Hoofdprijs Zomerspel uitgereikt „Wij willen ook een overkapping" ïnBaws Streep en De Niro in Falling in love berichten NOOQDWELLE DQUK1EQKJ ZILT ALS DE ZEEWIND Einde vakantie Barendrechters Serie inbraken en diefstallen Bedrijven Contactdagen in Goes S amen werking tussen kerken in Scharendijke Reünie van de mosselsector ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 juli 1985 Nr. 23781 5 RENESSE - Vier jongelui in de leeftijd van 16' jaar zijn vannacht in Renesse door de rijkspolitie op he terdaad betrapt bij het plegen van vernielingen: drie op de Oude Mool- weg en één op de Hogezoom. Het drietal, L. C. S., A. J. v. B. en P. G. J. S. werden door de geüniformeerde groep betrapt bij het spel „fiets- tegen-de-muur-smijten". De drie werden aangehouden, verhoord en voor de rest van nacht opgeborgen in een van de politiecellen. Even later in dezelfde nacht (woensdag op donderdag) was een an dere Barendrechter. "L. M. B.. bezig met het „verbouwen" van een licht mast aan de Hogezoom. Ook hij ging dezelfde weg als zijn dorpsgenoten: mee naar het bureau, verhoord en in gesloten voor de rest van de nacht. In de loop van deze ochtend (donderdag) heeft de politie contact gelegd met de betreffende ouders, die vandaag hun kroost komen ophalen. Het betekent een vroegtijdig einde van de vakan tie. Alle vier krijgen overigens ook een proces-verbaal mee naar huis voor het plegen van vernielingen. RENESSE - In de badplaats vond in de loop van woensdag (middag, avond en nacht) een serie diefstallen en inbraken (in auto's) plaats. Op de Hogezoom werden twee fietsen gestolen. Op de Hogezoom werd de geparkeerde auto van R. R. uit Aken opengebroken en ontdaan van auto radio, booster, boxen en equiliser met een nog onbekende waarde. De auto van H. A. M. uit Böhnen werd eveneens opengebroken en doorzocht, maar er lag niets van waarde in. Nog een opengebroken auto in Renesse: die van L. M. P. M.- K. uit Gilze-Rijen. Naast de schade aan de auto werd voor een bedrag van 1800— aan geluidapparatuur en geld meegenomen. De auto van H. R. uit Ellemeet werd bekrast (schade 500,—). De auto van L. B. uit Papen- drecht werd op de Oude Moohveg ver nield (deuken ingeschopt). Op de markt te Renesse werd de portemon nee van L. C. d. V. uit Numansdorp geroofd met enkele honderden gul dens er in. Op de Scharendijkeseweg stond de auto van S. I. uit Duitsland, die eveneens werd opengebroken en hier wordt gereedschap vermist. De kofferruimte werd met geweld open gebroken. H. R. S. uit Aken meldde eveneens een opengebroken auto en diefstal van radio plus boxen, de auto stond op de Hogeboomlaan. Verder werd er in Zierikzee een brommer gestolen, merk Honda met het verze keringsplaatje SJZ-089 en te Haam stede twee auto's bekrast met een scherp voorwerp. GOES - Onder de naam Contacta '85 worden dinsdag 22 en woensdag 23 oktober in Goes de Bedrijven Con tactdagen gehouden. Het betreft een informeel ontmoe tingspunt voor enkele honderden be drijven, instellingen en gemeenten, die geïnteresseerd zijn in eikaars pro- dukten, diensten en informatie. Contacta '85 biedt een uitstekende kans op marktvergroting aan over heid en semi-overheid, ondernemers uit de industriële, de handels- en de dienstensector, inclusief midden- en kleinbedrijf. De Contactdagen duren van 14.00-22.00 uur. ZOC-voorzitter A. P. den Reijer overhandigde mevrouw C Verkaart-van Tiggelhoven de waardebonnen ter waarde van 500 gulden. Ter gelegenheid