Minder show, minder nostalgie zelfs minder hooggeëerd publiek Politie Vlissingen legt beslag op 4000 kilo marihuana Dit jaar veel Denen op Nederlandse campings Het circus was weer in de stad 2 Advertentie Marie op het slappe koord.. Dompteur Job Lijfering in actie met zijn tien Bengaalse tijgers. ZIERIKZEE - Circus Holiday was in Zierikzee. Als on derdeel van een snelle Schouwen-Duiveland toernee werd woensdag' de centrumgemeente aangedaan met een matinee en een avondvoorstelling. Dinsdag reeds sloeg 'Holiday' zijn tenten op in Bruinisse en verder vinden deze en volgende week voorstellingen plaats in Scharen- dijke, Renesse en Burgh-Haamstede. Circus Holiday is gedurende de af gelopen zomers een trouwe gast ge worden in deze regio en met dit ver gelijkingsmateriaal voor handen, moet helaas geconstateerd worden, dat het niet zo goed gaat met dit Ne derlandse circus. Reeds vorig jaar uitte circusdirecteur Hans Martens in het programmavoorwoord een noodkreet over het feit, dat van rijkswege geen cent subsidie wordt ontvangen voor het in standhouden van deze vorm van volkscultuur. Nu...in 1985 bleek er niet eens een nieuw programmaboek af te kunnen. A raison van 3,75 kan het pro gramma 1984 worden aangeschaft en met behulp van een eenvoudig inleg vel kan men er dan toch achterkomen welke artiesten er dit jaar in de piste aantreden. De sfeervolle plaatjes her inneren nogeens aan de optredens van de vorige Holiday-show en leiden tot de conclusie, dat het nu allemaal wat minder spectaculair en minder sprankelend is geworden. Jammer, heel jammer, want circus Holiday stond vorig jaar nog borg voor ruim twee uur nostalgisch plezier, maar nu voel je de knellende greep van het on getwijfeld veel te krappe financiële budget in de tent hangen. Hooggeëerd publiek Eén blik op de circus-entourage doet beseffen, dat er sprake zal zijn van torenhoge lasten en dat - zonder financiële steun - de buikriem voort durend aangehaald zal moeten wor den, maar om nou ook te gaan bezui nigen op het 'hooggeëerd publiek' lijkt niet verstandig. Die aanspreek titel geeft immers zo subtiel die cir cussfeer aan. Was daar vorig jaar nog niet spreekstalmeester Jan Rauh, die de voorstelling op kostelijke wijze wist te presenteren, precies de juiste sfeer treffend. Maar Jan Rauh was er niet meer en zijn opvolger: clown Didi was best lief en aardig, maar voldeed in de verste verte niet aan de eisen van een goede spreekstalmeester. Als superlatieven ergens zijn toegestaan, is het immers wel in het circus, maar in de presentatie van Didi bleef het allemaal zo vlak en gewoontjes. Bezuinigen op 'la grande parade' lijkt ook niet direct noodzakelijk. Toegegeven, bij die totaal-presentatie blijkt overduidelijk hoe klein de ta bleau de la troupe in feite is, maar daarom behoeven de artiesten die zich presenteren toch niet in ijltempo aan je voorbij te trekken. De grote parade vormt juist één van de aar digste onderdelen in de gehele cir cusshow: het aanzwellende orkest, de kleurrijke verlichting en de bonte presentatie van artiesten. In voor gaande jaren werd het publiek daar ook een langere blik op gegund en te recht. Juist deze dingen immers typeren de belevenis van een circusvoorstel ling en bij 'Holiday' bleek men dat aanvankelijk wel te hebben aange voeld, getuige bijvoorbeeld het wel kom vorig jaar door Les Saltimban- ques en het jaar daarvoor met prachtige grappen als die confetti strooiende man op stelten. Wie niet beter wist, zou thans con stateren, dat de regie in andere han den was overgegaan, maar dat blijkt toch niet het geval. Daarvoor