'Méditerranéeo^ 'zo blauw! streeknieuws Wachthokje voor buurtbus Avondfietsdriedaagse gestart Zomer showprogramma's Sporthal 'Krayestein' Rode boeien moeten badgasten waarschuwen Sportief evenement in Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 juli 1985 Nr. 23760 5 h'i'lln'lovcmh' xliowavoiiih'ii Ga, vóór u op vakantie gaat, nog even naar uw Rabobank. En regel er in één keer al uw vakantiezaken. Buitenlands geld, reisverzekeringen, hulpverlening in het buitenland, reis-en/of Eurocheques, safeloketten. Mn U gaat dan een stuk geruster op vakantie. VOnnïfcOnU |^~J| BURGH/HAAMSTEDE - In Sporthal 'Krayestein' staan voor de komende woensdagavonden nog vier veel belovende showavonden op het programma. Op woens dagavond 17 juli wordt dat een programma met de zange res Donna Lynton en The Dutch Follies. Het orkest op deze avond is 'Pastel Sea' uit Spijkenisse. Een en ander zal aan elkaar gespro ken worden door Chris Robertson, de presentator, van wie wordt gezegd, dat hij 'pretlichtjes' in de ogen heeft! Verdere programma Het verdere programma voor de woensdagavondshows in 'Krayestein' voorziet in een optreden van het or kest New Familee, Nico Haak en Ma ria Verano op woensdag 24 juli. De week erna op woensdag 31 juli is het de beurt aan het orkest D. I.- Formation, Anita Meyer, Frank Mi- rella, bandparodist Marinus Kuys en de dansgroep High Heels. Op woensdag 7 augustus komen het Calypso Showorkest, Corry Ro llings, hou Prince en Hank Davis naar de Westhoek voor het verzorgen van een show in 'Krayestein'. Tussentijds wordt op zondagavond 21 juli van 20.00 tot 01.00 uur een rollerdisco-avond gegeven met mede werking van de U.F.D. Drive-In Show. Volgens de organisatoren be looft het een heel apart en gezellige avond vol vaart te worden. Presentator van de zomershow in ..Krayestein,, is Chris Robertson. Wie goed kijkt, ziet misschien de pretlichtjes", die hij volgens inge wijden in de ogen moet hebben!!! Vervolg van pagina 1 kennis maken worden er geen eisen gesteld door de leiding. Wel als ze daadwerkelijk zijn geïnteresseerd en hun activiteiten bij de reddingsbri gade voort willen zetten. Bij de KNBRD dienen eerst de binnendi- ploma's te worden gehaald, voordat de persoon in kwestie aan een zeestrand in aanmerking kan komen voor een stranddiploma. Ook de strandreddingsbrigade Westerschouwen verzorgt een derge lijke opleiding, welke zes weken duurt. Er zijn in totaal drie stranddi- ploma's. Ze beginnen met het strand- brevet voor jongeren vanaf dertien jaar, daarna kunnen ze afzwemmen voor het stranddiploma A en het stranddiploma B. In de praktijk bete kent het dat de vrijwilliger elk jaar een stranddiploma erbij haalt. Onderschatting Corrie van der Haven waarschuwt ervoor dat het werk van de reddings brigade beslist niet onderschat moet worden. Er komt heel wat meer bij kijken dan alleen maar in de boot over het water scheren. Het is verant woordelijk werk dat echt de nodige mensenkennis en tact van iemand vergt. Met name bij het probleem van de 'zoekgeraakte kinderen' komen deze eigenschappen om de hoek kij ken. Meer dan honderd kinderen ra ken per jaar verdwaald op de stran den van Westerschouwen. Dat bezorgt de reddingsbrigades veel werk. Van der Haven wil de ouders erop atten deren dat zij in dat geval niet zelf moeten gaan zoeken naar hun kind, maar dat ze onmiddellijk of de red dingsbrigade of de dichtstbijzijnde consumptietent moeten waarschu wen. Vanuit de consumptietent wordt de brigadepost ingelicht, die eventu eel in samenwerking met de politie een zoekactie op touw zet. ..Niet zelf gaan zoeken, dat kost alleen maar tijd. En vooral kalm blijven, hoewel wij natuurlijk goed begrijpen dat je in paniek raakt als je kind is verdwe nen," adviseert Van der Haven. „Een kind is binnen een mum van tijd ver dwaald. Moeder gaat even plat op de buik of de ouders denken van elkaar dat zij het kind hebben meegenomen, noem maar op. Je moet begrijpen dat een klein kind niet over de wind schermen heen kan kijken. Zij bezien het strand vanuit een heel andere op tiek dan de volwassenen. Twee wind schermen verder en het is al gebeurd. Het kind kan de plaats waar de ou ders zitten niet meer terugvinden en gaat dwalen." Overlevingspakken Onlangs heeft de strandreddings brigade van de gemeente acht overle- vingspakken erbij gekregen. Met na me de post bij de overgang Jan van Renesseweg krijgt nogal eens te ma