Tweede 'Dikke Toren-toernooi' van LTC Zierikzee heeft grote en interessante deelname Jaarlijkse autocross in Renesse belooft weer veel spektakel Aantrekkelijk programma bij jaarlijkse koudbloedkeuringen op terreinen Renesser manege NIEUWSBODE 6 ZIERIKZEE - Het aanstaande weekeinde gaat op de zes banen, die de LTC Zierikzee rijk is, het tweede 'Dik ke Toren-tennistoernooi' van start. Aan het toernooi wordt deelgenomen door 258 spelers en speelsters, die in totaal 308 partijen moeten afwikkelen, vooraleer de al lerlaatste winnaar bekend is. Opvallend is de zeer grote inbreng van eigen spelers van de Zierikzeese tennisclub. Met 83 deelnemers heeft de organiserende club een in breng van bijna eenderde deel van het totale veld. Toch komt er ook van buiten de club een voortreffelijke deel name, die van het toernooi weer een attractief geheel maakt. In het C-toernooi voeren Antoine van Bockel van tennisclub Souburg en Kiki Hermus van de LTV Le lystad de plaatsingslijsten aan, terwijl dat in het D- toernooi wordt gedaan door Marcel van de Berge van TV Westerschouwen en Joyce Scholten van TC 't Halve Maantje. Nieuw is het toernooi voor 35-plussers bij de heren. Hier wordt Jan Bij de Vaate getipt als aanstaand winnaar. Kiki Hermans van de LTV Lelystad wordt verwacht als winnares van het da mes enkelspel in de C-categorie, nadat zij het vorig jaar verrassend de eerste plaats pakte. De'jaarlijkse autocross in Renesse levert steeds de nodige spectaculaire momenten op. RENESSE - De Stichting Eerste Zuid-Hollandse Autocross Organisatie houdt op zaterdag 27 juli haar jaarlijkse autocrossdag op het parcours aan de Kooijinansweg in Renesse. Gedurende enkele uren vergaat horen en zien weer op het fraaie terrein, dat voor een dag het domein is van de racemonsters. Het spektakel dat het gebeuren garandeert trekt jaarlijks vele honderden belang stellenden en dat zal ongetwijfeld ook nu weer het geval zijn. Antoine van Bockel werd het vorig jaar winnaar in het heren enkelspel door Diederik van de Heuvel in twee sets terug te wijzen. De twee spelers zijn naar aanleiding van die finale nu als een en twee geplaatst, maar er is ontegenzeggelijk een aantal kapers op de kust, die het hen bijzonder moeilijk kunnen maken. In de bo venste helft van het schema, waar Van Bockel dus bovenaan prijkt, moeten Harry Koster, André Goede- gebure, Marius van Oeveren, Niels Gebraad en Rob Lindenberg tot aar dige dingen in staat zijn, terwijl on derin het schema TSI-speler Diederik van de Heuvel te maken krijgt met onder andere Hanny Prins, Hans-Jan Goedegebure, Adrie Talakua, Joop Polderman en Chris Versteeg. Zo op het eerste oog lijkt de onderste helft van het schema 32 overigens iets een voudiger dan bovenin, maar dat kan in de praktijk vaak geheel anders uit pakken. Dames enkelspel In het dames enkelspel in de C- categorie voert Kiki Hermus uit Le lystad de plaatsingslijst aan, hetgeen voor een belangrijk deel wordt ver oorzaakt door haar driesets overwin ning van het vorig jaar in de finale op Els Ars uit Ovezande. Kiki Hermus profiteerde toen van een eerdere misstap van ranglijstaanvoerster Barbara Heezen, die in de eerste ron de klop kreeg van Ast rid Verspeek. Marjan Hermans werd het vorig jaar de opmerkelijkste speelster van het Dikke Toren-toernooi door drie titels binnen te halen in de D-categorie. Nu zal zij zich moeten bewijzen bij de C- speelsters. In de volgende ronde maakte Kiki Hermus korte metten met Verspeek, waarna voor de speelster uit Le lystad de weg vrij was naar de toer nooizege. In het toernooi van 1985 krijgt Kiki Hermus in haar eerste optreden vrijwel zeker weer te doen met Astrid Verspeek, wanneer zij in de eerste ronde tenminste de meerde re blijft over