tekent nog steeds Umberto Manetti en het ware te hopen, dat hij in een volgend programma die nostalgische circus sfeer weer wat meer tot zijn recht zal laten komen. Spanning Natuurlijk was er, afgezien van al deze kanttekeningen, best nog heel wat spanning te beleven in de tent van circus 'Holiday' woensdagavond. Bijvoorbeeld met de tien indrukwek kende Bengaalse tijgers onder lei ding van dompteur Job Lijfering. Verder boden ook Maria en Daniëla een prima act op het strakke koord. The Lunatricks brachten wel aardig spektakel in hun komische outfit, maar kwamen niet echt tot opmerke lijke daden in hun turbulente spron gen. Onder het spelen van 'Send in the clowns' door het Holiday-orkest on der leiding van Eddy Winkelman, voerde Didi een vertederende presen tatie op. Dat deed het gemis van voorgangers als Arno en Paulo enigs zins vergeten. Overigens werd Didi gedurende de gehele voorstelling bij gestaan door Gionni, die niet alleen clownesk maar op velerlei gebied zijn mannetje wist te staan, zelfs aan de trapeze. De twee Afrikaanse baby-olifantjes bleken sinds vorig jaar weer wat ge groeid en gehoorzaamden uitstekend aan directeur Hans Martens. Het aar dige nummer met de duiven bleef ge handhaafd, zij het niet meer gepre senteerd door de charmante mademoiselle Mariska, maar nu door miss Patricia. Trapeze Direct na de pauze zocht men het wat hoger op in de tent: The Holiday Flyers vlogen aan de trapezen hoog boven de piste.'Dat de dodensprong één keer werd gemist (er hing een vangnet) deed aan de voorstelling ei genlijk niks af. Het publiek waar deert het eigenlijk nog meer als het de tweede keer dan wel lukt. Harry en Antoinette Bergmans bleken wederom van de partij met hun bonte kleindierenrevue. Zij ver schenen nu als het duo 'Vitalis' in de piste en toonden dat niet alleen tij gers, leeuwen, olifanten en paarden gedresseerd kunnen worden, maar ook honden, poezen, vogels en konij- Marie en Daniële verschenen een tweede maal in de piste, maar nu als deelneemsters aan de Merlins Magic Show. Dat bleek een verrassende pre sentatie van goocheltrucks. Voor het autochtone publiek werd het extra leuk om te zien hoe de gemeentebode door twee geproportioneerde dames vakkundig uit zijn jasje werd gehol pen. Daar moet je voor in het circus zijn! Hoogtepunten Hoogtepunten in de voorstelling waren er verder met Stephane aan de trapeze en vooral met Golgojews ko zakken; een Russische presentatie met paarden en honden. Wie verder nog wachtte op spectaculaire momen ten, zoals die vorig jaar werden gebo den door Karim en Shira met slan- genbezweren en vuurvreten, stond voor een teleurstelling. Natuurlijk kun je in een circus niet elk jaar het zelfde brengen, maar wat meer spek takel, verrassing en show zou in de voorstelling van 'Holiday' dit keer niet hebben misstaan. Het ware te ho pen, dat het vaderlandse circus de fi nanciële mogelijkheden krijgt daar in de toekomst weer aandacht aan te gaan besteden. A.P. Waarde tien miljoen gulden VLISSINGEN - De politic van Vlissingen heeft woensdagmiddag een partij van vierduizend kilogram marihuana met een handelswaarde van tien mil joen gulden in het havengebied van Vlissingen in beslag genomen. Dit heeft een politiewoordvoerder donderdag meegedeeld. De marihuana zat in een container, die vervoerd werd op een dieplader. De chauffeur van deze auto, dg 28- jarige R. V. uit Rotterdam, werd aan gehouden, maar is donderdag na ver hoor weer heengezonden. De inbeslagneming van de partij kwam tot stond via een gezamenlijke actie van de regionale verdovende middelen centrale en de douane