Smalstad beleefde weer vrolijke 'Brouwse Dag' Woning uitgebrand in Paardenstraat Vernielingen in Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" L. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Noodweer Circus Een geweldig noodweer heeft zondagmiddag Het I nnOnla naitmnrlart an JqJ g Schouwen-Duiveland. (Pag. 4). Mosseltoernooi Mies Klaver siuiy iiuuu«cci iism wi.UuS".luuus nt!t Nederlandse Circus Holiday slaat van 23 De jeugdige Kapellenaar Michel Gorsse werd De 77-jarige Burgh-Haamsteedse Mies Klaver en -avond gezorgd voor enkele gewonden en tot en met 30 juli weer haar tenten op op -1u een enorme ravage in Limburg. (Pag. 2). «nh/Miu,on-n..iwoiar.w ioan a\ De jeugdige Kapellenaar Micnei Gorsse werd De 77-jarige Burgh-Haamsteedse Mies Klaver als ongeplaatste speler winnaar van het heren vertrekt morgenvroeg om zeven uur voor haar enkelspel in het vijfde Bruse Mosseltoernooi. vijftigste Vierdaagse van Nijmegen. (Pag. 7). (Pag. 6). MAANDAG 15 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23759 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De muziek is de wereldtaal: zij hoeft niet vertaald te wor den; daar spreekt ziel tot ziel. Auerbach UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 [V] b.g.g. 1585 of 1385 Music Play In wordt groot evenement BROUWERSHAVEN - Hoewel velen zaterdag de Brou- wersdam verkozen boven de 'Brouwse Dag', werd dit jaarlijkse toeristisch evenement in de Smalstad weer een vrolijk gebeuren op de zonovergoten Markt onder het wakend oog van Vader Cats. Geconstateerd kan worden, dat de 'Music Play In' een belangrijk visite kaartje gaat vormen voor die 'Brouwse Dag'. Boven verwachting konden dit keer 167 deelnemers aan deze unieke muzikale happening worden genoteerd. Dat betekende een aanzienlijk gro- -ter aantal muzikanten dan vorig jaar toen in totaal 120 deelnemers musi ceerden op de Brouwse Markt. Diri gent P. H. J. Everwijn droeg de alge hele leiding van het gebeuren en werd daarbij geassisteerd door diri gent J. Knuist en kapelmeester A. Heijboer. Gemêleerd De Music Play In trok een zeer ge mêleerd gezelschap. Vele muzikanten uit de regio, maar ook van de Zuid hollandse eilanden en uit Zeeuws- Vlaanderen en zelfs uit België en Duitsland. Wederom tekende de heer De Feiter uit Renesse met zijn 82 ja ren als oudste deelnemer. Jongste muzikant was de tienjarige Ivo Soe- ters uit Brouwershaven, die de dwarsfluit bespeelde. Hoewel eigenlijk geen aanzienlijk groter aantal muzikanten dan vorig jaar was verwacht, werd bij de bouw van de enorme muziektent op de Markt blijkbaar toch rekening ge houden met een flinker aantal deel nemers. De muzikanten van heinde en verre troffen elkaar daar rond het middaguur voor de eerste repetitie, hetgeen direct resulteerde in een bij zonder sfeervolle omlijsting van de braderie op het overige gedeelte van de Markt. De tweede repetitie volgde om twee uur en omstreeks vier uur begon het officiële concert van dit gelegenheids ZIERIKZEE - Zondagochtend vroeg brandde in de Paardenstraat te Zierik- zee de woning van L. S. volledig uit. De uitslaande brand werd veroorzaakt door een oververhitte frituurpan, waar de vlam in was geslagen. De bewoner heeft in eerste instan tie geprobeerd om de brand zelf te blussen maar toen dat niet bleek te lukken, werd de brandweer gealar meerd. De brandweer rukte uit met twee wagens maar kon niet voorko men dat het pand volledig uitbrand de. Door de belendende percelen nat te houden kon daar de schade be perkt blijven tot rook- en waterscha de. Even werd nog gevreesd voor de tegenoverliggende Rooms Katholieke kerk, maar het nathouden van de ra men kon ook daar erger voorkomen. Binnen het uur kon het sein „Brand meester" worden gegeven en om streeks 08.00 uur keerden de blussers weer terug in de kazerne. 'Music Play In Orkest'. Hier hoorde en zag men de ware muziekliefheb bers in actie. Vooral het plezier van het samen muziekmaken kwam dui delijk als belangrijk aspect naar vo ren. Nog meer muziek Nog meer muziek werd tijdens deze Brouwse Dag geleverd door de drum band van Apollo en verder zorgde ook het majorettekorps 'Appollonia' voor twee kleurrijke optredens. Een ruwe schatting van VVV- woordvoerder de heer J. C. Hanse gaf aan, dat ongeveer vijfduizend bezoe kers Brouwershaven aandedentij dens deze Brouwse Dag. De deelnemers aan de braderie, on der wie vele handelaren, maar ook enkele ideële instellingen, toonden zich overigens best tevreden over de belangstelling van het publiek gedu rende de gehele dag. Als vanouds was dit keer ook weer aandacht besteed aan de kinderop vang ten behoeve van ouders, die in alle rust even een ronde langs de eve nementen van deze Brouwse Dag wil den maken. In het midden van de Markt was de crèche ingericht. Leidsters en bestuursleden van peu terspeelzaal 'De Blokkendoos' zetten zich hier weer vrijwillig