Afscheid bij 't Opstapje Expositie Rijkswaterstaat over compartimenteringswerken installatiebedrijf Op de Molenplaat bij Bergen op Zoom Drie arrestanten vernielingen en geweldpleging 2 Een paar weken geleden werd de ringdijk om de sluizen vaii de Philipsdarii doorgebaggerd. Links op de achtergrond de dienstgebouwen daarvan. Een van de onderwerpen van het ingesproken diaprogramma over de totale Oostelijke Oosterscheldewerken op de publiekstentoonstelling van Rijkswaterstaat bij Bergen op Zoom. (Foto: Rijkswa terstaat) ZIERIKZEE - Op de Molenplaat, een schiereiland bij Bergen op Zoom, heeft Rijkswaterstaat een informatie punt over de Compartimenteringswerken achter in de Oosterschelde ingericht. De tentoonstelling geeft infor matie over: de Philipsdam met Krammersluizen, de Oesterdam, de Markiezaatsdam, het Bathse Spuikanaal en de omgeving waarin deze werken geplaatst worden. Ook wordt de nodige aandacht aan het gehele Deltaplan, het milieu en de waterhuishouding van het gebied be steed. Een ingesproken diaprogramma legt de Oostelijke Oosterscheldewerken via een groot scherm in korte tijd uit. diepsluis komt in de tweede helft van 1986 gereed. Van de Philipsdam is ook een groot gedeelte gereed, inclusief het beton werk van de twee duwvaartsluizen en jachtensluizen. Momenteel wordt aan de verdere inrichting van het sluizencomplex gewerkt. Dit moet begin 1987 in bedrijf komen. Voor wat het „dammenwerk" be- tx'eft resteert eind 1986 nog de slui ting van het Tholensche Gat in de Oesterdam en het Krammer in de Philipsdam. Deze zullen onder ge bruikmaking van de stormvloedke ring met zand worden gesloten. Mo menteel kunnen aannemers die voor dit laatste werk'ih aanmerking wil len komen zich aanmelden bij de Rijkswaterstaat. Uiteraard worden daarbij wel hoge eisen gesteld ten aanzien van de beschikbare zuigerca paciteit, know-how en financiële draagkracht. De sluiting van de Oesterdam is eind 1986 gepland en die van de Phi lipsdam begin 1987. In totaal is met de Compartimenteringswerken ca. 1,2 miljard gemoeid. Vanmiddag geopend Op verzoek van de Rijkswa terstaat, met name het Bouwbureau Compartimenteringswerken (voor heen Deltadienst) te Bergen op Zoom, is het informatiepunt vanmiddag ge opend door de loco-burgemeester/ wethouder van Bergen op Zoom, de heer J. Dekkers. Oorspronkelijke was het de bedoe ling dat burgemeester Zevenbergen de opening zou verrichten. Zoals be kend is deze enige tijd uitgeschakeld door een noodlottige val van zijn feits. Door het plaatsvervangend hoofd van het Bouwbureau, ir. H. P. de Bokx, werd een welkomstwoord uitgesproken, waarna de heer Dek kers de officiële opening verrichtte. Als openingshandeling onthulde de heer Dekkers het bord ,,Info Het Zoommeer". Tezamen met de geno digden maakte hij daarna een wande ling langs de tentoonstelling. „Drieluik" Voor ir. De Bokx was het vermoede lijk zijin laatste optreden in het openbaar" als hoofd van het Bouw bureau, daar hij 1 oktober vertrekt naar de directie Noord-Brabant van de Rijkswaterstaat te 's- Hertogenbosch. Deze verplaatsing is een onderdeel van het project „Drieluik". Het pro ject „Drieluik" geeft aan alle vaste ambtenaren van de Deltadienst een nieuwe werkplaats na afloop van hun huidige werkzaamheden. Aan de voorbereidingen voor en de inrichting van het informatiepunt hebben velen meegewerkt. De inrich ting is vooral verzorgd door de heer G. van de Bliek. De stuwende kracht achter dit alles is de heer J. van Gorp geweest, voor lichter van de Rijkswaterstaat - Di rectie Zeeland. Hij is in het bijzonder belast met de voorlichting over de Compartimenteringswerken en het Kanaal door Zuid-Beveland. Advertentie Het informatiepunt heeft de naam „Het Zoommeer" gekregen en is het gehele jaar voor iedereen gratis toe gankelijk op woensdag- en vrijdag middag van 13.30 uur tot 16.30 uur. De tentoonstelling op de Molenplaat is via Bergen op Zoom, door de bor den haven te volgen, te bereiken. Het informatiepunt op