Ingang stadhuis nu herkenbaarder? sbiadPers voov dejezers van onze kram ZILT ALS DE ZEEWIND - ELEKTRO LIEVENSE 4 1 16 17 J J 1 57 67 J 1 72 73 voo MIDWEEK GEULDAL KAMPEREN IN ZWEDEN ssr&s». Te warm voor Ring Promotion ZIERIKZEE - Om de herkenbaarheid van de ingang van het stadhuis van Zie- rikzee te verbeteren werd onlangs besloten om een uithangbord boven de in gang aan te brengen en lantaarns aan beide zijden van de deur te plaatsen. Daarmee moet voorkomen worden dat bezoekers ,,aan de verkeerde deur staan te rammelen". Deze week is het uithangbord, met het opschriftStadhuis en Museum" aan gebracht. Het bevindt zich links naast de ingang, boven het publicatiebord. De prijswinnaars van de puzzel van vrijdag 19 juli zijn: De eerste prijs: J. G. Krijger-Ottevanger Stoofweg 7a 4325 BB Renesse De tweede prijs: C. Reurich-Koene Oesterstraat 6 4311 GH Bruinisse De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redak- tie Zierikzeesche Nieuwsbode, Post bus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedepo neerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. De inzen dingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk volgende week donderdag in ons bezit zijn. Oplossing Afvoergpot en nachtegaal HORIZONTAAL: 1. paltrok; 6. apropos; 12. kien; 13. lans; 14. m.n.; 16. lens; 18. kaas; 19. v.e.; 20. fat; 22. pelgrim; 24. bik; 25. laar; 27. talud; 28. kolk; 29. email; 31. bek; 32. tante; 33. kees; 35. lont; 36. teef; 37. aard; 39. rust; 41. mees; 44. nooit; 46. hor; 48. netto; 50. doel; 51. mager; 53. laan; 54. air; 55. seladon; 57. lat; 58. N.T.; 59. kans; 60. enig; 62. la; 63. bars; 64. deun; 66. evenaar; 67. formaat. VERTICAAL: 1. pamflet; 2. L.K.; 3. til; 4. reep; 5. onnet; 7. plaid; 8. raam; 9. ons; 10. P.S.; 11. stekker; 15. naam; 17. slab; 18. kruk; 19. vilt; 21. taak; 23. glee; 24. bont; 26. rietuil; 28. kandeel; 30. leest; 32. toren; 34. set; 35. lam; 38. andante; 39. roer; 40. noga; 42. stal; 43. contant; 45. ooit; 46. hals; 47. rede; 49. taal; 51. mensa; 52. rondo; 55. Sa ra; 56. nier; 59. kan; 61. gum; 63. be; 65. na. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 1. harssoort; 6. ploegleider; 12. meertandige mest vork; 14. zwart paard; 15. zijde v.e. schip benedenwinds; 17. bijwoord; 18. noodsein (afk.); 20. vorm van mij.; 21. in casu (in dit geval) (afk.); 22. deel baar door 2; 24. deel v.e. bedrijf in een toneelstuk; 26. plotselinge snelle loop; 28. buitendijks land; 29. uit roep; 30. ernstig; 32. huisdier; 33. paardeslee; 34. stad in Spanje; 35. on vergelijkelijk; 37. muzieknoot; 38. blaasinstrument; 39. verfplankje; 41. zonderling; 42. Oostzeehaven; 43. in nig; 47. veldgewas; 50. op deze wijze; 52. rekening; 53. vloeistof; 54. laatst leden (afk.); 55. elektrisch geladen atoom; 57. geboren (afk.); 58. oor logsprojectiel; 59. derhalve; 60. offi ciële naam voor Ierland; 62. stad in België; 64. gaat aan een voetbal wedstrijd vooraf; 65. karaat (afk.); 66. lengtemaat (afk.); 68. duivenhok; 69. lidwoord; 70. sportevenement (afk.); 71. deel v.h. gezicht; 73. weg; verdwe nen; 75. melkachtige oplossing; 76. hulpmiddel bij het eerste rekenon derwijs. 1 2 3 4 5 7 8 9 10 ii 12 13 15 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 L 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 53 T\ 55 56 58 60 61 62 63 64 65 66 68 69 71 74 75 T\ 10 De ,e^.ers^oudt d06P^^a(^®^£nedspe^®a'" leZ8' r de aa&v/e en voorde^. Zin in vijf dagen rust in een prachtige omgeving? Dan is dit midweek-arrangement van VVV Het Geuldal echt iets voor u! Voor 230 gulden -10% per per soon verblijft u vijf dagen (vier overnachtingen) in een B-klasse hotel in Valkenburg op basis van halfpension. Tijdens uw verblijf in „het buitenland in eigen land" kunt u kennis maken met de gezellig heid en gemoedelijkheid van 