9* ZILT ALS DE ZEEWIND Nieuwsbode-medewerkster met vervroegd pensioen NOCQDWELli: DPUKK.EQ1J Overmatige aanvoer zorgt voor dalende prijzen en felle handel-concurrentie Expositie kunstenares Dieneke Hendriks in Hervormde kerk Burgh K. 3 Melding van diefstallen en vernieling ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 juli 1985 Nr. 23759 ZIERIKZEE - Met een korte maar zeer geanimeerde bijeenkomst werd vrij dagmiddag bij drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman, de uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode, het afscheid gevierd van mevrouw L. P. Quist-KIoet. Na een tienjarig dienstverband als hulpvakarbeidster maakte mevrouw Quist gebruik van de VUT-regeling. Directeur D. L. van 't Leven overhandigt mevrouw L. P. Quist-KIoet een bloe metje ter gelegenheid van haar afscheid. Tien jaar lang heeft mevrouw Quist er voor gezorgd dat de Zierikzeesche Nieuwsbode, als die van de pers rol de, op een deugelijke wijze werd inge pakt voor het vervoer naar de bezor gers. Een ander deel van haar taak werd gevormd door het insteken van de krant. Dat handwerk moet gebeu ren als de krant uit meer dan één ka tern (deel) bestaat. Het tweede katern moet dan in het eerste worden gesto ken. Tijdens de afscheidsbijeenkomst sprak directeur D. L. van 't Leven lo vende woorden tot mevrouw Quist: ,,U hebt hier steeds tot volle tevre denheid en met veel plezier gewerkt. Het is dan ook een goede zaak dat u gebruik mag en kan maken van de VUT-regeling". In dat verband sprak directeur Van 't Leven van een uitstekende rege ling, waardoor het mogelijk ge maakt wordt om arbeidsplaatsen te scheppen voor jongeren. ,,A1 staan de meeste jongeren kennelijk niet te trappelen om daar gebruik van te maken", zo was zijn ervaring. Van 't Leven wenste aan het eind van zijn toespraak de scheidende werkneemster heel veel jaren in een goede gezondheid toe. Namens de personeelsvereniging werd het woord gevoerd door Fred Braun. Hij stelde dat mevrouw Quist, ondanks de vrij korte periode dat ze bij het bedrijf werkzaam was, een prettige medewerkster is geble ken. Zowel van de directie als van de personeelsvereniging ontving me vrouw Quist een enveloppe met in houd. ZIERIKZEE Certificaat Voor de cursus „de Diabetische Voet", georganiseerd door de Lande lijke Organisatie Voetverzorging in samenwerking met de Post Gradute School en de Diabetes Vereniging Ne derland werd het certificaat uitge reikt aan de pedicures: mevrouw Filius-Rijstenbil en mevrouw Meerse-Tielman uit Zierikzee. Venten ten eigen bate In het weekeinde liepen drie perso nen in Zierikzee te venten, waarvan de opbrengst niet, zoals werd duide lijk gemaakt, voor de dierenbescher ming was, maar ten eige baten wer den aangewend. Eén van de drie was een goede bekende van de Langen- dijkse (N.H.) politie, die de man is komen ophalen. De andere twee wer den de stad uitgestuurd. Peuterkrant 'Harlekijn' Peuterspeelzaal 'Harlekijn', geves tigd in een lokaal van de Nutskleu- terschool, heeft net voor aanvang van de zomervakantie nog een goed ver zorgde peuterkrant laten verschij nen. Er wordt daarin een terugblik geworpen op de ouderavond, tijdens welke een inleiding werd gehouden door mevouw Speckmann van de On- derwijsbibliotheek uit Middelburg. De lijst van komende verjaardagen van de peuters staat erin afgedrukt, evenals enkele kostelijke peuteruit spraken. Verder wordt de aandacht geves tigd op enkele cursussen en thema avonden voor leidsters en ouders. De ze bijeenkomsten zuilen georgani seerd worden door de regio-werk groep peuterspeelzalen Schouwen- Duiveland in samenwerking met de Stichting Overleg Kindercentra Zee land. Zo zullen er dit najaar, op 7 en 28 oktober cursusavonden over hand vaardigheid worden gegeven. Verder staat er een thema-avond met als on derwerp 'straffen' op het programma. In de peuterkrant wordt verder nog een artikeltje gewijd aan de deelna me aan de Oranjemarkt. De initia tiefneemsters daartoe