if Lange, drukke zomer voor regionale Invalidenbond mmuR Bakker Schultz verwisselde oven voor de schildersezel DE ZIERIKZEESCHE COURANT De ANIB voert propaganda en Een Europort zwembad geeft u veel plezier, zoigt voor ontspanning en houdt ufit! Tuincentrum Renesse STEUN DE, WORDT Expositie in 'De Zwarte Leeuw' AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" WA> Wh PÊ 811.1* Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Roldeuren Onvergetelijk Jeugdhulpverlening Mies Klaver In het Krammersluizencomplex worden van- 74 Utrechtse gehandicapten beleefden maan- Gedeputeerde Staten van Zeeland willen ruim De 77-jarige Burgh-Haamsteedse Mies Klaver daag en morgen de vier roldeuren in de duw- dagavond een onvergetelijke avond in de ha- drie ton rijksgeld besteden aan de jeugdhulp- gaat zich inzetten voor de Zierikzeese atletiek- vaartsluizen geplaatst. (Pag. 2). ven van Bruinisse. (Pag. 3). verlening. (Pag. 3). vereniging Delta Sport en voor de Zeeuwse wandeljeugd. (Pag. 6). DINSDAG 23 JULI 1985 141ste jaargang: Nr. 2376*4 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Strijden en nog eens strijden is leven. Ophouden met de strijd is slechts bestaan. V. Parisot 5555e0* OUWEN-DIJEND niv ZIERIKZEE - Het is een lange, drukke zomer voor de ANIB (Algemene Nederlandse Invalidenbond) op Schouwen-Duiveland. Lagen andere jaren de activitei ten gedurende de zomerweken vrijwel plat, nu wordt er in dit jaargetijde hard gewerkt voor het voeren van pro paganda en ten behoeve van de ledenwerving, en met resultaat. Nauw betrokken hierbij zijn de heer J. Schwarze en zijn vrouw H. T. Schwarze-Gravendijk. Ze hebben beiden zitting in het ANIB-bestuur, respectieve lijk als propagandist en als secretaresse/penning meester. Het echtpaar Schwarze verzet veel werk voor de ANIB, maar wil daar eigenlijk liever niet de aandacht op gevestigd zien. „Daar gaat het im mers niet om", vindt Schwarze: „het gaat om hetgeen je tot stand weet te brengen". Advertentie Een Europool zwembad is niet duur, voordelig in onderhoud en leverbaar in vele types (rond. ovaal en rechthoekig) in meer dan 20 afmetingen. Gun u zelf de luxe van een zwembad in de tuin. Bij ons kunt u ontdekken dat vrije tijd nog prettiger kan zijn. Vanaf Hfl. 2.714.00 inkl. BTW. 0 4 mtr met trap en filterinstallatie. ie^^BJ0POOl' Laone 20 - Renesse Tel. 01116-1920 Toen vorig jaar bleek, dat het le denbestand van de ANIB op Schouwen-Duiveland wat begon te rug te lopen, werd besloten daar iets drastisch tegen te gaan ondernemen. Besloten werd een eigen informa tiestand te bouwen en inspelend op de toeristische activiteiten in de re gio, propaganda te gaan maken. De aandacht zou daarbij worden gericht op ledenwerving en op de verkoop van propagandamateriaal, hetgeen een kleine financiële ondersteuning van de kas zou kunnen betekenen. Kraamhuur Met het bouwen van een eigen kraam zou, dacht het ANIB-bestuur, voorkomen kunnen worden, dat veel geld aan kraamhuur uitgegeven zou moeten worden. Dat bleek echter niet helemaal ojp te gaan. Bij sommige kraamexploitanten blijkt de com mercie weieens te zegevieren boven het idealisme en dan wordt de ANIB verplicht toch een kraam te huren en moet het eigen materiaal 'op stal' blijven staan, zoals onlangs op dp 'Brouwse Dag' nog gebeurde. „Verenigingen betalen dan de helft 50,—) van het bedrag aan kraam huur, dat handelaren moeten beta len, maar voor ons is het toch veel. Met de reiskosten mee, ben je dan soms al 70,— kwijt, voordat je iets hebt verkocht", aldus Schwarze. Desalniettemin zet hij vol goede moed door met deze activiteiten, want het loopt goed met de ledenwer ving en met de verkoop