de Molen plaat is een tijdelijke zaak. Na ge reedkomen van de werken wordt in 1987 op de Kreekraksluizen een per manente mogelijkheid geschapen om voorlichting te geven over de Wa terstaatswerken in oostelijk Zeeland. Met de inrichting van het informatie punt wil de Rijkswaterstaat informa tie verschaffen en in zekere zin ook verantwoording afleggen over de in uitvoering zijnde werken. De tijd van „een staat in de staat" is voorbij. Het beleid is er op gericht omzich vooral „dienstvaardig" op te stellen. Zo wordt bij nieuwe infrastructure le werken vooral in overleg met de bestuurders en de regio naar de beste oplossingen gezocht. In vele gevallen zal dit ook betekenen dat de regio meebetaalt in de gekozen oplossing. Bij nieuwe werken worden ook de mogelijkheden van multifunctioneel gebruik bezien. Met andere woorden het Waterstaatswerk kan naast het Waterstaatsdoel ook nog andere doe len, bijvoorbeeld recreatieve doelen, dienen. Voor breed publiek Het openstellen van het informatie punt op woensdag- en vrijdagmiddag RENESSE - Drie arrestanten zitten in het Zierikzeese politiebureau, waar ze de nacht doorbrachten. Ze werden ingesloten nadat op heter daad vernieling en openbare geweld pleging was geconstateerd door de rijkspolitie groep Schouwen-Duive- land, vannacht omstreeks 02.00 uur. Op genoemd tijdstip hoorde een surveillancegroep glasgerinkel op de hoek van de Hogezoom-Korte Reke, waar de winkelruit van bakker W. J. aan diggelen lag. Drie jongemannen renden weg. Een van hen kon de poli tie direct in de kraag vatten. De ande re twee waren een eindje verder een onbekende voorbijganger aan het mishandelen. Ook deze twee werden voor verhoor mee naar het bureau ge nomen. Het zijn: S. K. en A. v. d. W. uit Capelle aan de IJssel en R. W. uit Krimpen aan de IJssel. Na verhoor zullen ze in de loop van vandaag (vrij dag) weer op vrije voeten worden ge steld, uiteraard mèt proces-verbaal voor genoemde delicten. ROTTERDAM - De Rotterdamse politie zal nog niet verbaliserend op treden tegen bedreigingen van een Marokkaans gezin dat zich in de Bu- ziaustraat in de Rotterdamse wijk Crooswijk wil vestigen. Dit heeft een woordvoerder van de Rotterdamse politie donderdag meegedeeld naar aanleiding van het schrijven van een dreigbrief met discriminerende uitla tingen aan de Marokkaanse familie Khaoiri. is vooral bedoeld voor het brede pu bliek. Voor deze groep waren tot nu toe de mogelijkheden om informatie over de werken te krijgen beperkt. Wel wordt er jaarlijks reeds een „open dag" gehouden en bestaat de mogelijkheid om via de plaatstelijke W.V. in groepsverband de werken te bezoeken. Verder is op aanvraag in formatiemateriaal over de werken beschikbaar. Vergevorderd stadium De werken in het oostelijke deel van de Oosterschelde zijn in een ver gevorderd stadium. Voor wat het Bathse Spuikanaal betreft zijn de be tonwerken, bruggen en sluis, reeds gereed. Ook heeft men een groot aan tal transportleidingen naar Zeeland moeten verleggen. Het baggerwerk voor het kanaal is in uitvoering. Zo als bekend is de omkading van het Markiezaat in een eerder stadium af gerond. De aanleg van de Oesterdam met Bergsediepsluis gaat zeer voor spoedig. Verwacht wordt dat eind dit jaar alleen nog de sluiting in het Tho lensche Gat resteert. De Bergse- Een overzicht van het sluizencomplex Philipsdam. Tot 19 augustus is overi gens ook een tentoonstelling over de totale Deltawerken in de Zeeuwse bibli otheek te Middelburg ingericht, door middel van foto's, de film Delta Finale (over de pijlerdam) en een diapresentatie van de compartimenteringswerken. Openingstijden: maandag 17.30-21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10.00- 21.00 uur en zaterdag 10.00-13.00 uur. (Foto: Rijkswaterstaat) RENESSE - Donderdag werd op de peuterspeelzaal 't Opstapje te Renes- se het schooljaar op feestelijke wijze afgesloten. De festiviteiten stonden voor een deel in het teken van het afscheid van juf Marja Fennet, die