van het heuglijke feit werd zij tevens in de bloemetjes gezet. Een dochter van me vrouw Verkaart (links) kijkt toe Mevrouw férlumrl-viiti Tigffellioveu eerste run 500 gulden non waardebonnen winnares SCHARENDIJKE - Te Scharendij ke zijn de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk ook in het re- creatiewerk „samen op weg" gegaan. Een gemeenschappelijke recreatie commissie werd geïnstalleerd, die verschillende activiteiten voor de ko mende weken heeft voorbereid en ge organiseerd. Met de activiteiten wil men dienstbaar zijn zowel aan de va kantie houdende dorpsbewoners als aan de zomergasten. Voor volgende week staan o.m. op het programma: Maandag 22 juli „Schouws Kerke- pad", een autotocht die voert naar verschillende kerkgebouwen in de omgeving. De kerkgebouwen te Brouwershaven, Dreischor, Zonne- maire en Noordgouwe worden be zocht, waarbij tijdens bezoek aan de gebouwen deskundige voorlichting wordt gegeven over geschiedenis en bijzonderheden van de kerken ter plaatse. De tocht begint 's avonds om 19.00 uur, achter de Ned. Herv. kerk te Scharendijke. Woensdag 24 juli muziek- en zang avond in de Nod. Herv. kerk te Scha rendijke. Medewerking verlenen de organist Jan van Westenbrugge uit Wateringen en de alt Map Baks, die ook samenzang zal leiden. Map Baks geniet bij velen bekendheid door haar optreden voor radio en televisie. Buiten het gemeenschappelijk pro gramma valt de braderie, die op za terdag 27 juli te Scharendijke wordt gehouden. Op die braderie is de plaatselijke Hervormde vrouwen groep met een stand aanwezig. BRUSSEL - De vervroegde kamer verkiezingen in België zullen op 13 oktober dit jaar worden gehouden. Dit heeft premier Martens donderdag in het parlement gezegd. ZIERIKZEE - „Ik werd er een beetje zenuwachtig- van. Ik heb nog nooit iets gewonnen en dan nu ineens dit!" Deze woorden tekenden we op uit de mond van mevrouw C. Verkaart-van Tiggelhoven uit de Minderbroederstraat 4 in Zierikzee. Zij werd winnaar van de eerste aflevering van het Zomerspel „Ontdek Zierikzee" dat wordt geor ganiseerd in de periode dat in Zierikzee de Toeristenda- gen worden gehouden. Mevrouw Verkaart werd winna res van 500 gulden in waardebonnen, die haar dinsdagochtend door ZOC-voorzitter A. P. den Reijer in de receptie-ruimte van drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman aan het Jannewekken werden uitgereikt. De winnende slagzin van mevrouw Verkaart luidde: „Bij de Noordha venpoort in Zierikzee gaat een we reld voor je open, als toeristenplaats telt het voor twee, ook kun je er ge zellig kopen." Zij bekende overigens dat ze de etalage-wedstrijd, die een onderdeel vormt van het Zomerspel, niet zelf heeft gedaan: „Dat hebben een paar kleinkinderen voor me ge daan. Maar de slagzin heb ik wel zelf gedaan." De verraste winnares vertelde dat ze na de telefonische mededeling van ZOC-bestuurslid W. Gudde die nacht wat slecht geslapen had, maar dat on gemak je nam ze graag op de koop toe. Ook vertelde ze dat de kleinkinde ren, die hadden meegeholpen met de wedstrijd, beslist zouden delen in de prijs, want „dat hebben ze wel ver diend" volgens oma. ZOC-voorzitter Den Reijer merkté tijdens de prijsuitreiking op dat ge bleken was dat er opmerkelijk veel foute inzendingen waren. Ook wees Optreden Goereese blokfluitgroep Nil Desperandum BROUWERSHAVEN In het stad- huis te Brouwershaven wordt don derdag 15 augustus de tweede openstelling voor het publiek van het