Zomerseizoen 1985 is voor kampeersector geen topper Ring Promotion ongekend druk installatiebedrijf DEÜRLOO BU Situatie in de Westhoek is heel verschillend Smit-Kroes wil sanering rijkswateren 2 Landelijk gezien is er nog veel plaats op de,kampeerterreinen, aldus de ANWB. Volgens woordvoersters van de VV.V.'.s- in Renesse en Burgh-Haamstede zijn de terreinen in de Westhoek echter zeer goed bezet Nog veel plaats op de kampeerterreinen ARNHEM/DEN HAAG - Niet alleen het slechte weer maar ook de overcapaciteit heeft ertoe geleid dat er op de kampeerterreinen in het hele land nog veel plaats is. Kennelijk hebben de recreatie-ondernemers zich verke ken op de gunstige prognoses van vorig jaar. Toen werd voorspeld dat steeds meer Nederlanders dit jaar de va kantie in eigen land zouden doorbrengen. Vorige week en de week daarvoor maakte het Neder landse Bureau voor Toerisme in Leidschendam nog mel ding van een grote aarzeling bij vakantiegangers om een plaatsje te boeken. Het weer speelt daarbij een grote rol, maar ook een overcapaciteit in deze bedrijfstak, zeggen de recreatie-ondernemers. Volgens de ANWB, die dit onder schrijft, heeft dit ook te maken met een teruglopende belangstelling voor de vaste - en dure - standplaatsen. Beide organisaties zijn het er echter over eens dat het weer een grote rol heeft gespeeld. Veel vakantiegangers zijn in juni massaal naar het buiten land vertrokken om de slechtgehu meurde weergoden te ontvluchten. Dit is donderdag gebleken uit mede delingen van beide organisaties. Woordvoerder F. Verstand van de Recron, de Vereniging van Recreatie- Ondernemers in Nederland, zei dat de reden voor de teruglopende bezet ting van de kampeerterreinen is dat de verhouding vraag en aanbod ver schilt met voorgaande jaren. Er zijn de afgelopen tijd meer kampeer plaatsen bij gekomen en veel kam- peerbedrijven hebben hun capaciteit uitgebreid. „En ook al zou je dan de zelfde markt houden zou het toch be tekenen dat de totale bezetting ge middeld iets daalt", aldus Verstand. Hij wees erop dat de recreatieon dernemers erg moeten oppassen met het opstarten of uitbreiden van be drijven. De verwachting dat er zoveel mensen in Nederland zouden blijven en zoveel minder naar het buitenland zouden gaan blijkt niet bewaarheid, aldus Verstand. Hoge prijzen ANWB-woordvoerder R. Vos noemt nog een andere reden voor de teruglo pende belangstelling voor het kampe ren. De langkampeerders, de grootste groep, „hikt steeds meer tegen de ho ge prijzen van de standplaatsen aan". Deze bedragen tussen de 1500 en 3000 gulden per jaar. Het is de ANWB ge bleken dat steeds meer langkampeer ders hun vaste standplaats verwisse len voor de dichter bij huis gelegen en goedkopere volkstuin. Bij de volks tuinverenigingen is vooral dit jaar sprake van enorme wachtlijsten, al dus Vos. Voor het eerst dit jaar hebben kaïn- peerbedrijven geen piekbezetting. Een goede augustusmaand kan ech ter nog veel goed maken. Verstand houdt rekening met de mogelijkheid dat de uit het buitenland terugkeren de vakantiegangers straks, net als vorig jaar, er nog even een kleine va kantie aan vastknopen. Bovendien noemt Verstand het he lemaal niet erg dat de kanipeerbe- drijven - hoewel het hoogseizoen is - niet vol zitten. Een recreant vindt het nooit leuk als een camping stampvol is. Opvallend noemt Verstand het dat de campings met een wat luxerc ac commodatie het drukker hebben dan de minder sjieke. De ANWB is bij zijn aangesloten campings juist het tegen overgestelde opgevallen: in de sector toeristisch kamperen zijn vooral de eenvoudige campings - zonder kanti ne, disco en kampwinkel - erg in trek. In totaal zijn er in Nederland 3500 kaampeerbedrijven. Moestuinen Volgens voorzitter J. G. .1. Willems van het Algemeen Verbond van Volkstuinders Verenigingen in Ne derland zijn er weliswaar lange wachtlijsten voor volkstuinen, maar alleen voor de moestuinen. Naar tui nen in de sector verblijfsrecreatief gebruik is bijna geen vraag meer. Dit komt voornamelijk door de prijs van de opstallen (tuinhuisjes). In totaal zijn bij het verbond 150.000 volkstuinen aangesloten. Hieronder vallen en moestuinen en volkstuinen voor recreatief gebruik. Wat de moestuinen betreft zou ik er nog 100.000 bij kunnen hebben, aldus Willems. Verbaasd De Stichting Vrije Recreatie (SVR) toont zich verbaasd over de door de Recron geconstateerde onderbezet ting op kampeerterreinen. Dit is don derdag bekendgemaakt door voorzit ter W. van den Berg. Op de mini-campings van de SVR was