Michel Gorsse verrassende ongeplaatste winnaar heren enkelspel Mosseltoernooi Jeugdig duo Astrid Verspeek en Sabine Derichs troeft geroutineerd damesdubbel af BRUINISSE - Het heren enkelspel in de D-categorie van het vijfde Mosseltoernooi heeft in de jeugdige Mi chel Gorsse een uiterst verrassende winnaar gekregen. De Kapellenaar klopte in de finale de als achtste ge plaatste Martin van Schelven uit Ooltgensplaat, nadat Van Schelven via een bliksemstart met 4-0 aan de leiding was gekomen. Gorsse bleek evenwel andermaal over een uitstekende vechtersmentaliteit te beschikken en ach terhaalde Van Schelven bij 6-6 om vervolgens de tie break in zijn voordeel te beslissen. De tweede set werd vervolgens een formaliteit (6-1), waarmee het lustrum- Mosseltoernooi een even verrassende als sterke winnaar kreeg. knoping bij de D-dames, ook al was Esther Rutten dan ook niet geplaatst bij de eerste vier. De Haaksbergse speelster werd aan het eind van het vorige seizoen teruggeplaatst van de C- naar de D-status en mocht uit dat oogpunt zeker hoger worden inge schat dan de vijfde plaats, die zij op de plaatsingslijst kreeg toebedeeld. Zij liet gedurende het toernooi ook zien een aardig balletje te kunnen slaan, want achtereenvolgens vlogen Gerda Nicolaas, Ria van Wijngaarden en de als eerste geplaatste Monique Schmitz er in twee sets uit. Schmitz belandde bij de laatste vier door in twee sets te winnen van Nicole Ville- rius en Mirjam Quartel. Tegen Esther Rutten had de Westrak-speelster evenwel niet veel in te brengen. Via de setstanden 6-1, 6-3 vloog de Oude- Tbngse uit het toernooi. In de on derste helft van het schema speelde Tica Peeman uit Ooltgensplaat zich naar de finale. Peeman werd als der de geplaatst en zij won achtereenvol gens van Ria Kik, Marja Hart en Martine Verschoore, maar vooral die laatste zege kostte bijzonder veel energie, omdat de Zierikzeese zich met hand en tand verzette. beslist (10-8), terwijl de tweede met 7-1 bij Peeman en Van de Welle te rechtkwam. In die set ontsnapten de latere winnaars overigens aan een ne derlaag, toen Schmitz en Goedege- buur bij 5-4 en 40-30 een setpunt lie ten glippen. In de halve finales hadden Schmitz en Goedegebuur in drie sets gewonnen van de als eerste geplaatsten Truus Kort en Rob van Rooy van TV Westerschouwen, ter wijl Peeman en Van de Welle in twee sets voorbij Marja Hart en Jan van der Weele schoven. Damesdubbelspel In het damesdubbelspel veroverden Gerda Minnaar en Annelies Admi raal de zege, waarmee zij als enigen hun eerste klassering op de plaat singslijst in de D-categorie waar maakten. In de finale moesten zij het opnemen tegen het als derde ge- mengd dubbelspel miste Corrie de Waal de finale nipt, doordat Rinus Geense met een blessure kreeg te kampen en daardoor de partij tegen Ingeborg Reydon en André Goedege- bure gewonnen gegeven moest wor den. Het Bruse dubbel leidde op dat moment met 3-6, 6-2, 1-5 en was dus slechts een gewonnen game van de winst. Kansloos Het als eerste geplaatste dubbel Els Ars en Rob Lindenberg won in de eer ste ronde van Astrid Verspeek en Marco Speelman (6-2, 7-6), maar stuit te toen op het verrassend sterke kop pel Tiny en Edwin Clarenbach, dat overigens in de eerste ronde aardig wat moeite had gehad met Corry Ro- da en Jacco Geleynse (3-6, 6-1, 6-2). Els Ars en Rob Lindenberg wonnen de eerste set nog wel met 5-7, maar waren vervolgens kansloos, hetgeen werd gedemonstreerd via de cijfers 6-3, 6-2. Corrie de Waal en Rinus Geense wonnen in de eerste ronde van Bertine Kalff en Paul Verspeek (6-2, 6-3), maar het koppel struikelde toen letterlijk en figuurlijk over de blessure van Rinus Geense. Ingeborg Reydon en André Goedegebure mochten