WOORD en DAAD berichten stukken Podiumconcert BMR in de smaak gevallen Succesvolle Koos Alberts Tuincentrum Renesse Cor Hart GROTE VERKOPING ERIC DE NOORMAN Cebeco geeft fruittelers renteloos voorschot Eerste orgelconcert SUCCESJES Een Europod[zwembad^ geeft u veel plezier, zorgt voor ontspanning enhoudtufit! Containers voor graszaad Transportbedrijf Bouwman Loonbedrijf Dorst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag IB juli 1985 Nr. 23760 7 RENESSE - Zaterdagavond trad in de Bariton op vakantiepark Schouwen" de Amsterdamse zanger Koos Alberts op. Ook dit optreden werd, evenals dat van Lee Towers vorige iveek een groot succes. In de zaal van de Bariton was behalve een groot aantal badgasten ook een aantal specifieke fans van de zanger aanwezig. Gedurende het uur dat Koos Alberts optrad liet vooral deze groep zich horen. Maar ook de rest van het publiek werd meer enthousiast naarmate het optreden langer duurde. Na nog een toegift en beladen onder bloemen werd de show beëindigd. ZIERIKZEE - Veel fruittelers zijn de afgelopen winter zwaar getroffen door de vorst. Het totale getroffen areaal wordt geschat op enige duizenden hectares. Dit betekent voor de betrokken telers nadelige financiële gevolgen voor meer jaren. Geheel of gedeeltelijk moet er opnieuw worden ingeplant. Een dergelijke nieuwe aanplant is de eerste jaren onproduktief en dus on rendabel. Cebeco-Handelsraad en de betrok ken leden-verenigingen hebben ge meend voor de door de vorst getrof fen fruittelers die een zakelijke relatie onderhouden met een van de coöperatieve verenigingen, een moge lijkheid tot financiële tegemoetko ming te moeten scheppen. Zij stellen zich voor om op basis van de kosten voor benodigde gewasbeschermings middelen voor beschadigde, her in te planten percelen een renteloos voor schot te verstrekken tot een vastge steld maximum. Symposium over voorlichting en verzadiging in Middelburg MIDDELBURG - J. J. Tevel, hoofd voorlichting van de provincie Zee land maakt per 1 oktober gebruik van de VUT-regeling. Naar aanleiding van zijn afscheid wordt in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg een symposium gehou den over Voorlichting en verzadi ging". Na een welkomstwoord door dr. C. Boertien, Commissaris van de konin gin houdt prof. dr. J. J. van Cuilen- burg, hoogleraar in de communicatie wetenschappen aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam een inleiding. Na hem spreken de heren D. Hou waart, hoofd stafafdeling voorlichting mini sterie van Binnenlandse Zaken en A. J. Kaland, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en oud-lid van G.S. van Zeeland. Aan het einde van de ochtendbijeenkomst volgt een fo rumdiscussie onder leiding van Boer tien. Het forum bestaat uit de inlei ders en J. J. Tevel. De afscheidsreceptie van Tevel wordt gehouden in de Statenzaal te Middelburg van 15.30-17.30 uur. Tevel wordt opgevolgd door mr. J. C. Lelie- veldt. DREISCHOR - De organist Dirk Jans2. Zwart zal op donderdag 18 juli het eerste van een serie orgelconcer ten geven in de fraaie oude Hervorm de kerk van Dreischor. Het programma dat hij deze avond zal spelen is als volgt: 1. Voorspel en koraal Psalm 77, Jan Zwart; 2. Choralvorspiel ,,Ach Gott und Herr", Joh. Seb. Bach; 3. Concer to I, Joh. Seb. Bach naar muziek van A. Vivaldi: a. allegro, b. grave, c. presto; 4. Voluntary, J. B. Stanley; 5. Scherzo symphonique, A. Guilmant; 6. Twee koraalbewerkingen, Feike