oogstten publiek Bassie en Adriaan succes bij jeugdig Arthur brengt nu ook z'n zusje mee naar Zierikzee Veel belangstelling voor informatiestand brandweer in Renesse Ballonvaarder maakt vlucht boven Renesse Braderie in Scharendijke Commercie en kinderplezier? Muzikaal duo op Havenplein Arthur Jacobs. len: vader (gitaar,zang), broer (drums) en neef (gitaar). Als duo Vorig jaar voor het eerst besloten Arthur en zijn zusje het als duo ook eens te proberen. Dat debuut vond ook in Zierikzee plaats, op de Vismarkt. Het bleek goed te bevallen en deze zomer vormen ze de belang rijkste muziekformatie in het cen trum van de stad tijdens de Tberisten- dagen. Deborah zegt het niet erg te vin den, dat naast het vele belangstellen de publiek ook heel wat toeristen vrijwel ongeïnteresseerd langs hun geïmproviseerde podium wandelen. „Ach daar hebben we best begrip voor. Dit is nou eenmaal anders dan een zaaloptreden", aldus Arthur en Deborah. Elke week trekken ze met een zeer dik repertoire naar Zierikzee. Debo rah houdt van vele soorten muziek: jazz, country, maar ook het heden daagse top veertig werk schuwt ze blijkbaar niet. Van belang bij het sa menstellen van het repertoir is uiter aard, dat het een groot publiek aan spreekt. Verzoekjes Soms krijgen ze ook weieens ver zoekjes binnen. Als het gevraagde nummer niet tot hun repertoire be hoort, zorgen ze ervoor het de volgen de week goed te kunnen brengen, want uiteraard wordt er wel tussen tijds gerepeteerd. maar er is buitendien ook een de monstratie van oude landbouwma chines en -tractoren. Het geheel wordt nog gecompleteerd door de aanwezigheid van standwerkers De Scharendijkse jeugd (6 t/m 12 jaar) houdt gelijktijdig een kinder- rommclmarkt en voor de aller kleinsten is er een kinderdraaimo len. Muziek is er ook volop, onder meer van country-zangers. Het geheel wordt feestelijk aangekleed met ter rasjes en barbecue. Bassie en Adriaan genieten reeds jarenlang grote populariteit bij de jeugd en het enthousiasme dinsdag avond deed vermoeden, dat dit voor lopig nog wel zo zal blijven. Ouderen vragen zich tijdens zo'n show misschien weieens af wat er nou zo leuk is aan de wat oubollige en voorspelbare grappen van Bassie en Adriaan, maar kinderen weten dat blijkbaar precies, getuige de sponta ne reacties op hetgeen op het podium wordt gepresenteerd. Commercie Dat artiesten oók moeten leven, staat natuurlijk buiten kijf. Ook van Bassie en Adriaan mag je niet ver wachten, dat ze er alleen op. uit zijn hun talrijk jeugdigpubliek te amuse ren met grappen, kunsten en liedjes. Er moet ook geld in het laadje ko men. Daar is niks verkeerds aan, al leen tegen de manier waarop zij die kassa laten rinkelen, zou je wat be zwaren kunnen hebben. Zo stoorde het dinsdagavond ongetwijfeld vele ouders, dat getracht werd zoveel mo gelijk kinderen cp de banken voor aan in de zaal bijéén te persen. Meerdere malen werd hen verzocht zo veel mogelijk door te schuiven naar het midden, zodat nog veel meer kinderen een plaatsje zouden kunnen vinden. Alles goed en wel, vonden bezorgde vaders en moeders, die netjes per plaats 7,50 hadden neergeteld voor hun telgen, maar voor dat geld mogen ze ook best fat soenlijk zitten. Beetje jammer bij zoiets is ook, dat altijd de hele kleintjes uit de boot (in dit geval de bank) dreigen te vallen Het gevolg is dat gedurende de hele show zenuwachtige moeders - en in een enkel geval een nerveuze vader - toespringen om in te grijpen als hun kind wat al te zeer in de verdrukking dreigt te raken. Verkoop Natuurlijk biedt zo'n zaaloptreden Bassie en Adriaan ook alle mogelijk heden tot het promoten van hun grammofoonplaten en ten behoeve van de verdere Ping Kassa' worden dan ook nog kleurboeken, stripboe ken, tekenblokken en dergelijke te koop aangeboden. Het duo zal daar bij beseffen, dat je als ouder wel van beton moet zijn om niet iets derge lijks aan te schaffen, temeer daar de aankoop wordt beloond met een gra tis ballon van Bassie en Adriaan. Bo vendien offert Bassie graag zijn pau ze op om persoonlijk in de hal handtekeningen uit te delen. Desalniettemin hoeveel kriti sche kanttekeningen je als ouder ook weet te maken bij een dergelijk eve nement; de kinderen beleven een avond vol plezier, waar ze nog lang over napraten. Want de liedjes, die Adriaan geschreven heeft, zijn im mers ontzettend leuk en Bassie kan zo heerlijk stom doen. Het kan inderdaad niet ontkend worden, dat Bassie en Adriaan in hun zo'n opmerkelijke combinatie van clown en aangever een formule hante