NIEUWSBODE Vierjarige merrie Brigitte van Zierikzeeënaar Rinus Kloet wint alles tijdens koudbloedkeuring Schouwen-Duivelandse selectie en Willem II ontlopen elkaar als ploeg bijzonder weinig: 1-4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 juli 1985 Nr. 23763 5 Brigitte eiste het erekampioen- sehap voor zich op. Hierbij moest zij het als kampioene van de merries op nemen tegen de achtjarige merrie Ju lia van Steenzwaan van stal Steen- dijk uit Nieuwerkerk en tegen Nicolien van Rozalien van stal Van de Houten uit Kerkwerve. Zij is inmid dels tien jaar oud. Brigitte eiste het erekampioenschap met vlag en wim pel voor zich op. De jury bestond in Renesse uit Marius Maris uit Grijps- kerke en Herman van de Velden uit Moerkapelle. Het duo had slechts een paar minuten nodig om Brigitte de ti tel te offreren. ..Als je maar geld uit wilt leggen, dan lukt er wat", stelde Maris, terwijl hij Kloet feliciteerde met de door zijn merrie veroverde ti tel. Kloet kocht de merrie in het be gin van het jaar in België aan en kon daardoor op het nippertje nog deelne men aan de jaarlijkse koudbloedkeu ring. Op 23 mei 1985 werd uit Brigitte en vader Alex van de Vinkenpeel het merrieveulen Sabrina geboren. Bri gitte op haar beurt is een dochter van moeder Crisstienna Meulenbroeks en vader Carlo van Hoogheemd. Brigit te werd een rubriek eerder ook kam pioene bij de merries door daarin Gemma van de Bosweg, Julia van Steenzwaan en Jorge van de Lange- dijk te kloppen. Jeugdkampioene Aan het kampioenschap van de merries nemen de beste dieren uit de rubrieken 4- en 5-jarige merries. 6-, 7- en 8-jarige merries en 9-jarige en oudere merries deel. De eerstge- plaatsten uit de rubrieken 2-jarige merries en 3-jarige merries strijden om de titel jeugdkampioene bij de merries. De tweejarige Petra van Steenzwaan van stal Steendijk en de Pa driejarige Promesse van de Linge van stal Van de Houten uit Kerkwerve kwamen hierdoor tegenover elkaar te staan. De twee dieren ontliepen elkaar kwalitatief ogenschijnlijk niet erg veel, want de beide juryleden had den geruime tijd nodig om tot een keus te komen, maar uiteindelijk viel de eer te beurt aan Promesse van de Linge, een kind van moeder Kitty van de Linge en vader Carlo van Hoogbeemd, betgeen het succes van de hengst nog eens onderstreept. Carlo van Hoogbeemd was zowel ver antwoordelijk voor de jeugdkampi oen als voor de merriekampioen, die later ook erekampioen werd. Opval lend was overigens ook, dat de groot ste successen tijdens de koudbloed keuring werden binnengehaald door inzenders, die ieder slechts met twee dieren aan de keuring deelnamen: stal Van de Houten uit Kerkwerve en stal Kloet uit Zierikzee. In de voor bijejaren waren het voornamelijk de stallen Remeeus uit Dreischor, Steendijk uit Nieuwerkerk en Van de Velde uit Zonnemaire, die de dienst uitmaakten. Bij de merrieveulcns werd Sabrina algeheel winnaar. Het kind van Bri gitte kwam als beste grote maat uit de bus. terwijl Ingrid van de Bosweg als beste bij de kleine maten werd ge noteerd. Zij is een dochter van Gem ma van de Bosweg en de hengst Albi on van 't Molenhof en eigendom van stal Van de Velde. Als beste hengstveulen viel de keus op Iwan van de Bosweg, zoon van Fanny van de Bosweg en Albion van 't Molenhof. Sabrina werd uitverko ren tot beste veulen van de hele keu ring. Ook bij de tweejarige merries de splitsing in kleine en grote maat. Petra van Steenzwaan van stal Steen dijk werd algeheel winnaar. Bij de driejarige merries viel die eer te beurt aan Promesse van de Linge van stal Van de Houten en bij de 4- en 5-jarigen ging de ster van de dag, Bri gitte. met de winst strijken. Gemma van de Bosweg, dochter van Lida van Kijfhoek en Bamboula de la Jumelle, werd verkozen tot fraaiste grote maatmerrie. Julia van Steenzwaan werd als eerste genoteerd bij de 6-, 7- en 8-jarige merries. Zij is een kind van Astrid van de Eendracht en Felix van de Linde. Bij de 9-jarige en oude re merries tenslotte kwam Jorge van de Langcdijk van stal Remeeus uit Dreischor als beste uit de bus Zij is een produkt van Nicolien van de Lan- gedijk en de hengst Gamin van Schoonebeek. Afstammelingen Zowel bij de