van de but tons, stickers, pennen en balonnen van de ANIB. „Daar moet je ook m'n man voor hebben", zegt mevrouw Schwarze vlakjes maar met verscho len bewondering: „Hij zet door, hij durft de mensen aan te spreken. Het is alleen jammer, dat hij zo weinig steun krijgt van andere bestuursle den voor het bezetten van de stand". Invaliden Ze verzacht die uitspraak echter weer met de constatering, dat dat ook wel logisch is, want de meesten zijn immers zelf invalide en dan valt het niet mee een stand op te bouwen en er de gehele dag in aanwezig te zijn. Bo vendien zijn er toch wel enkele leden, waar vaak steun van wordt ontvan gen. Overigens voelt mevrouw Schwarze er zelf ook niet zoveel voor. Als secretaresse/penningmeester zegt ze liever achter de typemachine te zitten. „De ANIB moet sterk worden", is haar mening. Ze benadrukt het be lang van het scheppen van een goed woon- en leefklimaat voor gehandi capten. Ze verwijst naar diverse fol ders en brochures, ter onderstreping Door middel van de eigen propagandastand op braderieën, toeristendagen en rommelmarkten tracht de ANIB de aan dacht te vestigen op het belang van haar werk. Op de foto de heren P. C. Noordhoek (l.) en J. Schwarze in actie. van de pogingen van het hoofd bestuur de sociale omstandigheden en zekerheden voor gehandicapten te verbeteren. Daar dient men steun vanuit de afdelingen bij te krijgen. Daarnaast echter heeft een regiona le afdeling nog andere taken en dat is de leden activeren, want helaas, de Schwarzen moeten constateren, dat de achterban nogal eens apathisch reageert op allerlei plannen en goede bedoelingen. Zo van: „Ach maak je De heer C. Schuitz m<?t één van zijn olieverfschilderijen, die hij thans ten toonstelt in restaurant 'De Zwarte Leeuwop de Balie. ZIERIKZEE - In restaurant 'De Zwarte Leeuw' op de Balie te Zierikzee exposeert de heer C. Schultz uit Gouda een gevarieerde collectie olieverfschilderijen. Het be treft hier een debuut voor beide partijen. Horeca ondernemer P. van der Hulle huisvest voor het eerst een tentoonstelling in zijn etablissement en voor de ama teurkunstenaar uit Gouda is het ook de eerste maal, dat hij op deze wijze naar buiten treedt. Een jonge kunstenaar dus? Nee, in tegendeel: De heer Schultz is zeven tig jaar en hij nam pas na zijn pensio nering het schilderspenseel ter hand. Voor die tijd ontbrak hem immers de gelegenheid zich intensief aan een hobby te wijden. Tot 1950 was Schultz zelfstandig bakker in Gouda en daarna bleef hij zijn professie in loondienst beoefe nen. Vroeg opstaan en hard werken zijn vrijwel synoniem aan het bak kersambacht, dus tijd om te schilde ren was er toen niet. Niet in het gat Blijkbaar had Schultz de dras tische levenswending na zijn pensio nering zien aankomen, want hij viel niet in het gat der leegheid, maar pakte - na twee maandjes acclamati- seren - een hobby op: werken met hout. Hij vervaardigde borduurra men en vooral veel stoofjes: ongeveer vijftig zestig, dus alle familieleden, vrienden en kennissen hebben er één in huis. Overigens was het zijn baas reeds opgevallen, dat Schultz als hij even de kans kreeg in koffie-, thee- of lunchpauze, bloemetjes of molentjes tekende op de binnenkantjes van zijn pakjes vloei. „Daar zit meer in" moet die werkgever hebben gedacht, want bij het vertrek van zijn trouwe medewerker bood hij hem namens het personeel een fraaie schildcrkist aan. Schultz's schoonzus verwees ver volgens naar het schilder- en teken- groepje in een clubhuis in Gouda. Een kunstschilder geeft er les aan groepjes van vijf a zes geïnteresseer den en ook de voormalige bakker be hoort inmiddels al weer lange tijd tot zijn