hierdoor de finale spelen te gen Tiny en Edwin Clarenbach, ma ar kregen tegen het sterke koppel geen moment voet aan de grond. Met 6-1 en 6-2 moest de toernooizege worden afgestaan. Een vreemd verloop had de heren dubbelspelfinale. Het als eerste geplaatste dubbel Joop de Vlieger en Harry Koster eiste de overwinning op, maar was bijzonder dicht bij de nederlaag tegen Bertus Bleyi en Marius van Oeveren. Joop de Vlieger en Harry Koster wonnen na een bye in de kwartfinales van Martin van Schelven en Co Bra- ber, die zich in het D-toernooi in de fi nale speelden: 6-2, 6-3. Eerder won nen Van Schelven en Braber met 4-6, 6-1, 6-0 van Van Ham en Mulder. In de halve eindstrijd kregen De Vlieger en Koster te maken met de Nieuwer- kerkse broers Hans-Jan en André Goedegebure. Ondanks het feit, dat het Duiveland-duo optisch niet onder hoefden te doen voor het meer gerou tineerde koppel ging de partij toch met twee keer 6-3 verloren. Bertus Bleyi en Marius van Oeveren hadden bij hun eerste optreden drie sets no dig om Rinus Geense en Wim Vonk uit het toernooi te spelen: 7-5, 2-6. 3-6. In de volgende ronde kwamen zij te genover Michael Tulp en Erwin Ver rijdt te staan. Het Brabantse koppel schakelde daartoe Niels Gebraad en Lex van Geer met 7-5, 3-6, 7-6 uit, waarmee het als derde geplaatste koppel een vroegtijdig toemooi- einde beleefde. Bleyi en Van Oeveren moesten tegen Tulp en Verrijdt door een diep dal, maar het Ouwer- kcrks/Kortgeense duo won uiteinde lijk toch in drie sets na 34 lange ga mes: 7-5, 3-6, 7-6. In de finale leken Bleyi en Van Oeveren voor een verras sing te gaan zorgden, toen zij de eer ste set met 2-6 wonnen en ook in de tweede lange tijd gelijke tred hiel den. Toen De Vlieger en Koster het initiatief overnamen was het snel ge beurd met Bleyi en Van Oeveren: 7-5 en 6-0. Enkelspelen Het matig bezette dames enkelspel- toernooi in de C-categorie leverde een geprogrammeerde overwinning voor Liesbeth Voeten op. De speelster van De Bongerd moest in de finale deson danks een set afstaan aan Corrie de Waal, maar verder kwam de veelvul dig LTC De Bru-Tèn-kampioene niet. Via 2-6, 6-3 en 6-2 kwam de winst bij Liesbeth Voeten terecht. Corrie dc Waal klopte in dc halve finale clubgenote Barbara Hcczen met 6-3, 6-4, nadat deze in drie sets Astrid Verspcek had geklopt. Lies beth Voeten werd finalistc via winst op Chantal van Schelven: 6-1, 6-2. Aan het heren enkclspcltoernooi na men 22 spelers deel en dc zege kwam uiteindelijk terecht bij dc onge plaatste Erwin Verrijdt. Dc Utrecht se vakantieganger klopte in de finale dc als tweede geplaatste Harry Koster in twee sets (6-4, 6-3). Koster had het overigens minstens zo moei lijk met de hoge temperatuur, waar onder dc finale moest worden afge werkt, dan met zijn opponent. In dc halve eindstrijd klopte de LTC Zicrikzec-favorict André Goedege bure met 6-2, 6-3, een geflatteerd re sultaat. Erwin Verrijdt hield Niels Gebraad met 6-3, 6-4 uit de eindstrijd. Eerder maakte hij een eind aan dc illusies van de als eerste geplaatste Jan Goense van Ovezan- dc: 4-6, 6-0, 6-0. Gerda Minnaar (links) en Annelies Admiraal. plaatste West rak-koppel Lidy van Es en Els van Schouwen. De ontmoeting werd vrij eenvoudig met 6-4 en 6-2 ge wonnen, waarmee ook de twee WIK- speelstcrs een zilveren mossel rijker waren. Gerda Minnaar en Annelies Admi raal kwamen niet al te veel obstakels tegen op hun weg naar de toernooize ge. Alleen tegen het als vierde ge plaatste koppel Loes Vleugel en Joke Groeneveld moest een set worden in geleverd, maar na de 4-6 lieten de 6-0 en 6-4 niet veel meer aan het toeval over. Lidy van Es en Els van Schou wen klopten in de halve eindstrijd de nummers twee van de plaatsingslijst Marja