in voor het bezighouden van de kinderen van heel klein tot wat groter. De constan te drukke bezetting van de crèche toonde aan, dat de organisatoren met deze voorziening duidelijk in een. be hoefte voorzien. Verwachting tot dinsdagavond: Enige tijd regen Vannacht opklaringen, weinig wind en minimumtemperatuur om streeks 10 graden, morgen overdag half tot zwaar bewolkt en enige tijd regen; middagtemperatuur ongeveer 20 graden; matige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 19 juli: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 juli Zon op 5.39, onder 21.52 Maan op 3.24, onder 21.39 Nieuwe Maan: 18 juli (01.56) De Music Play In op de Brouwse Dag begint een groots spektakel te worden. Dit jaar togen 167 muzikanten naar de Smalstad om aan het unieke muzikale evenement deel te nemen. Het geheel stond onder leiding van dirigent P. H. J. Everwijn met medewerking van dirigent J. Knuist en kapelmeester A. Heijboer. RENESSE - Op de Lange Reke werd de 22-jarige A. J. uit de badplaats door onbekenden mishandeld. Hij liep vanaf de Hogezoom met een broodje, en dat broodje was het onderwerp van de twist: de onv...laten wilden dit broodje van hem „overnemen". Zonder verdere aanleiding werd J. tegen de kaak geslagen en viel op de grond, waar hij schoppen in de zij opliep. Door in het wilde weg met de benen te zwaaien schrokken de aanvallers even terug en kon J. het op een lopen zetten. Hij werd niet meer ingehaald. Builen, blauwe plek ken en een gescheurde broek waren de resultaten van de vechtpartij. C. J. uit Oosterhout deed zaterdag avond aangifte van mishandeling. Hij liep tegen een forse kaakslag aan, hem toebedeeld door de beheerder van camping Duinrand. J. wilde na melijk op een tijdstip dat de slagbo men al lang dicht waren, toch toege laten worden tot de camping. Hij bleef doorzeuren en zich agressief opstellen, waarna het tot een handge meen kwam. „Knietje" Nog een mishandeling in Renesse, waar in het weekeinde M. H. uit Don gen in elkaar geslagen werd. Op de Scharendijkseweg bij camping Inter national werd H. met een vriend lastig gevallen door drie voorbijgan gers, die zonder enige aanleiding een vechtpartij begonnen. Bij de ongelij ke strijd van drie tegen twee moest H. het onderspit delven, zeker nadat hij tegen een „knietje" opliep en daarna in de sloot belandde. Zijn vriend en de drie vechtjassen hadden inmiddels de benen genomen. Ook in Bruinisse vielen enkele klappen in het weekeinde. Op het terrein van Aquadelta waren diverse brommers beschadigd, reden voor een twistgesprek in het Pleintheater. Eén van de belanghebbenden zou hierbij zijn mishandeld en een gebro ken kunstgebit hebben opgelopen, maar de beheerder wist de zaak te sussen. De mishandelde in kwestie zal vandaag bekijken (na het uitsla pen van zijn roes) of hij aangifte zal doen. Bij het plegen van vernielingen werden twee personen in Renesse op heterdaad betrapt en voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. In het centrum waren ze bezig met het vernielen van sier- en smeedwerk. J. M. en L. J. uit Boxtel, beiden minder jarig, werden na overleg met de ou ders teruggebracht naar hun cam ping, met een proces-verbaal op zak. Jongste deelnemer aan de Music Play In was de tietijarige Ivo Soeters uit Brouwershaven. Advertentie Een bijzonder aardig schouwspel leverde verder tijdens deze Brouwse Dag het optreden van de amateurto neelvereniging 'De Roode Lelie', on derdeel van de gelijknamige culture le s.tzchtingjn de Smalstad. Vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 16 juli 2.47 15.05 8.42 21.08 Springtij: 20 juli Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 18,8° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Voor morgen moeten we rekenen op half tot zwaar bewolkt weer en op de meeste plaatsen zal het enige tijd regenen. Die regen hangt samen met een sto ring die van west naar oost over ons land trekt. De storing trekt zodanig snel, dat het aan het eind van de dag van het westen uit alweer kan opkla ren. De middagtemperatuur loopt morgenmiddag uiteen van 18 graden in het noordwesten van het land tot 22 graden in Brabant en Limburg. De komende nacht zal het nog hel der zijn. Bij weinig wind wordt het een frisse nacht. De minimumtempe ratuur komt rond de 10 graden te lig gen. Overdag zal er een zuidwesten wind waaien, die in het binnenland meest matig is, windkracht 3 A 4. Aan dc kust. vooral in het noorden, kan de wind tijdelijk aanwakkeren tot vrij krachtig, 5. Ook de rest van de week blijft het weer wisselvallig, waarbij perioden met zon zullen overheersen. Er moet echter ook op enkele buien worden gerekend, vooral donderdag. De mid dagtemperatuur blijft met ongeveer 20 graden aan de lage kant. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. I I I I I I Naam Adres Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1