Annette Beumer. In de bovenste helft van het schema heb ben verder onder andere Roxane Speelman en Marjan Hermans een plaats gevonden. Barbara Heezen neemt dit jaar de tweede plaats in op de plaatsingslijst, terwijl Els Ars als derde staat genoteerd. Voordat zij el kaar mogelijk ontmoeten, krijgen zij te maken met Karen Steenstra, Mar- tine Verschoore en Chantal van Schelven. In het damesdubbelspel voeren Els Ars en Joyce Scholten de plaat singslijst aan met Kiki Hermus en Roxane Speelman als getipte medefi nalist. In het gemengddubbelspel staat het duo Jacco Geleijnse/Roxane Speelman als eerste geplaatst met het gevaarlijke duo Rob Linden- bergh/Els Ars als tweede. Het Ove- zandse koppel werd het vorig jaar winnaar door in de finale in twee sets de meerdere te blijven over Roxane Speelman en Leen Koster. Sterke koppels zijn verder Peter Coppool- se/Astrid Verspeek, Marcel van de Berge/Karen Steenstra, Sam van de Welle/Marjan Hermans. Hans-Jan Goedegebure/Barbara Heezen en An dré Goedegebure/Chantal van Schel ven. In het herendubbelspel tenslotte voeren Chris Versteeg en Antoine van Bockel de plaatsingslijst aan voor het TSI-dubbel Verschuurc/Hellemans. Ook deze twee koppels zijn al even min bij voorbaat zeker van een fina leplaats door de fikse oppositie. De dubbels Hanny Prins/Adrie Tblakua, Marius van Oeveren/Harry Koster, Co Braber/Sam van de Welle, Marco Speelman/Peter Coppoolse en Bertus Bleyi/Niels Gebraad moeten tot ver rassingen in staat worden geacht. Kanshebbers In het dames enkelspel in de D- categorie voert Joyce Scholten van 't Halve Maantje de plaatsingslijst aan, maar of zij ook inderdaad de op volgster van Marjan Hermans wordt, valt ernstig te bezien, daar de opposi tie bepaald niet mis is. Julia Zuidweg van het Thoolse Eegcdima wordt ge zien als medefinaliste en Martine Verschoore van de LTC Zierikzee en Mirjam Quartel van TV WIK nemen de derde en vierde plaats in op de lijst. In de bovenste helft van het sche ma zijn verder Diana Coppoolse en Anneinarie Verschoore kans- hebsters, terwijl er onderin rekening gehouden moet worden met met Ada Hommel en Tica Peeman. De laatste speelde zich in het afgelopen week einde besloten Mosseltoernooi in de finale. De beide heren enkelspelen worden afgewerkt via een schema 64, waaruit met name de enorme manne lijke deelname aan het tweede 'Dik ke Toren-toernooi' blijkt. Als fina listen in het normale D-toernooi ziet de organisatie Marcel van Berge van Westerschouwen en Hans Bouma van Duiveland, maar zij zullen om zover te komen een lange weg moeten af leggen. Op deze weg komen zij diver se fikse obstakels tegen, waardoor het bepaald geen eenvoudige opgave voor hen zal worden. Als halve finalisten worden WIK- speler Dick Quartel en Jan van der Weele van Brouwershaven getipt, ter wijl verder Cor Koorenhof van Dui veland en de LTC Zierikzee-spelers Jan Bij de Vaate, Michel de Vlieger en Hans Wohl bij de laatste acht worden verwacht. In het 35 -toernooi voert Jan Bij de Vaate van de organiseren de vereniging de plaatsingslijst aan en hij wordt in de finale verwacht met Ger Klip van Westerschouwen als opponent. Halve finale-plaatsen zijn voorzien voor Henny den Ouden van Westerschouwen en Leen Engelse van TC Souburg. Ook in het heren dubbelspel een schema 64 met op kop van de favorietenlijst het dubbel Jan van der Weele en Marcel van de Ber ge. In de finale zouden zij het moeten opnemen tegen Hans Wohl en Michel de Vlieger, althans wanneer de plaat singscommissie een goede vooruit ziende blik blijkt te hebben. Getipte koppels zijn verder Co Braber en Sam van de Welle, Jan Bij de Vaate en Hans Bouma, Henny den Ouden en Rob van Rooy, Frank van de Vliet en Cor Koorenhof, Ger Klip en Frank