Zierikzee, Bruse Boys en Mevo openen competitie met uitwedstrijd, DFS debuteert op eigen terrein NIEUWSBODE Mies Klaver gehuldigd Sterkste man-verkiezing in sportcentrum Krayestein met behoorlijke deelname 6 leiding van Peter Goedcgebuure, die Ouwerkcrk verwisselde voor de oran je Zierikzeesc formatie. Goedcgebuu re krijgt in de hoedanigheid als trainer van Mevo dus toch nog te maken met DFS, maar dan als sportieve oppo nent, terwijl hij er het vorige seizoen nog actief speelde. Zeeuwse klasse Net als de derde klasse, waarin Bru se Boys speelt, wordt de vierde klas se van Mevo en DFS voornamelijk gevormd door Zeeuwse ploegen. Uit zonderingen zijn het Brabantse Klun- dert en het Flakkecse SNS Mevo begint de competitie op zaterdag 31 augustus met de uitwedstrijd tegen Klundcrt en Peter Goedcgebuure en de zijnen ontvangen op zaterdag 7 sep tember het Zoutelandse De Meeuwen als eerste tegenstander op sportpark Den Hogen Blok. Een week daarna beëindigt Mevo reeds de serie trips buiten Zeeland, omdiit dan wordt afgereisd naar Stad aan 't Haringvliet om SNS te bestrij den. De eerste derby tussen Mevo en DFS staat voor zaterdag 5 oktober op het programma en wordt afgewerkt op het nieuwe Zicrikzeese sportcom plex. Het tweede team van Zierikzee, dat uitkomt in de reserve tweede klas se B begint de competitie op zondag 1 september op sportpark Den Hogen Blok met Veerse Boys II als tegenstan der. De eerste uitwedstrijd is een week later bij Gilze II. Het tweede team van Bruse Boys, uitkomend in de reserve derde klasse A, begint de competitie op zaterdag 31 augustus in Bruinisse tegen Nieuwdorp II. De eerste uit wedstrijd is op 7 september bij Klun dcrt II. Afdelingsvoetbal In de eerste klasse van het afdelings voetbal zitten het komende seizoen maar twee ploegen meer. DFS promo veerde naar de vierde klasse van het KNVB-gebeuren en Duiveland en Ou werkcrk moesten beide een stapje te rugdoen. Het Scharendijkse ZSC zorgde er voor, dat het quantum toch nog op twee bleef door met kampioen Hoedekenskerke mee te promoveren vanuit de tweede klas. Naast ZSC is het Nieuwerkerkse SKNWK ook in de zaterdagse eerste klasse gebleven. Af gaand op het vorige seizoen, toen de ploeg van trainer Bram Coomans lang meedeed voor het kampioenschap, mogen de Nieuwerkerkers als een van de favorieten voor het kampioenschap worden gezien. SKNWK begint de competitie op 31 augustus met een thuiswedstrijd tegen Heinkenszand, gevolgd door een uit wedstrijd tegen Kruiningen. ZSC, dat ook het komende seizoen onder lei ding staat van trainer Ko Willemse, start met een uitwedstrijd tegen Hoe dekenskerke, gevolgd door een thuis wedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys. In de tweede klasse van het zaterdag se afdelingsvoetbal spelen het komen de seizoen maar liefst drie Schouwen-Duivelandse ploegen, waarbij met name de kansen van Brouwershaven en Duiveland behoor lijk moeten worden ingeschat. Het Kerkwerfse WIK kan immer voor de nodige verrassingen zorgen. Brou wershaven start op 31 augustus op sportpark Onder de Molen tegen Bors- sele, maar ook WIK en Duiveland be ginnen op eigen bodem. WIK ontvangt Wissenkerke, Duiveland fungeert als gastploeg voor SVD. De vier zondagse afdelingsformaties zitten gebundeld in twee klassen. In de tweede klasse A spelen het gepromo veerde Dreischor en het gedegradeer de Ouwerkerk. Dreischor gaat op 1 september van start tegen Graauw op sportpark De Mol