Asma: a. Aria Verlosser, Vriend, o hoop en lust" en b. orgelkoraal ,,De Heer is mijn Herder"; 7. Marche triomphal, Jan Nieland; 8. Fantasie- toccatine, Jan Zwart, Psalm 33. De orgelbespelingen hebben plaats op zes achtereenvolgende donderdag avonden van 18 juli tot en met 22 au gustus. De aanvang is steeds om 20.00 uur. Op donderdag 8 augustus ver leent mevr. M. N. Coumou-Groenen- dijk solistische medewerking. Alnati, 16-7 165 nno La Coruna naar Rio de Janeiro Maassluis, 15-7 180 ozo Saigon naar Singapore Nedlloyd Dejima, 16-7 te Rotterdam Nedlloyd Delft, 15-7 van Jeddah naar Singapore Nedlloyd Houtman, 15-7 van Hong kong naar Singapore RENESSE - Op de Hogezoom te Rc- ncsse werd zaterdagavond met zeer veel succes een podiuinconccrt geor ganiseerd door de evenemcntcncom- missie van de V.V.V. Re nesse. De avond werd geopend door de heer W. Krijger van de evenementen- commissie. Hij vertelde dat de orga nisatie van deze avond slechts moge lijk was dankzij de subsidie van de middenstand van Renesse. Vervol gens kondigde hij de band aan: het showorkest B.M.R. uit Hoogerheide. De muzikanten brachten in vlot tem- SAS VAN GENT - Van 20 tot en met 27 juli wordt in Sas van Gent een volksdansfestivai gehouden met op tredens van groepen uit de Oekraïne, Zwitserland, Engeland, Amerika, Po len, België en een aantal Zeeuwse ge zelschappen. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 15-7. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 135 paarden aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2600-/ 5000; werkpaarden 2150-/ 3200; oude paarden 1675-/ 2675; 3-jarige 1600- 2750; 2-jarige 1450-/ 2400; veulens 450-/ 1400; hitten 700-/ 1600; po ny's 250-/ 1100. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,85-/ 6,25 en jonge slachtpaarden 4,50-/ 6,00. De handel was traag. Veemarkt Leiden LEIDEN, 15-7. Prijzen per kg ge slacht gewicht en ontvet: Extra kwa liteit dikbillen 9,00-/ 13,50, stieren le kw. 8,10-/ 8,75; 2e kw. 7,20- 8,10; vaarzen le kw. 7,65-f 8,80; 2e kw. 6,55-/ 7,65; koeien le kw. 7,60- 8,75; 2e kw. 6,70-/ 7,55; 3e kw. 6,25-f 6,70; worstkoeien 5,60- 6,75. Prijzen per kg geslacht gewicht: Schapen 5,25-7,50; lammeren (rammen) 10,50-/ 11,75. Prijzen per stuk: Schapen 185- 240; lammeren (rammen) 185- 240. Aanvoer: Totaal 1075 stuks, waar onder slachtvee 650, stieren 111, slachtschapen en lammeren 314. Overzicht: Slachtvee en stieren: handel lui, en prijzen moeilijk te handhaven; slachtschapen en lamme ren: handel willig, en prijzen hoger. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Wijk bij Heusden: G. D. Kamphuis te Stolwijk. Aangenomen naar Chaam: G. J. Smit, kand. te Zeist. Bedankt voor Ouderkerk aan den IJssel (toez.): G. S. A. de Knegt te Huizen; voor Driesum: G. Hendriks te 's-Grevelduin-Capelle. Gereformeerde Kerken Beroepen te Harderwijk: K. T. Vaatstra te Ridderkerk. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Stolwijk: A. Hofman te Wijk en Aalburg. Bedankt voor Barneveld: J. Karens te Opheusden. Te koop: Plantenvoordeel: de hele week alle groene en bloeien de planten per stuk 5,95, twee voor 10,-. Piet Pieper, Oosterland, tel. 01114-2028. Caravanonderdelen. Blom B.V., Burgh-Haamstede, tel. 01115-2020. De redactie behoudt zich het recht voor Ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- :onden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Zwanenmepper Ik begin nu toch echt tegeloven, dat or in Zierikzee een