Schubert en Arris Verdonk en Dick Quartel. In het damcsdubbel voeren Gerda Minnaar en Marja Hart van WIK de plaatsingslijst aan met Ada en Tica Peeman als getipte medefina listen en in het gemengddubbelspel zijn de hoogste plaatsen weggelegd voor Ron en Joyce Scholten en Leen en Astrid Engelse. Het tweede 'Dikke Toren-toernooi' gaat vrijdag 19 juli van start en eindigt negen dagen latei- met de finaledag. BOSTON - Mats Wilander heeft het toernooi van Brookline in Boston op zijn naam gebracht. De 20-jarige Zweed was in de finale op het gravel van de banen van Brookline verreweg de sterkste. Binnen negentig minuten versloeg hij de Argentijn Martin Jai- te met 6-2, 6-4. Wilander verdiende met zijn zege 35.000 dollar, Jaite de helft. NEWPORT - Marcelia Mesker is in de openingsronde van het 150.000 dol lar toernooi in Newport bij Rhode Is land uitgeschakeld. De 24-jarige Haagse speelster verloor met spre kende cijfers van de even jonge West- duitse Eva Pfaff: 2-6, 1-6. BIEL - John van der Wiel heeft tij dens het Interzone-toernopoi in Biel in de elfde ronde zijn eerste neder laag opgelopen. De Nederlander ver loor van koploper Vaganjan. DEN HAAG - Annemarie Sanders- Keyzer, die vorig jaar op de Olympi sche Spelen in Los Angeles als achtste eindigde, zal niet deelnemen aan het toernooi om de Europese titel voor dressuur-rijders, dat van 7 tot 11 augustus in Kopenhagen wordt ge houden. Zij schonk onlangs het leven aan een dochter en heeft om die reden afgezien van een plaats in de nationa le equipe. ,,Aan de buitenkant lijken het stuk voor stuk wrakken-van-de-weg", ver telt Arie van den Berg, voorzitter van de organisatie. „Motorisch is er even wel heel wat te genieten, want diver se coureurs maken van hun karretjes technische wondertjes-op-wielen. Heel wat coureurs steken per jaar honderden uren in het vervolmaken van de wagen. Vooral het bestandma- ken tegen de allesbehalve ideale om standigheden van de parcoursen vergt veel. Een onmisbaar element in BRUSSEL - De Belgische beroeps renner Eric Vanderaerden krijgt bij zijn poging dit jaar wereldkampioen op de weg te worden, de steun van drie renners uit de ploeg van Peter Post. Guy Nulens, Ludo de Keulenaer en Eddy Plankaert als assistent van Vanderaerden opgenomen in de voor lopige selectie, die de Belgische wie lerbond maandag bekend maakte. het bedrijven van deze sport is de sponsoring, want zonder financiële steun kan eigenlijk niemand deze sport bedrijven. Het bewijst overi gens wel, dat het bij de autocrosserij niet alleen gaat om een circus, maar dat er wel degelijk sprake is van een volwaardige tak van sport, waarin de prestatiedrang terdege aanwezig is. Diverse rijders beogen in de nabije toekomst verder te komen in de echte autosport". Adrie Braai Onder de deelnemers was in het verleden een aantal Schouwen- Duivelandse deelnemers, maar dit aantal nam hand over hand af. Mo menteel is er nog slechts een coureur die zich serieus wil en kan meten met de veelal Zuidhollandse en Brabant se opponenten. Adrie Braai uit Re nesse steekt heel wat uurtjes in zijn wagens, maar doet dit zo deskundig, dat voor hem een toppositie mag wor den verwacht. De jaarlijkse koudbloedkeuring in Renesse wordt georganiseerd door de Bond van Paardenfokkers op Schouwen-Duiveland. Ondanks het feit, dat met name het quantum Bel gen van jaar tot jaar enigszins af neemt, is de Bond er toch ook nu weer in geslaagd om een aardige deelname bij elkaar te krijgen. Vanaf tien uur 's Het autocrossgebeuren valt in di verse klassen uiteen. Spektakulair is immer het gebeuren met de rodeowa gens, maar ook de normale stan daardwagens in de diverse klassen geven bijzonder veel strijd. Voordat de finales worden verreden komen de deelnemers