André Goedegebure uit geslagen positie toch nog naar winst tegen verbaasde Han van Oeveren Arianne Hanse met Liza sterk op dreef tijdens concours Zaamslag NIEUWSBODE Sensationele winst Michiel Schapers op 't Melkhuisje Excelsior pas laat op dreef in Ouddorp: 2-8 Kort geding tegen de staat in verband met Moerdijk 6 Gerrit en Truus Kort verrassen in Dikke Torentoernooi ZIERIKZEE - De eerste finalisten in het tweede Zierik- zeese Dikke Torentoernooi zijn bekend. In het dames dubbelspel in de C-categorie bereikte het als tweede ge plaatste dubbel Kiki Hermus uit Lelystad en Roxane Speelman van de organiserende vereniging Zierikzee als tweede de finale, nadat daar eerder Els Ars en Joyce Scholten al in waren geslaagd. Dit Ovezandse koppel kreeg van de plaatsingscommissie het cijfer een en moet derhalve toch als favoriet worden gezien. In het heren en kelspel speelde Harry Koster zich vooralsnog als enige bij de laatste vier door uiterst simpel te winnen van Ber- tus Bleyi. In het herendubbelspel in C zijn twee van de vier halve finalisten bekend. Zowel Jacco Geleijnse en Joop de Vlieger als Rob Lindenbergh en Ernst Visser zul len echter nog op hun tegenstanders moeten wachten tot vanavond. André Goedegebure leek in de partij tegen Han van Oeveren kansloos ten on der te gaan, toen hij met 6-3, 5-2 achterkwam. Hij knokte zich toch nog voor bij de conditioneel wegzakkende opponent. In het damesdubbelspel in C had den Els Ars en Joyce Scholten een flinke kluif aan het gelegenheidsdub- bel Astrid Verspeek en Berbel Kalff. Verspeek en Kalff leken op een ver rassing af te stevenen toen zij de eer ste set afgetekend met 6-2 binnen haalden, maar het geroutineerde koppel herstelde zich via 6-4 en een moeizaam gewonnen tiebreak (7-6). Verspeek en Kalff klopten eerder Chantal en Saskia van Schelven in twee sets (6-4, 7-5). In de tweede halve finale ontmoetten Kiki Hermus en Roxane Speelman het taaie dubbel Marianne Hermans en Ada Peeman. Zij schakelden in de kwartfinale het Westerschouwse dubbel Corrie Roda en Anneke Cok uit in drie sets. On danks het feit dat Hermus en Speel man bepaald niet in hun beste doen waren pakten zij de partij toch rede lijk overtuigend: 6-4, 6-3, waarmee zij zich als tweede finalist meldden. Dames enkelspel In het dames enkelspel in het C- toernooi zijn drie van de vier halve fi nalisten bekend. Marianne Hermans kwam verrassend in de halve finale door in drie sets te winnen van Roxa ne Speelman, die ogenschijnlijk een soort angstcomplex heeft ten opzich te van de Ooltgensplaatse, die het vo rig jaar met drie titels uit het D- toernooi stapte. De Zierikzeese won de eerste set nog wel met 6-3, maar zakte toen naar een niveau dat ver be neden haar kunnen ligt: 7-5, 6-3 voor Marianne Hermans en uitschakeling van de nummer vier op de plaat singslijst. De tegenstandster voor Marianne Hermans moet komen uit de partij tussen de als eerste geplaatste Kiki Hermus en Astrid Vcrspcek. De speelster uit Lelystad hoefde in het enkelspel nog niet in actie te komen, terwijl Astrid Verspeck met 6-0, 6-3 de meerdere bleef over Anouk van de Mark. In de tweede halve finale speelt Barbara Heezen tegen Els Ars, een duel van de veteranen, dat onge twijfeld op het scherpst van de snede zal worden afgewikkeld. Barbara Heezen had helemaal geen proble men met Karen Steenstra, al was de in Bruinisse woonachtige veterane allerminst tevreden over haar spel. „Ik speelde zelf niet zo best, maar kon toch ruim winnen, omdat Karen Steenstra niet zo balvast is. Als ik te gen Els Ars ook zo speel geef ik me zelf weinig kans", onderkende zij. Els Ars won in drie sets van de jeug dige Chantal van Schelven in een partij die een uiterst vreemd score- verloop kende. Ars won de eerste set met 6-1, maar verloor vervolgens de tweede met 0-6. De derde en beslis sende set ging