zwanenmepper" rondloopt. Achtereenvolgens verdween het paartje dat altijd broedde langs de Zoete Gracht, schuin tegenover het busstation. Wat van hun overbleef was een invalide jong. dat nog een poosje daar verbleef Pa en Ma Zwaan verdwenen spoorloos. Een /waan, die altijd ..graasde" bij het Postverdeelcentrum aan de Ha- ringvlietstraat, een Kaapse Eend, die zo tam was, dat hij bij de bewoners van de Grevelingenstraat op de hek jes ging zitten, om zijn dagelijkse maaltijd rif te wachten Van de één op de andere dag verdwenen. Van het paar in de Zoute Gracht verleden jaar het enige jong, plotse ling was dit beestje er niet meer bij. Nu is sinds één week een zwaan van het koppel, die al jaren verblijven op het grasveld aan de Grevelin genstraat op onverklaarbare wijze verdwenen. Deze vogels worden door de buurt altijd van voedsel voorzien, zien. Ze zagen er dan ook weldoor voed uit en verkeerden zo te zien in blakende gezondheid Het is oen be kend feit. dat zwanen elkaar trouw zijn tot in de dood. Het is dus een on verklaarbare zaak, dat een gedeelte vhn het koppel plotseling weggetrok ken zou zijn. Zouden er soms mensen zijn, die er genoegen aan beleven, zich vol te proppen met het vlees van deze vo gels',' Ik weet het niet, maar het is erg jammer, zeker voor het vrouwtje, die nu eenzaam rondzwemt. Ze zal nog lang op haar partner blijven wach ten. Verder waren de omwonenden op de beesten gesteld en was het een leu ke stoffering van dit steriele slootje. Als het vrouwtje ooit besluit het met een nieuwe partner te wagen, la ten dan toch vooral degenen, die mis schien verantwoordelijk zijn voor de ze verdwijningen, met hun honden van deze vogels afblijven, want zij doen geen mens kwaad. L. ten Wolde Keetenstraat 22 Zierikzee Heden overleed onze beste zwager en oom ADRIAAN VAN DEN BERGE op de leeftijd van ruim 86 jaar. FAMILIE HOGENSTEIN Burgh, 14 juli 1985 Zomermeubelen in het betere genre en toch niet duur bij Tuinman Interieurverzoging, Mol 17-19, Zierikzee. I.g.st.z. caravan (eventueel met nieuwe gaskachel) pr. 550,-. Tel. 01114-3058. Vlaggen in alle maten van al le landen. Ook stokken en- masten. Hubo-Karweishop Renesse. Personeel aangeboden: Schilder biedt zich aan voor schilder- en witwerk. Laag uurloon. Br. onder nr. 4948 aan buro van dit blad. Diversen: Maoimachines slijpen. Blom B.V., Burgh-Haamstede, tel. 01115-2020. Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproeiex- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. Zaagkettingen slijpen. Blom B.V., Burgh-Haamstede, tel. 01115-2020. Een Europooi zwembad te niet duur, voordelig In onderhoud en leverbaar In vele 'types (rond, ovaal en rechthoekig) in meer dan 20 afmetingen. Gun u zett de luxe van een 1 zwembad In de tuin. Bij ons kunt u ontdekken dat vri/e tijd nog prettiger kan zijn. Vanaf Hfl. 2.714,00 inkl. BTW, 04 mtr. met trap en fitterinetaJtaö©. Heron Rekreetlevoorzlenlnowi bv. Kontnoebefgenttreet 4, 7416 ER Deventer, tel. 06700 30033 Laone 20 - Renesse - Tel. 01116-1820 HET TELEFOONNUMMER VOOR EEN ABONNEMENT OP DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 0III0-655I Restaurant JtietnUM Renesse De Hoffelijkheids Plutin Het Zilveren pluim menu Makreelfilets op toast Heldere groentesoep Cordon Suisse IJs variatie f 32,50 voor reserving: 01116-1215 Levering van schelpen voor drainage, zand, grond e.d. Oosterenbanweg 1 - Renesse - Telefoon 01116-1665 Te koop: overjarige rijwielen met en