Weekeinde in Renesse is rustig verlopen Bijdrage uit extra pot stads-/dorpsvernieuwing Autocross Renesse druk bezocht DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" Voor projectcoördinator en particuliere woningverbetering «itr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Landbouwstemming Geldelijke steun Dikke Torentoernooi Westelijk Schouwen Het gewest Zeeland van het Landbouwschap De gemeente Middenschouwen wil geldelijke Spelers en speelsters van de organiserende Combinaties van de vijftienjarige landelijke rui- wil een landbouwbestemming voor de droog- steun van Volkshuisvesting voor verhuiskosten vereniging LTC Zierikzee domineerden in de C- terverenigingen Westelijk Schouwen presteer- vallende gronden van Krammer en Volkerak, door renovatie. (Pag. 3). (Pag- 2). categorie van het Dikke Torentoernooi. (Pag. den goed tijdens het eigen concours hippique. 6). (Pag. 7). MAANDAG 29 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23767 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoeveel beweging wordt niet voortgebracht door het stre ven naar rust. Ebner-Eschenbach UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 fW b.g.g 1585 of 1385 Adjudant H. Theunissen: Intensieve surveillance werkt bijsonder preventief ZIERIKZEE - „Het blijkt dat onze methode vruchten afwerpt. We hebben het afgelopen weekeinde zeer inten sief gesurveilleerd, gedeeltelijk in burger en in uniform. Daardoor zijn we in staat geweest om in een aantal geval len de zaak in de kiem te smoren", aldus adjudant H. Theunissen van de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland. Mede als gevolg van deze manier van werken is het week einde in Renesse rustig verlopen. De ongeregeldheden in de nachtelijke uren bleven gelukkig beperkt tot één vechtpartij. Deze openlijke geweldpleging vond zaterdagnacht plaats op de Hoge- zoom, waar een jongen en een meisje omstreeks 02.30 uur werden lastigge vallen door zeven of acht jeugdige in woners van Rijswijk. De beide jonge lui reden over de Hogezoom, toen één van de Rijswijkers tegen hun auto beukte De bestuurder van de perso nenauto, J. B. (22 jaar) uit Renesse stapte uit, evenals het meisje A. D. (25 jaar) eveneens uit Renesse. Bij een daaropvolgende vechtpartij werd het meisje geslagen en in de buik ge trapt; B. sloeg op de vlucht en wist aan zijn belagers te ontkomen. Later bleken de verwondingen van het. meisje mee te vallen. De rijkspolitie hield in dit verband R. Z. (21 jaar) en J. M. (20 jaar) aan. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I I betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16 I Naam I I Adres I I Plaats postcode I Ii Vier fondsgemeenten, te weten: Vlissingen. Goes. Zierikzee en Terneuzen de den een beroep op het extra miljoen voor stads- en dorpsvernieuwing. Zierik zee heeft een tekort op het programma '85 van f 905.000,—. Men wijst erop, dat de gemiddelde jaarlijkse rijksbijdrage de afgelopen vijf jaar f 2.587.000,— tuas. Thans heeft men slechts f 808.000,— te besteden. Zij werden ingesloten en zondagoch tend na een verhoor en met een proces-verbaal op zak weer in vrij heid gesteld. Een dropping van zeven groepen, elk bestaande uit twintig personen in de leeftijd van 16 tot 18 jaar, vanaf camping De Bremhoeve heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag tot een klein spoor van vernielingen geleid. Bij de familie V. d. Weele aan de El- kerzeeseweg te Eikerzee werden en kele suikerbieten door de ruiten ge gooid, die de jongelui speciaal voor dat doel hadden gerooid. Aan het einde van de Laóne in Renesse wer den zes stoelen als wegversperring op straat gedeponeerd en een tuin hek ter waarde van 100 gulden werd vernield. Nadat een groep op de Zee- distelweg, nabij camping De Witte Boulevard, een houten hek met palen en al uit de grond had getrokken en met delen daarvan rondliepen, wer den ze door politiemensen in de kraag gevat. Wasgoed gestolen Zaterdagochtend constateerde J. d. H. aan de Wilhelminaweg te Renesse dat het wasgoed van de lijn was gestolen. De gestolen was bestond uit een hoeveelheid dames- en herenkle ding ter waarde van 1.000 gulden. LiVervolg pagir.; 4 Adrie Braai (voorop) presteerde tijdens de autocross in zijn woonplaats Renesse uitstekend. RENESSE - Op het terrein aan de Renesser Kooymansweg werd zaterdagmiddag het jaarlijkse autocross- gebeuren afgewerkt. Door het minder