VERGEZICHT OP ZIERIKZEE Zierikzee was bomvol c Autobedrijf Van der Have DE ZIERIKZEESCHE COURANT Uw eigen goed nieuws AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Alcoholcontrole centrum Renesse WA> mr PE bi tr Vanaf heden zelf uw auto wassen De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" NIEUWSBODE Graanprijzen Wanneer de EG niet voor 1 augustus tot een besluit is gekomen aangaande de landbouw prijzen, gaan de graanprijzen met 1,8 procent omlaag. (Pag. 2). Clowns op straat De clowns Rik en Rijn traden tijdens de Toe- ristendagen op in Zierikzee. Toneel en expres sie moeten op straat plaatsvinden, menen zij. (Pag. 3) Miss Visserijdagen Diana Roukema werd door de evenementen commissie van Bruinisse uitverkoren tot Miss Visserijdagen 1985. De Bruse is trots op haar taak. (Pag. 4). Tafeitennistoernooi De Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina organiseert op woensdag 31 juli voor de vierde keer een recreatief tafeltennistoernooi in Brou wershaven. (Pag. 7), DONDERDAG 18 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23761 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het verstoken blijven van verdiende waardering is even gevaarlijk voor iemands karakter als het verkrijgen van te veel lof en bewieroking. Wijnaendts Francken ZIERIKZEE - Enkele maan den geleden plaatsten we ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Nederlandse Nieuwsblad Pers (NNP) een oproep aan onze lezers om een bijdrage te leveren voor de Goed-Nieuws-Krant. De voor waarde was dat het artikeltje uitgesproken goed nieuws zou bevatten, ook al was dat min of meer theoretisch. Aan die inzendingen was een beloning verbonden voor de drie of vier besten. De prijzen zijn inmiddels door de jury toe gekend en uitgereikt. Daarbij bleek dat niemand van onze le zers in de prijzen was gevallen. Er is evenwel een selectie ge maakt uit de ingezonden be richten en verhaaltjes en de aardigste staan afgedrukt op een speciale pagina. Op zich erg leuk, maar het leukste is nog het feit dat de bijdrage van één van de Nieuwsbode-abon nees er op staat. Het betreft de bijdrage van de heer C. Lege- maate, Kabbelaarsbank 39, 4301 XB Zierikzee, onder de kop: Beldeurtje" bestaat nog steeds. De genoemde pagina treft u aan in deze krant en wel op pa gina 6. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Bij een van zijn tochten in en rond Zierikzee liet Zierik- zeesche Nieuwsbode-fotograaf Johan D. C. Berrevoets zich verleiden om naar het topje van de Sint Lievensmonstertoren te klauteren. Vanuit deze schitterende bezienswaardigheid had hij - en natuurlijk ook ieder ander die die moeite wil nemen - een schitterend uitzicht over Zierikzee, waarbij vooral het oude gedeelte van de Scheldestad hem aansprak. Natuurlijk hanteerde hij bij die gelegenheid zijn ap paratuur, hetgeen bovenstaande fraaie plaat opleverde: een verge zicht op Zierikzee. Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Tweede Toeristendag was groot succes ZIERIKZEE - De tweede aflevering van de Zierik zeese Toeristendagen 1985 is een groot succes gewor den. Volgens een schatting van de rijkspolitie hebben zo'n 10.000 bezoekers dins dag het evenement be zocht. Deze massale op komst zorgde overigens aan het eind van de dag voor een fikse verkeers opstopping rond de stad. Al vroeg in de ochtend viel de nodi ge activiteit waar te nemen en wel op de Balie, waar de jeugd een goed be zochte rommelmarkt had ingericht. Even na acht uur was het daar een drukte van belang. Deze drukte heeft overigens de ge hele dag bestaan in de gehele stad. Ten opzichte van -vorige week was er duidelijk veel meer belangstelling voor het evenement. Dat bleek ook uit de grote aantallen auto's, die op de parkeerplaatsen, in de straten rond het centrum en tot ver in de wijk Poortambacht stonden geparkeerd. Bij de middenstanders viel over het algemeen een zeer positief geluid te beluisteren: er werden veelal goede zaken gedaan en de sfeer was uitste kend. Woordvoerders' uit de verschil lende delen van het centrum waren best tevreden over de situatie. Alleen in de Lange Nobelstraat was de druk te wat minder. Bloemist C. W. Jonker: ,,Dat komt omdat we hier als mid denstanders niet voldoende tam-tam maken. Als je klanten wil hebben, dan