stadhuis opgeluisterd door de Goereese blokfluitgroep Nil Despe randum. Gebruikers van de zitbank aan liet Sas: hij er op dat er elke week een andere slagzin moet worden gemaakt. Dat betekent dat ook elke week moet worden ingezonden en de formulie ren niet kunnen worden bewaard tot de laatste week van de Toeristenda- gen. „Bovendien is het zo dat er elke week vier routes van de etalage wedstrijd moeten worden afgelegd om kans te maken op de prijs van 500 gulden", aldus Den Reijer. Dc namen van de overige winnaars van de waardebonnen van de eerste wedstrijd, die hun prijs krijgen toe gezonden, hangen aangeplakt bij Van Oeveren Schoenmode aan de Appel markt, waar ook de rode bus staat opgesteld, waarin de deelnamefor- mulierén moeten worden gedepo neerd. De blokfluitgroep „Nil Desperan dum" bestaat uit vier leden: Wil Ker- pel uit Middelharnis, sopraanblok fluit, Anneke Bannink uit Middelharnis, altblokfluit, Mathijs Mijnders uit Goedereede, basblok fluit en Paul v. d. Wijngaard uit Dirksland, tenorblokfluit. De naam „Nil Desperandüm" bete kent „wanhoop niet". De groep be staat al enige jaren, maar in de huidi ge samenstelling pas een half jaar. De acteurs hebben al een keer eer der samen in een film gespeeld, te we ten in The Dear Hunter. Kwam Streep toentertijd nog niet veel ver der dan een bijrol, in Falling in love komen maar weinig scenes voor waarin zij niet te zien is. Hun eerste ontmoeting komt toe vallig tot stand: beiden doen kerstin kopen in het centrum van New York. Molly (Meryl Streep) en Frank (Ro bert dc Niro) botsen in een winkel te gen elkaar op, beiden beladen met ca deaus. Op kerstavond blijkt dat de botsing toch gevolgen heeft gehad: de boeken zijn verwisseld. Moïley leidt YERSEKE - De reünie van de mos selsector zal te Yerseke worden ge houden op zaterdag 17 augustus in een tent op het parkeerterrein bij de Koningin Julianahaven, aanvang 10.30 uur. Tijdens de reünie zal direc teur van de visserijen, de heer mr. B. B. v. d. Meer een toespraak houden met als titel „Toekomst van de Neder landse mosselcultuur". Aansluitend aan de reünie zal het gezelschap wor den ontvangen door het gemeente bestuur van Reimerswaal, gevolgd door een mosselmaaltijd. Welkom zijn de leden van „Zevibel", die voor de organisatie tekent. Nederlandse Hervormde Kerk /Beroepen te Sint Annaparochie: L. Hoekstra, kand. te Loosdrecht. Bedankt voor Nunspeet: E. K. Tey- geler te Scheveningen; voor Krimpen aan de IJssel: J. Boogaard te Nieuw- Loosdrecht. Beroepen te Wehl; mevr. I. de Zwart, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Hasselt: G. D. Kamp huis te Stolwijk. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Elburg: D. Slagboom te Katwijk aan Zee. Prolongatie Amadeus ZIERIKZEE - Nadat de Zierikzeese bioscoopbezoekers een week lang heb ben kunnen genieten van de grootste componist aller tijden, Wolfgang Ama deus Mozart, kunnen zij zaterdag 20 en zondag 21 juli kijken naar de liefdes geschiedenis tussen hèt filmkoppel van de jaren tachtig. Robert de Niro en Meryl Streep zijn getrouwd met een ander, maar verliefd op elkaar. een saai huwelijk met Brian (Davis Clennon), een arts. Zijn baan geeft Molly materieel gezien een goed le ven, maar het huwelijk is wurgend saai. Frank is gelukkig getrouwd met Ann (Jane Kaczmarek) en heeft twee zoons. Maanden later komen ze el kaar opnieuw tegen en de basis is ge legd voor de ontwrichting van hun bestaan. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Vrijdag 19 juli draait nog maals de muziekfilm Amadeus in de Concertzaal. Ook deze voorstelling begint om 20.00 uur. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 17-7. Prijzen per ki logram geslacht gewicht en ontvet: Extra kwaliteit dikbillen 10,00- 13,50; stieren: le 8,05-/ 8,70, 2e 7,35-/ 8,05; vaarzen: le 7,75-/ 8,75, 2e 7,00-ƒ 7,75; koeien: le 7,70- 8,65, 2e 6,95-/ 7,70, 3e 6,35-/ 6,95; worstkoeien 5,65-f 6,70. Prijzen per kilogram levend ge wicht: Vette kalveren: lef 6,50-/ 7,00, 2e 6,00-/ 6,50; zeugen le 3,03-f 3,18 en 2e 2,93-/ 3,03. Prijzen per stuk: Schapen 160- 230, lammeren (rammen) 140- 230, lammeren (ooien) 110-/ 195; melk- en kalfkoeien: le soort 2400- 3150, 2e soort 1800-/ 2400; melk en kalfvaarzen: le soort 2250-/ 3100, 2e soort 1750-ƒ 2250; guste koeien 1650-/ 2300; enterstieren 1250- 2050; pinken 850-/ 1850; graskal veren 500-/ 800; nuka's voor de mest, roodbont, stieren 340-/ 700, roodbont vaarskoeien 220-/ 445, nu ka's voor de mest zwartbont stieren 225-/ 580, zwartbont vaarskoeien 200-/ 375; schaap met lam(meren) 100-/ 190; weidelammeren 100- 170; bokken en geiten 25-ƒ 90. Aanvoer: totaal 7765 stuks, waaron der: slachtvee 1032, stieren 141, ge- bruiksvee 966, jongvee 218, nuka's roodbont 1372, nuka's zwartbont 1086, slachtschapen en lammeren 1053, gebruiksschapen en lammeren 865, varkens 874, bokken en geiten 158. Overzicht: slachtvee: handel rede lijk, en prijzen gelijk; stieren: handel flauw, en prijzen iets lager; gebruiks- vee: handel willig, en prijzen iets ho ger; jongvee: handel redelijk, en prij zen gelijk; nuka's, roodbont: handel willig, en prijzen gelijk; nuka's, zwartbont: handel willig, en prijzen gelijk; slachtschapen en lammeren: handel vlot, en prijzen hoger; ge bruiksschapen en lammeren: handel vlot, en prijzen hoger; varkens: han del redelijk, en prijzen gelijk; bok ken en geiten: handel redelijk, en prijzen gelijk. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 17-7. - Aanvoer 2.084.400 stuks. Stemming: zwak. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 55- 56 gram 10,00-/ 10,10; van 60-61 gram 11,20-/ 12,00; van 65-66 gram 12,00-/ 12,25. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 ZIERIKZEE - De vaste gebruikers van het zithoekje op het Sas te Zierikzee heooen met enige jaloezie het bericht in de Zierikzeesche Nieuwsbode van ITjunij.l. gelezen dat hun collega'svan het bankje aan het luit'-e naar alle waar schijnlijkheid over niet al te lange tijd een overdekte zitplaats zullen hebben. Woordvoerder J. P. Schot: „Wc maken al vele jaren gebruik van het bankje aan het Sas. Ik begrijp niet waarom de gemeente niet tegelijk ons praathoekje van een overkapping voorziet. Wc willen daar als gebruikers best aan meewerken door bijvoorbeeld timmer- en schil derwerk te verrichten. Uiteindelijk houden we dè banken en de tafel ook schoon en zelfs hebben we de tafel onlangs nog gerepareerd, toen onverlaten er een plank van hadden vernield Dc gebruikers van het Sas-bankje hebben de afgelopen weken zelfs gezorgd voor aankleding van het plekje met be hulp van tafelzeiltjcs en een parasol ..Heschutting tegen de zon is er dus al. maar we zitten ook graag droog," aldus de gebruikers. 