't Mergelland. Hoewel de natuur in de streek van een adembene mende schoonheid is, is het een „must" ook eens onder de grond te gaan kijken. In Valken burg kan dat op diverse plaat sen. In dit arrangement zit on dermeer de entree van de steen- dergebracht in een oude mergel groeve. Trek echter ook de vrije natuur in. In de arrangementsprijs zit een dagje fietshuur. Verder krijgt u: een welkomstdrankje, entree Casino Valkenburg, twee maal koffie met vlaai, coupon boekje met reductiemogelijkhe den en een jubileumprogramma van de 100-jarige VVV Het Geuldal. kolenmijnen en de Gemeente- grotten. Hoewel er al jaren geen kolen meer gewonnen worden in Lim burg is het beslist de moeite waard een kijkje te nemen in een van de gesloten mijnen om te zien hoe vroeger de kolen gedol ven werden. De Gemeentegrot is eveneens een bezienswaardig heid onder de grond. Deze is on- Dit arrangement is geldig t/m 31 oktober 1985. Aankomst: zo./ma. voor diner. Vertrek: do./vr. na ontbijt. Inlichtingen en reservering bel eerst naar de VVV, telefoon 04406-13364. Stuur het boe kingsformulier met cheque 3 re tour aan de VVV in Valkenburg. Kampeerders opgelet! Deze aan bieding van de NNP in samen werking met de Stena Line mag u niet missen. Wat dacht u na- Aankomst op de camping is op elke door u gewenste dag moge lijk. U maakt bij aankomst zelf de keuze uit de op dat moment beschikbare plaatsen. Voor meer informatie en reser vering bel eerst naar de Stena Line, telefoon 010-511511. U stuurt cheque 4 met het boe kingsformulier retour aan de jtdaileum cheque KAMPEREN INZWEDEN u kunt voor 295 guprijs inclu- sS^verto^t' (auto inzittenden) 511511. melijk van twee weken kampe ren in Zweden voor slechts 295 gulden. Inclusief overtocht Fre- derikshavn (Denemarken)-Göte- borg auto en alle inzittenden. U heeft de keuze uit twee cam pings, te weten: Dusse Udde en Laxsjöns Friluftsg&rd. Camping Dusse Udde ligt even buiten het stadje Saffie (200 km vanaf Göteborg) aan de oever van het uitgestrekte Vanermeer. De drie-sterren camping bezit ondermeer: een eigen cafetaria, sauna, kinderspeelplaats, bad- strand, trimpaden en roeiboten- verhuur. Op eigen verzoek kunt u uitstapjes maken naar het prachtige merengebied van Dal- sland. Camping Laxsjöns Friluftsgèrd is gelegen in de bos- en meren- rijke provincie Dalsland aan de oever van het Laxsjön Meer. Ook hier heeft u alle faciliteiten van een drie-sterren camping. Een van de excursiemogelijkhe den is een kijkje bij het impo sante aquaduct bij Haverud. Stena Line. Dit arrangement is geldig tot en met 30 november 1985. VERTICAAL: 1. schimmel bij vruchtbomen, waardoor het blad er als met meel bestoven uitziet; 2. seni or (afk.); 3. telwoord; 4. Europeaan; 5. maangestalte (afk.) 7. voorzetsel; 8. familielid; 9. deel v.e schip; 10. titel (afk.); 11. zeer fraaie stem (fig.); 13. vrouwelijk rund; 16. toegewijde vlijt; 18. Europeaan; 19. vis; 21. rivier in Duitsland; 23. boom; 24. palmmeel; 25. na iets; 27. klein kind; 29. jong varken; 31. kreet; 34. bosgewas; 36. het aanhoudend snel heen en weer ge loop; 38. modegek; 40. metaal; 44. soort hond; 45. voedsel; 46. handels korting; 47. dik touw; 48. sterk oxy- derend gas; 49. bevroren dauw; 51. te eniger tijd; 54. zin, animo; 56. num mer (afk.); 59. muzieknoot; 61. wars van laagheid; 63. verachtelijk; 64. zwak; 67. vogel; 69. onbezonnen; 71. tegenwoordig; 72. muzieknoot; 73. persoonlijk vnw.; 74. walkant. Welke 2 sleutelwoorden vormen de letters uit de vakjes 6, 55, 75, 26, 14, 53, 72. 64, 30, 46 en 13. 4, 11, 44, 22, 41, 33, 49, 3. 