zagen hun in spanningen beloond met een goede verkoop en een aardige opbrengst voor de kas. De krant van 'Harlekijn' wordt besloten met de wens voor een hele prettige zomervakantie. HAAMSTEDE Vruchtbare ouderdom Op diverse weilanden ziet men al een merrie met veulen lopen, maar er wordt nooit eens bij stil gestaan hoe oud een moederpaard dan wel is. Op de Staatsbosbeheerhoeve Gadra schonk een Shetlandpony het leven aan een merrie-veulen. Moeder en dochter maken het uitstekend. Tot hier is alles normaal, maar een en an der verandert wel als men weet dat moeder Salvia van Elden genaamd, al 25 jaar oud is! Het is al lang gele den dat we een dergelijk bericht in de krant hadden, en daarom was de be heerder van Gadra, de heer Zorge zo vriendelijk ons ervan op de hoogte te stellen. Verkoping pannekoeken Ten bate van het medisch zendings werk wordt door de vrouwenvereni ging van de Gereformeerde Gemeen te op woensdag 17 juli van 10.00-18.00 uur warme pannekoeken verkocht (ook op bestelling) Ankerweg 10, Haamstede (tel. 01115-1231). Aanrijding J. B. uit Tilburg en H. W. uit Aduard (Gr.) kwamen elkaar tegen op het kruispunt Ring-Noordtraat. B. ver leende geen voorrang aan de auto van W. met een botsing tot gevolg. Geslaagd Onze dorpsgenote, Martine de Mun- nink, slaagde aan het Delta College te Middelburg voor het einddiploma Middelbaar Middenstands Onder wijs. Afscheidsavond zesde klas Onder de Wieken" In de gemeenschapsruimte van de Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 C.N.S. Onder de Wieken namen de leerlingen van de zesde klas afscheid van hun school, van het school bestuur en van het schoolteam. Na de gebruikelijke opening door de a.s. di recteur Sam Karstens voerden de kin deren voor een „uitverkocht huis" de musical „Spoken op Griezelsteijn" op. Een juiste decorbouw tezamen met goed ingestudeerde rollen maak ten van dit twee bedrijven durend griezelfeest een uitstekende opvoe ring. De kinderen kregen dan ook een daverend applaus. Na de pauze ver toonde de heer I. Nortier een dia serie van door hem gemaakte school- beelden uit elke klasse over dit schooljaar. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. C. Land man wenste de vertrekkende kinde ren een goede toekomst toe op hun verder levenspad en dat deed ook namens het schoolteam Sam Kars tens. Hij overhandigde de kinderen de Bijbel. Gezamenlijk dankten daarop de kinderen het schoolteam en boden het geschenken en bloemen aan. Alle ouders, (een tiental) die ge holpen hadden met de decorbouw en de costumering werden door Sam Karstens bedankt en zij kregen een roos. Met het zingen van een lied uit het Liedboek werd de schoolepisode van de 6e klassers besloten. RENESSE Opbrengst marktverkoop orgelfonds De orgelcommissie van de Her vormde Gemeente Renesse was woensdag weer op de markt om geld bijeen te krijgen voor de restauratie van het Oberlinger orgel. Met de ver koop van diverse artikelen en met en kele atti-acties als de spiraal uit de Sterrenshow, werd totaal 766,50 bij eengebracht. Geluidsapparatuur gestolen Door (naar later bleek) twee sur- veillancegroepen werd de Duitser J. E. in het weekeinde gesommeerd om zijn (dure) geluidsapparatuur in zijn auto wat te temperen, omdat het klachten regende. Hij reed met het geluid op volle sterkte, onder meer vertolkt door twee grote druk-boxen en versterkers plus equiliser. Later kwam de man uit eigen beweging naar het politiebureau: op de Scha- rendijkseweg werd al de dure appara tuur uit zijn auto gesloopt. Een scha depost van ongeveer 2.500,—. Aangehouden in gestolen auto In het centrum van Renesse werd zondagochtend (4.30 uur) een auto met vijf inzittenden aangehouden door de rijkspolitie. De vier passa giers werden gehoord, omdat het om een in Hoogvliet gestolen voertuig ging, maar bleken niets met de diefstal uitslaande te hebben. Wèl de bestuurder, de uit Zwartewaal af komstige J. d. H. die aan de Rotter damse politie werd overgedragen. De auto