bewoning door gezinnen en bejaarden. Overloopterrcin De heer J. van Baarlc heeft ge vraagd medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een overloop terrein nabij zijn camping aan de Kuijerdamseweg. Al enkele jaren is hem toestemming verleend om op een tegenoverliggend terrein een over loopterrein tijdens de zogenaamde piekperiode open te stellen. Als loka- tie werd aangegeven een perceel in de driehoek Kuijerdamseweg- Rampweg-weg langs het Grevelingen- meer. De bestemming van het terrein is thans nog agrarische doeleinden. Het is dus noodzakelijk het bestem mingsplan te wijzigen. Met de onder nemer hebben b en w overeenstem ming bereikt over de voorwaarden waaronder medewerking aan de bestemmingsplanwijziging zal wor den verleend. De heer H. L. Bodbijl is exploitant van kampeerterrein Korsman aan de Kuijersdamseweg te Ellemeet. Dit terrein biedt plaats aan zeventien kampeermiddelen. Bodbijl heeft ge vraagd hem enige uitbreiding van het aantal kampeermiddelen toe te staan. Hij vraagt het maximum aantal kampeermiddelen te verhogen met 5 tot 22. Gelet op de aard en het karakter van het terrein is het college van mening dat in dit geval toestem ming kan worden gegeven voor 5 ex tra vaste plaatsen met stacaravans. Het bestemmingsplan dient ook in dit geval te worden gewijzigd. Het is gebruikelijk dat de daarmee gemoei de kosten voor rekening van de ge bruiker komen. Onderwijs De raad wordt voorgesteld de exploitatie-vergoeding bijzonder la ger onderwijs over 1984 vast te stel len, medewerking te verlenen aan de Vereniging voor Christelijk Natio naal Basisonderwijs te Scharendijke voor het treffen van energiebesparen de maatregelen en ook medewerking te verlenen aan deze vereniging voor het plaatsen van een optimaliserings systeem op de cv-installatie van het schoolgebouw te Scharendijke en het college stelt voor de afvloeiingsrege ling van het onderwijzend personeel aan de openbare basisscholen vast te Karei had inderdaad trouw op haar stfian wachten en terwijl hij haar ndar huis reed, vroeg hij: ,,En gaat de wandeling vanavond door?" Vanavond niet nee. Zo'n hele dag iij de stad, daar word je doodmoe v.n. Laten we het maar op morgen- a ond houden." Thuis zat haar vader in de krant verdiept toen ze binnenkwam. Jan z&g ze niet. „Zo helemaal alleen?" „Nog maar net hoor," zei Van Duin. „Jan heeft, zoals hij had beloofd, keurig voor het eten gezorgd, maar is toen naar Adrie vertrokken. Hij is he- fcmaal weg van zijn aanstaande zwa ger en die vriend van hem. Morgen jouden ze even langs komen, geloof ik." ,,Had hij geen huiswerk?" vroeg Marjan een beetje bezorgd. ,,Dat viel, geloof ik nogal mee en de repetities zijn net allemaal achter de rug." Van Duin haalde vergoeilijkend zijn schouders op. ,,Och, hij werkt al tijd nogal hard dus laat hem maar eens." Marjan ging er niet verder op in en maakte voor zichzelf een boterham klaar, terwijl ze het theewater opzet te ,,Hoe was het in de stad?" vroeg Van Duin. ,,Och, wel gezellig hoor," antwoord de Marjan en vertelde hoe ze haar za ken had geregeld met haar kamer en dat de bode de spulletjes zou komen brengen. ,,Ik ben ook nog even bij Bruinders langs geweest," zei ze ter loops, ..en ik heb gezegd dat ze daar niet meer op me hoeven te rekenen. Anneke had het er erg goed naar haar .zin en ik zie het er nog wel van komen dat die nog eens mevrouw Bruinders wordt." Haar vader keek haar peinzend aan. ,,Zo, zo, dus Anneke wordt me vrouw Bruinders. Vind je, vind je het erg, kind?" Marjan schudde ontkennend haar hoofd. ,,Nee Pa, ik ben er eigenlijk wel een beetje blij om. Weet u, ik ge loof niet dat ik ooit echt gelukkig ge worden zou zijn met Theo, en dat ik niet van hem hield, wel dat heb ik duidelijk gemerkt want het deed me helemaal niets en dat doet het nog niet. Ik hoop dat die twee samen erg gelukkig zullen worden. Alleen de kinderen, die zal ik missen." Ze bleef even in gedachten zitten, maar zei dan opgewekt: ,,Ik weet ze ker dat ze bij Anneke niets te kort zullen komen." Van Duin knikte bedachtzaam. ,,Je weet het zelf het beste, kind. Ik hoop alleen niet, dat het komt doordat je je verplicht voelt hier bij mij en Jan te blijven." Hij stopte met langzame bewegin gen de pijp, die hij van Karei had ge kregen en pas toen hij had geconsta teerd dat de tabak naar zijn volle tevredenheid brandde, ging hij ver der: „Jan gaat volgend jaar varen en dan zie ik hem ook wel tamelijk vlug trouwen. En ik. wel eh Hij aarzel de en keek aandachtig in de kop van zijn pijp, alsof daar iets heel bijzon ders mee aan de hand was ,,Ik denk dat ik ook wel iemand zal vin den, die hier het huishouden een beetje komt bijhouden." Meteen nam hij een zware trek aan zijn pijp en blies een dikke rookwolk uit. Marjan keek hem verrast aan, er verscheen een verheugd lachje rond haar mond. ,,Zo, zo, Pa Van Duin Ze stond op en gaf hem een kus. ,,Daar ben ik nou echt blij om." Verbluft keek haar vader haar aan. „Maar weet je dan „Natuurlijk weet je dochter zo iets. Ik wilde dat ze het voor zichzelf net zo zeker wist." Ze keek naar buiten. „Ik geloof dat liet flink gaat waaien; ik ga lekker een poosje langs het strand wande len. Na zo'n hele dag in de stad heb ik behoefte aan een beetje frisse lucht." Ze deed haar regenjas aan en knoopte het doekje om haar krullen. „Als het soms wat laai wordt, maak je dan niet ongerust hoor." Ze keek haar vader in gedachten verzonken aan en knikte alsof ze zo juist tot een besluit was gekomen. „Misschien brengt uw aanstaande schoonzoon me wel thuis." Voor haar vader nog iets had kun nen zeggen, liep ze door de achter deur het tuinpad op, waarlangs ze in de duinen aan het strand kon komen. Pa Van Duin trok woest aan zijn pijp. Moest hij nou blij zijn of niet? „Ze leek me helemaal niet blij," stelde hij ongerust vast. Natuurlijk, die Karei is een beste vent en heeft een goeie baan, maar of het nou hele maal de keus van Marjan is Met een zucht constateerde hij, dat hij van vrouwen toch nooit hoogte zou krij gen. (slot volgt) Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 30,70; per jaar 1 147.80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakftarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. Ten bate van Oberlingerorgel in Renesse keer een duikpak van vakantievie rende Duitsers, ter waarde van DM 1360,— en DM 600,—. Ook werd nog een portemonnee uit een tent gestolen met een paar honderd gul den inhoud.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3