stalgroepen als de fok- groepen was de eerste plaats voor een vijftal Van de Boswegjes van Stal Van de Velde. De juryleden Maris en Van de Velden verkozen in beide ru brieken Fanny, Gemma, Gea, Ingrid en Iwan als het fraaiste gezelschap. Bij de merries met afstammelingen werd Klara van Steenzwaan met haar dochters Oda, Paula en Ramona win nares. De drie kinderen van Klara van Steenzwaan kwamen overigens niet van dezelfde vader. Ramona en Oda hebben Carlo van Hoogbeemd als va der, terwijl Paula voortkwam uit een scharrel met Primus van Leugen- berg. Als extra rubriek verzorgden Julia van Steenzwaan, Klara van Steenzwaan, Milva cn Oda van Steenzwaan gevieren als span een showtje op dc terreinen van Grol, na dat tevoren dc diverse kampioens keuringen waren verricht, keuringen waarin vooral de ster van Brigitte voortdurend hoger steeg, terwijl Promesse van dc Linge als jeugd kampioen werd gehuldigd. Traditioneel werden ook weer de haflingers en haflo-arabieren ter keu ring voorgebracht. Bij do hengstveu len had Wybe van Grol van eigenaar Henk Bei je uit Renesse geen concur rentie. De zoon van Nellie van de Hespelberg en vader Wybe van de Blaauwe Steentjeshoovo werd daar door vanzelf winnaar. Madeleine van Grol, een driejarige dochter van Nel lie van de Hespelberg en vader Salto werd uitverkoren tot beste merrie en met haar kinderen Wybe. Madeleine en Viola incasseerde Nellie van de Hespelberg de titel fraaiste merrie met afstammelingen. In de rubriek haflo-arabieren verkozen de juryle den Maris en Van de Velden Aphrodi te van Grol als mooiste merrie. Zij is een kind van Fabiola en Shabab van de Stolberg. Bij het aangespannen rijden kwamen toch nog verrassend veel combinaties op het appèl en gin gen drie inzendingen met Friese paarden als eerste weer weg. Simon de Feiter met zijn Friese paard Dries kreeg de eerste keus met Cor Boot met Douke als tweede cn beo Lem- som met Daan als derde. RENESSE - Nog maar zelden werd een keuring van koudbloedpaarden van de Bond van Paardenfokkers Schouwen-Duiveland zo nadrukkelijk bepaald door een merrie, alsdat afgelopen zaterdag het geval was op ma nege Grol in Renesse. De op 13 juli vier jaar oud gewor den merrie Brigitte van eigenaar Rinus Kloet uit Zierik zee won eigenlijk alles wat zij maar kon winnen. Uiterst uitzonderlijk was daarnaast dat ook Brigitte's acht we ken oude merrieveulen Sabrina werd uitverkozen tot het mooiste van de hele keuring, hetgeen Kloet alleen nog maar meer deed blozen van trots. Tijdens de extra keu ring voor aangespannen combinaties stal met name een drietal voor wagens gespannen Friese paarden de show. De vierjarige merrie Brigitte werd de absolute uitblinkster tijdens de jaar lijkse koudbloedkeuringen in Renesse. Verrassend was dat ook het twej maanden oude veulen Sabrina als beste van de keuring werd verkozen. Links de trotse eigenaar Rinus Kloet uit Zierikzee. Miss Visserijdagen Diana Roukema verricht de aftrap van de voetbalwedstrijd tussen de Schouwen-Duivelandse se lectie en Willem II. CentriLmspits Wanny van Gils krijgt de bal in de voeteji gespeeld. BRUINISSE - Op het sportveld van Bruse Boys in Bruinisse rolde zaterdagmiddag voor het eerst weer de bal in een voetbalwedstrijd. In het kader van de Bruse Visserijdagen speelde een Schouwen-Duivelandse selec tie een wedstrijd tegen de Tilburgse eerste divisieploeg Willem II. Bij de roodwitblauwe Brabantse formatie zwaait de Zeeuwse oefenmeester Piet de Visser sinds kort de scepter, hetgeen voor de Bruse organisatoren aanleiding was om Willem II uit te nodigen naar Bruinis se te komen. De wedstrijd maakte deel uit van een drie daagse trainingsstage van de Willem II-ers in het Belgi sche Brecht. De twee ploegen leverden een aardige wedstrijd af, die uiteindelijke uitmondde in een tè ge flatteerde 1-4 overwinning voor de semi-profS. Tot enkele minuten voor het einde wees het scorebord slechts 0-1 aan, hetgeen de krachtsverhoudingen binnen de lijnen aanzienlijk heter weergaf. ,,Het was voor mij geen verrassing, dat Willem II nog geen sprankelend voetbal liet zien", constateerde De Visser na afloop. ,,Het is momenteel keihard werken tijdens de trainin gen. Je kunt