van Vlissingen. De politie wil in verband met het onderzoek niets meedelen over de mogelijke herkomst van de partij en ook niet voor wie de partij bestemd was. Of er nog arrestaties te verwach ten zijn is ook niet bekend. LEIDSCHENDAM - Er kamperen dit jaar opvallend veel Scandinaviërs in Nederland, zo hebben de kampeerbedrijven geconstateerd, vooral Denen. Ook is er sprake van een toegenomen aantal gasten dat onverwacht aankomt en zegt op de bonnefooi in eigen land met vakantie te zijn gegaan. Het Neder lands Bureau voor Toerisme (NBT) heeft dit donderdag bekendgemaakt. Oei. wat spannenddie tijgers kunnen er toch niet uit???? Voor het toeristische bedrijfsleven is de vakantiedrukte nu goed op gang gekomen. Druk is het vooral in de watersportgebieden, op de Veluwe, in de provincie Brabant en op de kam peerterreinen in Zeeland en langs de rest van de kust, tot en met de Waddeneilanden. In de bungalowsector valt in verge lijking met vorige week weinig ver andering te constateren Langs de kust en op de Waddeneilanden zijn vrijwel alle zomerhuizen verhuurd. Elders is nog wel ruimte, zij het in be perkte mate, aldus de NBT- woord voerder Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot Nutsbiblio- ledere zaterdag Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Start van slotlaan aan de Laone te Renesse om 14.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V. Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Zaterdag 6 juli t/m zaterdag 10 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin-klein antiek. 10.00-17.00 uur, behalve zon dag. Tot en met zaterdag 17 augustus Burgh Hervormde kerk. Expositie Dieneke Hendriks, 10.00-12.00 uur en 16.00- 18.00 uur dagelijks, behalve op zon dag. Vrijdag 26 juli Zierikzee Bioscoop. Amadeus. 20.00 uur. Renesse Sportterrein aan De Laone. Camping voetbal om V.V.V.-cup. 18.30 uur. Zaterdag 27 juli Zierikzee Bioscoop. 2010. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Rommelmarkt. Burghse Ring. 08.30 uur. Renesse Terrein aan de Kooijmansweg. Auto cross wedstrijden. 14.00 uur. Sportterrein aan De Laone. Camping voetbal om V.V.V.-cup. 18.30 uur. Scharendijke Parkeerterrein Dijkstraat. Braderie. 10.30 uur. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgel-recital Wim Boer en Eric Koevoets. 15.30 uur. Zondag 28 juli Zierikzee Bioscoop. 2010. 20.00 uur. Maandag 29 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Harry Hamer, orgel. 20.00 uur. Scharendijke Start autotocht bij Verenigingsge bouw Ned. Herv. kerk. Schouws Ker- kepad. Rondleiding in de kerken van Brouwershaven, Zonnemaire, Drei- schor en Noordgouwe. 19.00 uur. Dinsdag 30 juli Scharendijke Verenigingsgebouw Ned. Herv. kerk. Volksdansen. 20.00 uur. Woensdag 31 juli Zierikzee Huis van Nassau. Country avond. 20.30-uur. Burgh-Haamstede Sportcentrum Krayestein. Zomer avondshow. 20.00 uur. Scharendijke Verenigingsgebouw Ned. Herv. kerk. Deltafilms w.o. Stormvloed, Ooster- scheldewerken. 20.00 uur. Donderdag 1 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Scharendijke Speurtocht voor kinderen van 6 tot 12 jaar. 14.00 uur. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene leesbibliotheek „Reho- both Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Vrijdag 2 augustus Zierikzee Graanbeurs, Huis van Nassau. Dans avond met orkest ,,The new Forma tion". 20.30 uur. Renesse Start vanaf parkeerterrein Jan van Renesseweg. Prestatie- en recrea- tiestrandloop. 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Bingo-avond Culturele Vereniging. 19.30 uur. Zaterdag 3 augustus Zierikzee De Beuze. Rommelmarkt Delta Sport. 