,c Opening Visserijdagen viel bijna in het water Van Zamba tot Samba Proces-verbaal wegens openbare dronkenschap Oplevering nieuwbouw Lakenman Ochtman DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer P BI LT Zomeravondconcert in Renesse De „NIEUWSBODE" Is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" jubileum voordeel cheiue elders in deze kvant. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJOAG 19 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23762 WAARIN OPGENOMEN Kampeersector Nieuw bedrijf Gedichtenbundel Het zomerseizoen 1985 is voor de kampeer- Het nieuwe bedrijf zagerkwekerij EK20 wordt Erna Jurg en Arnoud Boering stelden een sector vooralsnog geen topper. In de Schou- de volgende week in Bruinisse operationeel. wen-Duivelandse Westhoek is de situatie heel Het bedrijf wordt ook geschikt gemaakt voor verschillend. (Pag. 2). een expositie. (Pag. 3). tweede gedichtenbundel samen onder de titel ..Beeld - Spraak". Hij wordt nu gepresenteerd (Pag. 4) Voetbalcompetitie In het weekeinde van 31 augustus en 1 sep tember gaat de voetbalcompetitie weer van start Drie van de vier KNVB-ploegen beginnen ..uit". (Pag. 6). (1797 - 1889) Een goed karakter zal altijd het gebrek aan schoonheid aanvullen: maar schoonheid kan niet het gebrek aan een goed karakter aanvullen. Addison Diana Roukema lust de mossels rauw.... Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 (VI b.g.g. 1585 of 1385 MM Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> Verwachting tot zaterdagavond: Koel Wisselend bewolkt en een enkele bui. Minimumtemperatuur om streeks dertien. Middagtemperatuur ongeveer negentien graden. Vrij krachtige zuidwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 23 juli: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht; zuidwest 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 juli Zon op 5.43, onder 21.48 Maan op 08.03, onder 23.34 21 juli Zon op 5.45, onder 21.46 Maan op 09.38 onder 23.49 22 juli Zon op 5.46, onder 21.45 Maan op 11.32, onder Eerste Kwartier: 25 juli (01.39) HOOG- EN LAAG WATER Zicrikzee Hoogwater Laagwator 20 juli 6.08 17.29 11.27 23.57 21 juli 6.49 18.12 12.08 01.40 22 juli 7.31 18.58 12.50 Springtij: 20 juli Temperatuur zeewater voor Schouwsc kust: 18°C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na de regen van gisteren en vandaag kan een lichte weersver- betering tegemoet worden gezien. De temperatuur doet daar echter niet aan mee. De regen van vandaag hangt samen met een storing, die over ons land naar Denemarken trekt. Achter deze storing stroomt koele lucht over onze omgeving uit. In deze koele en helde ren lucht zullen stapelwolken tot ont wikkeling komen, waaruit op enkele plaatsen een bui zal vallen. Bij een vrij krachtige zuidwesten wind wordt het zaterdag niet warmer dan 18 a 19 graden. De lichte weersverbetering moet gezocht worden in de zon en de afne mende kans op buien. Zaterdag is de zon er af en toe, zon dag krijgen we hem al meer te zien. Vanaf maandag kunnen we een lichte stijging van dc temperatuur verwach ten. Bruinisse viert drie dagen feest BRUINISSE - Een oplettende toeschouwer moet zich donderdagmiddag' in het centrum van Bruinisse hebben afgevraagd wie er nu eigenlijk de baas is in Bruinisse, want onafhankelijk van elkaar werden de Visserijdagen 1985 twee keer voor geopend verklaard: eerst door de kers-verse Miss Visserijdagen, Diana Roukema en ver volgens door burgemeester T. C. Hekman. Hoe dan ook: het feest kon meteen beginnen, al werd de feestvreugde danig bekoeld door een 'buitje voor het stof'. Als gebruikelijk heette de voorzit ter van de Stichting Festiviteiten, Bram Bal de vele belangstellenden welkom nabij de muziektent, en vestigde de aandacht op de mossels, die meteen al voor een prikje te koop waren en waarvan ook gretig ge bruik werd gemaakt. Bert Visch en helpers hadden het er weer druk mee. In haar toespraak zei Diana het oen hele eer te vinden om drie dagen bij alle festiviteiten betrokken te zijn als Miss Visserijdagen en ze zei het een goede gedachte te vinden van de orga niserende stichting om nu eens niet een vissersdochter te kiezen maar via de dochter van een scheepsbouwer deze bedrijfstak in het zonnetje te zetten en dus ook in liet feest te be trokken ..Mol onze vissers zorgen zij mede. voor de welvaart van ons dorp". Problemen Miss Diana had zich evenals haar il lustere voorgangsters verdiept in de problemen van de visserij. Ze noem de de tegenvallende vangst in het vo rig jaar en vond hét jammer dat de Rijksoverheid zo weinig gehoor heeft gegeven bij de uitgifte van nieuwe mosselpercelen aan Bruse mosselvis sers. Gelukkig kon ze een positiever geluid laten horen ten aanzien van de vangst nu: de mossel is er overvloe dig en van goede kwaliteit, zo verze kerde Diana Roukema. Daarvoor hebben we geen Deense- of Duitse mosselen nodig!" Verder introduceerde