alsnog naar de Ove zandse, waardoor zij in de race blijft. Het herentoernooi in de C- categorie begint na woensdagavond ook reeds te vorderen. Harry Koster speelde zich via 6-0, 6-1 tegen Bertus Bleyi als eerste in de halve finales. In de onderste helft van het schema is Diederik van de Heuvel zeker van een plaats bij de laatste acht na een 6-2, 6-2 overwinning op Jaap Smal- broek. Joop Polderman en Chris Ver steeg spelen om een plaats in de kwartfinales en Lex van Geer en Hannie Prins doen dat ook. De win naar van deze laatste partij ontmoet Diederik van de Heuvel. Enerverend verliep de partij tussen Han van Oe veren en André Goedegebure. De jeugdige Nieuwerkerker verloor de eerste set vrij kansloos met 6-3 en kwam vervolgens in de tweede set met 4-1 en 5-2 achter, zodat een snelle afwikkeling er aan leek te komen. Toen keerden evenwel plotseling de kansen volledig. André Goedegebure vocht terug en kwam zelfs met 6-5 en 30-0 voor. Toen herpakte Van Oeveren zich echter weer en pakte hij alsnog de game, waardoor een tiebreak noodzakelijk werd. Hierin kwam Van Oeveren met 5-2 voor om vervolgens geen punt meer te scoren, waardoor Goedegebure alsnog de set naar zich toehaalde en daarmee in feite het pleit beslechtte. Conditie In de derde set gingen de twee spe lers aanvankelijk goed tegen elkaar op tot 3-3. Tben drukte André Goede gebure evenwel door naar 6-3 en was hij alsnog kwartfinalist. Hierin moet hij het opnemen tegen de als eerste geplaatste Antoine van Bockol, die ook het eerste Dikke Torentoernooi in de C-categorie op zijn naam schreef. ..Ik heb stom gespeeld, maar de conditie liet me op een bepaald moment in de steek", onderkende de verbaasde Han van Oeveren na zijn niet meer verwachte nederlaag. An dré Goedegebure legde weer eens een staaltje van zijn onbegrensde vecht lust aan de dag, een vechtlust die ver diend werd beloond met een zege. Paul Richard Hellemans werd de zesde kwartfinalist door een 6-1. 6-4 overwinning op Adrie Talakua. Op tisch deden de twee spelers niets voor elkaar onder, maar de als derde geplaatste Hellemans pakte steeds op de cruciale momenten een game van de speler van TC Menheerse uit Middelharnis. Hellemans ontmoet de winnaar van de partij tussen Joop Polderman en Chris Versteeg. In het herendubbelspel bereikten Jacco Ge leijnse en Joop de Vlieger de halve fi nales ten koste van Bob Legrand en Robert den Hond, terwijl Rob Lin denbergh en Ernst Visser zover kwa men na een 6-1, 6-0 zege tegen Co Bra- ber en Sam van de Welle. Eerder schakelden Lindenbergh en Visser het als tweede geplaatste koppel Jos Verschuure en Paul Richard Helle mans uit (6-0, 7-6). In het omvangrijke D-toernooi zijn de meeste onderdelen toe aan de kwartfinales. In het dames enkelspel zijn zes van de acht kwartfinalisten bekend. Riet Bij de Vaate kwam ver rassend zo ver door achtereenvolgens te winnen van Diana Coppoolse van LTC De Bru-Tèn en Lien Kort van LTC Zierikzee. Zij moet het nu opne men tegen de als eerste geplaatste Joyce Scholten, die Wil de Braai uit schakelde. Ook nog in de bovenste helft van het schema spelen Mirjam Quartel van WIK en Nicole Villerius de tweede kwartfinale. Quartel klop te Anneke Verschoore met 6-4, 6-1 en Villerius schakelde Marja Wohl met 6-1, 6-4 uit. Voor een aardige verras sing tekende Ada van Dis door de als tweede geplaatste Julia Zuidweg uit het toernooi te spelen met 6-4, 6-2. Ada Hommel wordt haar volgende te genstandster na 6-0, 6-1 winst op Astrid Vink. De vierde kwartfinale is nog niet bekend. In het herentoer nooi zijn vijf van de acht kwartfina listen bekend, waarbij het met name in de bovenste helft van het schema nog aanzienlijk schort aan namen. De enige die hier zover kwam is Ton Worm door een ruime zege op Jaap Kievit jr, nadat deze voor een verras sing had gezorgd door Hans Wohl met 7-6, 7-6 uit te schakelen. Onderin het schema spelen Hans Bouma en Joop de Vlieger tegen elkaar, terwijl Dick Quartel tegen Jan Bij de Vaate aan treedt. Deze vier werden ook in de kwartfinales getipt door de plaat singscommissie. 