Anjo van Loon 'verzekert' zich in Bruinisse van tiende seizoenzege dankzij fikse steun van ploegmaats Michel de Vlieger laat zien wat knokken is door Hans Bouma na 5 matchpunten tégen te kloppen Concours hippique van LR Westelijk Schouwen NIEUWS n-duivekmd mm Beachparty op strand NIEUmBODE Eilandelijke voetbalselectie ontmoet DS '79 in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 juli 1985 Nr. 23766 7 Veertigjarige veteraan Henk Thijssen wint bij liefhebbers BRUINISSE - De negentiende amateurwielerronde van Bruinisse had donderdagavond heel wat gelijkenis sen met de achttiende editie van een jaar tevoren. Even als in 1984 werd Anjo van Loon uit Sint Willebrord een vorstelijk winnaar, waarop nauwelijks wat op viel af te dingen, evenals in 1984 ook gebeurde dat één dag nadat de winnaar van Bruinisse de amateur-Acht van Chaam won en tenslotte zal ook Anjo van Loon evenals zijn il lustere voorganger Rainier Valkenburg over een aantal weken intreden in de rijen van de beroepsrenners. Moge lijk treden zij dan in 1986, wanneer de twintigste afleve ring van de Ronde van Bruinisse wordt verreden - mét een profcriterium - tegen elkaar aan in het Duivelandse vissersdorp, omringd door een aantal illustere collega's. Voordat de ruim tachtig amateurs hun rondjes door Bruinisse draaiden, streden een kleine zeventig liefheb bers en veteranen om de zege in hun categorie. Henk Thijssen uit Bladel boekte zijn zevende zege in acht da gen door in een duel met Leo de Jonge uit Lewedorp afge tekend overeind te blijven. Anjo van Loon met in zijn wiel Ruud Brouwers tijdens hun lange vlucht. In de slotfase zou Brouwers de tol betalen voor de inspanningen, terwijl Van Loon nog reserves genoeg had. In Anjo van Loon had de door de verzekeringsmaatschappij Transve- mij gesponsorde amateurploeg de sterkste vertegenwoordiger in Brui nisse, maar Van Loon kwam, zag en overwon zeker niet alleen. Daarvoor had hij een aantal, nauwelijks voor hem onderdoende ploegmaats meege bracht. Rudy van Vlimmeren, Rini Ansems en Nico van de Klundert steunden en ondersteunden Van Loon op niet mis te verstane wijze, maar wat de man uit Sint Willebrord liet zien, getuigde toch van grote klasse. Voortdurend was hij in de spits van het gebeuren te vinden, hetgeen hij het beste demonstreerde door in 33 van de 44 ronden als eerste de finish lijn te passeren. De plaatselijke favo riet Toon van der Steen reed zeker geen slechte Ronde van Bruinisse, maar de renner uit de Concorde-stal was in zijn eentje niet opgewassen te gen de suprematie van de verzekerings-jongens. Gedwee legde hij zich in de slotfase dan ook neer bij het superieure spelletje van Van Loon en de zijnen door zelfs niet eens meer mee te sprinten voor een klassering zo dicht mogelijk achter de winnaar. Een zesde plaats was toen het best haalbare. Schermutselingen Na enige, niets om het lijf hebben de schermutselingen ontstond na een aantal ronden de eerste serieuze vluchtpoging, waarbij zes renners be trokken waren. Reeds toen werd dui delijk hoe de zaken er bij stonden. Uitslagen van de negentiende ama teurwielerronde van Bruinisse: Amateurs: 1. Anjo van Loon, Sint Willebrord 100 km in 2.33,40; 2. Rudy van Vlimmeren, Sint Willebrord op 7 sec.; 3. Kees de Nooyer, Aagtekerke zt; 4. Twan den Braber, Fijnaart zt; 5. Rini Ansems, Chaam zt; 6. Toon van der Steen, Bruinisse zt; 7. Nico van de Klundert, Hoogerheide op 37 sec.; 8. Thijs'Fase, Oud-Vossemeer zt; 9. Nico van Hooghalen, Rotterdam op 49 sec.; 10. Rob Sienders, Zwijndrecht op 57 sec.; 11. Jack van der Horst, Oost- Souburg zt; 12. Wim Lugtenburg, Goedereede zt; 13. Hans Harinck, 's- Heer Abtskerke op 1.10 min.; 14. Ruud Brouwers, Ibteringen zt; 15. Pe ter van de Klundert, Hoogerheide op 1 ronde; 16. Tiny van Loon, Zegge zt; 17. Rob van Nijnatten, Breda zt; 18. Stefan Koole, 's-Heerenhoek zt; 