Diana het kermisgeweld, de mini-wielerbaan in de Oude Straat, het avondlijke feest in garage Zuidgeest en de bra derie die vanochtend (vrijdag) van start ging. Hoogtepunt ..Het hoogtepunt van onze feesten valt toch wel op zaterdag. Naast de old-timersrit door het dorp is er het uitvaren van onze vissersvloot, een gebeuren waaraan vrijwel alle vis sers belangeloos hun medewerking verlenen. We schepen zaterdag om half twee in, dus zorg dat u er alle maal bij bent", zo adviseerde Dinana. Na dankwoorden aan het adres van allen die hebben meegewerkt om tot dit feest te komen en de uitnodiging aan alle aanwezigen om zich met haar in het feestgedruis te storten ver klaarde ze de Visserijdagen 1985 voor geopend. Visserij vereniging-voorzitter W. Okkersc kwam hierna achter de mi crofoon om het tastbare bewijs te le- Vervolg pagina 3 Neem een abonnement op die aktuele krant: wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. RENESSE - Dc rijkspolitie heeft in dc nacht van donderdag op vrijdag vijf jongelui aangehouden op de Hogczoom te Re- nesse wegens openbare dronkenschap en drinken op dc open bare weg. Het vijftal word omstreeks 02.45 uur aangehouden en meegenomen naar het bureau, waar ze zijn ge hoord. Mot een proces-verbaal op zak zijn ze vrijdagochtend weer op vrije voeten gesteld Het bet relt B. S.. W A.Pt. H B •S. en M O allen in de leeftijd van 22 jaar en afkomstig uit Lettele (Over ijssel). Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I I betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123.16. Naam Adres I j Plaats postcode II ZIERIKZEE - De uitbreiding van het bedrijfspand van drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman, aan het Jannewekken te Zierikzee, is donderdagoch tend opgeleverd. De nieuwbouw wordt gepleegd omdat in verband met de sterke groei van het bedrijf een uitbreiding van de capaciteit van de drukpersen nodig is. Tevens zal een verbetering van de routing (opeenvolgende fasen in de drukwerkver- vaardiging - red.) worden gerealiseerd, waardoor een efficiëntere bedrijfs voering wordt bereikt. De volgende fase is de interne afwerking van de nieuwe bedrijfshal en de ver plaatsing van apparatuur. Op de foto v.l.n.r.: C. J. Jongepier, chef de bureau bij architektenbureau Job- se b.v. te Vlissingen, D. L. van 't Leven, directeur van drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman, W. Scheffer, uitvoerder bij bouwbedrijf Boogert te Oosterland en L. Verhage, opzichter bij architektenbureau Jobse b.v. RENESSE - Onder de titel Van Zamba tot Samba werd woensdagavond in de Hervormde kerk te Renesse het vierde in een reeks van zes zomeravond- concerten gehouden. Het zeer gevarieerde Zuidamerikaanse folkloristische programma werd verzorgd door het ensemble Diario uit Dongen, een vier mansformatie (2 dames en 2 heren) bestaande uit twee gitaristen, een mezzo sopraan en percussionist. De belangstelling voor dit concert van hoog niveau was matig. De avond werd geopend door de heer P. v. d. Aart. die in het Neder lands en Duits de aanwezigen verwel komde en een toelichting gaf op het programma. Hij zette uiteen hoe de Zuidamerikaanse muziek is ontstaan en welke invloeden erin te bemerken zijn. Vanzelfsprekend Indiaanse in vloeden, maar daarnaast Spaanse en Portugese (snaarinstrumenten) en Westafrikaanse (slagwerk). Vervolgens bracht Diario een uit stekend afwisselend programma met niet de bekende populaire Zuidame rikaanse muziek, maar allerlei ver schillende stijlen. Leider Tom Bur- manje leidde de nummers steeds in bij het publiek en wees hen erop waar ze op moesten letten om hen in staat te stellen de verschillende invloeden beter te herkennen. Klaagliederen Het programma, dat grotendeels instrumentaal was, bevatte een vijf tiental werken. Klaagliederen, lief desliedjes, maar ook wiegeliedjes en niet te vergeten carnavalsmuziek. De mezzo-sopraan Lia Lichthart, die ook regelmatig solistisch te beluisteren valt in Zeeland, toonde dat ze niet al leen goed kan zingen maar ook neu riën. De vier mensen van Diario werden aan het slot van hun concert beloond met een ovationeel applaus. Er staan voor de rest van het sei- ASSEN - De rijkspolitie van Dren the begint in samenwerking mot Vei lig Verkeer Nederland en dc Recrea tie Ondernemers Nederland (RECRON) een grote voorlichtings campagne om wandelaars voor hun eigen veiligheid te wijen op regels die zij in acht moeten nemen. zoen nog twee zomeravondconcerten op het programma. Op 14 augustus Koorklanken door het mannenkoor ,,Ons Koor" o.l.v. Gerrit Zoon uit Sommelsdijk. De brassband Brass'79 uit Rotterdam o.l.v. Fokke Palstra sluit, onder de titel Koperklanken, op 21 augustus de reeks af. Een voorproefje op haar laak als romde-miss nam Diana Roukema door als een van dc eersten een racefiets te beklim men van de mini-wielerbaan. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1