het. met uitzondering van de provincie Groningen, niet eerder zo druk als dit jaar, aldus de reactie „Indien gewenst helpt de SVR de Recron graag met haar surplus aan kampeerders, maar dan moeten zij wel tarieven hanteren die voor de laagstbetaalden en modalen betaal baar zijn. Zelfs sociale diensten stu ren nu kampeerders naar ons toe", al dus Van de Berg. De SVR bestaat 15 jaar en beheerst ruim 1000 kampeerboerderijen in Ne derland. Bij de stichting zijn ruim 20 000 donateurs aangesloten DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat en haar collega Winsemius van Milieubeheer hebben een voorlopig plan opgesteld voor de sanering van de rijkswate ren. Dc zuivering van de oppervlakte- wateven, waarmee een bedrag van bijna twee miljard gulden is ge moeid, zou in 1990 voltooid moeten zijn. In het ontwerpplan streven de be windslieden er naar dat de kwaliteit van de rijkswateren binnen vijf jaar voldoet aan de eisen die daar met be trekking tot de visstand, het zwem men en de bereiding van drinkwater aan moet worden gesteld. De minis ters geven in het uitvoerige plan alle maatregelen aan, die de komende ja ren genomen moeten worden om dit doel te bereiken. Tevens bevat het ontwerpplan een gedetailleerd overzicht van de kosten van de te nemen maatregelen. De be windslieden schatten de totale in vesteringskosten in zuiveringsinstal laties en andere ingrepen bij de lozing van verontreinigende stoffen op ongeveer 1,9 miljard gulden. Uit het rijksheffingsfonds zal ongeveer 1 miljard worden bijgedragen. Onder de saneringsmaatregelen van Smit-Kroes en Winsemius vallen de Rijn, Maas, Wester- en Ooster- sehelde, het Noordzee- en Amsterdam-Rijnkanaal, de Wadden zee, de Eems-Dollard en overige kust wateren en het IJssel-, Marker-, Grevelingen-, Veerse en Oostvoornse meer. De bewindslieden merken in hun rapport op, dat deze wateren van grote invloed zijn op de totale water huishouding in ons land. Het water van de Maas, Schelde en het kanaal van Gent naar Terneuzen voldoet ter hoogte van de grens met België niet aan dc normen voor dc zuurstofhuishouding Hetzelfde geldt voor de polderwateren in Flevoland. Ook de normen voor zware metalen worden in het Maas- en Scheldewater bij de Nederlands-Belgische grens overschreden DEN HAAG De Nederlandse rege ring heeft donderdagavond; zes uur na het verstrijken van het ultima tum. besloten de Nederlandse ambas- sadeui in Pretoria niet terug te roe pen De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag verklaarde dat Klaas de .Jonge op zeer korte termijn naar de ambassade zal worden terugge bracht. en dat hieraan van Zuidafri- kaanse zijde geen voorwaarden zijn verbonden Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 6255 Iedere zondag Zicrikzcc Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Mu ziek onder woorden. 20.15-21.45 uur. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport. Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-16.15 uur. Tevens bureau voor rechtshulp. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi tietraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Renesse Fiets en wandelpuzzeltochten. Start en inschrijving bij V.V.V. Renesse tus sen 14.00 en 14.30 uur. Elf dorpen fietstocht. Start tussen 13.30 en 14.00 uur bij V.V.V.-kantoor te Renesse. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Strip-Ö-Thcek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Tbken en schilder club „Dc Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere zaterdag Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Start van slotlaan aan de Laone te Renesse om 14.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V. Bruinisse Bibliotheek 16.30-18.00 uur. Iedere dinsdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz zeltochten Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur. Iedere dinsdag tot eind augustus Renesse Iedere dinsdagmiddag Elf Dorpen Fietstocht (50 km). Start en finish bij V.V.V.-kantoor, inschrijven tussen 13.30 en 14.00 uur Iedere woensdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor Fiets- en wandelpuz zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Zaterdag 6 juli t/m zaterdag 10 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin-klein antiek. 10.00-17.00 uur. behalve zon dag. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr H Kelder. Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317 Vrijdag 19 juli Zierikzee Bioscoop, Amadeus. 20.00 uur. Bruinisse Centrum. Braderie. 