Vaartocht met zware last streeknieuws Bruinisse drie dagen lang (weer) in ban van de mossel Gruttepikkertjes vierden tien jaar peuterspeelzaal Beatrixschool sloot schooljaar feestelijk af Afscheidsavond zesde klas 't Staepel'of ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag m juli i»85 Nr. 23760 3 Donderdagvrijdag en zaterdag: ie lirnse Visserijdagen BRUINISSE - In het rijk aan tradities zijnde Bruinisse worden deze week de Visserijdagen weer gehouden, met het sterke accent op het promoten van de mossel. Het draaiboek, vervaardigd door de Stichting Festiviteiten Bruinisse, vertoont weinig verschil met voorgaande jaren en staat derhalve garant voor een ouderwets, gezellig mosselfeest, met in de hoofdrol Miss Visserijdagen. Drie dagen lang zal deze nog onbekende (per traditie!) en ongetwijfeld Bruse schone 'regeren' in de vissersplaats, naast overigens burgemeester T. C. Hek man die donderdagmiddag de dagen officieel van start zal laten gaan. Inschepen voor een korte tocht over de Krammer: het kan weer, zaterdagmiddag tijdens het hoogtepunt van de Bruse Visserijdagen. Bij de muziektent vindt die ope ning plaats, donderdagmiddag om 14.00 uur. Na het uitspreken van welkomstwoorden en het belich ten van de belangrijke visserij zal het gezelschap de 'eerste' mosselen verorberen gevolgd door een rond gang over de kermis. De sportievelingen krijgen deze middag de kans om te trainen voor de ronde van Bru op donder dag 25 juli, want in de Oudestraat zal een mini-wielerbaan zijn op gesteld. Tot 21.00 uur kunnen hier prestaties geleverd worden tijdens onderlinge wedstrijden. Degene die in staat is op de mini-baan een nieuw record te vestigen zal wor den bijgeschreven in het roem ruchte boek 'Guinness Record'. Feest hij Zuidgeest In de avonduren is het wederom garage Zuidgeest waar de garage deuren gastvrij open staan voor het avondfestijn. Vanaf 20.00 tot omstreeks 02.00 uur zullen de 'Me- lodia's' optreden. De toegang is gratis. Nieuw op de donderdag is het mossel-eten. Tot voorheen kwa men de mossels pas vrijdag en za terdag a an de beurt, maar de or ganiserende SFB heeft besloten dat ook op de donderdag al de mo gelijkheid tot het eten van dit zee banket moet zijn, en wat de overi ge dagen betreft: in grotere aan tallen dan voorheen voorradig. Het gebeurde wel dat zaterdag middag alle mossels verkocht en gegeten waren, en dat mag niet meer voorkomen op de Bruse Vis serijdagen waar het juist gaat om de mossel. Slager Bert Visch is wederom de mossel-koker van de SFB, maar de mossel is er ook an ders toebereid te koop: gebakken, rauw of als saté. Braderie Na het Zuidgeest-feest dat tot in de kleine uurtjes zal duren begint vrijdag weer de grootse braderie in de Korte Ring-Oudestraat. Half tien 's ochtends valt het startschot voorn de braderiehouders, 's Avonds weer naar Zuidgeest voor een avond met 'De Rimbo's. Voor de vissers zelf is de zater dag de belangrijkste dag. In het Dorpshuis begint om 10.00 uur een visserijvergadering, waar on der meer Zevibel-voorzitter J. van den Bos het woord zal. voeren met als onderwerp: Kanttekeningen bij het beleid van de overheid met betrekking tot het mosselvisserij- bedrijfsleven in het algemeen en in het bijzonder met betrekking tot Bruinisse. Ook weer traditio neel gevolgd door een gezamenlij ke mosselmaaltijd. Op hetzelfde tijdstip dat de vis sers hun specifieke problemen bespreken komt op het Havenpla teau een groot aantal old-timers aan, wiens berijders en eigenaren aldaar zullen worden ontvangen door de organiserende stichting. Een half uur later gaat de braderie weer van start en om 11.00 uur be ginnen de old-timers aan een rondrit door Bruinisse. Meevaren Tegen twee uur is het dan weer "zo ver: dan kan er worden inge scheept op de voltallige Bruse vis sersvloot voor de vlootschouw. Voorafgegaan door het 'vlagge- schip' van de vloot met burge meester en Miss Visserij op de voorplecht waar ook 'Nu met Ho pe' niet zal ontbreken, zal de vloot uitvaren over de Krammer voor een uurtje vaargenot. Uiteraard zijn de schepen weer gepavoiseerd en mogen alle belangstellenden gratis ^meevaren voorzover er plaats is. Vroegtijdig een plaatsje zoeken wordt aanbevolen, want de beroemde traditie wil dat het za terdag mooi weer is, dus ook bij zonder druk. De schepen kiezen om 14.00 uur het ruime sop. Bij te rugkomst staan de oudgediende auto's te wachten op het Havenpla teau voor bewondering. Het drie daagse feest wordt besloten in de Zuidgeestgarage, nu met 