I I Weinig animo in Zeeland uitbreiding voorzieningen voor het jongerenkamperen Voor de Ring Promotion was het donderdag té warm r" Volgend jaar wielerronde met beroepsrenners in Bruinisse bij jubileum DE ZIERIKZEESCHE COURANT Jongeren onder dak? Wijjperhuizen Uw meuhkilïï 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer 0e „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" L. WA> Wh P ear I I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Circus Kerkepadtocht Stoomtram Generale Het Circus Holiday heeft haar tent opgezet op De Kerkepadtocht langs vijf kerken op Schou- Op 27 april 1900 deed het openbaar vervoer op De Acht van Chaam blijkt een goede generale Schouwen-Duiveland. Een impressie treft u wen-Duiveland bleek voor de deelnemers zeer Schouwen-Duiveland zijn intrede met de komst voor de amateurwielerronde van Bruinisse. aan op pagina 2. informatief te zijn. (Pag. 3). van de stoomtram. (Pag. 5). Voor de tweede keer op rij won dezelfde renner beide ronden. (Pag. 7). VRIJDAG 26 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23766 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wanneer wij geen sympathie meer hebben voor de jeugd, dan is ons werk in deze wereld afgelopen. George MacDonald ZIERIKZEE - In Zeeland zal, naar het zich thans laat aanzien, niet worden ingespeeld op de uitbreidingsmo gelijkheden, die het jongerenkamperen te bieden heeft. Vanuit marktoogpunt kunnen de alleenreizende jonge ren beschouwd worden als een potentieel groeiende toe ristencategorie indien een op hun afgestemd relatief goedkoop aanbod voorhanden is. De ondernemers (cam pingbeheerders) zien echter weinig in een verdere af stemming van het aanbod op jongeren. kan volgens de PPD, voor de jongeren op de kampeerterreinen de volgende globale typering worden gegeven: Men gaat in het algemeen in groeps- vorm op vakantie, de meest voorko mende leeftijd is achttien jaar, een belangrijk deel is schoolgaand, men komt vooral uit Noord-Brabant en Zuid-Holland en de auto en de fiets zijn de belangrijkste middelen van vervoer. Men komt vooral voor de zee, het strand en het vertier. Door de meeste jongeren wordt vooraf niet gereserveerd deson danks heeft het vinden van een ver blijfadres in het algemeen niet veel moeite gekost. De jongeren blijken grote waarde te hechten aan goede voorzieningen (vooral op sanitair ge bied) en aan vrijheid. De helft van de jongeren is van mening, dat het aan tal jongerenplaatsen uitgebreid moet worden. Vervolg pag. 6 Advertentie ,,Bij voortzetting van de huidige si tuatie zal er dan ook waarschijnlijk niet worden ingespeeld op dit moge lijke marktpotentieel en zal er ook niet of nauwelijks voldaan kunnen worden aan de voorkeuren van de jongeren, die nu reeds naar Zeeland op vakantie komen." Dit staat in het rapport 'Jongeren onder Dak?', een verkennend onder zoek naar het jongerenkamperen in Zeeland, uitgevoerd door de Provin ciale Planologische Dienst (PPD). Het onderzoek is bedoeld als een ver kenning van deze problematiek op grond waarvan een discussie op gang kan worden gebracht over het verdere beleid en de te nemen initiatieven. Enquête De PPD heeft daartoe een enquête gehouden onder jongeren op kam peerterreinen en heeft gesprekken gevoerd met beheerders van cam pings met diverse beheersvormen, met beheerders van kamphuizen en jeugdherbergen en verder met Re- cron, VEKABO, Rijkspolitie, Kam- peerraad en een streekkenner van een vergelijkbaar recreatiegebied in Nederland. Bij dit verkennende onderzoek is het begrip jongerentoerisme als volgt afgebakend: het gaat om jonge ren in de leeftijdscategorie van 15 tot en met circa 24 jaar, die zelfstandig (buiten gezinsverband) met vakantie gaan. Het accent is gelegd bij vakan ties op kampeerterreinen: kamphui zen en jeugdherbergen zijn er zijde lings bij betrokken. Op grond van de enquête, die in het zomerseizoen 1984 werd gehouden, tif |Natibnalé!ien [internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslagboedels Overzeese verhuizingen Advertentie S«SvoordeeUhe,ue i deze Krant. elders in Omdat jongeren relatief meer problemen geven, wordt op bijna alle Zeeuwse kampeerterreinen een selectie gemaakt ten aanzien van alleenreizende jon geren. De mate van selectie verschilt per terrein en hangt onder andere samen met persoonlijke ervaringen uit het verleden, de bezettingsgraad van het ter rein en de gekozen beheersvorm (al dan niet een apart