in Dreischor en Ou werkerk gaat op bezoek bij het Zeeuwsvlaamse Terhole. Bij Drei schor bleef trainer Wim Kommer op zijn post, terwijl bij Ouwerkerk Peter Goedegebuure werd opgevolgd door Piet Vreeke. In de derde klasse A zit ten de twee resterende Schouwen- Duivelandse formaties. Zonnemaire en Renesse zijn de enige twee van de in totaal dertien standaardploegen, die in een klas met elf ploegen zitten. Het zijn ook de enige formaties, die niet louter tegen standaardteams uit komen. In het damesvoetbalgebeuren is WIK uit Kerkwerve de enige eerste klasser na het verdwijnen van SKNWK, terwijl Zierikzee en Brou wershaven in de tweede klasse aantre den. Ook Dreischor heeft geen damesploeg meer. BURGH-HAAMSTEDE - In Nijmegen wordt vanmiddag - vrijdag 19 ju li - een eind gemaakt aan de 69e Nijmeegse Vierdaagse. Dit gebeurt tra ditioneel met een schitterende bloemenhulde. Stralend middelpunt van deze bloemenhulde is ongetwijfeld de 77-jarige Burgh- Haamsteedse Mies Klaver. Zij is bezig aan haar vijftigste Vierdaagse, waarmee zij vrijwel zeker tot in lengte van dagen wereldrecord houdster zal blijven Mies Klaver keert zaterdag terug in haar woonplaats Burgh- Haamstede. Zij wordt dan door het gemeentebestuur van Westerschou- wen opgewacht. Haar wordt een rijtoer door dc kernen Burg en Haam stede aangeboden. De toer begint om kwart over twee en eindigt om streeks drie uur bij dorpshuis De Schutse. Daar wordt de ,,super-tippelaarster'', een receptie aangeboden, waarop Mies Klaver door een ieder kan worden gefeliciteerd. BURGH-HAAMSTEDE - In het Burgh-Haamslecdse sportcentrum Krayestein organiseert sport-promotor Hans Lang in samenwerking met de Zierikzecse sport school Attila op zaterdag 20 juli een sterkste man verkiezing van zuidwest-Nederland. Aan dit gebeuren, dat 's middags om twee uur begint en waarbij heel wat wordt gevraagd van de deelnemers, neemt vooralsnog een tiental sterke jongens deel. De deelnemers aan de sterkste man-verkiezing krijgen zowel binnen als buiten het sportcentrum taken te .verrichten. Zij kunnen zich uitleven op het tillen van accu's, het verscheu ren van telefoonboeken, het torsen van zakken van vijftig kilo tarwe, het trekken van vrachtwagens en het zo veel mogelijk rondjes lopen met lood zware gereedschapskisten. Behalve de spierkracht speelt ongetwijfeld ook de conditie een niet te verwaarlo zen punt in de verkiezing van de sterkste man. Zoals het er nu naar uitziet komen er diverse goede kanshebbers naar Burgh-Haamstede om een serieuze gooi te doen naar de titel sterkste man Vierde klasse In de vierde klasse A komen dit sei zoen twee Schouwen-Duivelandse ploegen in actie, maar nog verheugen der is dat deze klasse na jaren gebak kelei eindelijk uit twaalf ploegen bestaat. Hierdoor zal zekerde kans op competitievcrvalsing - met name in de slotfase - aanzienlijk verminderd zijn. Thuiswedstrijd Bruse Boys degradeerde het afgelo pen seizoen naar de derde klasse na een competitie waarin de formatie voortdurend in de onderste regionen verkeerde. Halverwege het seizoen re sulteerden de slechte resultaten, ver gezeld van een portie ongenoegen over de gang van zaken binnen de structuur van dc vereniging in het vertrek van dc Steenbergse ocfcnmecster Jan Eng- lebert. Na een traincrloze periode ge durende dc wintermaanden nam Jan Kostcnse het roer over, maar ook hij slaagde er vooralsnog niet in het tij te doen keren. Degradatie was onaf wendbaar