'After- eight' op het podium. Reclame-ballon Over de grote reclame-ballon die als aangekondigd zou worden opgelaten op zaterdag, bestaat' geen enkele zekerheid of dit eve nement doorgaat. De grote (Ni- vea-)ballon zou eerst op zaterdag opstijgen, later weer veranderd in vrijdagavond, maar tot op heden is er geen contact meer geweest tussen de ballonvaarders en de Stichting Festiviteiten Bruinisse, wiens woordvoerder en secretaris J. Braber denkt dat dit evenement waarschijnlijk geschrapt is. Tot slot kan nog worden gemeld dat achter de Rabobank een grote barbecue staat opgesteld gedu rende de drie dagen, en dat behal ve in Zuidgeest ook bij Storm de mogelijkheid tot het maken van een dansje bestaat en de overige horeca-ondernemers bezoekers graag verwelkomen in hun feeste lijk aangeklede etablissementen. Bru en de Visserijdagen: ze ho ren bij elkaar dat zal een ieder donderdag, vrijdag en zaterdag weer met eigen ogen (en monden) kunnen zien (en proeven). NIEUWERKERK - In de peu terspeelzaal De Gruttepikkertjes was het vrijdagochtend feest. In aan wezigheid van ouders, peuters, be stuur en leidsters werd het tienjarig bestaan van de stichting gevierd. Na een welkomstwoord door de voorzitter; mevrouw Niemans, wer den de ouders getracteerd op koffie met gebak, de peuters kregen limona de en versierde cake. Onder leiding van de leidsters kwamen de peuters in een rij het schoolplein op met een grote letter om.hun nek. Die letters samen vormden de zin ,,10 jaar peu terspeelzaal". Daarna zongen de kin deren een zelfgemaakt lied van vier coupletten. Na het vertrek van de moeders deden de peuters enkele spelletjes op het plein. Toen was het tijd voor het eten. De friet, de worstjes, de appelmoes en het ijs toe smaakten opperbest. Tot slot mochten alle kinderen nog grab belen en met ballon en een lolly gin gen ze allemaal weer naar huis. De leidsters kregen een bloemetje aange-, boden voor het vele werk dat ze ver richten. ZIERIKZEE - Voor de kinderen van de MLK-afdeling van de Beatrixschool te Zierikzee stonden vorige week donderdag tal van sportieve activiteiten op het programma in het kader van de afsluiting van het schooljaar. ZIERIKZEE-Om de dorpelbalken uan de bouwput op het werkeiland Neeltje Jans naar nun plaats van bestemming naar de pijlerdam te brengen, moet de bok Taklift 4 met zijn zware betonnen last door diep water rond de plaat varen. De dorpelbalken zijn acht meter hoog en breed en ongeveer veertig meter lang Het droge gewicht is 2500 ton. Door die omweg is die vaartocht van de wallekant af goed te zien. zoals hier bij Flaauwers. Alle kinderen namen in de ochtend uren deel aan een spelencircuit. Voor de groepjes, die met en tegen elkaar streden, was er een groot aantal pun ten te verdelen. Hierna volgde er een eigen spelpro- gramma voor de aanvangsgroep en de midden- en eindgroep. De aanvangsr groep toonde hun kunnen tijdens het „tweeling-vo.ethaLÏ'. en een wateresta fette. De midden- en eindgroep speel den met elkaar een slagbal-toernooi, waarbij de Champions uiteindelijk kampioen werden. Dankzij de 'uitstekende verzorging door ouders en het prachtige weer is deze ochtend tot een succes geworden. De kinderen hebben allemaal en thousiast meegedaan. Na een heerlijke maaltijd met soep en broodjes volgde er een vossen jacht. Zowel vossen als jagers hebben erg veel plezier aan het spel beleefd. Afscheid Vrijdagochtend namen zeven leer lingen afscheid van de MLK-afdeling van de Beatrixschool. Deze leerlin gen voerden voor de andere leerlin gen en voor de aanwezige ouders een RENESSE - In de gemeenschaps ruimte van de o.l.s. 't Staepel'of te Rencsse werd een afscheidsavond ge houden voor de zesde klassers. In zijn welkomstwoord stelde het hoofd van de school, de heer J. H. Blom, dat deze zesde klas een bijzon dere klas was, omdat het de laatste zesde klas is die de lagere school gaat verlaten op 't Staepel'of. Met ingang van augustus is immers de basis school een feit. De heer Blom merkte op dat het personeel van de lagere scholen in Nederland geen prettige jaren achter de rug heeft. Er is veel onrust gezaaid en veel mensen zijn in de zorgen gekomen. Na deze ernstige woorden volgde een quiz-programma tussen leerlin gen en ouders, waarbij de leerlingen het tot hun spijt moesten afleggen. Daarna werd een film vertoond met opnamen van de school in al zijn fa cetten. DaarojD zagen de zesde klas sers onder andere zich zelf terug toen ze nog in de lagere klassen zaten. Na de pauze zongen