ken met het ophalen van surfers. De ze watersporters beginnen bij de Brouwersdam en drijven dan af of ra ken door de kou bevangen. De uit kijkpost heeft de surfer al de hele tijd gevolgd en zodra wordt geconsta teerd dat de persoon op de plank het zeil niet meer omhoog krijgt vaart een van de boten uit om de surfer te helpen. Aangezien dat zeker enkele mijlen varen is, moet worden voorko men dat ook de redders door het boegwater afkoelen. De overle- vingspakken bieden in deze een uit stekende oplossing. Het echtpaar Van der Haven is zich er terdege van bewust dat het meren deel van de badgasten aan het strand geen idee van wat de reddingsbriga de allemaal doet. Cor: „Het is veel controlerend werk, hè. Mensen in de gaten houden." Zijn vrouw: „Toch zouden we niet meer zonder kunnen. Al kijk je alleen maar naar de hoe veelheid EHBO die wij verrichten." VLISSINGEN - Van 20 juli tot 4 au gustus vindt in Vlissingen het jaar lijkse straatfestival plaats: een groots opgezet evenement met mu ziek, theater, exposities en sporteve nementen. GOES - Van 18 tot en met 20 juli worden in Goes kadefeesten georga niseerd. Op het programma staan een antiekmarkt, een puzzeltocht, mo deshows, een dansdemonstratie, een feestmarkt en een zeilrace. Bij het VVV-kantoor te Renesse wachtten de deelnemers aan de avondfietsdriedaagse op de start. RENESSE - Woensdagavond ging in Renesse de avondfietsdriedaagse van start. Het evenement, dat werd georganiseerd door de evenementen commissie van de V.V.V. Renesse, trok ruim zeventig deelnemers. Ver reweg de meesten gingen van start in de korte tocht (20 kilometer). Speciaal voor de meer getrainde fietser was ook een lang traject uitge zet van maar liefst 70 kilometer. De deelname aan dit lange traject viel tegen. De 70-kilometerrijders gingen om half zeven van start vanaf het V.V.V.- kantoor te Renesse. De route voerde hen langs Ellemeet en Scharendijke over de Brouwersdam, langs de zee kant heen en langs de meerkant te rug, vervolgens naar Brouwershaven. Zonnemaire, Dreischor, Noordgouwe, Kerkwerve, Serooskerke, Noordwelle en Haamstede en vandaar uit terug naar het V.V.V.-kantoor te Renesse. Onderweg waren enkele controle posten. Om zeven uur startte Wim Krijger de deelnemers aan de korte route. De route voerde de deelnemers naar Burgh-Haamstede en door het pol dergebied ten zuiden van deze dorpen om uiteindelijk via de Kooijmans- weg en de Hogezoom weer bij het V.V.V.-kantoor uit te komen. Ook in deze tocht waren controleposten op genomen. Voor de tweede en derde avond krij gen de deelnemers een andere route voorgeschoteld. Overigens kunnen de deelnemers de rit geheel naar eigen tempo rijden. Er is geen wedstrijdele ment aan de tocht verbonden. Alle deelnemers die de driedaagse uitrij den krijgen woensdagavond bij bin nenkomst een herinnering. Van 12 tot en met 14 augustus wordt er weer een avondfietsdriedaagse ge organiseerd. BRUINISSE Benoeming gemeentehuis Ter voorziening in een vacature op de afdeling financiën op de gemeen telijke secretarie werd P. C. van Eek benoemd. Mej. Van Eek woont in Bruinisse en was één van de maar liefst 41 sollicitanten. Naamgeving viaducten Twee viaducten in de gemeente Bruinisse werden onlangs voorzien van een naambordje. De gemeente Bruinisse had voorgesteld het via duct bij de Noorddijk „De Stove" te noemen en het viaduct bij het AC- restaurant „De Mossel". Rijkswa terstaat heeft echter iets andei's beslist: het Noorddijkviaduct heet voortaan „Meestove" en het AC- viaduct „Clinckerland". Dienove reenkomstige naambordjes zijn in middels aangebracht. Diefstal uit zwembad Ondanks dat de Duitsers M. K. en R. K. hun tas met persoonlijke bezit tingen aan de badmeester in bewa ring hadden gegeven, bleek de tas toch te zijn gestolen. In de tas een portemonnee, geld, een bril en een horloge aangevuld met enkele per soonlijke bezittingen, ter waarde van ongeveer 600,-. ZUTPHEN - De politiekorpsen van Apeldoorn, Zutphen en de rijkspoli tie in Vorden en Warnsveld hebben in samenwerking met het fiscale fraude team Gelderland een grootscheepse belasting- en steunfraude ontdekt. In totaal 15 mensen uit Zutphen en Warnsveld zijn aangehouden die naar schatting ten onrechte zeshonderd duizend gulden bijstand ontvingen. 