24? Vervolg van pagina 1 en derhalve weinig spectaculairs kan organiseren. Over de oorzaak dat niet iedere middenstander lid is van de vereniging, zegt Son ja Schriers dat de contributie 520,— per seizoen) een hinderpaal is, maar ook gebrek aan personeel om de stands te beman nen. Verder staat de gemeente Wester- schouwen niet te dringen om de ver eniging financieel te steunen, dus zal de kleine groep het allemaal zélf moeten doen. De vereniging moet het sinds dit jaar plotseling zonder marktmeester Geleynse doen, die vlak voor de start van de zes promoti- ondagen te kennen gaf niet meer als zodanig te willen optreden. Waar el ders een rel zou zijn ontstaan, gaat in Haamstede het promoten van de Ring gewoon door: de taken zijn onderling verdeeld. De actieve leden nemen elk een deel van Geleynse's taak over, tot ieders tevredenheid. Geleynse is overigens nog wèl lid van de vereni ging- Demonstraties De bezetting van de stands ge schiedt in eerste instantie door de le den zelf. Er is besloten om geen ande re standhouders toe te laten dan degenen, die iets in de vorm van een demonstratie te bieden hebben om de braderie aantrekkelijk te maken. Vandaar dat de Pitshoeve er is met een demonstratie spinnen en weven, de bijenstand van 'Imkervreugd' uit Barendrecht en de glas-graveur. Ui teraard verkopen zij ook hun produc ten, maar dat is toegestaan. Advertentie De Noordstraat trok elk uur rede lijk belangstelling tijdens de brei- wedstrijd. Vijf dames (het mochten ook heren zijn, die zich overigens niet lieten zien) moesten tien minu ten snel-breien en degene die het grootst aantal meters had verwerkt kreeg tien bollen wol mee naar huis. Mosselen Verder op de Ring Promotion de be kende ingrediënten die elke markt, braderie, toeristendag of visserij dag aantrekkelijk maken. Ze waren er al lemaal weer: de Zeeuwse Babbelaars, de gezondheids-stenen, popcorn/ook.' in staté), de wereldwinkel 'Schou- wen-Duiveland', de kledingstands, groente en fruit, en vooral veel voor de snoepende toeristen. Zuurstok ken, olie- en berlinerbollen, stroop wafels, volop vis-met-brood en bij ho tel Bom was het mosselen-eten. De mossel vond ook in Haamstede z'n weg ruimschoots. Jeugdmarkt Voor de jeugd was er het reuze springkussen, waarvan ook ondanks de hoge temperaturen gretig gebruik werd gemaakt. De mini-draaimolen daarentegen had op een gegeven mo ment slechts één vader met één doch tertje als gast en de poppenkast voorstelling werd bijgewoond door een twintigtal peuters. De kleine handelaren-in-de-dop, die voor de middag hun waren aan de (kleine) man trachtten te brengen bij de tra- valje, verkozen al vroeg in de middag een verkoelende duik in het nabij ge legen zeewater. Of ze hadden vol doende verdiend, öf ze vonden het ook te warm. Wie het écht te warm vond maar toch in de dorpskern wilde blijven kon altijd nog de koele kerk op de Ring binnenstappen, waarvan de deuren gastvrij en uitnodigend open stonden voor een bezoek aan de expo sitie 'de Bijbel in beeld'. Een veróde- ming tegenover het toeristisch ge weld. Ring Promotion 1985: het kabbelt rustig verder, zonder excessen, zon der ruzies, zonder massa-toerisme, zonder hoogte- of dieptepunten. Het is er 'gewoon' gezellig. BEEK - Met onmiddelijke ingang moet de aanleg van een nieuw plat form op het vliegveld Beek worden stopgezet, omdat daarvoor de ver eiste bouwvergunning ontbreekt. Dit heeft de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. P. J. G. Kapteijn, donderdag beslist in een door de vereniging „Geen uitbreiding vliegveld Beek" aangespannen procedure. Aanleg Elektr.