goede weer werden de crossen weer bezocht door een enorme men senmassa, hetgeen in niet geringe mate bijdroeg in het succes van de cross. In de diverse klassen werd verwoed strijd geleverd om de prijzen. De organisatie van het bijzonder geslaagde evenement was ook nu in handen van de Stichting Eerste Zuid-H.ollan.dse Autocross Organisatie. ZIERIKZEE - Provinciale Staten hebben bij de begro tingsbehandeling 1985 een bedrag van 1,— miljoen aan extra gelden beschikbaar gesteld voor de problematiek van de stads- en dorpsvernieuwing. Uit die te verdelen één miljoen-extra gelden, resteert thans nog een bedrag van 394.094,50. Over de verdeling is een advies van de directeur van de Provinciale Planologische Dienst ge vraagd. Bovendien is de verdeling van het restant aan de orde geweest in het overleg met de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten over de stads- en dorpsvernieu wing. Men kon instemmen met het voorstel van Gedepu teerde Staten. Dit voorstel behelst een verdeling als volgt: 80.000,voor de project coördinator Schouwen-Duiveland/i Sint Philipsland en 314.094,50 voor particuliere woningverbetering /res tauratie woonhuismonumenten in Goes en Zierikzee. Voorgesteld wordt de 80.000,— over te maken aan de gemeente Westerschouwen, die het secretariaat van de Intergemeentelij ke Projectgroep voert. Gedeputeerde Staten stellen de commissies van bestuurszaken en ruimtelijke ordening voor met dit voorstel akkoord te gaan. Van het te verdelen extra miljoen was eerder reeds een bedrag van 605.905,50 be stemd als financiering in de tekorten op de 20% vrije betaalruimte van de 24 niet-fonds-gemeenten. Spoedige besteding De projecten woningverbetering en Advertentie restauratie van woonhuismonumen ten, die aangedragen zijn door Goes en Zierikzee bieden, volgens het ad vies van de directeur van de PPD, goede mogelijkheden tot een spoedi ge besteding van de gelden; ze zijn, volgens hem ook, goed als continuï teitsprobleem te benoemen. Wat betreft de kosten a 80.000, voor de projectcoördinator Schouwen-Duiveland/Sint Philips land, wijst de directeur PPD erop, dat door de Intergemeentelijke pro jectgroep Integrale Dorpsplannen, waarin de gemeenten Westerschou wen, Brouwershaven, Duiveland en Sint Philipsland participeren, een beroep werd gedaan op de zogenaam de knelpuntenpot. Onder het oude regiem van de stads- en dorpsvernieuwing werd een dergelijke projectcoördinator gefi nancierd uit de regeling planvoorbe- reidingskosten. Met het college van G.S. werd overleg gevoerd, waarbij G.S. suggereerde de projectcoördina tor in de gemeentelijke programma's op te nemen (te financieren uit het ei- Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. G.S. stellen voor een bedrag van 299.679,—-beschikbaar te stellen voor par ticuliere woningverbetering /restauratie woonhuismonumenten in Goes en Zierikzee. Hoe belangrijk particuliere restauraties voor het stadsbeeld kun nen zijn, moge alleen al blijken uit dit plaatfb: renovatie van het hoekpand Schuithaven/Hoge Molenstraat. gen budget: 'sleutelbedrag'). Tfen be hoeve van particuliere woningverbe tering zou dan een gezamenlijk beroep op de knelpuntenpot kunnen worden gedaan. Vervolg pagina 8 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> ffir- pa Verwachting tot dinsdagavond: Buien Half- tot zwaar bewolkt en buien, mogelijk met onweer. Minimumtem peratuur ongeveer 15 graden, mid- dagtemperatuur rond 19 graden. Zuidenwind, matig, draaiend naar westelijke richting. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 2 augustus: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 30 juli Zon op 5.58, onder 21.34 Maan op 21.28, onder 03.25 Volle maan: 31 juli (22.41) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 juli 2.42 15.05 8.32 21.06 Springtij: 3 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 18,6° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook dinsdag is het buiig. De middagtemperatuur blijft hierbij enkele graden onder normaal. De buien hangen samen met een storing die boven de Britse eilanden ligt. Hieromheen trekken randstoringen die het weer bij ons in negatieve zin beinvloeden. De storingen trekken maar langzaam naar het noordoos ten. Hierdoor kan ook woensdag nog een enkele bui vallen. Eerst na woensdag wordt het wat beter en neemt de buiigheid af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1