cursisten. Onderwerpen Schultz ging zich toeleggen op het schilderen met olieverf en koos voor vele verschillende onderwerpen. Zo kopieerde hij enkele fraaie werken van de kunstenaar Van Ruysdael, schilderde hij stillevens en legde hij zich toe op fraaie tafereeltjes als boerderijen, molens en woonhofjes. Meestal heeft hij dan ook een foto toestel op zak om spontaan mooie plekjes te kunnen vastleggen om ze vervolgens op het linnen te kunnen schilderen. Ook mevrouw Schultz blijkt zeer verknocht met de hobby van haar echtgenoot. Ze reageert dan ook spontaan op diverse vragen of geeft correcties en toelichtingen op de antwoorden van haar man. De expositie in 'De Zwarte Leeuw' biedt een gevarieerd beeld van de werken van Schultz. Tbr toelichting van zijn werkwijze toonde hij een fo- Vervolg pagina 3 toch niet druk, ik ga toch nergens naar toe, voor ons is dat toch niet weggelegd." Zulke reacties frusteren hen weieens. Visvlonder Zo werden vanuit het ANIB- bestuur enkele jaren geleden pogin gen ondernomen via de gemeente een voor gehandicapten aangepaste vis vlonder aan de Gracht aangelegd te krijgen. Het bleek een dure voorzie ning en het Zierikzeese gemeente bestuur wilde dan ook wel vooraf even weten hoeveel mensen, daar nou gebruik van gingen maken. Men wil de het geld immers niet voor niets uitgeven. Mevrouw Scharze kwam via het rondsturen van een vragen- formuliertje onder de leden te weten, dat er slechts twee belangstellenden voor zouden zijn, dus de aange paste visvlonder kwam er niet. Het onderling versterken van de band tussen de leden, wordt ook van groot belang geacht. Derhalve wordt Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 Ml b.g.g. 1585 of 1385 IéM Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voer deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen f 147,80 doch slechts I 123,16. Naam I Adres I Plaats postcode I minstens één keer per jaar een gezel lige bijeenkomst georganiseerd en worden de leden geactiveerd daar naartoe te komen. Zo werd er vorig jaar een mosselmaaltijd op touw ge zet en kreeg ook de jaarvergadering in het voorjaar een zeer feestelijke aankleding. Vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Droog Zonnige perioden en droog; mini mumtemperatuur ongeveer 10 gra den; middagtemperatuur ongeveer 23 graden. Matige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 27 juli: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: zuidoost 3 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuid 3 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 juli Zon op 5.49. onder 21.43 Maan op 13.50, onder 0.16 25 juli Zon op 5.51, onder 21.41 Maan op 15.16, onder 0.31 Eerste Kwartier: 25 juli (1.39) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 24 juli 8.46 20.37 2.07 14.27 9.29 21.36 2.56 15.20 25 juli Doodtij: 27 juli Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17,6° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het is woensdag droog en er ontstaan flinke perioden met zon. Bovendien komt dc middagtem peratuur iets boven de waarde te lig gen die normaal is voor de tijd van het jaar. Deze weersverbetering is te danken aan de oude tropische cycloon Ana.; Deze zorgde er voor dat er vrij warme lucht naar onze omgeving ge transporteerd werd. Hierdoor trek ken depressies noordelijk van ons land en is de regenkans klein Op iets langere termijn heeft dit echter ook zijn nadelen. In deze war me lucht ontstaan vrijdag boven Frankrijk onweersbuien, die moge lijk naar het noorden trekken en ons land bereiken. Het droge weer is dan ook niet van lange duur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1