ren, die de kinderen rechtstreeks aanspreekt en die hen een avondlang kan blijven boeien. „Willen jullie nog meer?" Ja, hoor ze willen nog meer. Acts De acts hebben eigenlijk niet zoveel om het lijf. Alles draait om het niet begrijpen van Bassie, die daardoor allerlei domme dingen doet en voort durend wordt verbeterd door Adriaan. Verder wordt de populaire clown nogal eens stevig geplaagd door zijn vriend Adriaan en dat voor al levert steeds weer grote hilariteit op. De beide heren blijken in staat hun jonge toeschouwers volledig te stu ren. Van begin tot eind beheersen zij dan ook het optreden en eigenlijk wordt niks aan het toeval overgela ten. Dit in tegenstelling tot moder ner vormen van jeugdtoneel, waarbij de inbreng van het publick soms zo ver gaat, dat een hele opvoering er van op zijn kop kan gaan staan. Bij Bassie en Adriaan dus niet. Zij blij ken de touwtjes volledig in handen te hebben. Bijvoorbeeld: duim om hoog betekent stil zijn; duim omlaag betekent applaus en en zwaai met de hand betekent 'olé' roepen. Het pu bliek gehoorzaamt gedurende de ge hele show heel trouw. De show van Bassie en Adriaan wordt gelardeerd met vele van hun liedjes, die uiteraard uit volle borst worden meegezongen. Rode wangen, pretogen, enthou siast gekwetter rest na afloop van de voorstelling. Commercie of niet. de kinderen hebben genoten. Ze verheu gen zich er ongetwijfeld al op straks vanaf september - elke donderdag middag om 16.00 uur Bassie cn Adriaan op televisie te kunnen zien. RENESSE - De informatiestand, die door de brandweer van Westersehouwen in de kazerne te Renesse was ingericht, trok woensdagochtend zeer veel belangstelling van zowel inwoners als van toeristen. Voorafgaand werd de tentoon stelling dinsdagavond getoond aan genodigden en leden van de brandweer. Deze bijeenkomst werd geopend door Jan Simons, plaatsvervangend bevelvoerder van de eenheid Haamstede, die de aanwezigen geheel op rijm verwelkomde en tevens een toelichting gaf op de tentoonstelling. Muzikale familie Broer en zus komen, zoals gezegd, uit een muzikale familie. Zij worden bij hun tochten naar Zierikzee en tij dens het optreden op de Toeristenda- gen' begeleid door hun beide ouders. Een muzikale familie die 'Jacobsen' uit Overschi'e. Eferst kwam Arthur de Toeristendagen opluisteren. Nu heeft ook zijn zusje Deborah de weg naar Zierikzee gevonden, wellicht komt een volgend jaar de gehele 'Travel ling Band wel naar het Havenplein. Woensdag 31 juli RENESSE - Een grote hete luchtballon, die reclame zal maken voor het merk Nivea, zal op woens dag 31 juli worden gestationeerd in Renesse, op het veld tegenover het politiebureau. Renesse is één van de vijftig plaatsen in Nederland die de reclameballon op bezoek krijgt tij dens evenzovele evenementen, met ballonvaarder Ad Haarhuis die een vlucht maakt boven het betreffende gebied. Ook het publiek wordt bij de be kende blauwe ballon betrokken in de vorm van een ballonnenwedstrijd met als hoofdprijs een rondvlucht bo ven de eigen woonplaats. Per wed strijd worden 2000 ballonnen opgela ten waaraan wedstrijdkaarten, en degene wiens ballon het verst komt wint de hoofdprijs. Twee weken voor het opstijgen zijn er wedstrijdkaar ten verkrijgbaar bij de plaatselijke Nivea-detaillisten, herkenbaar aan een raamposter met de ballon. Spe ciaal voor de kleintjes is er tevens een kleurwedstrijd: kleurplaten zijn eveneens bij dezelfde detaillisten ver krijgbaar, en kunnen worden ingele verd bij de Nivea-bus ter plaatse. Rond 14.00 uur komt de ballon in Re nesse, dezelfde ballon die wegens te veel wind vrijdag niet in Sruinisse aanwezig kon zijn. SCHARENDIJKE - Dc Belangen vereniging Middenstand te Scharen dijke organiseert op zaterdag 27 juli een braderie in de Dorpsstraat. Dijkstraat en Zwarte Plein, te begin nen om 10.30 uur. Ongeveer veertig kramen zullen staan opgesteld in genoemde straten. Arthur en zusje Deborah op het podium op het Havenplein van waaraf zij tijdens de Toeristendagen vele liedjes ten gehore brengen. ZIERIKZEE - De thans zeventienjarige Arthur Jacobs uit Overschie is geen vreemde meer in Zierikzee. Reeds vorig jaar was hij tijdens alle Toeristendagen te beluiste ren met zijn fantastisch spel op het electronisch orgel. Ook deze zomer geeft hij acte de présence, en hoe....Ar thur komt namelijk niet alleen, maar brengt nu ook zijn zusje Deborah mee. Samen vormen zij het muzikale duo op het Havenplein waar duizenden toeristen dinsdag aan voorbij schuiven of aandachtig naar luisteren, zittend op