en Bruse Boys gaat het ko mende seizoen proberen om de sportieve draad weer op te pakken in de derde klasse. Hierin komt de for matie weer een groot aantal bekende opponenten van weleer tegen. Aller eerst zijn daar de ex-tweede klassers Yerseke en WHS, maar ook de overige acht Zeeuwse formaties, die deel uit maken van de derde klasse zijn be paald geen vreemde voor Jan Kosten- se en de zijnen. Het Willemstadse Kogelvangers completeert de klas. Op zaterdag 31 augustus begint Bruse Boys de competitie met de uit wedstrijd tegen het altijd lastige Zaamslag, een week later gevolgd door de eerste thuiswedstrijd, waarin Kapelle als tegenstander fungeert. Vervolgens gaat Bruse Boys op be zoek bij Veere en komt Serooskerke naar Bruinisse. Voor de paarse briga de valt te hopen, dat het seizoen met positieve resultaten wordt ingezet, waardoor de geleidelijk weggeëbde motivatie weer in de gelderen terug keert. Kees Rijnberg (rechts) en Marcel van Grunsven zetten bij de nieuwe KNVB vierde klusser DFS binnen en buiten de lijnen de strategie uit. Zierikzee speelt de eerste thuis wedstrijd uit do competitie op zondag 8 september op sportpark Den Hogen Blok tegen een van de drie nieuwko mers in de tweede klasse B. Het Bre dase Baronie, dat kampioen werd in de derde klasse komt dan naar Zierik zee om de roodzwarte brigade te be kampen. Zierikzee krijgt in het komende sei zoen weinig nieuwe gezichten in de hoofdmacht, maar vast staat dat een aantal spelers een andere taak zal krij gen opgedragen. In het geheel is er ze ker een hoofdrol weggelegd voor Bart Ilelbcrs. Naast de ervaren spelers Wim Overweel en Kees Vcrkaart lijkt Helbers de aangewezen man om als schakel te fungeren tussen de defensie en de aanval. In de tweede competitie- helft van het voorbije seizoen schort te het hier met name bij voortduring, vooral nadat Martin (Juist van het ac tieve voetbalfront verdween. Toen ook li'-pen de resultaten van week tot week .erug en scheelde het niet erg veel of Zierikzee was nog in dc degra- datiezorgen terecht gekomen. De pun- tenoogst uit de eerste seizoenhelft bleek evenwel net toereikend om die zorgen niet tegen te komen. Na de thuiswedstrijd tegen Baronie volgen voor Zierikzee uitwedstrijden tegen de Zeeuwse opponenten Breskens en Middelburg, gescheiden door het thuisduel tegen Wilhcltnina Boys. naast WSC en Baronie nieuwkomer in de tweede klasse B. Jan Kostcnse gaat met Bruse Boys van start voor het eerste volledige seizoen. De Bruse formatie moet in staat geacht worden om in de derde klas een redelijke rol te spelen. Bert Helbers wordt in het Zierikzee van het komende seizoen een uitermate belangrijke pion Zijn werklust en spelin zicht kunnen van essentieel belang zijn in de formatie van Jack Schipper. Nieuw in de vierde klas is het Burgh-Haamsteedse DFS. De forma tie van trainer Kees Rijnberg vol bracht het afgelopen seizoen een uitstekende competitie met een dik verdiend kampioenschap en mag daarom nu in het KNVB-gebeuren gaan meedraaien. De ploeg ondergaat in de aanstaande competitie geen erg grote veranderingen. Vertrokken zijn Peter Goedegebuure en Rob Wijnste kers en toegevoegd werd Han van de Sande, die Zierikzee verwisselde voor de oranje Westhoek-equipe. DFS be gint als enige Schouwen-Duivelandse formatie de competitie met een thuis- Op zaterdag 31 augustus bezoek van het gedegra- Boys, hetgeen meteen een fikse kluif betekent. Een week la ter gaat DFS op