dan ook nog niet ver wachten, dat de ploeg voluit gaat. Het feit, dat er redelijk veldspel werd neergelegd, geeft me momenteel vol doening genoeg". Voordat Willem II zaterdagavond de Schouwen- Duivelandse ploeg tegemoet trad had de selectie reeds twee zware trainin gen in de ochtenduren achter de rug, terwijl er ook een tocht over de Gre- velingen werd gemaakt met een Bru se kotter. Ook gedurende de vrijdag draaide Piet de Visser flink de duim schroeven aan, terwijl er voor zondag andermaal twee trainingen plus een oefenduel wachtte. ,,In dit kader mag je niet eisen, dat er gedurende de wedstrijden voluit wordt gegaan. Be langrijkste punt is vooral, dat er di verse spelstructuren worden uitge test en daar heb ik voldoende van gezien. Bovendien moet ik stellen, dat we in dit Schouwen-Duivelandse team een voortreffelijke sparring- partner hadden. Het was zelfs jam mer, dat wij in de slotminuten nog zo ver afstand namen. Dat was eigenlijk niet nodig". Mikpunt Vanaf de eerste minuut bleek cen trumspits Wanny van Gils het mik punt van alle aanvalspatronen in de Willem Il-ploeg. De lange voormalige NAC-corifee slaagde er slechts spora disch in om ook als zodanig te funge ren, voornamelijk omdat hij vrijwel continu in de gaten werd gehouden door de goed acterende aanvoerder Jaap van de Berge van de blauwe Schouwen-Duivelandse equipe. Van de Berge was het, die na het laatste fluitsignaal van scheidsrech ter Eikenhout lichtelijk baalde. ,,Het is doodzonde, dat we in de slotminu ten nog een paar keer zo knullig voor schut gingen", mopperde hij, terwijl hij met de overige spelers van het veld stapte. Willem li-uitblinker John Feskens profiteerde van twee verdedigingsblunders en passeerde doelman Peter Noordijke in beide ge vallen, waardoor de 1-2 stand alsnog naar te hoge marge werd getild. Overigens erkende Jaap van de Ber ge dat twee keer 45 minuten voetbal iets te veel van het goede was voor spelers, die nog niet een training ach ter de rug hadden en dat gold voor al le veertien Schouwen-Duivelandse spelers, die onder leiding van coach Gerard Olijhoek aantraden. Conditi oneel zaten de meeste spelers er dan ook danig doorheen. Een van de beste voorbeelden in dat opzicht was Marcel van Grunsven, die in de eer ste helft nog een van de betere spe lers was, maar in de tweede periode niet meer opviel. Na een korte aftastingsperiode van beide kanten, waarbij Gerrie Deij- kers op aangeven van Wanny van Gils doelman Steef van de Velde beproef de, had Willem II in de zevende mi nuut succes. Bij een snelle uitval arri veerde de bal bij Frank van Straalen, die bij Willem II debuteerde nadat hij werd overgenomen van de Tilburgse amateurploeg Longa. Van Straalen tilde het leer met een wijde boog over de verdediging heen naar Wanny van Gils, die plotseling volkomen vrij stond en daarom dan ook van dicht bij zijn hoek mocht uitzoeken. Steef van de Velde was kansloos: 0-1. In de twintigste minuut ontstond de eerste kans van importantie voor de Schouwen-Duivelandse selectie. Cees Willemse van SKNWK, die voor een keer terug was op bekende Bruse bo dem, verstuurde een dieptepass op Jan-Leen Boot, die oog in oog kwam met aanvoerder-doelman Ton Ver kerk van Willem II. Boot lobde de bal over de te ver voor zijn doel staande sluitpost, maar mikte ook te hoog om het leer tussen de palen te krijgen. Even later beproefde Wanny van Gils met een venijnige schuiver doelman Van de Velde, maar nu bleef de Bruse doel verdediger afgetekend winnaar. Moeilijk uurtje Inmiddels was duidelijk geworden, dat verdediger Ton van de Ven, toch al een door de wol geverfde beroeps voetballer, zijn handen meer dan vol had aan Tonnie van de Berge, de uiterst getruckte linkervleugelspits van Bruse Boys, die het overigens moest stellen zonder zijn neef Jacob van de Berge. Deze vertrok enkele uren eerder op vakantie. Regelmatig zette Tonnie van de Berge zijn directe opponent op het verkeerde been, maar echt zoden zet te het nauwelijks aan de dijk, omdat de pass die volgde, dan wel de aanna me van zijn medespelers, niet vol doende waren. Na een half uur kwam er plotseling wel een fraaie scorings kans voor Wim van der Maas, maar