is inmiddels aan de rechtmatige eigenaar terug bezorgd. SCHARENDIJKE Oud papier In verband met de braderie zal de sportvereniging Z.S.C. '62 op zater dag 3 augustus oud papier ophalen in Scharendijke en Ellemeet. Aanrijding Op de Elkerzeeseweg te Scharendij ke botsten zaterdag twee auto's tegen elkaar, met lichte materiële schade tot gevolg. R. K. uit Scharendijke en H. W. uit St. Michielsgestel reden ach ter elkaar, toen W. remde en stopte. K. zag dit te laat en botste op zijn voor ganger. KERKWERVE Brandje Waarschijnlijk een ontplofte t.v. was er zaterdagavond de oorzaak van dat in de woning van C. P. uit de Kerkweg een brandjg ontstond, waar bij vooral veel rookschade werd gele den. De brandweer was ter plekke om mee te helpen met bluswerk. DEN HAAG - Een reclamespotje waarin Douwe Egberts caffeïnevrije koffie aanprijst, mag niet meer wor den uitgezonden. De Reclameraad heeft een klacht die door de concur rent Hag was ingediend, gegrond ver klaard. Volgens de raad is de denigre rende wijze waarop in het filmpje over caffeïnevrije koffie van andere merken wordt gepraat, in strijd met de fatsoensnormen. DEN HAAG - Minister De Koning van Sociale Zaken en Werkgelegen heid is van mening dat er op werklo zen „een toenemende drang" moet worden uitgeoefend „om in die geval len waar dat redelijkerwijs gevergd kan worden" scholing te volgen. Hij deelde dit zaterdag mee in een inter view in de Volkskrant. BEVERWIJK - Politiekorpsen van Beverwijk en omliggende gemeenten hebben zondagmorgen een inval ge daan in de zwarte markt in Bever wijk en daar in totaal tien illegale handelaren bekeurd. Zij zijn allen van het terrein verwijderd. Bij deze actie was een honderdtal politiefunc tionarissen betrokken. Er hebben zich geen ongeregeldheden voorge daan. BRUSSEL - Er heerst een complete anarchie op de wereldmarkt voor sui ker. Er is een enorm overschot, de prijzen zijn gedaald tot minder dan eentiende van die van een jaar of tien geleden, en vooral ontwikkelingslan den als de Filippijnen en Brazilië die sterk afhankelijk zijn van de suike rexport, zijn hiervan de dupe gewor den. De verhoudingen tussen de sui- kerexporterende landen in Noord en Zuid zijn er dan ook niet beter op ge worden. Dat zeggen overheidsfuncti onarissen zowel in Europa als in de Derde Wereld. RENESSE - Voornamelijk uit Re nesse kwam er weer een stroom aan giften van diefstallen, inbraken en vernielingen in het weekeinde ge pleegd. Renesse: vier fietsendiefstallen, een steen door een voorruit van een auto, een racefiets gestolen, vier sier- ringen van een auto verdwenen, een inbraak met behulp van een valse sleutel bij B's groenvoorziening 150,en een radio verdween uit een tent op camping Julianahoeve. Uit een auto op de Brouwersdam werd een surfzeil gestolen. De bui tenspiegel werd gesloopt van een auto in Haamstede, uit Zierikzee kwam voorts nog een melding van een inbraak in de Wittestraat, een diefstal van een portemonnee 150,—), een diefstal van een rubber- - boot uit de Nieuwe Haven en tot slot een diefstal van een autoradio met toebehoren ter waarde van 1.600, Feest voor peuters De Kokkel bij afscheid leidsters SCHARENDIJKE - Op de laatste ochtend van dit schooljaar en daar mee gepaard gaande grote verande ringen voor de peuterspeelzaal De Kokkel te Scharendijke, met de geza menlijke 27 peuters werd afscheid genomen van de twee leidsters Janny Cobussen en Hanna Priem. De peuters werden ter gelegenheid hiervan verrast met een poppenkast voorstelling die ze met grote span ning volgden. Verder werden zij ge trakteerd op pannekoekjes en andere lekkere hapjes. Een klein stukje speelgoed werd natuurlijk gretig in ontvangst geno men. Aan het eind van de peuterochtend kwamen de bestuursleden en de le- den van de oudercommissie afscheid nemen van de beide leidsters. De pre sidente Adri Varekamp overhandigde namens het bestuur een gegraveerd glas. Als nieuwe peuterleidsters zullen met ingang van het komend seizoen