in drie manches tegen el kaar in het strijdperk. De Stichting Eerste Zuid-Hollandse Autocross Or ganisatie reist gedurende de zomer maanden diverse parcoursen langs om wekelijks het talrijke publiek te vergasten op veel sensatie. Op zater dag 27 juli is Renesse weer het strijd toneel. MEIJEL - Feyenoord is zijn oefen campagne gestart met een overwin ning van 10-1 op de Limburgse derde klasser RK MSV. Voor het zevende achtereenvolgende jaar heeft de Rot terdamse formatie een trainings kamp opgeslagen in Meijel. MAASTRICHT - De van belasting fraude en valsheid in geschrifte ver dachte manager van de Kerkraadse eredivisieclub Roda JC, Hans Coer- ver, is maandagmiddag op vrije voe ten gesteld. Dit heeft de officier van justitie, Mr J. Nabben, maandag mee gedeeld. morgens worden om en nabij 25 Bel gen aan een kritische keuring onder worpen. Interessant is ongetwijfeld, dat er dit jaar na een periode van drie keuringen een nieuwe ere-kampioen voor de dag moet komen, omdat Ilon- ka van Steenzwaan van de Nieuwer- kerkse stal Steendijk niet meer op Schouwen-Duiveland staat. Steen- dijk heeft echter voldoende kandida ten om het ere-kampioenschap ander maal binnen te halen. Kandidaten zijn dan Milva, Klara van Steen zwaan en haar volle zus Julia van Steenzwaan. Beide merries zijn af stammelingen van vader Felix van de Linde en Astrid van de Eendracht. Stal Steendijk zal in Renesse ook aantreden met de merrieveulens Rita en Ramona en het hengstveulen Ro bert. Sterke opponent voor de Nieuwer- kerkse stal is ongetwijfeld stal Van de Velde uit Zonnemaire. Tijdens de 'Zeeuwse dag van 't paard', die in Se- rooskerke werd gehouden scoorde Van de Velde hoog met Gemma van de Bosweg, Fanny van de Bosweg en Geo van de Bosweg. Alle drie vero verden een eerste premie en zij spelen in Renesse vast en zeker weer een hoofdrol. Van de Velde treedt verder aan met de veulens Heidi, Ingrid en Iwan van de Bosweg. Naast de ge noemde stallen komen in Renesse ook produkten van de stal Remeeus uit Dreischor, stal Van de Houten uit Kerkwerve en stal Kloet uit Zierik zee ter keuring. Na de pauze, die om streeks half een begint staat voor twee uur de kampioenskeuring op het programma. Tijdens dit onder deel worden de dagkampioen, de jeugddagkampioen en de ere- kampioen 1985 verkozen. Tussen de koudbloedkeuringen (waarbij ook de keuringen van een aantal haflingcrs) door wordt een aantal onderdelen afgewerkt, waar van de organisatie in handen is van manege Grol. Om half een wordt in de buitenbak van de manege een ringsteekwedstrijd afgewerkt, die tot ongeveer twee uur duurt. De deel name aan dit onderdeel staat voor ie dereen vrij. Na de kampioenskeuring staat er een keuring voor aangespan nen combinaties op het programma en de dag wordt besloten met een grootse strobalen race, waarvan de or ganisatie ook weer berust bij de ma nege. Het beginsein hiervan wordt omstreeks drie uur gegeven en ook hieraan kan iedereen die dat wil deel nemen. Opgaven voor het ringsteken en de strobalenrace kan gebeuren tot kort voor het begin van het betreffen de onderdeel. RENESSE - Op de terreinen van manege Grol in Renesse worden op zater dag 20 juli weer de jaarlijkse koudbloedkeuringen afgewerkt. Tijdens de keu ringen kan het publiek genieten van de fraaie exterieurs van de voorgebrach te dieren, waarbij vooral de schitterende 'Belgen' een hoofdrol spelen. Naast de keuringen is er een interessant bijprogramma, waardoor zonder proble men enkele uren interessante paardensport-plezier kan worden beleefd. Het is altijd een schitterend gezicht om de fraaie koudbloedpaarden in de wei te zien rondbanjcren. zeker wanneer er enkele veulens bij zijn. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6