hij kreeg de bal niet leker mee, waar door laatste man Robert Hoofs als nog kon corrigeren. Van der Maas restte niet anders dan de bal terug te leggen op Kees Verkaart, waarna hij het leer verlegde op Jan-Leen Boot, die vervolgens voorlangs schoof. Vijf minuten later stond Marco van Oeve- ren aan de basis van een volgende mogelijkheid. Hij bracht de bal op tot aan de rand van het zestien me- tergebied en plaatste toen over de he le naar Tonnie van de Berge, die te- rugkapte op Jan-Leen Boot. Hij plaatste andermaal naast. Nog waren de mogelijkheden voor de Schouwen-Duivelandse equipe niet op. Zes minuten voor het rustsig- naal kopte Rudy Vercruysse van Me- vo uit een voorzet van Marcel van Grunsven op doelman Ton Verkerk, die zichtbaar schrok van de plotselin ge kans. Uit de rebound kogelde Cees Willemse via Robert Hoofs naast. In de slotminuten was het initiatief weer voor Willem II met goede pogin gen van Wanny van Gils en John Fes kens, maar voor beiden stond doel man Steef van de Velde in de weg. Bij het begin van de tweede helft kwa men in de Schouwen-Duivelandse ploeg drie nieuwe spelers opdraven. Leo Rijnberg van DFS, Jan Heikamp van Mevo en Zierikzee-doelman Peter Noordijke vervingen respectievelijk Cees Willemse, Patrick de Broekert en Steef van de Velde. In de eerste mi nuut draaide Tonnie van de BCrge'öp aangeven van Jan Heikamp langs Ton van de Ven, maar zijn actie had niet de juiste timing, waardoor Jac Busio alsnog een stokje voor de stoute plan nen van Van de Berge kon steken. Uiterst verrassend moest Van de Ber ge na een kwartier het veld ruimen voor Cees Willemse. Later mocht ook Marco van Oeveren, met Van de Berge de enige, die een dikke voldoende haalde in de Schouwen-Duivelandse ploeg voortijdig weg. Voor hem kwam Zierikzee-ploeggenoot Patrick de Broekert weer terug. In de slotfase keerde Van Oeveren alsnog terug. Buitenspel De tweede helft was aanzienlijk Tonnie van de Berge was met Marco van Oeveren een van de actievere spelers in de Schouwen-Duivelandse equipe, die in de slotfase nog te ruim geklopt werd door Willem II: 1-4. minder aantrekkelijk dan de eerste, maar toch kwamen er een paar aardi ge scoringskansen. Marco van Oeve ren verhinderde Frank van Straalen door te stoten en arbiter Eikenhout floot Kees Verkaart terug, toen hij van eigen helft achter een dieptepass van Jan Heikamp sprintte. Het was de mooiste kans op de gelijkmaker. Toen eigenlijk iedereen er al op re kende, dat het duel in 0-1 zou gaan eindigen brandden de doelpunten makers vier minuten voor tijd plot seling los. Ruud Donders verzond een pass over dertig meter, die pre cies in de voeten van invaller Rob Soffers belandde. Omdat de volledi ge dekking was vertrokken, was het voor Soffers een koud kunstje doel man Noordijke te passeren. Amper een minuut later resulteerde een snelle uitval via Patrick de Broekert, Wim van der Maas en Jan-Leen Boot in een gave treffer van Boot, maar het laatste woord was aan Willem II- middenvelder John Feskens. Eerst sprintte Feskens simpel door de blauwe defensie en even later rondde hij een door Peter Noordijke niet goedgepakte inzet van Rob Soffers attent af tot 1-4. Enige nonchalance in verdedigend opzicht in de eilandc- lijke selectie zorgde voor de onver diende hoge marge. Voor Willem II traden aan: Ton Ver kerk, Ton van de Ven, Robert Hoofs, Jac Busio, Ruud Donders, John Fes kens, Winnie Haatrecht, Tonny Sof fers, Gerrie Dijkstra, Wanny van Gils, Frank van Straalen en de reser ves Ronald Jansen, Piet Schilders, Johan Huibregts, Rob Soffers en Rob van de Kaay. Voor Schouwen-Duiveland traden aan: Steef van de Velde, Jaap van de Berge, Tbnnie van de Berge (allen Bruse Boys), Peter Noordijke, Marco van Oeveren, Wim van der Maas, Pa trick de Broekert, Kees Verkaart, Jan-Leen Boot (allen Zierikzee), Ruud Vercruysse, Jan Heikamp (bei den Mevo), Marcel van de Berge, Leo Rijnberg (beiden DFS) en Cees Wil lemse (SKNWK). Het scoreverloop: 7e min.. Wanny van Gils 0-1; 86e min.: Rob Soffers 0-2; 87e min.: Jan-Leen Boot 1-2; 89e min.: John Feskens 1-3; 90e min.: John Feskens 1-4. Aantal toeschou wers 150. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5