jongerengedeelte). Stelletjes, kleine groepjes jongeren op de fiets en jongeren, die vooraf reser veren, vindt men het minst problematisch. Dit blijkt uit het rapportJonge ren onder dak", een verkennend onderzoek naar het jongerenkamperen in Zeeland, uitgevoerd door de Provinciale Planologische Dienst. BRUINISSE - In 1986 organiseert het wielercomité van Bruinisse voor de twintigste keer in successie een wielerronde. Het getal t wintig impli ceert een jubileum en een dergelijk feit moet natuurlijk gevierd worden. „We hebben plannen om er een echte totale wielerdag van te maken met alle categorieën", vertelde Teun van Salm van het organiserende comité, terwijl de amateurs donderdag hun rondjes draaiden. Volgens de inmiddels vastomlijnde plannen komen er het volgend jaar naast de huidige categorieën ama teurs en liefhebbers/veteranen ook dames, nieuwelingen, junioren en be roepsrenners naar Bruinisse. De Bru- se profkoers wordt financieel on dersteund door het plaatselijke recreatiepark Aquadelta. „Voorlopig gaat het om een eenmalig gebueren vanwege het jubileum, maar wie weet wil Aquadelta daarna nog ver der", onderkende Van Salm. Wéinig volkmaar wèl gezellig BURGH-HAAMSTEDE - Grote winnaar in de strijd om de gunst van het pu bliek was donderdag het strand. De derde Ring Pro- motiondag in het centrum van Burgh-Haamstede was zo warm dat zelfs de stand houders zich in de ongelij ke strijd gewonnen gaven, 's Ochtends vanaf 10.00 uur was er nog redelijk volk op de been, maar 's middags kon je ze tellen. Toch was het eigenlijk wel zo gezel lig. Vooral op de terrasjes in de scha duw was het goed toeven en daar werd dan ook gretig gebruik van ge maakt. Het is trouwens toch best eens leuk om de toerist in al z'n ver- Advertentie schillende gedaanten vanachter een koel glas bier te observeren. Overwe gend (met zo'n temperatuur!) over heerste de 'vrije^tijdskleding in Haamstede en derhalve was de Ring niet alleen door de braderie fleurig aangekleed. Sonja Schrier, met souvenirs aan wezig op de Ring, is een van de actie- Een beeld van de kindermarkt bij de travalje. 's ochtends. Behoorlijk druk, maar dat werd 's middags wel anders, toen het strand méér trok dan de brade rie op de Ring en Noordstraat. UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 [ff] b.g.g. 1585 of 1385 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna I 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts I 123,16. Naam Adres Plaats postcode Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ve leden van de Vereniging Ring Pro motion. Zij vertelde dat de promo- tiondagen overwegend rustig verlo pen. Deels omdat Haamstede tegen over Renesse qua uitgaansleven wei nig te bieden heeft, en deels omdat de vereniging niet al te veel leden heeft Vervolg pagina 4 Verwachting tot zaterdagavond: Minder warm Wisselend bewolkt en een enkele bui. In de nacht en ochtend nog met onweer. Minimumtemperatuur onge veer 16 graden, middagtemperatuur omstreeks 21 graden. Matige zuid westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 30 juli: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON 27 juli EN MAANSTANDEN Zon op 5.54, onder 21.38 Maan op 18.12, onder 1.10 28 juli Zon op 5.56, onder 21.36 Maan op 19.32 onder 1.41 29 juli Zon op 5.57, onder 21.35 Maan op 20.39, onder 2.25 Volle Maan: 31 juli (22.41) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 27 juli 11.34 5.01 17.40 6.16 19.01 7.30 20.13 28 juli 0.03 12.52 29 juli 1.25 14.04 Springtij: 3 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 19°C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Na het passeren van een onweerszone blijft morgen de kans op buien toch nog groot. Daarbij is er in de noordoostelijke provincies de mo gelijkheid van onweer aanwezig. Dc zeer warme lucht is verdreven en ook in de bovenlucht zijin de temperatu ren flink gedaald. Deze verandering wordt veroorzaakt door een lage drukgebied boven de Britse eilanden, waar omheen koelere lucht circu leert. Dit depressiegebied wordt de komende dagen nog wat versterkt door storingen, die vanaf Ncw- Foundland in de richting van Zuid- Engeland koersen. Het lagedrukge bied zelf verplaatst zich weinig. Het blijft daarom in ieder geval nog tot woensdag wisselvallig weer met bui en en af en toe zon. De middagtempe- raturen liggen gemiddeld op normaal niveau, omstreeks 22 graden. mmmm

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1