8.00 uur. Renesse Kern van het dorp. Loop- en terras- concert door de showband ,,Les Oran ge" uit Wouw. 14.00 uur. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgel-recital Wim Boer en Eric Koevoets. 15.30 uur. Dreischor Ned. Herv. kerk. Jan Hage, orgel; Cor Molenaar, fluit en Mia Kloeg, hobo. 20.00 uur. Maandag 5 augustus Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Yvonne Dorr-Jonker, hobo en Harry Hamer, orgel. 20.00 uur. Scharendijke Start autotocht bij Verenigingsge bouw Ned. Herv. kerk. Schouws Ker- kepad. Rondleiding in de kerken van Brouwershaven, Zonnemaire, Drei schor en Noordgouwe. 19.00 uur. Dinsdag 6 augustus Renesse Strand bij overgang eind Jan van Re nesseweg. Strandmozaïek voor kin deren. 14.00 uur. Woensdag 7 augustus Burgh-Haamstede Sportcentrum Krayestein. Zomer avondshow. 20.00 uur. Renesse Start Korte Reke. Amateur Wieler ronde. 18.30 uur. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Kinder film. 16.00 uur. Start bij Ned. Herv. Verenigingsge bouw. Fietstocht door de akkerbouw- polders van Schouwen w.o. een be zoek aan het Landbouwmuseum, afstanden 18 km en 36 km. 18.00 uur. Donderdag 8 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh Ned. Herv. kerk. Zomeravondmu- ziek, Willie Bil, spinet; Liesbeth Franken, alt; en Dick de Koning, gi taar. 20.00 uur. Renesse Hervormde kerk. Zang- en muziek avond. 20.00 uur. Terrein aan De Zoom bij restaurant De Wig. Touwtrekwedstrijden voor dames- en herenteams. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart met medewerking van mevr. M. N. Coumou-Groenen- dijk, sopraan. 20.00 uur. Zaterdag 10 augustus Renesse Sportveld aan De Laone. Taptoe. 20.30 uur. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgel-recital Wim Boer en Eric Koevoets. 15.30 uur. Maandag 12 augustus Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Reinata Heemskerk, alt en Frans van Tilburg, orgel. 20.00 uur. Renesse Vertrek vanaf V.V.V.-kantoor. Avond- fietsdriedaagse. 19.00 uur. Scharendijke Start autotocht bij Verenigingsge bouw Ned. Herv. kerk. Schouws Ker- kepad. Rondleiding in de kerken van Brouwershaven, Zonnemaire, Drei schor en Noordgouwe. 19.00 uur. Dinsdag 13 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Olie Nilsson, orgel. 20.00 uur. Renesse Vertrek vanaf V.V.V.-kantoor. Avond- fietsdriedaagse. 19.00 uur. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Optreden van volksdansgroep „Letitia". 20.00 Woensdag 14 augustus Renesse Vertrek vanaf V.V.V.-kantoor. Avond- fietsdriedaagse. 19.00 uur. Nederlands Hervormde kerk. Koor klanken" door het Mannenkoor „Ons Koor" uit Sommelsdijk o.l.v. Gerrit Zoon. 20.00 ur. Scharendijke Ned. Herv. kerk. Muziekavond m.m.v. Erwin Neve uit Oostburg (or gel) en Hans Smout uit Bergen op Zoom (bas/bariton). 20.00 uur. Donderdag 15 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh Ned. Herv. kerk. Zomeravondmu- ziek, Rinus Verhage, orgel; en Helen Fitzpatrick, viool. 20.00 uur. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Poppen theater „Alteklein". 16.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Delta films w.o. Stormvloed, Oosterschel- dewerken. 20.00 uur. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene leesbibliotheek „Reho- both". Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Zaterdag 17 augustus Zierikzee Het Luitje. Vertrek vaartocht bejaar den gemeente Brouwershaven. 14.00 uur. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgel recital Wim Boer en Eric Koevoets. 15.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2