bezoek bij het Kou- dekerkse VCK en weer een week later komt Wolphaartsdijk naar het Burgh- Haamsteedse sportpark Van Zuijen. Alles bijeen geen al te gemakkelijke competitiestart voor Kees Rijnberg en de zijnen. Binnen de DFS-formatie blijft ook het komende seizoen een hoo.fdrol weggelegd voor Marcel van Grunsven. De voormalige Zierikzee-speler zet met Rijnberg vooreen belangrijk deel dc technische en tactische lijnen uit binnen de Burgh-Haamsteedse equipe. In onderling overleg komen traineren aanvoerder wekelijks tot de te hante ren tactiek. Daar zal ook het komen de seizoen geen verandering in komen. Met de afgelopen seizoen gede monstreerde instelling moet DFS ze ker in staat zijn een aardige rol te kunnen spelen in het vierde klasse- KNVB-gebeuren. Met enig kunst- en vliegwerk en eigenlijk buiten ver wachting redde Mevo het afgelopen seizoen toch nog het vierde klasser- schap. Enkele ronden voor het einde gaf eigenlijk niemand nog een cent voor de overlevingskansen van de equipe van Toon van Tiggelhoven. maar via een treffer van Jan Heikamp in de allerlaatste minuut van het du el tegen 's-Heer Arendskerke kwam de ommekeer, die alsnog voor de handhaving zorgde. In het nieuwe sei zoen staat Mevo onder de technische ZIERIKZEE - In het weekeinde van 31 augustus en 1 sep tember gaat de voetbalcompetitie 1985/1986 officieel van start, nadat op 27 augustus voor het eerst min of meer se rieus om de knikkers is gespeeld in het kader van de eerste ronde van het KNVB-bekertoernooi. Voor het eerst sinds enkele jaren is Schouwen-Duiveland weer eens met vier ploegen vertegenwoordigd in het KNVB-gebeuren, nadat het er in de vorige competitie geruime tijd naar uitzag, dat alleen Zierikzee en Bruse Boys zouden overblijven. De Zierikzeese zaterdag vierde klasser Mevo redde even wel voor het tweede jaar in successie het vege lijf via een plotselinge opleving aan het slot van de competitie en DFS uit Burgh-Haamstede maakte uiteindelijk uiterst ver diend de favorietenrol waar en promoveerde overtuigend naar de vierde klas van het zaterdaggebeuren. Negen Schouwen-Duivelandse standaardploegen spelen in het af delingsvoetbal en komen daarin uit in vier klassen, waar bij voor iedere formatie minimaal twee eilandelijke derby's op het programma staan. Zierikzee komt ook dit jaar weer uit in de tweede klasse B van het zondag voetbal. De formatie van trainer Jack Schipper ontmoet in die klas drie nieuwe opponenten, waarbij WSC on getwijfeld de meest degelijke te noe men is. Zierikzee start de competitie op zondag 1 september met een uit wedstrijd bij Internos in Etten-Lcur, hetgeen de roodzwarte brigade onge twijfeld tot nadenken zal brengen. Na een goede competitiestart kreeg Zierikzee het vorig jaar in een be hoorlijk pittig duel afgetekend klop bij Internos. Overigens fungeert Jack Schipper tijdens deze wedstrijd nog niet als coach. Naar aanleiding van proble men met arbiter Wim Broekhoven tij dens het jaarlijkse toernooi van RCS werd Schipper door de tuchtcommis- sie van de KNVB beboet met ontzeg ging van het coachschap voor twee of ficiële wedstrijden. Naast de wedstrijd uit de eerste bekerronde van dinsdag 27 augustus wordt dat dus ook de eerste competitie wedstrijd. Zijn taken worden dan vrijwel zeker waargenomen door Toon van Tiggelhoven, die overstapte van Mevo naar Zierikzee om daar als jeugdcoördinator op te treden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6