10.30 uur. Zaterdag 20 juli Zierikzee Bioscoop. Falling in love. 20.00 uur. Bruinisse Haven. 10.00 uur: old-timers op het havenplateau. 10.30 uur: braderie Korte Ring-Oudestraat. 11.00 uur: rondrit old timers. 11.30 uur: Insche pen vlootschouw. 14.00 uur: afvaart vissersvloot. 15.30 uur: old-timers ter bezichtiging havenplateau. 20.00 uur: Feestavond in garage Zuidgeest. Zondag 21 juli Zierikzee Bioscoop. Falling in love. 20.00 uur. Maandag 22 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Harry Hamer, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 23 juli Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Gerard Dekker, or gel en clavecimbel m.m.v. Willie Bil, orgel. 20.00 uur Donderdag 25 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16. 00 uur. Renesse Hervormde kerk. Zang- en muziek avond. 20.00 uur Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Zaterdag 27 juli Burgh-Haamstede Rommelmarkt. Burghse Ring. 08.30 uur. Scharendijke Parkeerterrein Dijkstraat. Braderie. 10.30 uur. Maandag 29 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Harry Hamer, orgel. 20.00 uur. Woensdag 31 juli Zierikzee Huis van Nassau. Country avond. 20.30 uur. Donderdag 1 augustus Zierikzee Gasthuiskelk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Vrijdag 2 augustus Zierikzee Graanbeurs, Huis van Nassau. Dans avond met orkest „The new Forma tion". 20.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Bingo-avond Culturele Vereniging. 19.30 uur. Maandag 5 augustus Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Yvonne Dorr-Jonker, hobo en Harry Hamer, orgel. 20.00 uur. Donderdag 8 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Renesse Hervormde kerk. Zang- en muziek avond. 20.00 uur. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart met medewerking van mevr. M. N. Coumou-Groenen- dijk, sopraan. 20.00 uur. Maandag 12 augustus Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Reinata Heemskerk, alt en Frans van Tilburg, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 13 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Olie Nilsson, orgel. 20.00 uur. Donderdag 15 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel cn middagpauze- dienst Van 10.00 tot 16.00 uur. Dreischor Ncd. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Zaterdag 17 augustus Zierikzee Het Luitje. Vertrek vaartocht bejaar den gemeente Brouwershaven. 14.00 uur. Donderdag 22 augustus Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Dinsdag 27 augustus Brouwershaven •St. Nicolaaskerk Schouwse musici brengen Bach. 20.00 uur. Zaterdag 14 september Brouwershaven St Nicolaaskerk. Sloteoncert met Hellevoets Dameskoor en Voornes Mannenkoor. 20.00 uur ZIERIKZEE - In tegenstelling tot het landelijk beeld wordt er van de kampeervoorzieningen in de Westhoek erg veel gebruik gemaakt. Zo wel in Renesse als in Burgh-Haamstede is sprake van goedbezette cam pings. Volgens een opgave van de gemeente Westerschouwen zijn alle officiële campings volledig bezet en de overloopterreinen voor 85 pro cent. Een woordvoerster van de VVV in Renesse is evenwel van mening dat zelfs een goed naseizoen in veel gevallen niet meer kan zorgen voor een geslaagd seizoen. Als oorzaak daarvoor noemt zij de slechte start in juni en begin juli. Volgens een woordvoerster van de VVV Burgh-Haamstede is in die plaats de ontwikkeling wat rooskleuriger. Daar zou een goed naseizoen nog heel veel goed kun nen maken van wat in het begin van het seizoen is verloren BURGH-HAAMSTEDE - De tweede uit de serie van zes Ring Promotion-dagen in Burgh-Haamstede is donderdag hijzonder druk geweest. Ingewijden spraken zelfs van de drukste Ring Promotion-dag uit de historie'. Overigens wilde dat allerminst zeggen, dat de vele standhouders 'goud' verdienden, want zoals zo vaak had het quantum kijkers veruit de overhand ten opzichte t>an de kopers, maar - en daar gaat het de organisatie toch vooral om - de sfeer was uiterst gezellig en de dag verliep in de opperstebeste stem ming. totdat omstreeks half vier Pluvius té vroeg de vele duizenden kraantjes opendraaide en de duizen den bezoekers werden vergast op een malse zomerbui, die overigens tot bijna middernacht aanhield, waardoor ook de afsluitende trimloop in de avonduren niet werd wat het had moeten worden. Volgende week donderdag hoopt de organisatie hiervan - atletiekvereniging Delta Sport en de plaatselijke VVV weer op betere omstandigheden. t t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2