Hart en Petra Koster via een erg vreemd scoreverloop. Van Es/Van schouwen verloren de eerste set met 0-6, maar wonnen vervolgens met 6-2 en 6-0. Het herendubbelspel bracht alsnog een Westrak-zege, doordat Koen Goedegebuur en Will Schmitz zich de meerdere toonden over de verrassende opponenten Martin van Schelven en Co Braber van TV Oolt gensplaat. Schmitz en Goedegebuur wonnen met 6-2, 7-5. Van Schelven en Braber werden finalist na een 7-5, 6-3 zege op het jeugdige duo hans Wohl en Michel de Vlieger, nadat zij eerder de als eerste geplaatsten Rob van Rooy en Henny van den Ouden uit schakelden: 6-1, 6-3. Schmitz en Goe degebuur wonnen in de halve eindstrijd van Sam van de Welle en Richard van der Linde van Oolt gensplaat (6-1, 6-4). Tiea Peeman en Sam van de Welle. Enkelspehvinnaar Michel Gorsse. Michel Gorsse ontsnapte vooral in de kwartfinales aan uitschakeling. De als zesde geplaatste Pim Schrijver van TC Menheerse uit Middelharnis speelde Gorsse in de eerste set volle dig van de baan, hetgeen hij de monstreerde met een 6-0 score. Toen echter stokte het ritme bij de Flak- keese speler, terwijl Michel Gorsse meer en meer in de wedstrijd kwam. Hij haalde de tweede set met 6-3 bin nen en boekte vervolgens ook winst in de derde en beslissende set, al moest hij tot de bodem van zijn kun nen gaan. In de halve eindstrijd kreeg Michel Gorsse te maken met Hans Bouma. De Duiveland-speler schakelde in de kwartfinales de als tweede geplaatste Marcel van de Ber ge van TV Westerschouwen uit via de overtuigende 6-3, 6-3 cijfers. Gorsse won de eerste set met 6-3 nog redelijk gemakkelijk, maar moest in de twee de alle zeilen bijzetten om ook daarin een positieve score te bewerkstelli gen: 7-6. Setverlies Martin van Schelven bereikte de fi nale aanzienlijk gemakkelijker dan zijn opponent Michel Gorsse. Van Schelven hoefde in de vier partijen, die hij voor de finale speelde, niet een set in te leveren aan een tegenstander. Hij klopte eerst Ger Klip met 6-1, 6-4 en maakte vervolgens korte metten met Richard van de Linde (6-4, 6-1). Ook Martin Roovers bracht het niet verder dan vijf gewonnen games: 6-1, 6-4. In de halve finale moest Martin van Schelven het vervolgens opne men tegen Ger Kort, al evenmin goed voor een notering op de plaat singslijst, die de organisatie vooraf opstelde. Kort had drie keer drie sets nodig om zich bij de laatste vier te werken en moest daarom dan ook on dervinden, dat het niveau daarbij te hoog voor hem lag. Martin van Schel ven gunde hem zegge en schrijve een game: 6-0, 6-1. Gezien zijn voortreffe lijke prestatiecurve tot aan de finale leek Martin van Schelven de uitge sproken favoriet voor de enkelspelti- tel, maar Michel Gorsse besliste an ders. Van Schelven mocht nog aan een overwinning denken tot het mo ment, dat hij met 4-0 leidde, maar toen was het nog alleen Michel Gors se, die de toon aangaf: 7-6, 6-1. Veel minder verrassend was de ont- Te lief Martine Verschoore kwam bij de laatste vier via winst op Diana Cop- poolse en de als tweede geplaatste Ria van Vliet van TV Westrak, waar mee ook de tweede als finaliste getip te Oude-Tongse van het tennistoneel verdween. De partij tussen Martine Verschoore en Ria van Vliet was bij zonder spannend en werd pas in de slotfase in het voordeel van de Zierik zeese beslist. Ria van Vliet won de eerste set met 6-4, maar moest vervolgens de twee de set op tiebreak inleveren. De der de en beslissende set kwam bij de goedspelende jeugdige LTC Zierikzee-speelster via een 6-3 stand. In de halve finale tussen Martine Verschoore en Tica Peeman toonde de Ooltgensplaatse aan over meer wedstrijdervaring te beschikken, hetgeen Martine Verschoore vrijwel zeker de finaleplaats