één van de vele terrasjes. Optreden van 's ochtends elf tot 's middags vier uur lijkt wellicht wat zwaar, maar volgens Deborah valt het echt wel mee. Na ruim een half uur zingen, wordt gedurende tien mi nuten rust genomen en dan dient de volgende serie zich weer aan. In afspraak met het clownsduo Rik en Rijn wordt vanaf twee uur tot on geveer kwart voor drie wat langer ge pauzeerd. Onder de Beurs wordt dan het kinderprogramma opgevoerd en uiteraard zwijgen de stemmen en in strumenten van "Arthur en Deborah dan. Deborah Jacobs. Arthur begon zijn muzikale loop baan op elfjarige leeftijd op aandrin gen van zijn moeder. Na anderhalf jaar les op de Muziekschool te Rot terdam volgde het meedoen aan een concours en daarna nog één en die deelnamen brachten hem in 1982 ver volgens naar de titel van Europees jeugdkampioen op het electronisch orgel. Arthur volgt inmiddels de M.T.S., afdeling electronica, want - zoals hij vorig jaar reeds liet weten - hij voelt niet voor een loopbaan in de muziek. Eenzelfde mening blijkt ook zijn zus je Deborah van 21 jaar te zijn toege daan. „Een veel te moeilijk en veel te zwaar beroep", vinden beiden. Rechtenstudie Deborah studeert rechten in Rotter dam en hoopt na verloop van tijd in die richting ook haar beroep te vin den. Zij nam omstreeks haar veer tiende jaar de gitaar ter hand en kreeg de beginselen om daarop te spelen, bijgebracht door haar vader. Enige tijd later ontstond haar duide lijke voorkeur voor de basgitaar. Ver volgens ging Deborah zich ook wat toeleggen op zang, wederom daarin bijgestaan door pa Jacobs. „Ach ik ben daar allemaal gewoon voor de gein mee begonnen, maar nu is het natuurlijk wel wat serieuzer geworden", vertelt de spontane zus van Arthur. Die familie Jacobs in Overschie blijkt een zeer muzikaal groepje. Ar thur en Deborah maken ook deel uit van de familieformatie: 'The Travel ling Band', waarin naast hen ook spe- BURGH-HAAMSTEDE - „Alles is voor Bassie", klonk het luidkeels uit een paar honderd kinderkelen, dinsdag avond in dorpshuis 'De Schutse' te Burgh-Haamstede. Het bekende duo Bassie en Adriaan verzorgde hun tradi tionele zomeroptreden op Schouwen-Duiveland en dat betekende voor vele kleintjes een avond vol pret. Het opmerkelijke duo wist het jeugdig publiek van begin tot eind te boeien. De informatiestand is door enthou siaste leden van de brandweer opge zet, geheel in overeenstemming met de voorschriften van de Hinder- en Brandweerwet. Het is de bedoeling om het publiek te wijzen op de geva ren en hun aandacht te vestigen op de kleine bestrijdingsmiddelen, ook voor particulieren (brandblussers voor in huis en in de auto). De genodigden konden de video film „Wij komen er aan" bekijken. Een film, die woensdagavond ver scheidene malen voor de vele belang stellenden werd getoond en die een beeld gaf van de brandweer in al zijn facetten. De brandweer is in de loop der tijd uitgegroeid tot een goed geor ganiseerd hulpverleningsapparaat, dat voor verschillende taken kan worden ingezet. Tevens kon men de expositie bekij ken. Deze toonde naast historisch blusmateriaal ook alles wat aan mo derne apparatuur voorhanden is. Ook werd een beeld gegeven van wat als oefenmateriaal gebruikt wordt en hoe er daarbij gestreefd wordt naar zo realistisch mogelijke nabootsing. Op panelen werd de aandacht o.a. ge vestigd op gevaren van gas, bosbrand en wat te doen bij brandwonden. Er werd een beeld gegeven over de wer king van het meldsysteem en er was demonstratiemateriaal van kleine blusmiddelen. Gedurende de "*r onsdagochtend waren leden van brandweer aan wezig om belangstellenden toelich ting te geven. Tevens werd een de monstratie verzorgd met perslucht maskers, buiten stond het rijdend materieel opgesteld en er was volop documentatiemateriaal aanwezig. Veel belangstelling bestond ook voor het plakboek, dat een overzicht gaf van de activiteiten van de brand weer van Westersehouwen in de afge lopen jaren. De brandweer was na afloop van de tentoonstelling zeer tevreden over de grote publieke belangstelling. De op gedane ervaringen zullen binnen de vereniging worden geëvalueerd en naar aanleiding van deze gesprekken zal dan de demontabele tentoonstel ling worden, aangepast en uitge bouwd. De ervaringen met deze eer ste expositie hebben in elk geval wel duidelijk gemaakt dat men'op de in geslagen weg zal doorgaan. Jan Simons, plaatsvervangend bevelvoerder van de eenheid Haamstede geeft uitleg aan enkele belangstellenden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4