35+-Toernooi In het heren enkelspel in het 35 -toernooi, dat dit jaar voor het eerst deel uitmaakt van het Dikke To rentoernooi vielen tot nu ook al nau welijks verrassingen te noteren. Plaatsingslijstaanvoerder Jan Bij de Vaate klopte Bob Kurth in twee sets en Henny den Ouden, Ger Klip en Leen Engelse bereikten zoals ver wacht de laatste acht. Zover kwam ook Wouter van der Stel als enige on geplaatste speler. In het heren dubbelspel bereikten twee koppels de laatste acht. Het als eerste geplaatste duo Jan van der Weele van Brouwershaven en Marcel van de Berge van Westerschouwen klopten daartoe achtereenvolgens Jaap Zuiderveld en Chris Schoone- man (6-0, 6-1) en Quintin van de Vrie en Assim El-Khattabi (6-0, 6-3). Ger Klip en Frank Schubert kwamen zo ver door winst op Baas/Groeneveld en Taale/Jordaan. In het damesdub belspel bereikten Wil de Braai en Pe tra Koster de halve finales, maar zij hadden wel het nodige fortuin. In de partij tegen Corrie Hoogerhuis en Ria van de Roest verloren zij de eer ste set met 0-6 en prijkte er in de tweede een 3-3 stand op het bord, toen Ria van der Roest vanwege een knieblessure moest afhaken. In de rest van het schema vielen voorals nog geen verrassingen te noteren. In het gemengddubbelspel lijken Gerrit en Truus Kort zich te ontpop pen als de verrassing totnutoe na de 6-0, 6-4 overwinning op het als eerste geplaatste dubbel Joyce en Jacques Scholten. Inmiddels werden ook Mar cel Poots en Miriam van Gelder uitge schakeld. In de kwartfinales komen Kort/Kort tegenover Jaap en Ineke Lamse. Onderin het schema kwamen Co Braber en Jacqueline Tuk bij de laatste acht, nadat zij eerder het ge plaatste koppel Sam van de Welle/Ti- ca Peeman uitschakelen. Van de Wel le en Peeman wonnen onlangs het Mosseltoernooi. HILVERSUM - Michiel Schapers heeft tijdens het toernooi om de open Nederlandse tennistitels voor een daverende verrassing gezorgd door de als eerste geplaatste Zweed Hen- rik Sundstrocm uit te schakelen. Schapers won na een met 2-6 verloren eerste set via twee keer 6-4. Het werd in Hilversum toch een Ne derlands dagje, omdat ook Huub van Boeckel en Menno Oosting zich bij de laatste acht plaatsten. Van Boeckel klopte de Braziliaan Givaldo Barbo- sa in drie sets en Oosting won in twee sets van de Italiaan Massimo Cierro. In de kwartfinales moet Oosting het opnemen tegen Michiel Schapers. OOSTFLAKKEE - De 53-jarige M. H. van Houten uit Zevenbergen is woensdagmiddag door een verkeers ongeluk in het Zuidhollandse Oost- flakkee om het leven gekomen. De man kwam op de provinciale weg, vermoedelijk verblind door de lage zon, met zijn auto op de linker weg helft en botste frontaal op een tegen ligger. Vijf mensen werden gewond, aldus de politie. KAATSHEUVEL - Het familie park ,,De Efteling" in Kaatsheuvel heeft dinsdag zijn 1.111.111ste bezoe ker ontvangen. Een woordvoerder heeft dit meegedeelt. Zondag werd de een miljoen bereikt. Het pretpark is sinds april open. Vorig jaar bezochten in totaal 2.070.000 mensen het park. OUDDORP - De eredivisieploeg Excelsior, die op woensdagavond 31 juli op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee tegen de gelijknamige KNVB-zondag tweede klasser speelt, had in Ouddorp geruime tijd nodig om afstand te nemen van WFB, uit komend in de hoofdklasse van de Rotterdamse Voetbalbond. Na eerst met 2-1 te hebben achtergestaan won Excelsior met 2-8. WFB kwam in de eerste helft aan de leiding door een treffer van Van 't Geloof, waarna Michel Beukers de ruststand vastlegde. Molenaar zette WFB vervolgens andermaal op voor sprong, maar treffers van Beukers, Boere (ieder twee