- en watcrinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 01119-1634 75 „Kom, neem een glas water," zei Marjan en ze schonk een glas water in en wilde die aan Anneke geven, maar die schudde met haar hoofd en bleef snikkend met haar hoofd op haar ar men liggen. „Wel, dan eerst toch maar koffie," meende Marjan. „Dat wil meestal wel helpen." En met nu en dan een zijdelingse blik op de nasnikkende Anneke be gon ze koffie te zetten. Tbrwijl Mar jan de koffie inschonk stond Anneke op en veegde haar behuilde gezicht af met een natte punt van de handdoek en ging toen gehoorzaam weer zitten en nam een slokje van de koffie. „Zo en vertel nu maar eens wat het probleem is," zei Marjan, terwijl ze geruststellend een hand op de arm van Anneke legale. „Tbe meid, we heb ben allemaal wel eens problemen." Bijna was Anneke weer begonnen, maar resoluut zei Marjan: „Kom, al dat gehuil lost niets op. Zeg het maar tegen Marjan." „Ik durf niet," zei Anneke terwijl ze gedachteloos in haar koffie roerde „Ik oh, ik Marjan begon haar koffie te drin ken en wachtte een poosje voor ze weer wat zei en geleidelijk aan kwam Anneke tot rust en vertelde hevig blo zend haar verhaal. Tben ze klaar was zei ze: „Ben je nu boos op me. Marjan? En eh wat doe je?" „Boos op jou?" Marjan schudde langhaam haar hoofd. „Nee, boos ben ik niet. Het maakt het allemaal veel makkelijker voor me. Ik wilde alleen afscheid komen nemen van Theo en de kinderen. Maar dat doe ik nu maar niet. Zeg Theo dat ik geweest ben en dat ik hem erg veel geluk wens en dat ik waarschijnlijk binnenkort naar het buitenland vertrek." Haar tweede kopje koffie dronk Marjan in Plaswijck, waar ze van het huis van Bruinders heen was gewan deld. Tbrwijl ze uitkeek over het wa ter hoorde ze Anneke haar verhaal weer doen. „Het ging allemaal vanzelf, Mar jan, heus. Gisteravond was meneer Bruinders," Marjan lachte inwendig toen ze er aan dacht dat Anneke pas van Marjan had gehoord dat meneer Bruinders Theo heette, „erg laat thuisgekomen, waarom hij vanoch tend ook was blijven slapen, terwijl Anneke de tweeling naar school had gebracht. Tben ze terug was gekomen had ze een kopje thee en een beschuit je klaargemaakt en bij hem op de slaapkamer gebracht. Het eerste dal hij toen vroeg was, of er misschien post was gekomen van Marjan en toen Anneke gezegd had van niet, had hij er zo verdrietig uitgezien en had ze hem willen troosten en nu ja ze had hem van begin af aan toch al zo'n aardige man gevonden en daarom had ze het eigenlijk allemaal hele maal niet erg gevonden. En hij had haar meteen gezegd dat ze vanavond gezellig uit zouden gaan en nu nu had Marjan opeens op de stoep gestaan en zag Anneke ineens al haar illusies in rook opgaan. Tja, die Anneke, overdacht Marjan. Het was niet bepaald een nieuw ver- door ARIETA DE MAN haal. Een huishoudster die verliefd werd op haar baas en met hem naar bed ging in de hoop straks met hem te trouwen. Wel, Theo zou in elk geval een goede huisvrouw aan haar heb ben. Tbt haar verwondering merkte Marjan dat het haar eigenlijk weinig deed. Oh, ja ze was even stomver baasd geweest en inwendig veront waardigd, eenvoudig omdat ze hem voor zoiets nooit had aangezien. Maar het was eigenlijk maar het beste zo. Ze schudde haar krullen en riep de ober. „Nog een koffie, ober, met een li keurtje graag." Tfevreden nipte ze even later aan haar glaasje likeur en wierp terloops een vernietigende blik op een keurig geklede heer, die zichtbaar contact zocht met de kenne lijk opgeruimde juffrouw, ze bleef hem zo verontwaardigd aankijken, dat hij zich verslikte in zijn glaasje jonge en haastig wat geld op tafel leg de en afdroop. Marjan keek hem la chend na. „Zo zijn die kerels. Je moest ze ineens flink aanpakken, want anders was er geen vrouw veilig voor hen." Het was nog geen twaalf uur, zag Marjan en Karei zou haar bij de tram van zeven uur pas komen afhalen. Ze had dus nog een zee van tijd, want als ze om half zes aan de Rosestraat was bij het station van de R.T.M., dan was ze vroeg genoeg. Ze besloot eerst maar bij Heek te gaan eten. Daar in de Passage was het altijd gezellig en dan kon ze nog eens behoorlijk winkels gaan kijken op de Hoogstraat. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4