19. Johan Nieuwkoop, Roosendaal zt; 20. Wim van Kooten, Bruinisse zt. Toon van der Steen werd omringd door Anjo van Loon, Rudy van Vlim-k meren en Rini Ansems, drie ploeg maats die de dertigjarige gouddelver in eigen woonplaats wel eens een les je ploegentactiek zouden voorschote len, weliswaar officieel niet toe gestaan in amateurkoersen, maar ga er als jury maar eens aanstaan om te bewijzen dat het écht gebeurt. Bob Rasenberg en Ruud Brouwers com pleteerden het sextet. Echt lang droeg de vlucht van de zes niet, maar nadat een tweede groepje op de koplopers was neer gestreken, gingen onmiddellijk an dermaal Anjo van Loon en de Amstel-man Ruud Brouwers aan de haal. De Brabantse tandem sloeg in de kortste keren een gat, dat maxi maal zou reiken tot driekwart mi nuut. Door het schrikbewind dat zij voerden werd het toch niet geringe rennersaantal in de kortste keren he lemaal uit elkaar geslagen over het ruim twee kilometer lange parcours. Met nog tien ronden te gaan (van de 44) mochten nog slechts zestien ren ners hun tocht op last van de jury vervolgen om een zo 'eerlijk' moge lijke wedstrijd te houden. Het restant van de nog rondfietsende amateurs dreigde op een ronde gezet te worden. len kregen steeds meer renners uit het aanvankelijke twaaftal proble men om door te gaan en onder impuls van Toon van der Steen ontstond een kwartet, dat de achtervolging op Van Loon en Brouwers nog fanatieker aanpakte. Twan den Braber, Kees de Nooyer en Rudy van Vlimmeren gin gen met hem mee. In de frontlinie be gon Ruud Brouwers de eerste tekenen van verval te vertonen. Terwijl Rini Ansems na een schit terende achtervolging bij het viertal arriveerde, moest Brouwers voorin Anjo van Loon alleen laten gaan om even later terug te vallen in het quin tet. Ook daar kon hij zich evenwel niet meer handhaven en een paar ronden later was hij helemaal terug bij af. Dat Brouwers voor Anjo van Loon een goedmeewerkende vluchter was geweest bleek wel uit het feit, dat de man uit 't Heike zijn vluchtpo ging ook moest opgeven om te wor den opgeslokt door de vijf met Toon van der Steen. Hij zou evenwel nog een aardige surprise achter de hand hebben. Nadat het zestal enkele ron den elkaar beloerend had rondge fietst, besloot Anjo van Loon ander maal aan de haal te gaan, dit keer met de bedoeling niet meer te wor den teruggezien door het resterende vijftal voor na de finish. Beetje bij beetje verzamelde zich achter de koplopers Van Loon en Brouwers een sterk volggroepje, maar onder de twaalf bevonden zich 'drie mannen van Van Loon'; Van Vlimmeren, Van de Klundert en An sems. Zij zorgden er professioneel voor, dat bij voortduring het ritme uit de groep met verder onder andere Wim Lugtenburg, Twan den Braber, Rob Sienders, Thijs Fase en Tbon van der Steen werd gehaald, waardoor de voorsprong van de twee leiders kon blijven groeien. Met nog vijftien ron den te gaan moesten de Transvemij- mannen toch toezien hoe de overige achtervolgers beetje bij beetje de overhand kregen, zeker toen Rini An sems - in 1984 winnaar van de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode in Zierikzee - met een lekke band moest afhaken. Ook Han Harinck kon niet meer volgen en kwam tussen twee groepen te hangen, maar hij zou later nog als springplank dienen voor de in ijltempo weer in de frontlinie terug kerende Rini Ansems. Met nog twaalf ronden voor de wie- Met nog ruim twee ronden te gaan waagde Van Loon zijn sprong, die in een mum van tijd een voorsprong van tien seconden opleverde door de pri ma rugdekking, die Rudy van Vlim meren en Rini Ansems hem verschaf ten. Voor het resterende drietal met Kees de Nooyer, Twan den Braber en Toon van der Steen was er geen eer meer te behalen. Van Loon was en bleef weg en zoals in zoveel sporten telt ook in de wielersport slechts een plaats, de eerste. Seconden na de fie re