keer), Van Gozen, Jalink en Ridderhof, alle in het laat ste half uur, bepaalden de eindstand op 2-8. WFB ging in die periode con ditioneel door de knieën. In Sas van Gent trad Willem II aan tegen afdelings eerste klasser Corn Boys en won na een 0-4 ruststand met 1-15. Rob Soffers scoorde vijf keer en Wanny van Gils vier keer. Afgelopen zaterdag noteerde Willem II in Brui nisse een geflatteerde 1-4 overwin ning op een Schouwen-Duivelandse selectie. ZAAMSLAG - Arianne Hanse werd met haar pony Liza de beste Schouwen- Duivelandse vertegenwoordigster tijdens het jaarlijkse tweedaagse concours in Zaamslag. Met een totaal van 126 punten veroverde zij de eerste plaats in de M-dressuur, terwijl zij een tweede prijs behaalde in het klassieke spring concours, een klassering die werd opgemaakt na barrage. In het jachtsprin- gen was zij goed voor een vijfde plaats. Bij de paarden noteerde Laurice Boonman met zijn paard Wildeman een winstpunt in de dressuur, terwijl hij bij het springen ook positief scoorde. In de afdelingsdressuur bij de po ny's kwam de LR en PC De Schouwse Ruiters uit Dreischor uit met een viertal, dat onder leiding stond van instructrice Ellen van Dxjke. Het kwartet scoorde 115 punten, hetgeen toereikend was voor de eerste plaats. De Kleppertjes uit Axel eindigden als tweede met 111 punten. In de indi viduele B-dressuur was er een prima prestatie voor Annette van der Have met Fanny. Met 128 punten incasseer de zij de rode rozet, behorend bij de tweede plaats. De overwinning ging hier naar Leontien Vermeulen met Speedy van de Haringruiters met 134 punten. Martine Hart, Chantal van Deijzen en Christine Simonse kwa men met respectievelijk 115, 113 en 113 punten nog niet aan een winst punt. In de Ll-klasse was er een eer ste plaats voor Petra van den Hoek met Alice. Met 126 punten greep zij haar eerste winstpunt in de L-klasse. In de A/B-categorie in de L-dressuur was er een tweede plaats voor Nico- lette Stahlie met haar Dartmoor- pony Evita. Met 123 punten kwam zij twee punten tekort voor de zege, die nu naar Judith Broekhoven met 01- gariza ging. Eline Struyk en Pascal vielen met 121 punten ook nog in de winstpunten en in de prijzen. Rianne Bolier en Janet van der Wekken scoorden respectievelijk 112 en 110 punten. In de Z-dressuur eindigde Bru-amazone Marjan Jumelet met Romeo als vierde met 118 punten. De overwinning ging naar Annelies B reu re met Maby met 123 punten. Overwinning Voortreffelijk was de overwinning van Arianne Hanse met haar pony Li za. De Kerkwerfse combinatie sta pelt dit seizoen succes op succes, waardoor de triomf in de M-dressuur eigenlijk nauwelijks onverwacht kwam. Met 126 punten bleef zij San dy den Exter met Sapai vier punten voor. Manita Simonse kwam met Lay- la niet verder dan 102 punten. Arianne Hanse en Liza kwamen bij het springen tot een tweede plaats in het klassieke parcours. Wilco Vinke klasseerde zich met Ister als eerste, omdat de Kleppertjes-combinatie als enige in de barrage foutloos bleef na 33,03 sec. Arianne Hanse en Liza kwamen wel sneller rond (29,12 sec.) maar dc pony wierp onderweg een balk af. Saneko Voerman en Stickey van Luctor et Emergo werden ruim schoots op tijd geklopt. Bij het jachtspringcn incasseerden Arianne Hanse en Liza een vijfde prijs. Christien Crucq was met Mandy van Walcheren ruim twee seconden snel ler dan Wilco Vinke met Istcr en pak te daarmee de zege. In het B-springen werden Anouk de Bot en de Welsh pony Rita winnaars van het oranje rozet in de A/B- categorie zonder springfouten en met een voldoende als stijlwaardering. De tweede plaats was hier voor de Kerkwerfse Nicolette Stahlie met Evita. Zij had dezelfde waarderin gen. Bij de C- en D-pony's werd Caro- lien de Feyter met Edain winnaar na een foutloze rit. Rianne Bolier en Rocco noteerden een weigering en bleven buiten