69 door ARIETA DE MAN pende wijze schilderde hij de prachti ge bouwwerken uit die hij had be zocht en zijn belevenissen met dc bevolking. „Ongelooflijk arm hebben ze het daar nog," zei hij. „Het is eigenlijk niet te beschrijven en je moet het ge woon zelf gezien hebben om je te kun nen voorstellen dat er pal naast de ge weldigste kerken en paleizen de smerigste krotten staan die je je maar kunt voorstellen. De hokken van de varkens hier zijn er nog leuke woningen bij vergeleken. Maar kla gen hoor je ze niet en die kleine kin deren met hun prachtige zwarte ogen en ondeugende smoeltjes, heerlijk om naar te kijken. En gastvrij! Je houdt het niet voor mogelijk, wat die mensen allemaal voor je willen doen en dan moet je nog heel voorzichtig zijn als je er iets voor wilt betalen, anders zijn ze vreselijk beledigd." „Wat ben je eigenlijk wezen doen?" vroeg Marjan. „Ik dacht dat je er voor werk heen moestmaar als ik je zo hoor vertellen, dan ben je er met vakantie geweest. Of niet soms1" Karei lachte. „Je hebt gelijk. Je hebt zelfs dubbel gelijk, want ik was er voor mijn werk en ik had het idee dat ik er met vakantie was. Maar er zijn van die mensen en ik ben er één van, die van hun werk hun vakantie maken." Pa Van Duin onderbrak hem. Ter wijl hij opstond van tafel zei hij: „Ja jongen, er zijn van die mensen die ook nog doodgewoon moeten werken, zelfs al is de koffie lekker en is er een goeie bekende op visite Daarom moet ik nou echt nog een poosje de tuin in, want de bonen liggen gewoon te schreeuwen om geplukt te worden. Maar ik zie je straks zeker wel met het eten?" Marjan trok een heel ernstig ge zicht en zei: „Ik kan moeilijk nee zeg gen wanneer je ons eerst zit te vertel len hoe gastvrij al die Italiaanse vrouwen wel zijn." Toen Van Duin weer in de tuin was, vertelde Karei dat hij opdracht had gekregen een boek te schrijven waar in op begrijpelijke wijze iets verteld wordt over de kunstschatten van Ita lië. „Voor een leek begrijpelijk dan," voegde hij eraan toe. „Dus voor mensen zoals ik." stelde Marjan vast. „Nou, ik geloof dat daar ook werkelijk wel behoefte aan be staat." „Dat vond m'n uitgever ook." zei Karei. „Hij had een paar artikeltjes van me gelezen die ik in een tijd schrift had geschreven en vroeg toen of ik hier iets voor voelde. Dat was precies wat ik zocht. Ik schrijf en te ken dolgraag en bovendien kon ik dan toch nog gebruik maken van mijn opleiding als bouwkundige. M'n uitgever heeft de eerste hoofdstuk ken gezien en is er erg over te spre ken. Wanneer ik dit boek af heb kan ik meteen al aan een volgend onder werp beginnen. De kans is bovendien groot dat mijn eigen schetsen er in ge bruikt kan worden. Als dat zo is, dan zit het, ook wat geld betreft, hele maal goed." (wordt vervolgd) KERKWERVE-Gebruikers van de buurtbus behoeven in Kerkwerve niet meer op de tocht te staan. Schuin tegenover de voormalige halteplaats aan de Ring heeft de gemeente een wachthuisje laten plaatsen, nadat daar van de gemeen- teraad uit enige malen was aangedrongen omdat vooral ouderen van de buurtbus gebruik maken. Voorde abri is een parkeerstrook voor de buurtbus aangelegd Hij leek blij verrast toen hij Karei zag. „Kijk eens aan, je bent ons nog niet vergeten, zie ik?" „Hoe zou ik jullie kunnen verge ten," antwoordde Karei. „Ik heb hier de fijnste maanden van mijn leven doorgebracht." Dan ernstig. „Meneer Van Duin, ik moet me verontschuldigen dat ik nu pas iets van me laat horen, maar toen ik de kaart kreeg heb ik me voorge nomen zelf naar u toe te gaan om u te condoleren. Ik wilde me er beslist niet met een briefje van af maken. Nog wel mijn deelneming." „Dank je, jongen, dank je. Het was een hele slag voor ons allemaal, maar het leven gaat door. Ik vind het fijn van je dat je hierheen bent gekomen, al was het dan vooreen niet zo plezie rige zaak. Maar je gaat toch niet di rect weer weg. hoop ik?" „Kom, gaan jullie nu eerst maar eens zitten," zei Marjan. „Ik heb ten slotte geen koffie gezet om die aan de aanrecht op te drinken." Ze zette de drie koppen op tafel en was meteen in een uitvoerig gesprek gewikkeld. Slechts kort werd er over het over lijden van Maartje gesproken. De herinneringen, die verbonden waren aan de dode waren voor iedereen an ders. maar toch niet van dien aard. dat ze er behoefte aan hadden deze nog eens extra op te halen. Al snel kwam het gesprek dan ook op andere dingen en was Karei op zijn eigen boeiende wijze aan het vertellen over zijn ervaringen in Italië. Op meesle

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5