winnaar, die vrijwel zeker een plaats krijgt in de nieuwe derde grote prof wielerploeg, die momenteel in Nederland gevormd wordt, maakte Rudy van Vlimmeren het ploegensuc- ces compleet door de sprint om de tweede plaats te winnen voor Kees de Nooyer, Twan den Braber, Rini An sems en Toon van der Steen. Nico van de Klundert won het duel om de ze vende plaats van Thijs Fase, waarmee vier Transvemij-coureurs zich een plaats verwierven bij de eerste zeven. Bij de liefhebbers, die hun wed strijden over het algemeen afwerken Anjo van Loon ontvangt de bloemen uit handen van Miss Visserijdagen Diana Roukema. Het betekende zijn tiende triomf in het seizoen. Liefhebbers/veteranen: 1. Henk Thijssen, Bladel 50 km in 1.21,45; 2. Leo de Jonge, Lewedorp op 1 sec.; 3. Eric Verstraten, Roosendaal op 15 sec.; 4. Rob IJzelenberg, Sommcls- dijk zt; 5. Hans van Oorschot, Ber- geyk zt; 6. Kees Heistek, Willemstad op 25 sec.; 7. Cor Daamen, Tbrheyden zt; 8. Jos van Baal, Breda zt; 9. Cees van de Maale, Moerdijk zt; 10. Johan Luijsterberg, Nieuw-Vossemeer zt; ii. Chris van de Berg, Oud-Gastel zt; 12. Nout Westerbeke, Westkapellc zt; 13. Adrie Straver, Giessen zt; 14. Dirk van Duivcndijk, Bruinisse zt; 15. Jac. Heuver, Hardenberg zt. Miss Visserijdagen Diana Roukema overhandigt Henk Thijssen de bij zijn ze ge horende beker. Microfonist Rien de Jonge doet verslag aan het talrijke pu bliek. Vroeg in de liefhebberskoers ging een sterk drietal aan de haal, van links naar rechts Bric Verstraten, Arnold Ruys en Sam Broersma. met de veteranen, was Henk Thijssen even superieur als Anjo van Loon la ter bij de amateurs. De veertigjarige veteraan uit Bladel was bij iedere ontsnapping betrokken en drukte zo een nadrukkelijk stempel op het ge beuren. Met nog vijf rondep te gaan viel de definitieve beslissing, toen Leo de Jonge uit Lewedorp wegsprong en hij Henk Thijssen meekreeg. Het duo bouwde snel een voorsprong op die opliep tot twintig seconden, een mar ge die niet meer kon worden wegge werkt, wie er ook probeerde om er wat aan te doen. Eric Verstraten, Rob IJzelenberg en Hans van Oorschot deden nog wel een poging, maar strandden op een kwart minuut. In de sprint had Thijssen geen kind aan De Jonge en boekte zijn zevende overwinning in acht dagen en de twaalfde van het seizoen. De man uit Bladel won in 1984, zijn eerste vete- ranenjaar, 22 keer en was daarvoor trimmer. In zijn laatste seizoen als zodanig incasseerde Thijssen 39 bloe mentuilen, behorend bij een zege. Evenals bij de amateurs reikte Diana Roukema in haar hoedanigheid van Miss Visserijdagen in samenwerking met burgemeester T. C. Hekman de bekers uit aan de winnaar. ZIERIKZEE - Een aantal jeugdige tennissers geeft tijdens het tweede Zie- rikzeese Dikke Torentoernooi nadrukkelijk een visitekaartje af. Na een pri ma exhibitie van André Goedegebure op woensdag was het donderdag voor namelijk Michel de Vlieger die zich manifesteerde. De Vlieger kwam uit schier hopeloze positie tegen Hans Bouma terug om de Nieuwerkerker alsnog gedecideerd te kloppen. Bouma kwam na de eerste set met 6-2 gewonnen te hebben in de tweede set aan vijf wedstrijdpunten bij de stand 5-2. De Vlieger knokte terug en won de set met 7-6, waarbij de tiebreak een 7-1 score oplever de. Dat betekende voor Bouma de genadeklap, hetgeen het best werd gede monstreerd vla een 6-0 score in de derde en laatste set. „Het wilde plotseling helemaal niet meer. Ik zat zo vast als een huis. Nog nooit maakte ik zo iets mee, maar ik weet nu ook wat het is", verzuchtte Hans Bouma. In het heren enkelspeltoernooi in 'de D-categorie klopte Arie Robijn zijn Flakkeese opponent Co Braber verrassend met 7-6, 6-4. Braber won eerder van de als eerste geplaatste Marcel van de Berge. De bovenste helft van het schema is gevorderd tot de kwartfinales, waarbij Arie Robijn het moet opnemen tegen Tbii Worm en