de prijzen. In de L- klasse categorie A en B was de zege voor Leontien Vermeulen met Spee dy, na eveneens een foutloze rit. Eline Struyk met Pascal en Manita Simon se met Layla kwamen beide ook fout loos rond, maar zij bleven na barrage buiten de prijzen. In de categorie C en D was de zege voor Miranda de Jonge met Harald met Sjoerd de Bot met Femke. Beide combinaties bleven foutloos, maar het verschil van een seconde in tijd besliste uiteindelijk voor de klassering. Dressuur paarden Bij de paarden leverde de Z2-klasse een overwinning op voor Centien Krijger met Urgento met 128V2 pun ten, waarmee zij twee punten voor bleef op Kees Steendijk met Boy. De Zl-klasse ging naar Ingrid van 't Westeinde met Seria met 113 V2 pun ten. De M2-klasse was voor Jacqueli ne Bergwerff met Peter Spencer met het respectabele totaal van 134 pun ten en de Ml-klasse ging naar Inge Quist met Narfi met 130 punten. Lau rice Boonman en Vident en Kees Struyk en Werner kwamen aan 117 punten In de L2-klasse werd bijzonder hoog gescoord. Maar liefst zes combi naties scoorden 132 punten of meer. Met 135 punten was Ellen de Kok met Vincent goed voor het oranje rozet. Kees Stouten scoorde met Tornado met 122 punten een winstpunt. In de Ll-klasse behaalde Simone Stahlie met Retonia een derde plaats met 122 punten en in een andere ring kwam Marjolein Geelhoed met Vivaldi aan eenzelfde klassering met 124 punten. Laurice Boonman en Wildeman no teerden 120 punten. In de B-klasse eindigde Marije Driessen met Rex als derde met 123 punten achter Gui- do van Hoven met Waldemar met 125 punten en Marinka Pekaar met Wor- sina met 124 punten. Stef Nelisse kwam met Olof uit op 121 punten. In de Z-klasse springen deed Kees Stouten het met Tbrnado prima. Met een springfout bleef hij clubgenoot Laurice Boonman met Vident ruim schoots voor. Hij kwam aan 21 fou ten. Piet Huige werd met Salerno winnaar na een foutloze rit in 42,6 sec. Het M-springen werd gewonnen door Annemiek Picavet met Urgent voor Frank Kommers met Vicky M. In de klasse L won Gerda Rooms met Anja voor Jan de Visser met Krights Widow. In zowel de L- als de M-klasse moest een barrage op tijd de beslis sing brengen. Laurice Boonman maakte in de L-klasse een springfout met Wildeman. Stef Nelisse was met Olof minder succesvol met zestien fouten. De B-klasse tenslotte leverde winst op voor Han Wattel met Wendy. Karin de Graaf eindigde met Wyo ming als tweede en Marjolein Geel hoed pakte met Romance de derde plaats. De Oosterlandse amazone no teerde een foutloze rit en een stijl waardering 'goed'. DEN HAAG - Dc milieugroep Moerdijk heeft een kort geding aan gespannen tegen <Jc staat. De milieu groep is bang dat de rechten om be zwaar te maken tegen de opslag van radioactief afval en mest op het indu strieterrein Moerdijk in het gedrang komen nu over deze zaak afspraken zijn gemaakt tussen staatssecretaris Van Amelsvoort (Binnenlandse Za ken) en dc betrokken lagere overhe den. Een woordvoerder van de mi lieugroep heeft dat donderdag meegedeeld. Staatssecretaris Van Amelsvoort is bereid een forse bijdrage te leveren aan de sanering van de schuldenlast van het industrieterrein. Voorwaarde is wel dat de provincie en de betrok ken gemeenten er positief aan zullen meewerken om de vergunning voor dc opslag van radioactief afval en mest zo snel mogelijk te verlenen. Het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant heeft Van Amels voort al laten weten daartoe bereid te zijn Het college heeft daar echter na drukkelijk aan toegevoegd dat de vergunningen pas zullen worden ver leend als alle normaal geldende pro cedures, inclusief die van de commissie-Geertsema. zijn doorlo pen. Anouk de Bot werd met haar pony Rita overtuigend winnares in het springen bij de allerkleinste pony's.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6