fungeren de dames Martine Elenbaas en Conny Veenman, beiden uit Elle meet. Mosselprijs zakt 10,— per ton BRU1N1SSE-Z1ER1KZEE - Wat ieder die enigszins bekend is in de mossel branche zag aankomen, is nu inmiddels ook werkelijkheid geworden: de mos- selprijzen dalen, omdat de aanvoer groter is dan de afzet. Het vorige seizoen is voor de meeste kwekers, dermate slecht geweest, dat de bankrekening, zo die al niet rood stond, toch een flinke oppepper nodig had. Bij veel kwekers die de eerste drie weken van het seizoen leverbare mosselen hadden is dat ook wel gelukt. De gemiddelde prijs van de eerste weken was 50,— per ton, dat is een prijs waarvoor men goed (kan leveren. Maar de gemiddelde prijs is nu de laatste week wel gemiddeld met 10,— per ton gedaald, zodat de ani mo om te leveren, waarschijnlijk zienderogen zal afnemen. Wat niet te constateren valt, zijn de verliezen die iedere kweker voorgeschoteld krijgt, wegens mosselen die de reis van het Wad naar de verwaterplaatsen niet overleven, op die verwaterplaatsen komt dat tot uiting. Er zijn veel mos selen, met een broze schelp en de kleinste beschadiging van de schelp brengt verlies van de mossel mee. De handelaar die een bepaalde partij mosselen heeft gekocht, zal dan ook goed letten op de schade die hij heeft op de verwaterplaatsen op een betref fende partij en deze schade bij de kweker terug vorderen. Buitenlandse aanvoer Naast de aanvoer van Nederlandse mosselen, doen de Deense- en Duitse mosselen natuurlijk ook een duit in het zakje om de mosselprijzen te drukken. De handelaars op hun beurt, tracht ten hun mosselen zo spoedig moge lijk af te zetten, hoofdzakelijk in deze eerste weken naar België. Onder aan voering van de voornaamste handela ren, die gezien hun verdiensten van vorig jaar, wel tegen een stootje kun nen, ontwikkelt zich nu weer een fel le concurrentie. Dat is in deze branche niet vreemd, maar of het verstandig is, blijft de vraag, want hoe lager de verkoop prijs, hoe meer ook de druk op de prijzen die men aan de kweker wil betalen zal toenemen. HYVINKA - De Nederlandse motor crosser Dave Strijbos heeft zondag bij de grote prijs van Finland in de 125-cc, zijn eerste plaats in de strijd om de wereldtiteel verstevigd. De coureur uit Oss won zowel de eerste als de tweede manche. Zijn grootste concurrent, de Fin Pekka Vehkonen, kwam niet verder dan een tweede en een vierde plaats. Het succes voor de Nederlanders werd gecompleteerd door twee derde plaatsen van Kees van der Ven en de tweede plaats van John van den Berk in de tweede man che. BURGH - Kunstenares Dieneke Hendriks uit Zutphen exposeert vanaf morgen, dinsdag 16 juli in de Hervormde kerk te Burgh. Met haar werken, die zij onder de verzamelnaam 'mensen' brengt heeft zij in betrekkelijk korte tijd een grote reputatie opgebouwd. Hendriks richt zich op de ouder worden de mens met al zijn problemen. Zij is vijftien jaar werkzaam ge weest als creatief therapeute in ver pleegtehuizen en haar werk is geba seerd op de ervaringen, welke zij in die periode heeft opgedaan. Ook was ze actief bezig als regionaal functio naris van het Rode Kruis en als crea tief docent voor jeugdclubs, vereni gingen en bejaardensociëteiten. Plastieken In de verpleegtehuizen werd zij ge confronteerd met de tragiek in het le ven van een mens. Deze tragiek beeldt zij uit met materialen zoals klei, cement, hout, verf en geroest metaal. Hiervan vormt zij haar plastieken, schilderijen, collages en reliëfs. Aan sommige werken liggen ge dachten ten grondslag, die in de loop van de jaren zijn verzameld. Een aan tal van deze gedachten is gepubli ceerd in de bundel 'Was de weg zo kort of heb ik zo snel gelopen'. Deze bundel is in de Hervormde kerk te Burgh verkrijgbaar. Haar tweede bundel verschijnt binnenkort. De expositie is dagelijks, behalve zondag, geopend van 10.00-12.00 en van 16.00-18.00 uur. Eén van de werken van Dieneke Hendriks. 