kostte. Bij bet wistbare situaties legde Martine Ver schoore zich te gemakkelijk neer bij de beoordeling van Tica Peeman. „Martine Verschoore is duidelijk nog te lief", meende trainer Theo Gorsse. „Ze had minimaal moeten vasthou den aan een let, waardoor zij niet steeds op cruciale momenten op ach terstand zou zijn gekomen. Ze deed beslist niet onder voor Tica Peeman, maar een goede aanpak van dergelij ke situaties hoort ook bij het tennis sen". Peeman won uiteindelijk met 6-3, 5-7, 6-4. Dat Tica Peeman desondanks een voortreffelijk finaliste was, bewees zij tegen Esther Rutten. De Haaks bergse moest werkelijk alles uit de kast spelen om zich de technisch vaardige Peeman van het lijf te hou den. Rutten won de eerste set nog wel met 6-3, maar moest vervolgens de tweede afgetekend met 1-6 prijsge ven. In de derde en beslissende set keerden de kans aanvankelijk nog een paar keer, maar toen moest Tica Peeman zich toch de wat grotere erva ring van Esther Rutten laten welge vallen, een ervaring die zij uitdrukte via een 6-2 winst. Esther Rutten werd hiermee opvolgster van de Kapelse Ann de Maat, die dit jaar niet van de partij was. Tica Peeman zou later toch nog met een zilveren mossel het toernooi verlaten, omdat zij met Sam van de Welle winnares werd in het ge- mengddubbelspel. In een puur Flak- keese finale klopten Peeman en Van de Welle het Westrak-duo Monique Schmitz en Koen Goedegebuur in twee sets. In beide gevallen gebeurde dat op tiebreak. In de eerste set werd de tiebreak pas na achttien opslagen Sabine Derichs (links) en Astrid Verspeek wonnen het damesdubbel in de C-categorie. BRUINISSE - Een van de aardigste surprises in de C- categorie van het Mossel toernooi was ongetwijfeld de zege in het damesdub belspel van Astrid Ver speek en Sabine Derichs. De jeugdige gelegenheids formatie troefde het gerou tineerde Bruse dubbel Cor rie de Waal en Barbara Heezen gedecideerd af, waarmee ook hier de rang lijstaanvoerders niet aan de geprogrammeerde winst kwamen. In het en kelspel moest Corrie de Waal ook al genoegen ne men met een tweede plaats. Hier werd Liesbeth Voeten winnares en dat was wel volgens verwach ting. Bij de heren troefde Erwin Verrijdt zijn Zierik zeese opponent Harry Koster opmerkelijk een voudig af. Koster werd met Joop de Vl.jger wel win naar in het herendub belspel. Het gemengddub- belspel werd een zege voor moeder en zoon Tine en Ed win Clarenbach, die Inge borg Reydon en André Goedegebure gedecideerd wegzetten. Astrid Verspeek en Sabine Derichs waren in het damesdubbelspel als tweede geplaatst achter de Bruse fa vorieten Corrie de Waal en Barbara Heezen. In de halve finale moesten Verspeek en Derichs het opnemen te gen Chantal van Schelven en Martine Verschoore, een duel dat met 6-2, 6-4 gewonnen zou worden. Corrie de Waal en Barbara Heezen haalden nog gemakkelijker de finale, al was dat boven verwachting. Els Ars en Rosita van Maurik leken vooraf twee fikse obstakels te vormen voor De Waal en Heezen, maar dat bleek enorm tegen te vallen. Met twee keer 6-2 speelde het Bruse duo zich naar de finale. Eerder wonnen Ars en Van Maurik wel redelijk gemakkelijk van Corry Roda en Astrid Cok, dc winnaars van het dubbelspeltoernooi in 1984 en 1983 in dc D-categorie (6-4, 6-1). Astrid Verspeek en Sabine Derichs toonden zich in de finale een goed op elkaar ingespeeld dubbel, waartegen Corrie de Waal en Barbara Heezen geen goed verweer hadden. De eerste set ging al met 6-2 naar de jeugdige speelsters, waarna ook de tweede set bij hen terecht kwam, zij het met wat bescheidener cijfers: 6-4. In het ge- Herendubbelspelwinnaars Joop de Vlieger (links/ en Harry Koster

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6