70 Hij zweeg en keek dromerig voor zich uit. „In januari vertrek ik voor een reis van dre of vier maanden langs de Griekse eilanden, misschien wordt het wel een half jaar. Niets dan kij ken en tekenen en schrijven. Dat zou ook wat voor jou zijn, Marjan Bij deze laatste woorden streelde hij zacht haar hand, die gedachteloos met een lepeltje speelde. Marjan leek er van wakker te schrikken. Ze trok haar hand terug, stond op en zei heel nuchter: „Nog een kop koffie? Ik weet dat je er al twee gehad hebt, maar ik weet ook nog dat je een geweldige koffieleut bent. Trouwens ik lust er zelf ook nog wel een," en plagerig zei ze er achter, „je wordt zo dorstig van al dat ge sjouw door Italië, hè?" Karei begreep haar wenk heel goed en maakte verder geen toespelingen meer die Marjan zouden kunnen af schrikken. Hij had haar al te veel overvallen, nu hij net een half uur ge leden hier aangekomen was. Als hij iets bij haar wilde bereiken zou hij dat heel wat kalmer aan moeten doen. En hij wilde iets bij haar berei ken! Tijdens zijn tocht door Italië had hij zó dikwijls aan haar gedacht, dat hij op den duur meende dat hij haar te veel was gaan idealiseren en haar in zijn gedachten veel aantrekkelij ker voorstelde dan ze in werkelijk heid was. Maar nu hij haar bezig zag aan de aanrecht in haar simpele jurk je met het bonte halve schortje voor en haar frisse gezicht met de weer barstige blonde krullen, was hij er meer dan ooit van overtuigd dat hij Marjan tot zijn vrouw wilde maken. Then deze hem aansprak schrok hij op uit zijn gedachten. „Zat je soms aan zo'n zwarte Itali aanse schoonheid te denken?" vroeg Marjan plagend, „of had je gewoon slaap?" Tbt zijn verbazing voelde hij dat hij ging blozen. Wel verdorie, hij leek wel een verliefde schooljongen. „Ik moet nog even naar m'n auto," zei hij haastig en draaide zich om voor Marjan kon vragen of hij het misschien zo warm had. Then ze hem nakeek terwijl hij naar de auto ging drukte Marjan op haar beurt haar handen tegen haar ge zicht. Wat mankeerde ze? En wat had Karei? Het leek net of hij begon te blozen. Daar kwam Karei al weer terug. Hij had een pakje in zijn hand. „Hier, Marjan, ik heb iets voor je meegebracht. Als dank voor al het werk dat je voor me hebt gedaan toen ik hier logeerde en ook. omdat je me toen nog in het ziekenhuis bent ko men opzoeken." Marjan keek hem bestraffend aan. „Dat je wat meebrengt is natuur lijk erg lief van je, maar dat was na tuurlijk helemaal niet nodig ge weest." Ze begon te lachen. „Maar ik door ARIETA DE MAN ben toch vrouw genoeg om nieuws gierig te zijn naar wat erin zit." Voorzichtig maakte ze het touwtje los dat om het pakpapier zat ge knoopt. Ze keek verbaasd op. Karei keek verwonderd van haar naar het pakje en schoot in de lach. „Oh, wat ben ik een stommeling. De twee pijpen zijn voor je vader en Jan. Ik had alles voor jullie bij elkaar gepakt. Maar er zit nog meer in hoor." Inderdaad hield Marjan nu een klein pakje in haar hand. Then ze het ruwe pakpapier verwijderd had, kwam er een klein doosje tevoor schijn. Voorzichtig deed ze het deksel open. „Oh Karei," zei ze verrast toen ze de prachtige antieke zilveren broche zag, die op het zwart fluweel in het doosje lag. „Prachtig is het." „Ik hoop dat je hem echt mooi vindt," zei Karei. „Ik heb hem gevon den in een klein antiekzaakje in Ve netië. Tben ik hem zag dacht ik dat jij zoiets wel zou kunnen waarderen. Meer dan een of ander modern sie raad!*' Marjan nam de broche voorzichtig uit het doosje. „Fantastisch mooi vind ik hem. Maar een veel te duur cadeau. Ik ge loof niet dat ik het kan aannemen, Karei." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5