zonder versnelling Grote korting Tweewielercentrum Kerkwerve - (el. 01110-2248 H.H. Landbouwers Wij staan weer klaar voor u met de volgende werktuigen John-Deere stro-pers Steketee verzamelslee (8 pakken) Verder nog de bekende breedstrooiers 8 meter) voor het verspreiden van uw i schuimaarde, kippemest of stalmest Verder ALLE andere oogst- I werkzaamheden Beleefd aanbevolen Oosterland - Tol. 01114-1279 op 18 en 19 juli a.s. in de v.m. Chr. Geref. Kerk, Noordstraat 34 te Haamstede van 10.00-17.00 uur Gedurende deze 2 dagen zullen vele artikelen te koop worden aangeboden o.a. Bad- en handdoeken, theedoeken en washandjes Artikelen uit de ontwikkelingslanden Brooddeegartikelen Tweedehands boeken Mapjes gebruikte postzegels (div. landen) Oliebollen, cake, eieren, stroopwafels, Zeeuwse babbelaars Bloemen en planten Fruit - vanuit een hut afkomstig uit Haïti Diverse kleine artikelen zoals; kwartetten, lepeltjes, zeep, knijp- beursjes e.d. Voor de kinderen: grabbelen en sjoelen Rommelhoek: veel leuke artikelen voor kleine prijsjes Demonstratie: verenschilderijen maken door mevr. Schenau (alleen donderdag) Wormenmest; de heer Bos uit Utrecht zal aanwezig zijn met dit nieuwe produkt. Gedurende deze twee dagen zal de heer Bolle uit Oosterland met zijn rijdende cafétaria op het terrein staan voor frites, snacks e.d. Koffie, frisdranken en ijs gedurende deze dagen ook verkrijgbaar. Kom op deze dagen eens bij ons langs en kijk of er iets voor u bij is. Met uw aankoop of gift steunt u het werk van Woord en Daad. De opbrengst van deze verkoping is bestemd voor: „Medicijnen en voedsel voor Haïti". Organisatie Comité Schouwen-Duiveland Woord en Daad De pelsjager po een afwisselend programma van populaire muziek, dat uitstekend bij het zeer talrijke publiek in de smaak viel. In de pauze had men als pu bliekstrekker de zusjes Woutcrse. uit Goes, die met hun accordeonmuziek hot publiek tot groot enthousiasme wisten te brengen. Aan het slot van hun optreden mochten de dames van de heer Krijger een bloemetje in ont vangst nemen. Na dit vrouwelijke intermezzo ver volgden de heren van B.M.R. hun pro gramma. dat tot elf uur duurde. 29. Even vernauwen zich Eric's ogen. ..Een valstrik?" Maar nee, hij kan zich toch niet voorstellen, dat Gunlaug het zal wagen zijn vorst op een zó doorzichtige manier naar het leven te staan. ,,Wat verhinderd Gunlaug om hier aanwezig te zijn?" zegt hij bedaard. „Een langdurige ziekte kluistert onze heer reeds lang aan het ziekbed, edele vorst," luidt het antwoord. Eric neemt de spreker een ogenblik op; de man kijkt hem vrijmoedig aan en lijkt een weinig verbaasd door Eric's koele houding Met een hoofdknik zet de Noorman zijn paard aan en op eerbiedige afstand gevolgd door Gunlaug's mannen rijdt de Noorman met zijn stoet krijgers het binnenplein op. Onmiddellijk begeven Eric cn Erwin zich naar het grote, houten hoofdgebouw, waar de forse krijger hen voorgaat naar een vertrek. Het is Erwin aan te zien, dat hij zich weinig op zijn gemak voelt, wanneer ze alleen gelaten worden en een vreemde spanning maakt zich van hen meester, wanneer trage voetstap pen op de gang de nadering van Gunlaug Elanddoder aankondigen. De zware lederen voorhang wordt terzijde geschoven en Eric ziet zijn zoon verbleken. Ook zelf kan hij een gevoel van onbehagen nauwelijks verhelen, als hij de reuzengestalte in de deuropening ziet verschijnen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7