NIEUWSBODE Zierikzeese ploegen superieur in vijftiende Delta-week via dubbele winst teamprijzen Zaalvoetbalcompetitie 85/ 86 op 18 augustus van start met eerste ronde bekertoernooi Sterkste man-verkiezing in sportcentrum Krayestein met behoorlijke deelname ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 juli 15)85 Nr. 23759 5 Tijdens de Veronicarace baarde Peter Carels met zijn Touch Of Glory opzien door in windstilte een heel leger oppönen- ten te passeren. Orilla neemt plaats in van Bruse Boys B Z1ER1KZEE - Op maandag 19 augustus gaat de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalcompetitie 1985/1986 van start met de eerste ronde van het beker toernooi. Op de openingsavond worden zes wedstrijden afgewerkt en twee da gen later - woensdag 21 augustus - volgen andermaal zes wedstrijden: De der tiende wedstrijd wordt op maandag 9 september gespeeld en öuwerkcrk is in de eerste ronde vrijgeloot. Op de valreep vond de Commissie Zaalvoetbal Schouwen-Duiveland ook de ploeg, die de vacant geworden plaats in de derde klas opvult na het onverwachte afzeggen van Bruse Boys II. De Renesser for matie Orilla komt voor de Bruse ploeg in de plaats. Het zaalvoetbalbekertoernooi gaat van start met een topper van de eer ste orde. De bekerwinnaars van de voorbije twee jaar - Country Club en Bruse Boys - treden om zeven uur te gen elkaar aan, waarbij een van de toppers reeds een vroegtijdig beker einde te wachten staat. Country Club heeft zich in de voorbije zaalvoetbal- loze periode danig versterkt, terwijl Bruse Boys na het terugtrekken van het tweede team weer de beschikking heeft over een surplus aan spelers en het andermaal een verrassing wordt welk team de vloer van sporthal On derdak betreedt. In de tweede wed strijd ontmoeten de tweede klassers Skol Boys en Die Gouwe elkaar en ook in de derde wedstrijd gaat het om twee tweede klassers: Zeelandia en ZZ '72. Vervolgens ontmoet eerste klasser het twee klassen lager spelen de Skol Boys II, waarna de nieuwe eerste klasser 't Visslop in het strijd perk komt tegen Mevo II. De opening savond wordt besloten met de ont moeting tussen Mevo en Country Club II, andermaal een duel tussen een eerste en een tweede klasser. Nieuweling Op woensdag 21 augustus wordt het bekergebeuren vervolgt met de ont moeting tussen derde klasser Zeelan dia II en Bijmakelaardij, dat het af gelopen seizoen naar de tweede klas degradeerde. Brogum II ontmoet ver volgens de kersverse tweede klasser Van de Ven Lijsten, waarna Orilla in sporthal Onderdak debuteert. Zo op het oog moet de Renesser nieuweling in staat geacht worden om zich door de eerste ronde te wer ken. Het tweede team van Stella Boys fungeert als tegenstander. Het betreft dus een duel tussen twee der de klassers. In de vierde wedstrijd van de avond krijgt eerste klasser To ren Boys het aan de stok met de PZEM-ploeg, die uitkomt in de derde klas. De nieuwe eerste klasser FC Kerkwerve speelt om tien over half tien tegen derde klasser Renesse en de avond wordt besloten met de ont moeting tussen Sporthuis Zierikzee en Dreischor, een ontmoeting tussen een eerste en een derde klasser. Het dertiende duel uit het beker toernooi is de openingswedstrijd van het avondprogramma van maandag 9 september en gaat tussen tweede klasser Brogum en eerste klasser De Steeg. De tweede bekerronde wordt afgewerkt op woensdag 18 december en de kwart- en halve finales staan gepland voor woensdag 12 maart. De finale tenslotte wordt afgewerkt op maandag 14 april. Opmerkelijk is dat de zaalvoetbalcompetitie