vanaf de oprich ting van de speelzaal, nu 9>/2 jaar ge leden als leidster op de speelzaal werkzaam was. Vandaar dat de dag om negen uur werd gestart met een gezellig koffie- uurtje voor huidige en ex-medewer- kers en bestuursleden van de speel zaal. Om tien uur kwamen de peuters er bij, die de scheidende juf o.a. een zelfgemaakte kalender aanboden. Zij op haar beurt had voor de kinderen een strandschepje als cadeautje. Vanaf elf uur werd per huifkar een rondje door Renesse gereden en tus sen twaalf en een werd genoten van weekend servicedienst tel. (01110) 6255 Iedere donderdag Zierikzee een gezamenlijke pannekoekmaal- tijd met een ijsje toe. Tot slot van het feest boden alle peuters juf Marja een roos aan. Me vrouw Renske Poll, voorzitster van het bestuur van de speelzaal, dankte mevrouw Fennet voor de wijze waar op zij ruim negen jaar haar taak als leidster op de speelzaal had vervuld. Namens bestuur, ouders en collega bood zij haar een geschenk aan. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Iedere dinsdag tot 5 september V.V.V-kantoor. Fiets- en wandelpuz- zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur. Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Vertrek om 19.00 uur bij slotlaan aan de Laone te Renesse. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V.- kantoor. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Tbnnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Start van slotlaan aan de Laone te Renesse om 14.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V. Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Iedere woensdag tot 5 september V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz- zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Zaterdag 6 juli t/m zaterdag 10 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin-klein antiek. 10.00-17.00 uur, behalve zon dag. Maandag 15 tot en met 18 juli Renesse Avondfietsdriedaagse. Keuze uit twee afstanden. Lange afstand start om 18.00 uur, korte afstand om 19.00 uur vanaf het V.V.V.-kantoor te Renes se. Vrijdag 12 juli Zierikzee Bioscoop. Amadeus. 20.00 uur. Zaterdag 13 juli Zierikzee Bioscoop. Amadeus. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Rond Gereformeerde kerk. Rommel en informarkt. Van 9.00-17.00 uur. Renesse Hogezoom. Podiumconcert showor kest BMR. 20.00 uur. Brouwershaven Markt. Braderie 'De Brouwse Dag' met muziek-play-in. Aanvang 11.00 uur. Verenigingsgebouw Bob-pop concert. 20.00 uur. Nieuwerkerk Oud papier. 10.00 uur. Zondag 14 juli Zierikzee Bioscoop. Amadeus. 20.00 uur. Maandag 15 juli Zierikzee Bioscoop. Amadeus. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Jaap Jan Hunze, bas bariton en Frans van Tilburg, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 16 juli Zierikzee Bioscoop. Amadeus. 20.00 uur. Woensdag 17 juli Renesse Nederlands Hervormde kerk. Zuid- Amerikaanse folkloristisch program ma. 20.00 uur. Donderdag 18 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met dia-serie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Ned. Herv. kerk. Orgelconcert, Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene leesbibliotheek „Reho- both". Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Maandag 22 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Harry Hamer, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 23 juli Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Gerard Dekker, or gel en clavecimbel m.m.v. Willie Bil, orgel. 20.00 uur. Donderdag 25 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag met diaserie, orgelspel en middagpauze- dienst. Van 10.00 tot 16. 00 uur. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Zaterdag 27 juli Burgh-Haamstede Rommelmarkt. Burghse Ring. 08.30 uur. Maandag 29 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Harry Hamer, orgel. 20.00 uur. Woensdag 31 juli Zierikzee Huis van Nassau. Country avond. 20.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2