c Rode Kruis Ziekenhuis krijgt spelen van ZOC SI DE ZIERIKZEESCHE COURANT Mannen mishandelen elkaar Een Euroood zwembad geeft u veel plezier, zorgt voor ontspanning enhoudtufit! Tuincentrum Renesse WA> ffih pa eitr AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" 'LIG', ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Meer woningbouw Krammersluizen 40 jaar bankwezen Dikke Torentoernooi Het woningcontigent t985 voor Zeeland is her- De afgelopen twee dagen plaatste de Taklift-2 Dinsdag werd het feit gevierd dat de heer J. De meest spectaculaire partij in het tweede verdeeld waardoor meer ruimte voor woning- vier roldeuren in de Krammersluizen op de Phi- den Haan uit Zierikzee veertig jaar in dienst Zierikzeese Dikke Torentoernooi ging tussen bouw is ontstaan. (Pag. 2). lipsdam. (Pag. 3). van het bankwezen was. (Pag. 5). Han van Oeveren en André Goedegebure. (Pag. 6). DONDERDAG 25 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23765 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Afwezigheid is een groot element van bekoring. Disraëli RENESSE - Een woordenwisseling over de noodzaak tot rust op een cam ping was in de nacht van dinsdag op woensdag aanleiding van het feit dat twee mannen elkaar mishandelden. Beiden hebben van dit feit aangifte gedaan bij de rijkspolitie. Omdat de laatste tijd nogal wat diefstallen werden gepleegd op de camping „Eureka" aan de Hooge- boomlaan in Renesse, besloot de cam pingeigenaar tot het instellen van een nachtelijke surveillance op het ter rein. De afgelopen nacht was zijn zoon H. V. (18 jaar) daarmee belast. Omstreeks 02.30 uur constateerde V. dat de militair G. O. (21 jaar) uit Rosmalen zich niet volgens de regels gedroeg. Hij werd door V. gemaand, maar zou daaraan geen gehoor heb ben gegeven. Volgens 'de rijkspolitie zou V. vervolgens zijn woorden kracht bij hebben gezet met een honkbalknuppel. Ook O. liet zich niet onbetuigd en zou enkele klappen hebben uitgedeeld. Beide heren de den aangifte bij de rijkspolitie, die de zaak samen met de Koninklijke Ma rechaussee in onderzoek nam. Na een verhoor op het politiebureau te Zie rikzee werden beide heren weer in vrijheid gesteld. Advertentie Een Europool zwembad is niet duur. voordelig in V0/f/. 87u*0 onderhoud en leverbaar in V. vele types (rond. ovaal en rechthoekig) in meer dan 20 afmetingen. Gun u zelf de luxe van een zwembad in de tuin. Bij ons kunt u ontdekken dat vrije tijd nog prettiqer kan zijn. Vanaf Hfl. 2.714.00 inkl BTW. 0 4 mtr. met trap en fitterinstallatie. kP Laone 20 - Renesse Tel. 01116-1820 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De Zeelandbrug zal worden voorzien van een coatinglaag, waardoor aan tasting door zout wordt voorkomen. De kosten daarvoor bedragen tusseti de zes en zeven miljoen gulden. MIDDELBURG - De vijf kilometer lange Zeelandbrug krijgt een nieuw jasje in de vorm van een speciale coa tinglaag. Op deze manier hoopt men een definitief halt toe te roepen aan de aantasting van het beton door zoute zeelucht. Hiermee is volgens een woordvoerder van de Zeeuwse provinciale waterstaat, de beheerder van de brug, een bedrag gemoeid van tussen de vijf en zes mil joen gulden. Het betreft een meerjarenplan dat de ko mende jaren zijn beslag moet krijgen. De Zeelandbrug die nu twintig jaar oud is, werd destijds voor zeventig miljoen gulden op kosten van de pro vincie Zeeland zelf gebouwd. De brug vertoonde volgens de provinciale wa terstaat in Zeeland op diverse plek ken kleine aantastingen van het be ton. Die zijn de afgelopen jaren steeds hersteld. Men heeft nu voor de definitieve oplossing gekozen van de coatinglaag. De brug staat namelijk in zout water en krijgt bij stormweer nogal eens zout water over zich heen. Volgens de woordvoerder heeft die aantasting van het beton geen enkele Hoofdprijs Zomerspel niet toegekend ZIERIKZEE - De tweede aflevering van het Zomerspel van de ZOC heeft geen hoofdprijswinnaar opgeleverd. In plaats daarvan heeft het ZOC-bestuur voor de beschik bare vijfhonderd gulden gezelschapsspelen aangeschaft en aan het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis aangeboden. invloed op de sterkte van de brug. De reparatiewerkzaamheden behoren in feite tot de normale onderhoudsbeur ten. Geen betonrot De Zeelandbrug is niet aangetast door