in sporthal Onderdak in december en januari fikse gaten vertoont. Doordat eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag beide op een woensdag vallen en de tweede be kerronde op 18 december wordt ver speeld is er tussen 11 december en 8 januari geen competitievoetbal, ter wijl ook 15 januari weer uitvalt. Competitie De competitie belooft dit seizoen ongetwijfeld spannend te worden en er dient zeker rekening gehouden te worden met een terugkeer van Coun try Club aan de top van de klasse ring. De ploeg van coach Cees in 't Veld is terdege versterkt, onder ande re met de broers Marco en Ronald van Oeveren. Daarnaast is er vanzelfsprekend ook weer het een en ander te ver wachten van Sporthuis Zierikzee, Mevo en titelverdediger Bruse Boys, al blijft de prestatiecurve van de Bruse ploeg altijd aardig om in de gaten te houden. De eerste klas wordt gecompleteerd door Toren Boys, Stella Boys, De Steeg, FC Kerkwerve en 't Visslop. Op de ope ningsavond spelen De Steeg en Coun try Club tegen elkaar, ontmoet Mevo nieuwkomer 't Visslop en moet To ren Boys het opnemen tegen de ande re nieuwkomer FC Kerkwerve. Bru se Boys begint de competitie tegen Stella Boys. Zoals ook de voorgaande jaren het geval is geweest worden gedurende de eerste weken met dubbele pro gramma's zoveel mogelijk wedstrij den uit de eerste klas afgewerkt om zodoende te bewerkstelligen, dat de Schouwen-Duivelandse kampioen voor begin maart bekend is. Dan im mers begint reeds de competitie om het Zeeuws kampioenschap. Hier door komen in de beginperiode de tweede en derde klassers wat minder aan hun trekken. In de tweede klas komen ZZ '72, Dreischor, Country Club II, Die Gouwe, Brogum, Skol Boys, Bijmakelaardij, Zeelandia en Van de Ven Lijsten in actie, terwijl de derde klas wordt gevormd door Re- nesse, Mevo II, Skol Boys II, Ouwer- kerk, PZEM, Stella Boys II. Orilla, Brogum II en Zeelandia II. Ledenvergadering De Commissie Zaalvoetbal Schouwen-Duiveland houdt op maandag 5 augustus een ledenverga dering in het Huis van Nassau in Zie rikzee. Voorzitter Cor Verkaart opent de vergadering om half acht. Na de opening worden de notulen van de vorige vergadering van 24 april behandeld, gevolgd door de in gekomen stukken. Als laatste onder deel voor de pauze wordt de competi tie 1985/1986 besproken. Na de pauze wordt door de aanwezigen gesproken over de financiële toestand van het zaalvoetbalgebeuren, waarbij vooral de contributie een belangrijke rol speelt. Na de rondvraag wordt de le denvergadering besloten. Tijdens de vergadering van 24 april kondigde secretaris Arjan Bolle zijn vertrek aan uit de Commissie Zaalvoetbal, een stap waarop hij inmiddels terug keerde, zodat de commissie weer vol tallig blijft. ROTTERDAM - De Rotterdamse er edivisieclub Excelsior start de com petitie op zondag 18 augustus on danks een thuiswedstrijd niet in het eigen stadion. Voor het duel tegen landskampioen Ajax wijkt de vereni ging uit naar de Kuip. OUDENBURG - Erwin Koeman heeft zaterdag gescoord voor zijn nieuwe club KV Mechelen. Tegen de Belgische amateurclub Oudenburg werd het 5-2 voor Mechelen na een ruststand van 3-1. Ook Graeme Rut- jes en Piet den Boer speelden in de basis van de Belgische eersteklasser. BURGH-HAAMSTEDE - In het Burgh-Haamsteedse sportcentrum Krayestein organiseert sport-promotor Hans Lang in samenwerking met de Zierikzeese sport school Attila op zaterdag 20 juli een sterkste man verkiezing van zuidwest-Nederland. Aan dit gebeuren, dat 's middags om twee uur begint en waarbij