68 „Het is morgen woensdag, dan kan ik morgenmiddag ook wel een tijdje helpen," zei Jan, „want dan ben ik bijtijds uit school thuis en ik hoef morgenavond niet naar Adrie want die zou morgen een poosje hierheen komen." Pa Van Duin lachte tevreden. „Dat zou fijn zijn, want op het ogenblik zijn de bonen nog aardig aan de prijs dus dan kunnen we het even waarnemen." Ze bleven nog even doorpraten over de problemen van de tuinderij en over de toeko» olannen van Marjan werd die avonu .et meer gepraat. Ook de volgende dagen gingen voorbij alsof het heel normaal was dat Marjan bij haar vader thuis voor het huishouden zorgde en in de tuin een handje uitstak. Zelf merkte ze dat ze zich er eigenlijk heel wel bij voelde en nauwelijks terugdacht aan haar werk in de stad. Ze had in de eerste dagen na het overlijden van Maartje een briefje geschreven aan een collega, waar ze samen mee gestudeerd had en haar gevraagd of die iemand wist om het werk in het gezin Bruinders enkele weken over te nemen. Er was enkele dagen later al een brief teruggekomen waarin An neke, de collega, haar schreef dat ze zichzelf vrij had kunnen maken en voorlopig de taak van Marjan zou overnemen. Voor Marjan een bijzon der prettige gedachte, omdat ze nu met een gerust geweten voorlopig in Oostvoorne kon blijven, zonder dat ze zich zorgen behoefde te maken over Bruinders en vooral over de tweeling en Lydia. Ze betrapte zich er op dat ze meer terugdacht aan de kin deren dan aan haar vader. Drie weken was Marjan nu al weer thuis. Ze was de koffie aan het zetten en had juist haar vader geroepen om de koffie te komen drinken, toen ze een auto hoorde stoppen. Verrast keek ze op. Auto's kwamen er maar zelden hier. Het was een leuke kleine sportwagen zag ze, met een open kap. Er sprong een man uit in een sportief kostu. ^n.en met een zonnebril op. Hij kwam zonder aarzeling het erf op en liep meteen achterom naar de deur van de bijkeuken. Het was dus beslist geen onbekende. Pas toen hij langs het keukenraam liep, herkende Mar jan hem. Het was Karei? Karei Hen driks, die kennelijk weer uit het bui tenland terug was. Verward streek Marjan snel haar schort glad en verschikte wat aan haar weerbarstige krullen. Maar dan beheerste ze zich weer helemaal. Ach wat, Karei kwam natuurlijk om te condoleren met het overlijden van Maartje. Ze hadden hem wel bericht gestuurd aan zijn adres in Gronin gen, maar ze wisten bij voorbaat al dat hij niet op de begrafenis zou kun nen komen omdat hij in Italië was. Daar stond hij al in de keuken. „Dag Marjan," zei hij aarzelend, terwijl hij zijn hand uitstak. „Ik ben zo maar doorgelopen, mag dat?" door ARIETA DE MAN „Natuurlijk mag dat," zei Marjan hartelijk. Ze drukte zijn uitgestoken hand. „Wat leuk dat je ons nog eens komt opzoeken en wat zie je er ontzet tend goed uit. Ik kan wel zien dat je een poosje in het zonnige zuiden hebt gezeten." Karei had haar hand nog niet losge laten en bekeek haar van hoofd tot voeten. „Over goed uitzien gesproken. On gelooflijk, Marjan zo als jij er uitziet. Daar kunnen al die Italiaanse scho nen niet bij in de schaduw staan. Weet je, Marjan dat je, sinds ik je voor het laatst heb gezien nog veel knap per bent geworden?" Marjan maakte haar hand los en ging verder met de koffie. „En ben je helemaal uit Italië geko men om dat te vertellen?" „Ik zou er voor gekomen zijn als ik wist dat het enige zin had," zei Karei en Marjan hoorde dat hij dat niet zei op zijn gewone spottende toon, maar in volle ernst. Ze was blij dat hij er niet verderop ingingen naar haar va der vroeg. „Hoe is het met hem? Is hij de na righeid al een beetje te boven? Oh, sorry. Marjan, laat ik je eerst nog condoleren met het overlijden van Maartje" Bijna op hetzelfde moment hoor den ze Van Duin in de bijkeuken zijn klompen neerzetten en stapte deze binnen. (wordt vervolgd) Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktfe: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 1730 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3