Jan van de Weele speelt tegen Cor Ko renhof. Onderin is het toernooi aan de halve finale, waarbij Michel de Vlieger speelt tegen Dick Quartel, een jeugdige paring. In het dames en kelspel moet de als eerste geplaatste Joyce Scholten het na haar zege op Riet Bij de Vaate opnemen tegen Mir jam Quartel, die Nicole Villerius uit schakelde. Onderin speelt Ada van Dis tegen de winnares van het duel tussen Martine Verschoore en Tica Peeman. In het 35 -toernooi plaatste Wouter van de Stel zich als eerste voor de hal ve finales. Hij klopte de als tweede geplaatste Ger Klip in 7-5, 6-3. In het damesdubbelspel spelen Gerda Min naar en Marja Hart in de halve fina les tegen Annemarie Verschoore en Riet Breure, terwijl Anneke en Joke Engelse het opnemen tegen Wil de Braai en Petra Koster. Moeder en dochter Engelse klopten het als twee de geplaatste dubbel Ada en Tica Pee man met 6-3, 6-1. In het C-toernooi klopte de als eer ste geplaatste Kiki Hermus Astrid Verspeek in drie sets (6-4, 4-6, 6-1), waardoor zij in de finale tegenover Marianne Hermans komt te staan. De andere halve eindstrijd gaat tus sen Barbara Hcezen en Els Ars, het geen voor Barbara Heezen de moge lijkheid biedt om zich te revancheren voor de nederlaag tegen Els Ars in het Zeeuws kampioenschap. In het herendubbelspel versloegen Marius van Ocveren en Harry Koster het als eerste geplaatste dubbel Chris Ver steeg en Antoine van Bockel met dui delijke 6-4, 6-2 cijfers. Van Oeve- ren/Koster moeten het nu in de halve eindstrijd opnemen tegen Jacco Ge- leijnse en Joop de Vlieger. In de an dere halve finale ontmoeten Bertus Bleyi en Niels Gebraad na hun drie sets overwinning op Joop Polderman en Han van Oeveren. In het gemengd- dubbelspel bereikten André Goede gebure en Chantal van Schelven de halve eindstrijd ten koste van Joop de Vlieger en Petra Koster. Zij spelen nu tegen Rob Lindenbergh en Els Ars. Bovenin wonnen Peter Coppool- se en Astrid Verspeek ruim van Joop Polderman en Astrid Ganseman (6-4, 6-1). Hun opponenten zijn nog niet bekend. WESTENSCHOUWEN - Op het strand van Westenschouwcn (bij de rotonde) wordt op zondag 28 juli van af elf uur 's morgens een uitvoerige beachparty georganiseerd. Er zijn diverse artiesten, zoals Kel ly Page en Rick Luicks. Verder is er een play-backwedstrijd, een piraten zender (Transatlantic Radio), zand kastelen bouwen voor kinderen, spel letjes en 's avonds vanaf acht uur een mosselmaaltijd. Op het strand is een dansvloer gelegd en 's avonds wordt een grootse loterij gehouden. ~5r'DrlT~ ZIERIKZEE - Op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee speelt een Schouwcn-Duivelandse voetbalse lectie morgen - zaterdag 27 juli - om zeven uur 's avonds tegen de eerste divisicplocg DS '79 uit Dordrecht. De Zuidhollandsc formatie staat dit seizoen onder leiding van de Zeeuw se oefenmeester Ad Versluys. Dc Schouwen-Duivelandse selectie staat ook nu onder leiding van Ge rard Olijhoek. die de ploeg de vorige week zaterdag tegen een geflatteerde 1-4 nederlaag aan zag lopen tegen Willem II in Bruinisse. De formatie ondergaat morgenavond slechts een tweetal wijzigingen. Jacob van de Berge van Bruse Boys en Wim Over weel van Zierikzee zijn toegevoegd, terwijl Cees Willemse van SKNWK wegens vakantie verstek laat gaan. BURGH-HAAMSTEDE - Dc landelijke ruitervereniging Westelijk Schou wen uit Burgh-Haamstcdc organiseert op zaterdag 27 juli een concours hippi que op de terreinen van manege Grol in Renesse. Het programma van het CH vermeldt wedstrijden in dressuur, springen en mennen. Er wordt 's morgens om negen uur gestart met de eerste dressuurproeven cn de parade met alle deelnemende combinaties staat voor drie uur 's middags gepland. Aan het concours hippique wordt deelgenomen door vertegenwoordigers van 25 ver enigingen uit Zeeland. K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7