zul je ze wel moeten trekken; en daar doen we hier te weinig moeite voor." Daarentegen was de middenstand in het Havenkwartier en op de Melk markt en omgeving erg gelukkig met de gang van zaken. In beide delen was ten opzichte van vorig jaar veel meer publiek. Debet daaraan zal on getwijfeld de grote inzet van de geza menlijke middenstanders zijn. Op verschillende manieren wordt het pu bliek dit jaar naar deze delen van het centrum gelokt. Opstopping De enorme toeloop van bezoekers leverde aan het eind van de middag overigens nog een flink probleem op. Doordat rond vier uur een fikse re genbui losbarstte, vertrok het pu bliek massaal huiswaarts. Daardoor ontstonden rond Zierikzee flinke ver keersopstoppingen, waardoor de rijkspolitie genoodzaakt werd het verkeer op de verschillende kruis punten te regelen. Zelfs het werk van de stoplichten op het kruispunt Laan van St. Hilaire/Nieuwe Kooiweg werd enige tijd door agenten overge nomen. CARACAS - Nederland, Venezuela en de Nederlandse Antillen hebben woensdagmiddag een politiek ak koord bereikt dat moet leiden tot een definitief openhouden van de Shell- raffinaderij op Curasao. RENESSE - In samenwerking met de Landgroep en de Verkeersgroep heeft de Rijkspolitie groep Schou wen-Duiveland vannacht in het cen trum van Renesse, maar ook daarbui ten, een gerichte alcoholcontrole gehouden, waarvan er nog velen zul len volgen in de loop van de vakantie periode. Tussen 22.00 en 03.00 uur werden 90 voertuigen aan de controle onderworpen. Twintig van de auto mobilisten hadden alcohol gebruikt, vier van hen werden onderworpen aan een blaastest en bloedproef en vijf van hen krijgen een rijverbod op gelegd Verwachting tot vrijdagavond: Wisselvallig In de nacht en ochtend opklaringen en enkele mistbanken; minimumtem peratuur ongeveer 12 graden; 's mid dags toenemende bewolking gevolgd door regen; maximumtemperatuur omstreeks 20 graden. Matige zuid westenwind, rond kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 22 juli: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 19 juli Zon op 5.42, onder 21.49 Maan op 6.49 onder 23.15 Nieuwe Maan: 18 juli (01.56) Eerste Kwartier: 25 juli (01.39) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 juli 5.24 16.52 10.46 23.13 Springtij: 20 juli Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 18,8° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie tussen Schotland en IJsland, bepaalt mor gen het weer. Nadat vanavond de eerste bewol- kingzone gepasseerd is, klaart het vannacht op. Daarbij kunnen plaat selijk mistbanken ontstaan. In de loop van de dag neemt de bewolking geleidelijk aan weer toe, waarbij er in de middag en avond enkele buien zullen vallen. Er wordt met zuid westen wind vrij koele lucht aange voerd. De middagtemperaturen blij ven aan de lage kant, ongeveer 20 graden. Tbt en met zondag blijft het ge noemde lagedrukgebied het weer be palen. Hoewel de luchtdruk geleide lijk aan hoger wordt, blijft de kans op buien bestaan. Het betekent ech ter wel dat er wat meer zon zal komen. APELDOORN - In München wordt vrijdag beslist of Nederland in 1991 de wereldjamboree voor padviders mag organiseren. Ons land heeft al leen nog concurrentie te duchten van Brazilië, alle overige kandidaten zijn inmiddels afgevallen. Dit heeft een woordvoerder van Scouting Neder land woensdag in Apeldoorn meege deeld. Eén van de drukhnnchte activiteiten tijdens de tweede Tncristendag was de rommelmarkt op de Balie. De jeugd deed er 's ochtends goede zaken DEN HAAG - Als bij Moerdijk een nieuwe kerncentrale wordt gevestigd van duizend megawatt zal de veront reiniging van het Hollandsch Diep met (radio-actief) tritium beneden de norm blijven die de gezondheidsraad in 1975 als uiterste grens heeft vastge legd. Milieuminister Winsemius rap porteert dat aan de Tweede Kamer op grond van een onderzoek waaraan meewerkten het waterloopkundig la boratorium in Delft en ir. H. van Ha len van de afdeling inspectie en na tuurwetenschappelijke beleidsadvi sering van zijn departement. Advertentie bij St. Joostdijk 45 4307 AS Oosterland Bel voor onze gebruikte auto's 01114-1743 b.g g. 01114-3166 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode L.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1