de kinderen een door één der ouders gemaakt af scheidslied, waarna de voorzitter van de oudercommissie de heer J. Pad mos de kinderen een herinnermgstc- geltje uitreikte. Hij merkte daarbij op dat de kinderen op hun nieuwe school niet langer de oudste groep zullen vormen, maar juist de jongste. Hij wenste hen veel succes op de nieu we schooi en sprak de hoop uit dat zij met plezier zullen terug kijken op hun periode op 't Staepel'of. Vergezeld van een persoonlijk woord reikte de heer Blom de leerlin gen een herinneringsboek uit, dat in het afgelopen jaar door de kinderen zelf was gemaakt. Hij wees de kinde ren er op dat zij op hun nieuwe school veel zelfstandiger zullen moeten wer ken. De leraren staan verder van je af. je krijgt meer vrijheid en je zult meer zelf moeten doen, aldus de heer Blom. Tot slot hadden de kinderen voor alle leerkrachten van de school een plantje. toneelstukje op, waarin zij op een geestige manier lieten zien hoe zij les sen en leerkrachten hebben ervaren. Aan het einde van de ochtend richt te het schoolhoofd de heer J. de Jong het woord tot de leerlingen, die af scheid namen. Met voor ieder een per soonlijk woordje overhandigde hij de leerlingen een fraai boek en een rode roos. Daarmee was de vakantie echt begonnen. ZIERIKZEE Aanrijding rotonde De Oosterlander B. V. koos maan dagmiddag wel een erg ongunstig moment om vanaf de Grachtweg de Zierikzeese rotonde op te rijden: na melijk het moment dat daar de West- Duitser H. H. al reed. Bij de aanrij ding die toen volgde, viel slechts lich te materiële schade te noteren. Aanrijding bij De Tol H. H. uit Düsseldorf remde (en stopte) maandagmiddag voor de ver keerslichten bij De Tol. Achter hem reed oen vrachtwagen met M. H. uit Noordwijkerhout aan het stuur, die te laat zag dat zijn voorganger stopte en kon zelf niet tijdig tot stilstand ko men. Het gevolg: hij ramde de perso nenauto vol op het kofferdeksel en wel zodanig, dat Jan do Jonge de wa gen moest wegslepen. De vrachtwa gen liep slechts schade op aan de bumper. BURGH Zomeravondmuziek Het eerste concert van dit seizoen in do serie Zomeravondmuziek" in de Nederlands Hervormde kerk te Burgh wordt donderdag 18 juli ver zorgd door Geert Bierling, orgel en clavecimbel, samen met Diane Mid delkoop. orgel. Op het programma staan onder an dere werken voor twee toetsinstru menten - in dit geval een uniek clave cimbel en het fraaie historische orgel in dc Burghse kerk - van onder ande re Soler, Handel en Krebs. Het concert begint om 20.00 uur. RENESSE De Duinkonijntjes Op feestelijke wijze werd het schooljaar afgesloten op kleuter school Dc Duinkonijntjes te Rencsse. 's Morgens werd door Poppentheater Robhetty een poppenkastvoorstel ling verzorgd met de naam Dc avon turen van kabouter Witbaard. De kinderen, die in de pauze nog getrak teerd werden op een glaasje limona de. genoten van de poppenshow. Rond twaalf uur brachten de moe ders van de zes-jarige kleuters, die dus in augustus kleuter af zijn. heer lijke pannekoeken, waarna een geza menlijke pannckoekenmaaltijd volg de. Op een door een tractor getrokken versierde kar werden de kleuters naar het zwembad De Kurk op cam ping De Wijde Bliek gebracht waar ze fijn in het water speelden. Om twee uur werden de kinderen door hun ou ders bij het zwembad opgehaald. Vrijdagochtend volgde dan nog de laatste schooldag. Aan het eind van die ochtend werden de 6 zesjarige kleuters die de kleuterschool verla ten, feestelijk in een kar de school uitgereden door de juf. Aanrijding met fiets Op de Moermondsweg te Renesse viel er maandag een aanrijding te no- teren tussen een personenauto en een rijwiel. Er werd niemand gewond. De aanrijding ontstond toen juist op het moment dat automobilist R. v. D. uit Zierikzee op de Moermondsweg reed, de Belgische wielrijder R. F. uit Uere daar óók wilde rijden. De voertuigen raakten elkaar maar net met lichte schade tot gevolg. Lampen gestolen Van de auto van A.M. uit Polsbroek werden de verstralers gedemonteerd. Het schadebedrag is 180,-, de auto stond maandag aan de Hogeboom- laan. OOSTERLAND Geslaagd Aan het Instituut voor de Autohan del te Driebergen slaagden Anton Ista en Cor Stouten Mz. voor het IVA- diploma. Opbrengst Mbuma-collecte De maand-collecte ten bate van de Mbuma-zending heeft 340,10 opge bracht. De milde gevers, geefsters en collectantjes worden hartelijk dank gezegd. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktfe: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3