betonrot, zoals een landelijk dagblad heeft gemeld. Wel is er, zoals al bij de bouw werd voorzien, in vloed van het zoute water op het be ton en om de gevolgen daarvan te we ren, wordt jaarlijks voor rond de zes ton aan herstelwerkzaamheden uit gevoerd. Op deze manier wordt voor komen, dat de bewapeningsconstruc tie wordt aangetast. Betonrot is het gevolg van het ge bruik van ondeugdelijk cement, waardoor de bewapeningsconstructie met de buitenlucht in aanraking kan komen en gaat oxideren. Bij de bouw van de Zeelandbrug is hoogwaardig beton gebruikt; aantasting van de be wapening is dan ook niet te verwach ten, aldus de woordvoerder. Verwachting tot vrijdagavond: Afkoeling Veranderlijke bewolking met regen- of hagelbuien, sommige met onweer; minimumtemperatuur onge veer 16 graden; maximumtempera tuur omstreeks 25 graden; in de loop van de dag daling van temperatuur. Matige wind, draaiend van ooost naar zuidwest. Tijdens buien moge lijk zware windstoten. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 28 juli: Zaterdag; Af en toe zon Kans op neerslag: 70 Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: var. 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 26 juli Zon op 5.52, onder 21.40 Maan op 16.45 onder 0.48 Volle Maan: 31 juli (22.41) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 26 juli 10.26 22.44 3.54 16.24 Doodtij: 27 juli Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 18,3° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een storing trekt over West-Frankrijk naar het noordoos ten. De warme lucht, die thans in ons land aanwezig is, wordt verdreven en vervangen door koelere lucht. Dit proces gaat vergezeld van regen- of hagelbuien, met op veel plaatsen on weer. Tijdens het optreden van deze buien is het mogelijk dat plaatselijk zware windstoten zullen voorkomen. Al met al betekent dit het einde van een paar dagen met warmte. Op de oceaan heeft zich weer een westelijke stroming ingesteld. Voor de komende dagen moeten we daarom rekenen op wisselvallig weer, met af en toe bui en, maar ook perioden met zon. De middagtemperaturen komen rond de 20 graden te liggen. Dit jaar zijn al enkele procfvlak- ken met verschillende soorten coa ting aangebracht. Onder andere door middel van laboratoriumproeven zal worden onderzocht welke soort in de praktijk het meest geschikt is. Voor het aanbrengen van de coa tinglaag is op de begroting voor 1985 een bedrag van 925.000,— opgeno- Vervolg pagina 5 Zuster Tonny Dekker, leidinggevende op de afdeling ehirurgie/gyneaeologie van het Rode Kruis Ziekenhuis (rechts) neemt de spelen in ontvangst uit han den vati ZOC-voorzitter A. P den Reijer. De heer J. W. Overbos, algemeen be heerder van het ziekenhuis (midden) kijkt toe. De onafhankelijke jury, die de in gezonden slagzinnen beoordeelt, heeft gemeend de hoofdprijs voor dc tweede week niet te kunnen toeken nen. gelet op de aard en de kwaliteit van de ingezonden slagzinnen. De keuze werd des te moeilijker ge maakt omdat slechts enkele tiental len deelnameformulieren waren inge leverd. ZOC-voorzitter A. P. den Reijer: „Dat is een onplezierige zaak, maar we moeten ons bij het besluit van de jury neerleggen. We hebben deze da gen dan ook naarstig gezocht naar een goede bestemming voor het geld." Deze bestemming werd gevon den in het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis, waar woensdagmiddag een groot aantal gezelschapsspelen voor de dagverblijven van de patiënten werd overhandigd. In overleg met de heer J. \V. Over bos, algemeen beheerder van het zie kenhuis in Zierikzee, werd besloten tot aanschaf van dc spelen, omdat ten aanzien van dc inrichting van de dagverblijven in het ziekenhuis wel de noodzakelijk inventaris in dc vorm van tafels en stoelen wordt ge subsidieerd door het rijk, maar niet de aanschaf van spelen en dergelijke. De heer Overbos toonde zich woensdag erg verheugd over het ge baar van de ZOC. Hij wees er op dat dc patiënten zich in de dagverblijven tot op dat moment moesten verma ken met wat lectuur of zelf voor an der vermaak moesten zorgen. „Deze zeer welkome gift zal voor veel men sen het noodzakelijke verblijf in het Vervolg pagina 5 Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 bg g. 1585 of 1385 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1