heel wat wordt gevraagd van de deelnemers, neemt vooralsnog een tiental sterke jongens deel. Adrie Souasi is een van de grootste kanshebbers voor dc titel sterkste man in Burgh-Haamstede. De deelnemers aan de sterkste man-verkiezing krijgen zowel binnen als buiten het sportcentrum taken te verrichten. Zij kunnen zich uitleven op het tillen van accu's, het verscheu ren van telefoonboeken, het torsen van zakken van vijftig kilo tarwe, het trekken van vrachtwagens en het zo veel mogelijk rondjes lopen met lood zware gereedschapskisten. Behalve de spierkracht speelt ongetwijfeld ook de conditie een niet te verwaarlo zen punt in de verkiezing van de sterkste man. Zoals het er nu naar uitziet komen er diverse goede kanshebbers naar Burgh-Haamstede om een serieuze gooi te doen naar de titel sterkste man. Belangrijkste favoriet voor de eerste plaats is Adrie Souisa uit Mid delburg. Hij beoefent als dertigjarige gedurende vier jaar het bodybuilding in combinatie met powerlifting. Als bodybuilder werd Souisa in 1984 kampioen van Zeeland in de klasse boven de 90 kilogram, terwijl hij on langs de ali-overtitel voor zich opeiste over het jaar 1985. De 97 kilo zware hoofdstedeling werd in 1984 kampioen powerliften van Walcheren boven de 90 kilogram en in hetzelfde jaar werd hij ook kampioen van Vlis- singen. Rinus Souisa is een jaar jonger dan zijn succesvolle broer, maar weegt drie kilo zwaarder. Hij doet iets kor ter aan bodybuilding en powerlif ting. Souisa traint in Goes, maar is ook zelf in het bezit van diverse trai ningsattributen. Rinus Souisa nam reeds aan diverse wedstrijden deel in beide disciplines die hij beoefent en eindigde dan steeds bij de aller- besten, zodat ook van hem heel wat verwacht kan worden. Naast de broers Souisa uit Middel burg wordt ook Vlissingen door een drietal broers vertegenwoordigd. Hedwig; Philip en Werner Samson beoefenen zowel dc krachtsport als het bodybuilding reeds geruime tijd. Hedwig Samson is met zijn 29 jaar de jongste, maar tevens de zwaarste van het drietal. Hij weegt 'schoon- aanhaak' 96 kilo en blijft daarmee ruim een kilo voor op zijn een jaar oudere broer Philip. Werner Samson is 32 jaar oud en aanzienlijk lichter. Met zijn 75 kilo beoefent hij de krachtsport en het bodybuilden wel het langst. In de vijf jaar, dat hij ac tief is veroverde hij meerdere titels. In 1982. 1983 en 1984 werd hij in zijn klasse kampioen van Zeeland power liften. Een andere kanshebber in Burgh-Haamstede wordt verder po- werlifter Jack van Dodewaard, bijge naamd de 'beul van Zwijndrecht'. Op weg naar Goeree slaagde Peter Carels er nog net in The Touch Of Glory drijvens te houden. Hij besloot tussen de voor anker liggende jachten door te zeilen, hetgeen vanzelfspre kend voor de nodige verbazing zorg de. Onmiddellijk besloten divei-se an dere schippers ook de race te vervolgen. In de slotfase zorgde Carels nog een keer voor dezelfde grap. Toen hij drie jachten, waaronder de Soeti- cheyt van Aad de Ruyter, stil zag lig gen, profiteerde hij van de nog aan wezige snelheid en schoot op enkele meters voorbij de stilliggers. De twee uitstekende manoeuvres lever den Carels uiteindelijk wel een schit terende vierde plaats op op slechts luttele seconden van Rinus de Jonge en The Easy Living. De verschillen in de diverse klassen waren door het noodgedwongen voor anker gaan bij Goeree in nagenoeg alle klassen klein. In de IOR Il-klasse ging de overwinning naar de Anne Mazurka van Evert van der Zande, terwijl de Veronier II van Vroege de zege pakte in de IOR IH-klasse. In de IOR IV- klassement won The Touch Of Glory van Carels en de IOR V-klasse werd een zege voor The Easy Living van De Jonge. Aan de lange Zeelandbrugrace over 87 mijl in de klasse IOR VI/VII na men drie jachten deel. De Overdrive van Van der Have pakte de zege met de Waargeest van Botman en de Arri ba van Van Bruck -op de plaatsen twee en drie. Op de korte baan- wedstrijden won de Fun Run van,Van der Meijden de IOR VI/VlI-klasse. In de NKK 2-klasse won de Steengoed van Steenberghe voor de Seatrain van Van Sprang en de Kopje Kleiner van De Waal. De Zeester van Quell- horst won de NKK 4-klasse en de Emelisse van De Looff won de NKK 6-klasse met de Hydros van Nelisse op de tweede plaats. De NKK 8-klasse werd een zege voor de Will Power van Mechielsen. Bij de ronde- en platbodems waren er overwinnin gen voor dc Groote Beer van Van Rootselaai", dc Lemsterlicht van Croon en de Klieuw van Manneke. Aan het eind van de Delta-week werden de overall-prijzen uitgereikt. Het Zilveren hip voor de IOR- gemeten jachten ging naar Delta- week-voorzitter Aad de Ruyter met zijn Soeticheyt. zodat hij ondanks een matige start in de Zeeland- wedstrijden toch weer nadrukkelijk aanwezig was. Achter de Soeticheyt ging de twee de plaats naar de Dear Henri en de derde plaats was voor The Touch Of Glory. De Zilveren Dromedaris voor ronde- en platbodems ging met groot verschil naar dc Klieuw van Manne ke met op dc tweede plaats de Groote Beer van Van Rootselaar. Dc Schel- dehel voor NKK-gemctcn jachten ging naar de Steengoed van Steen berghe met dc Sfinx van Smaal op de tweede plaats. De Krabbegattrofee voor dc NKK-wcdstrijdcn achter de Zeelandbrug ging naar de Lapwing van Wcntholt met dit keer de Steen goed van Steenberghe op dc tweede plaats. COLIJNSPLAAT - Zierikzeese ploegen hebben zich weer uitstekend gemanifesteerd tijdens de jaarlijkse Delta-week. Beide teamprijzen kwamen in Zierikzee te recht. De Soeticheyt van Aad de Ruyter, de Anne Mazur ka van Evert van der Zande en de Roxanne van Sylvia Kesteloo wonnen samen de Roompot A-prijs voor IOR- jachten, terwijl de Hydros van Nelisse, de Kopje Kleiner van De Waal en de Heerlijke van In 't Veld de Schouwen- bel voor NKK gemeten jachten wonnen. In beide klassen werd een team van Wolphaartsdijk tweede. Het lag voor de hand, dat de Inno vator van Dirk Nauta de Veronica race naar zijn hand zou zetten. Het superjacht, dat over enkele weken van start gaat voor de Whitbread- round-the-world-race, telde uiteinde lijk een voorsprong van meer dan ze ven uur op zijn naaste concurrent, de Blue Head van Van Leeuwen. Rinus de Jonge met The Easy Living werd de beste niet-gesponsorde deelnemer. De Jonge telde uiteindelijk een voor sprong van een minuut op Peter Ca rels en The Touch Of Glory. Carels is ieder jaar goed voor een aantal spec taculaire races en liet ook nu terdege van zich spreken. Carels zeilde als enige door, toen de meeste jachten bij het keerpunt Goeree voor anker wa ren gegaan, omdat tegenstrooms geen vaart te maken was. Aanvankelijk hadden de jachten in de Veronicarace te maken met een fikse windkracht vijf, maar zaterdagmorgen nam de wind, toen de schepen onderweg wa ren van Westhinder naar het noorden, meer en meer af, hetgeen uiteindelijk resulteerde in het bij Goeree voor an ker gaan. De Anne Mazurka Ligt inmiddels nl uieer in nlie rust in de Zierikzeese haven, maar Evert van der Zande en zijn crew presteerden weer uitstekend in dc vijftiende Delta-week.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5